A MIGHTY SWORD!

Dodane przez  TamSaDrzwi 24.12.2014 (13:42)

Ao Kuang
Podstawowe informacje
ocena
BógAo Kuang2010151
Kupione przedmioty
Podstawowe
Sytuacyjne
Aktywne
Użytkowe
Reklama
Umiejetności
Water Illusion
1234567891011121314151617181920
Dragon Call
1234567891011121314151617181920
Wild Storm
1234567891011121314151617181920
King of the Eastern Seas
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam was bardzo serdecznie !
Nie widziałem jeszcze żadnego buildu dla Ao Kuanga, więc postanowiłem się pobawić.
Jest to build przedstawiony ogólnie pod arenę. Zawiera w sobie trochę Atak speed'u, Damage'u oraz penetracji.
Krótko o bogu: Jest to bóg chiński, mag walczący wręcz (na tym polega jego trudność). Jednak po jego opanowaniu będziemy ''wszędzie i nigdzie'', tzn, że wlatujemy, wombo combo i przeciwnik nie wie co się dzieje, a zanim zareaguje, będzie miał szary ekran i usłyszy "You has been slain" :P
Postaram się przedstawić plusy i minusy, umiejętności itd korzystając z własnej wiedzy i z wiedzy wyczytanej na różnych forach.
Jeśli macie jakieś uwagi (nie chodzi mi o coś w stylu ''ale z ciebie debil, nie wiesz co i jak'' ) dotyczące buildu w sensie kupowania itemków, czy kolejności śmiało piszcie w komentarzach, a postaram się poprawić :)
Plusy i Minusy
Plusy:
+ Dobry w pojedynkach 1 vs 1
+ Egzekucja na ulcie - fajna sprawa (coś w stylu ulta Thanatosa)
+ Dosyć wysoki atak speed
+ Fajny system ganków (coś w rodzaju Lokiego, ale tylko pod 1 skillem)

Minusy:
- Papierowy
- Trzeba obijać przeciwnika żeby zjeść wroga ultem. (nie jest to łatwe jeśli wlatujemy w 4 gości ;) )
- Wymaga nieco większych umiejętności gry
- troszkę duży cooldown pod 1, więc zanim uciekniemy to możemy nieźle oberwać.
Umiejętności
King's Sword (passywka) - Królewski miecz Ao Kuanga zbiera trzy ładunki energetyczne i regeneruje je poza walką. Za każdym razem, gdy Ao Kuang użyje umiejętności, zostaje pobrany 1 ładunek energii, żeby zwiększyć nasze obrażenia o 5%.

Water Illusion (pierwszy skill) - Ao kuang teleportuje się na małą odległość, zostawiając za sobą jego sobowtóra stworzonego z wody. W tym momencie Ao Kuang jest niewidzialny przez 5 sekund. Jeśli podczas niewidzialności otrzyma jakiekolwiek obrażenia, automatycznie się pojawia. Po 5 sekundach sobowtór eksploduje zadając obrażenia magiczne. Można go również zdetonować po użyciu umiejętności ponownie na nią klikając. Fajnie się sprawdza w połączeniu z ultem Hadesa lub Aresa, czy Odina. Jak wspomniałem w plusach i minusach, możemy również całkiem nieźle i skutecznie gankować za pomocą tego skilla.

Dragon Call (drugi skill) - Ao Kuang przywołuje 6 smoków, które krążą wokół niego przez 10 sekund. Podczas ich trwania, gdy zadamy obrażenia z auto ataków smoki wlatują w trafionego przeciwnika zadając obrażenia magiczne. Możemy jej użyć ponownie, żeby wystrzelić je w linii prostej trafiając pierwszego wroga, spowalniając go i zadając obrażenia magiczne. Ta umiejętność w połączeniu ze speed buffem robi ładny dmg :)

Wild Storm (trzeci skill) - Ao Kuang uwalnia pioruny zadając obrażenia magiczne w kształcie stożka. Jest to 2 spośród wszystkich skilli, które zadają niezły damage, lecz niestety na mały obszar. Jeśli uaktywnimy umiejętność ''Dragon Call'' i uderzymy w kilku przeciwników umiejętnością "Wild Storm" , krążące wokół nas smoki są wysyłane i uderzają w tego przeciwnika, co daje nam dodatkowy damage. W dodatku, cooldown na "Wild Storm" nie jest zbyt duży, co pozwala na lekkie spamienie nim.

King of the Eastern Seas (ultimate) - Ao Kuang wybiera pojedynczy cel, wyrzucając go w górę i zadając obrażenia magiczne. Jeśli cel ma poniżej 23/26/29/32/35% punktów życia, zostaje automatycznie ''zjedzony'' przez nas. Wtedy Ao Kuang Zmienia się w Chińskiego smoka i może wylądować na ziemię na wielką odległość zadając obrażenia obszarowe. Przeciwnicy w centrum lądowania otrzymują większe obrażenia. Kiedy go użyć? dostaniemy taki jakby znak. Jeśli przeciwnik będzie miał na sobie niebieskawy znak " [X] " wtedy wiemy, że to w niego mamy wbić ulta. Jeśli uda nam się zjeść wroga i wylądujemy na ziemię, w pełni zostaje naładowany nasz miecz (passywka). Początkujący mogą mieć z używaniem ulta mały problem, nie trafić itd, ale spokojnie, trochę cierpliwości i ćwiczeń i wszystko będzie git :)
Przedmioty
Shoes of focus - Buty jak buty, praktycznie każdy powinien je mieć :P

Telkhines Ring - Dostajemy troszkę obrony, mocy magicznej oraz prędkości ataku. Jest to przydatny item dla tego boga, ponieważ bijąc z podstawowych ataków zadajemy dodatkowe obrażenia magiczne, a w połączeniu z 2 skillem to może być rzeźnia :)

Rod of Tahuti - Dużo damage'u, MP5 i dodatkowo moc magiczna zwiększana jest o 25%. Jak dla mnie to dobry item dla każdego maga.

Demonic Grip - Dostajemy 25% speed ataku, co pomaga nam w prowadzeniu we wroga naszej dwójki. Dodatkowo możemy cieszyć się 60 pkt mocy magicznej, ale nie zapominajmy także o tym, że dzięki temu itemowi nasze podstawowe ataki redukują magiczną obronę celu o 7% i dodatkowe 5 punktów na 3 sekundy. Maksymalnie stackuje się do 3 razy.

Spear of the Magus - troche mocy magicznej + penetracja = doskonałe obijanie przeciwników. Dodatkowo uderzając ze skilli zmniejszamy obronę magiczną wroga.

Polynomicon - Dobry damage, mana i kradzież życia. Dobrze złoży się z naszą dwójeczką i trójeczką podczas bójki 1 na 1 np z Thanatosem czy kimś innym. Po użyciu umiejętności nasz atak dostaje +50% mocy magicznej - fajna sprawa. Ten efekt odnawia się 4 sekundy po każdym użyciu.
Praca zespołowa
(Odskok od pracy zespołowej) - w prawdzie nie musimy wbijać się w cały team z naszymi sojusznikami, tylko wybijmy sobie jednego po drugim.
Dajmy na to w przeciwnej drużynie jest Ra. Jak to w większości przypadków bywa - magowie stoją z tyłu żeby czuć się bezpieczni i nie dostawać (często) wysokich obrażeń na buzię ;)
Noo, czyli to nam pasuje! Stoją sobie z tyłu.. tymczasem my sobie spokojnie lecimy od prawej/lewej strony campów, odpalamy jedynkę i niech się dzieje ! Wtedy działamy jak predatorzy: Wybieramy najwrażliwszy cel, czyli wbijamy się w tym przypadku w Ra. Praktycznie wbijając się w niego z 2 na mieczyku jest martwy.
Ale to zależy od Ciebie kogo sobie wybierzesz jako cel :)

Natomiast jeśli chodzi o pracę zespołową:
Wbijamy się z 1 żeby się podkraść do jakiegoś ADC lub innego maga, wtedy odpalamy 2 i bijemy aż pokaże się nam [X]. Wtedy zjadamy go ulcikiem i lądujemy gdzieś, gdzie jest bezpiecznie lub tam, gdzie jest szansa na następnego skilla. Następnie uderzamy z trójki w grupę wrogich bogów. Jeśli cel nam ucieka, a mamy gotową dwójkę, odpalamy i poprzez ponowne kliknięcie rzucamy nią w niego, żeby go spowolnić i wtedy auto ataki powinny go wykończyć. jeśli nie, ponownie trójka wkracza do akcji i jest on martwy.

Możemy także latać po liniach i gankować. Poczujemy się troszkę jak Loki, gdy odpalimy jedynkę. Jednak jest pewne combo, które wg mnie jest skuteczne, otóż:
Używamy dwójki, następnie jedynki żeby być niewidzialnym. gdy już będziemy za wrogiem częstujemy go trójeczką i wykorzystujemy naszą dwójkę za pomocą auto ataków. Pod koniec, jeśli mamy zaznaczony cel: albo oddajemy killa naszym kolegom lub po prostu zjadamy wroga i lecimy dalej.
Junglowanie
Można, jednak niestety ja się na tym zbytnio nie znam (w przypadku conquestów). Przepraszam. Jednakże junglowanie na arenie/siege/joust szczerze nie jest skomplikowane, czyż nie? :)
Podsumowanie
Podsumowując:
Zapewne w waszych głowach wciąż zostaje stary dobry Ao Kuang, który niestety został zastąpiony Kukulkanem. Też tak mam, ale po paru rundkach nowym poczujecie gdzieś tam w sobie, że jednak coś ich łączy. Takie dziwne uczucie.
Jeśli się nie mylę niedługo może dostać nerfa, jak każda nowa postać. Jednakże i tak pozostanie jednym z moich ulubionych bogów w SMITE.
Dziękuje za poświęcony czas. Wesołych Świąt życzę wszystkim! :)


Reklama

Komentarze


avatarBallcadeias (1272)
Jak dla mnie ''Ksiunszka'' na mane nie ma sensu tym bardziej na arenie i jeszcze tym bardziej na 4 item :v Jego 3 skill nie ma dużego zasięgu i nie ma takiego powera żeby wpierdalać miniony jak kuku
W sytuacyjnych jest item który nie istnieje już od ponad roku reszta jest ok
24.12.2014 (13:55)
avatarAequitasPL (57)
Tez mi ta książka nie pasuje i nie brakuje Ci atak speed na tym bulidzie? Zamiast książki polecam np. fatalis.
24.12.2014 (14:16)
avatarTamSaDrzwi (23)
Cóż szanuje wasze komentarze i postaram się poprawić. Książkę zastąpię czymś pod atk speed a gem of gaia zamienię. Dziękuje za wasze uwagi i biorę się do roboty :)
24.12.2014 (19:38)
avatarTamSaDrzwi (23)
@Ballcadeias
Może i nie ma na 3 skillu zbyt dużego zasięgu, ale jak rąbnie, to można nieźle oberwać :P
Co do tego itemka który nie istnieje to nawet nie miałem o tym pojęcia xd W sumie skoro on nie występuje już w grze, to wypadało by go stąd usunąć, pradwa ? :)
24.12.2014 (19:46)
avatarShirei (1313)
W takim razie jak korzystałeś z tego przedmiotu, aby stwierdzić, że się tutaj nadaje? Zrobiłeś build nawet nie grając? Nie mówię, że nie można zrobić bomby bez jej odpalania, ale wiesz... Zacznijmy od tego, że w poradniku nie napisałeś nic, a wszystko co się w nim znalazło to zwykłe kopiuj/wklej, więc build jest do usunięcia.
24.12.2014 (23:15)
avatarTamSaDrzwi (23)
Przepraszam że wyjdę z takim poważnym tekstem, ale jakie niby ''kopiuj wklej'' ? wszystko zostało napisane z głowy, może małe cząsteczki zostały wzięte dla przypomnienia, a poza tym gram co nieco Ao kuangiem na tym buildzie i jest całkiem dobrze, więc niby czemu do usunięcia ? W poradniku nic nie ma? ciekawe :)
25.12.2014 (10:25)
avatarShirei (1313)
Może trochę przesadziłem, jestem ostatnio przewrażliwiony. Za dużo osób pozwoliło sobie wstawić buildy, w których nie raczyli nic napisać, gdy powiedziałem, że przestanę usuwać buildy. Jak zobaczyłem ile się ich potem nazbierało... Ja wiem, tekst nie musi być obszerny, żeby build coś zawierał. Może nie ma tutaj nie wiadomo czego opisanego, ale podstawa jest, więc w porządku, wybacz mi.
25.12.2014 (15:00)
avatarAdamkazmirowicz (807)
No i to zbytnio wrażliwy bo mój build na arachne usunąłeś bo nie miał sztucznej treści bez sensu.
Spójrz na inne buildy na arachne
90% jest na arachne przed reworkiem
Ta administracja mnie dobija
25.12.2014 (17:21)
avatarShirei (1313)
Nie wiem czy wiesz, ale na razie nie zajmuję się usuwaniem starych buildów. Fakt, to źle, że są takie przed reworkiem, ale aktualnie mam czas na tyle, co by wejść, zobaczyć co nowego i wtedy ew. coś zostawić lub usunąć.
25.12.2014 (17:33)
avatarTamSaDrzwi (23)
Nie no spoko nic się nie stało, tylko troszkę wiesz.. To tak jak byś napisał książkę, z której jesteś mega zadowolony, która ma np 2 tysiące stron i nie robisz kopii, kiedy nagle ktoś ją kradnie i spala w piecu. :/
25.12.2014 (17:51)
avatarShirei (1313)
Stało, stało. Czasem zdarza mi się przesadzić.
25.12.2014 (17:53)
avatarAdamkazmirowicz (807)
Tamsadrzwi dlatego nie rób buildów bo przez tą administracje nie warto
25.12.2014 (18:15)
avatarNektarynek05 (252)
Jaki bulwers :_:
25.12.2014 (18:19)
avatarTripiston (258)
W umiejętnościach i przedmiotach bardzo dużo sensownych i ważnych informacji napisałeś ^^, akurat to wszystko raczej wiemy, nie mam pojęcia dlaczego dlaczego zawarłeś to w swoim "Buildzie"
25.12.2014 (19:33)
avatarAdamkazmirowicz (807)
Ja tak nie zrobiłem. ah szkoda robić tu cokolwiek
25.12.2014 (20:20)
avatarTamSaDrzwi (23)
Rozumiem was, ale wejdzie taki gracz, który zaczyna grę, nie wiedząc za bardzo co jaki przedmiot robi, co dodaje, więc zachęcam was do troszkę obfitego opisywania co i jak, z myślą o tych nowych. :)
26.12.2014 (11:08)
avatarxxTrinaPLxx (152)
To jedyny build do ao jaki znalazłam, czy nadal aktualny? Ktoś może podrzucić coś co przyda się np na jouście czy conq?
25.03.2015 (17:31)
avatarPanSIlent (1428)
Jest git. Grając Conq telchinesa bierzesz na samym początku aby wzmocnić Dmg "z łapki". Oczywiście jeśli grasz Jungle.
Jest w planach napisanie obszernych poradników do każdego Boga, ale zastanawiam się czy jest sens, skoro taktyki i sztuczki można znaleźć w dobrych buildach.
25.03.2015 (17:44)
avatarTamSaDrzwi (23)
Miło mi słyszeć, że wam się podoba ;)
02.04.2015 (12:49)
avatarTamSaDrzwi (23)
Co do pytania czy jest aktualny - Tak. Osobiście na nim gram i jest dobrze. Mając tylko 1 item na penetracje, nawet Ymir 1v1 to nie przeszkoda :) Pewnie zaraz ktoś napisze coś typu ''jakie 1v1 to nie przeszkoda?'' otóż bransoletka daje dodatkowy dmg "z łapki" jak napisał nasz PanSilent + penetracja i auto ataki połączone z dwójką niszczy go do połowy HP. Ale przecież jeszcze mamy w między czasie co 3s trójke, czyż nie? :P
02.04.2015 (12:55)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!