\"Ah płasz\" - Czyli jak być OP

Dodane przez  Nektarynek05 05.06.2015 (18:59)

Ah Puch
Podstawowe informacje
ocena
BógAh Puch258227
Kupione przedmioty
Podstawowe
vs AD
Alternatywy
Reklama
Umiejetności
Undead Surge
1234567891011121314151617181920
Corpse Explosion
1234567891011121314151617181920
Fleeting Breath
1234567891011121314151617181920
Empty the Crypts
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie

Ah puch jest z wierzeń majańskich, w grze przedstawiany jako mag rozkładu. Ah jest aktualnie, moim zdaniem jednym z najlepszych magów. To było króciutkie wprowadzenie, a niżej napiszę spis treści.
1. Plusy i minusy.
2. Opis umiejętności.
3. Zastosowanie umiejętności .
4. Przedmioty.
5. Poradnik.
6. Podstawowe informacje dot. junglowania.
7. Koniec.
Plusy i Minusy+ Potężne combo
+ Bardzo mocne slowy
+ Obszarowy ult
+ DoT'y
+ AoE czary.

- Papier (choć z moim buildem mamy dość dużo HP)
- Na początku wydaje się trudny
- Brak dasha / przyśpieszenia / skoku
- Trzeba się nauczyć trafiania skillami
- Aby wykonać pełne combo, trzeba trafić wszystkimi czarami
UmiejętnościHollow Ground

Pasyw. Ah przechodząc po zwkłokach, zyskuje pewne % zwojego HP i MP. I co najważniejsze, zmniejsza CD naszego czaru "Undead Surge". Jak gro prawidłowo wykorzystać, opiszę w punkcie 3.


Undead Surge

Ah wysyła przed siebie zwkłoki. Wybuchają one, po zderzeniu z pierwszym przeciwnikiem (minionem lub Bogiem), po ponownym kliknięciem "1", lub po przebyciu danego dystansu. Co ważne, przywołuje 2 zwłoki dopiero od 4 poziomu umiejętności. Jeszcze, na co trzeba zwrócić uwagę, to slow. Niektórzy o tym nie wiedzą i nie wykorzystują tej umiejki do dogonienia wrogiej postaci.


Corpse Explosion

Ah Puch wysadza zwłoki, które zostawia po użyciu 1 lub 3 umiejętności. Każda zwłoka zadaje dodatkowe obrażenia. Najlepiej jest ją używać na 3+ zwłokach. Co należy pamiętać ? Po pierwsze, jest to nasze główne win condition. Gdy nam się "spali", należy się trochę wycofać. Po drugie, staramy się ją wręcz spamować. W mid game potrafimy zabić przeciwną postać przy 70% Hp jednym strzałem z 3 zwłok. Po trzecie, bez zwłok ta umiejętność również zadaje obrażenia. Małe bo małe, ale czasami pozwala kogoś zabić. Po czwarte, czar te wybucha po krótkim czasie, co czasami robi wielką różnicę.


Fleeting Breath

Ah rzuca swoim talizmanem. Po trafieniu we wroga, zadaje niewielkie obrażenia, zostawiając na celu efekt obrażeń czasowych (tzw. DoT'y [Damage over Time]), po pewnym czasie, stunuje przeciwnika. Staramy się użyć tej umiejętności jako pierwsza część naszego comba, aby przeciwnik jak najszybciej został ogłuszony.


Empty the Crypts

Ultimate. Na ogromnym obszarze, Ah przyzywa widma, które brną przed siebie slowując i zadając nie małe obrażenia. Umiejętność świetnie się combi z Gem of Isolation. Jak prawidłowo wykorzystać, znajdziecie w punkcie 3.Z początku jak prawidłowo wykorzystywać umiejętność numer 1.

Aby objąć wszystkie miniony w zasięg, ustawiamy się w takiej pozycji :Aby szybko odnowić nasze życie (około 10 sekund całe życie) musimy spamować nasz skill w ściane. Mniej więcej tak :Umiejętności numer 2 i 3 musimy wyczuć. Raczej nie da się pokazać, jak nią trafiać. Przeciwnik może to uniknąć w każdy kierunek, więc tak jak pisałem wcześniej, trzeba to wyczuć.

Ult. Tutaj staramy się, abyśmy znajdowali się za wrogiem i odpalali ult jak najdalej w stronę wieżyczki wroga.


Combo :

PrzedmiotyShoes of Focus - Podstawowy item dla każdego maga. Dla Ah'a bardziej przydatny jest colldown, niż paredziesiąt mocy magicznej, aby można było co chwilę spamować combem.

Warlock's sash - Po prostu stacki. Staramy się je jak najszybciej uzupełnić. Gwarantują nam dużo mocy magicznej jak i zwiększoną przeżywalność. Nie zapominając również o manie, która pozwala nam na dłuższe pozostawanie na linii.

Chrono's pendant - Spełnia tą samą rolę, co nasze buty. Jeśli gramy przeciwko AD, zamieniamy na Breastplate of Valor

Gem of Isolation - Core naszego buildu, buduje go każdy ogarnięty Ah Puch. Oprócz zwiększonej mocy magicznej, HP i MP, przedmiot ten posiada fantastyczny dla naszej postaci pasyw. Otóż za każde zadane obrażenia z naszych umiejętności, slowujemy przeciwnika o 25% na 2 sec. W połączeniu z ultem, potrafimy dać slowa na ponad 80 procent (!).

Spear of the Magus - Pozwala nam na poradzenie sobie z bardziej "tankowatymi" postaciami. Dość uniwersalny item, który bardzo dobrze sprawuje się na Ah Puch'u. Jeśli mamy problemy z przeciwnikiem AP, możemy go zastąpić Void Stone'm.

Rod of Tahuti - Core w każdym magu. Nie muszę chyba mówić, dlaczego? Składamy jako ostatni, aby z początku nie wydawać dużo pieniędzy i aby nie marnował się nam pasyw.

Nemen of Lion - Składamy, gdy nie możemy sobie poradzić z postaciami opartymi w głównej mierze na basicach (mercury, AMC, Kali etc). Składamy za Chrono's pendant

Soul Reaver - Item dla ludzi, lubiących pieprznąć raz a porządnie. Jeśli chcemy się na niego zdecydować, składamy go za Spear of the Magus.
Praca zespołowa

A więc od początku, jak zachowywać się w early (początkowej), mid (środkowej) i late (końcowej) fazie gry.

Early -
Staramy się nie rushować na przeciwników z powodów małej ilości many oraz nie za dużego damage'u. Z początku gry robimy Blue lub Red buff (conquest). Staramy się obijać oponenta z dystansu, nie przybliżając się do niego. Nie zużywamy całego comba, z powodu manożerności, lecz tylko 1+2.

Mid :
Tutaj już sytuacja całkowicie się odmienia. W tej fazie gry, nasza postać jest najmocniejsza. Staramy się grać agresywnie, zużywając całe combo na przeciwnikach, powtarzając ile wlezie. (mam na myśli o combie 3+1+2, bez ulta [ult marnujemy, jeśli jesteśmy z kimś 1v1 lub do dogonienia przeciwnika / ucieczki]) Tutaj musimy jak najbardziej się przyfeedować, aby skończyć nasz build i siekać przeciwników, aż miło patrzeć.

Late :
Tutaj gramy podobnie jak w Mid, tylko próbujemy być odrobinkę mniej agresywni. Dzięki mojemu buildowi, mamy dość dużą ilość życia, dzięki czemu możemy przetrwać teamfighty. Staramy się jak najbardziej używać naszych zwłok do leczenia się. Uważamy na postacie z odskokiem / dashem, ponieważ mogą uniknąć naszego comba i szybko nas załatwić (mam tu na myśli głównie postacie AD).

_________________

Teraz poradnik ogólny.

Gdy gra wystartuje, kupujemy Shoes of Focus na maksymalnym poziomie. Po ubiciu campów (na conq bierzemy red buffa, na reszcie blue), wyczyszczamy szybko linię i wracamy do bazy po potki (jeśli ktoś lubi grać "bezpieczniej", to radzę kupić shrouda). Gdy wrócimy na naszą linię, stosujemy porady podane wyżej. Powoli farmimy miniony. Gdy skończy nam się blue buff, idziemy po następnego. Gdy skończy nam się drugi blue buff, bierzemy już czerwone. Gankować staramy się dość często (możemy wyczyścić falę minionów w 3 sekundy, a podczas ganku na inną linię nasze umiejętności już są odnowione). Ulta głównie używamy do teamfightów, ponieważ ult ah'a robi największy harrasment w grze.

Ah bardzo dobrze współpracuje z :

Aresem (z powodu połączenia ultimatów)
Wszelakimi postaciami z stunem, np. Ymir (dzięki czemu możemy bez obawy władować combo w oponenta)
Chaaciem, ponieważ gdy połączymy ultimaty, wrogowie nie mają sposobu na ucieczkę (przynajmniej na chwilę)
Zeusem, z którym łączymy ulty i robimy totalny rozpierdziel.
Z pewnością jest jeszcze więcej postaci, z którymi Ah świetnie współpracuje, lecz musicie się o tym przekonać w praktyce.

Postacie kontrujące Ah pucha :
-Agni
-Poseidon
To są nasze dwie największe kontry, z którymi najtrudniej jest nam sobie poradzić.


Junglowanie

Nie grywam Ah Puchem w jungli, ale mogę dodać parę słów od siebie :
- Miniony spokojnie czyścimi combem 3+1+2
- Przeciwników staramy się gankować bezpośrednio ultem
- Staramy się dobierać nasze "ofiary" nie posiadające wszelakich dashów / jumpów lub innych sposobów ucieczki.
Podsumowanie

Mam nadzieję, że build się spodobał. Życzę samych pent i pięknych meczy. Zachęcam do komentowania i oceniania.


Reklama

Komentarze


avatarAdamkazmirowicz (807)
2/10 kappa
05.06.2015 (20:36)
avatarPanSIlent (1428)
1/5 bo się skraca.
05.06.2015 (20:47)
avatarDzikaSwinia (64)
Pograłem trochę ah puch-em i mogę spokojnie powiedzieć że:
- jako 1 skill bardziej opłaca się wybrać 3. Odpowiednio rzucona czyści całą fale minionów ( no ewentualnie zostaje im hp na tak zwanego last hita) zużyjesz mniej many niż na combo 1+2 :)
- Na start ( conquest ) dobrym wyborem jest zakupienie soulstone, butki i potki. Czemu soul? Daje on nam mp5 ( i spory dmg ) dzięki czemu w early możemy częściej używać um/leczyć się i ogólnie dłużej ustać na lini

Co do itemków zastrzeżeń brak... no może w podstawowych chronosa z gemem bym zamienił ale reszta git
A i mogłeś dodać wersję bardziej op np zamiast pasa dać book of thoth + jakiś lifesteal bo w teamfight-cie ciężko znaleźć czas na mały posiłek :D
Wielki + za obrazki i opisy. Widać, że się postarałeś. 4/5 ;)
05.06.2015 (21:00)
avatarAzemoth (139)
Może jestem noobem, może za mało ah puchem grałem, ale osobiście na joust 3vs3 maxuje 2->1->3 i wydaje mi się że robi większy dmg niż maxowanie 1->2->3, aczkolwiek to tylko moja subiektywna opinia i póki owe rozłożenie skilli działa, nie mam zamiaru go zmieniać.
05.06.2015 (21:51)
avatarNektarynek05 (252)
Mhm... Ale ja maksuje dwójkę.
06.06.2015 (0:05)
avatarL4s3c7k4 (49)
potwierdzam 2 -> 1 -> 3 jest lepszym combo maxerem warlock sash zawsze mnie smieszyl papierem jestes i tak a daje duzo mniej niz book of tooth albo soul reaver wiec slaby to item, na drugi item ah puch'em gem of isolation - must be wtedy nikt Ci nie ucieknie i nawet z mniejsza iloscia dmg dobijesz kazdego, potem chronos, potem spear i potem lecisz w dmg czyli rod of thati , book of tooth / soul reaver . GG no RE slaby build.
06.06.2015 (0:22)
avataraditirex (1084)
L4s3c7k4 tak warlock sash śmiesznym itememXD może w dmg jest słabszy od book of tooth ale daje przewage np przeciwko tobie w hp( i to w ciul), ty idziesz na niego z pełnym hp, a on ci wali combo wiesz co się stanie? tak zginąłeś, bo nie masz hpXD. A teraz odwrócona sytuacja ty walisz mu kombo, koleś przeżywa z około 1/4 hp i respi sobie je w 2 sekundy bo wali 1 w ściany obok siebie. GG WP AH PUCH OP. A build jest taki sam jak twój tyle że zmienioną kolejnością :D. A czy to takie ważne kiedy zrobi tego gema skoro apaszka ma 40% SLOWA na 1? ludzie i tak mu nie spierniczą a jak ulta jeszcze odpali hohoho

ta a ja kużwa dam też swoje kombo maxowania 1->3->2

build jest taki sam jak mój i dobrze rozpisany(obrazgi uczące liczyć też dobre) daje 5/5 masz nektar i teraz mnie nie banuj na czacie u nawakiego XD
06.06.2015 (8:40)
avatarAzemoth (139)
Sry, źle popatrzyłem, bodajże shirei kilka dni temu pisał żeby maxować 1->2->3 i przez 2 początkowe punkty na q również miałem złudzenie że maxujesz w takiej kolejności, w każdym razie zwracam honor za prawidłowe rozłożenie skilli.
06.06.2015 (13:25)
avatarNektarynek05 (252)
Ale czy każdy musi robić postać tak samo? Mi się gra o wiele lepiej z ulepszoną "2", niż "1". Chyba nie wiecie, co robi "2", bo na 13 lvl jestem w stanie zabić anubisa combem 3-1-2 przy 70% hp. (schodzi wtedy na strzała), do tego na 11 lvl combo bije na spokojnie ~700 (jeśli przeciwnik nie ma defa).
A warlock sash to akurat baaaardzo fajnie się sprawdza.
06.06.2015 (13:32)
avatarShirei (1313)
W podstawowym najpierw robisz CD, potem gema, który daje ci HP, a w tym przeciwko AD najpierw wolisz wziąć 250hp, zamiast CD i 75 fizycznej obrony? o.O Dziwi mnie ta kolejność, czemu Valor jest za Gemem?

"Aby wykonać pełne combo, trzeba trafić wszystkimi czarami" - A nie na tym właśnie polega wyprowadzenie całego combo? Żeby trafić wszystkim, a nie tylko częścią?

Co do combo. Nie lepiej odpalić naszą "2" przed ultem? W końcu skoro przy wrogu już są ciała, to chyba lepiej nie dawać mu szansy uciec w trakcie castowania ulta, prawda?

Co do pozbywania się penetracji na rzecz Soul Reavera. Uważam, że to zły pomysł, chyba, że w 1v1. W końcu pasywka długo się ładuje i działa na jednego wroga, więc zdecydowanie lepszym pomysłem jest zachowanie penetracji na innych trybach gry.

(mam na myśli o combie 3+1+2, bez ulta [ult marnujemy, jeśli jesteśmy z kimś 1v1 lub do dogonienia przeciwnika / ucieczki]) - A czy właśnie nie lepiej używać ulti, gdy walczymy z wieloma wrogami, a walcząc 1v1 wywalić zwykłe combo?

A ogółem całkiem dobrze, chociaż jak widać miałem kilka uwag.

Ahh, jeszcze tylko 2 buildy do sprawdzenia... Tymczasem dobranoc, jutro się tamtą dwójką zajmę. Znaczy dzisiaj, ale później... no wiecie.
30.06.2015 (2:20)
avatarAveEwenement (99)
bild mocno sredni, sporo zwrotow nierozumnych na przyklad; op, doty, aoe i to nie wszystko ale nie bede ci juz wytykal tak popracuj nad skonstruowaniem zdania poprawnego bo wypowiedz twoja jest w caloscki nieczytelna powinno byc podzielone na czesci zeby mozna sobie kazda czesc podzielisc na inny wieczur po szkole pamietaj nie kazdy czyta tak szybko i ma tyle czasu zeby naras przeczytac
duzo rzeczy slabych bezmyslnych; kula zegarek laska zbroja po co kupywaj druga laske skoro juz mamy jedna a lewa reke dziad ma slaba i nie utrzyma brak konsewkencji w bildzie zegarek to juz wogle pamietaj ze nie szata zdobi czlowieka balwochwalcze obraski zbedne zapychacze krotkie opisy kopjuj wklej malo dygresji wlasnej stosowanie nazw niezrozzumialych zla dykcja
popracuj troche mam hope ze polepszych bild na nowy sezon i napiszesz na jaka mape i linie to jest bo z tego co widze to poczontukujacy tego nie wylapie dla mnie to te zdjecia z 3 na 3 zbedne bo wiadomo ze dziad tylko na podbuj pojedyncza alejka za mala dla nas
3 na zachente
01.02.2016 (15:41)
avatarxSeNsix (95)
CZESC!!!!!! powie mi ktos czy mam dobry build?
1. te niebieskie buty
2. ksiega thotha
3. pas czarnoksięznika
4. włócznia spustoszenia
5. laska tahuti
6. żniwiarz dusz
25.03.2016 (9:43)
avatarCrucy (659)
@Sensi
A może tak po angielsku? Po polsku to my nie rozumiemy xD
25.03.2016 (11:10)
avatarihjasty (908)
Ja ostatnio na wszystko składam

1. Butki z pene
2. Doom orb
3. Book
4.Spear of of Magus
5. Tahuti
6. Tutaj zależy (breatsplate, gem of iso)
25.03.2016 (12:36)
avatarExecution (405)
Dziwne dziwy, że jeszcze ktoś Magusa bierze lel.
25.03.2016 (13:21)
avatarihjasty (908)
Build to tylko przedmioty, czy to magus czy to desolation czy inne cholera na normalach nie ma to znaczenia, zresztą nigdzie nie ma znaczenia więcej dają umiejętności gry i team jaki się ma build na 3 miejscu :P Dlatego nie oceniam tutaj buildów na tej stronie jak ktoś wrzuci tylko same poradniki, bo nie raz byłem pod zaskoczeniem jak na crapowych itemkach można klepac nie złe staty :)
25.03.2016 (13:47)
avatarPanSIlent (1428)
Jak takiś cwany to złóż Fatalisa na Ah Puchu :)
25.03.2016 (16:25)
avatarihjasty (908)
Widziałem Zhonga i skopał mi dupę także nic mnie już w tej grze nie zdziwi :D
25.03.2016 (18:20)
avatarAveEwenement (99)
W moim starym builde na Dziada Ach Pucha był właśnie, wcześniej wspomniany Fatalis (Przyśpieszone Umieranie), lecz owy build z niewyjaśnionych przyczyn został usunięty, chociaż cieszył się wielką sławą i zbierał same pozytywne noty. Trudno już NIGDY nie zobaczycie prawdziwej siły Dziada z Laską Przyśpieszonego Umierania. Życie nie ma sensu..
Pozdruwki i szerokosci rzycze druchowie, Ave
26.03.2016 (0:40)
avatarihjasty (908)
Skandal zrób petycję o ukaranie tych zwyrodnialców, a pierwszy się podpiszę :)
26.03.2016 (1:41)
avataraditirex (1084)
No, ten build chyba miał 5k wyświetleń, a adminoszkodnicy go usunęli, bo się wstydzili że ich buildy tyle wyświetleń nie mająXD.
26.03.2016 (11:53)
avatarAveEwenement (99)
Są Święta, więc jak będę miał wenę, to napisze jakiś fajny buildzik. Możliwe, że ukaże się jeszcze dziś wieczorem. Zobaczymy.. Tylko nie wiem na jakiego boga. (jestem otwarty na propozycje)
28.03.2016 (13:54)
avatarPanSIlent (1428)
Możesz uderzac w boga który nie ma buildu.

Mam pomysł na "pracę" dla swego rodzaju "ekspertów" czyli zbierać chętnych graczy, którzy czują się dobrze grając bogiem X i z chęcią odpowiedzą na pytania i rozwiążą problemy dot. boga X.
Wymagałbym jedynie posiadania Diamonda na bogu X oraz przegranych sporo godzin na nim/niej.
28.03.2016 (13:58)
avatarihjasty (908)
Tak czyli jak mam 10 lat 20lv gram tylko Anubisem i mam X z aren to jestem ekspertem? Ekspertów poszukaj w autorach buildów które dotychczas powstały i cieszą się dobrymi ocenami. Dawno już pisałem zresztą aby oceną powstających buildów zajeli się ludzie neutralni i znający na rzeczy, którzy oceniają całokształt pracy nie tylko przedmioty, dobrym pomysłem byłoby, aby to administracja wasza decydowała o tym co jest dobre a co nie. Wtedy te oceny na tym portalu miałyby jakiś sens, a teraz? Mogę skakać po 100 bramkach proxy i rozdawać sobie 5 na każdym możliwym IP, śmiech na sali.
28.03.2016 (14:09)
avataraditirex (1084)
Ja tam mam dużo X, ale nie umiem opisywać buildów;-;.
28.03.2016 (14:35)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!