Amaterasu - delikatna i mordercza

Dodane przez  LuminosityNC 29.02.2016 (22:01)

Amaterasu
Podstawowe informacje
ocena
BógAmaterasu242398
Kupione przedmioty
Podstawowe
Alternatywne
Reklama
Umiejetności
Divine Presence
1234567891011121314151617181920
Heavenly Reflection
1234567891011121314151617181920
Glorious Charge
1234567891011121314151617181920
Dazzling Offensive
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Build jest przeznaczony głównie do 3vs3/siege/clash.

Build, mimo że niektórym może wydawać się dziwny, dla mnie sprawdza się doskonale. Build jest skupiony na czystym dmg, def składam tylko w razie mocnej potrzeby. I o dziwo ten build działa bardzo dobrze dzięki świetnej pasywce amaterasu oraz jej innych skillach które bardzo dobrze pozwalają jej na łatwe dogonienie, zabicie przeciwnika i dość bezpieczne wycofanie się.

Plusy i Minusy
Plusy
- Postać bardzo zabójcza, jeden ult użyty w dobrej sytuacji może bardzo łatwo pozbawić życia nawet kilku przeciwników...
- Mocna dwójka w połączeniu z dashem z 3 oraz pasywką zazwyczaj wystarcza do uśmiercenia przeciwnika.
- Całkiem dobre leczenie z 1, dodatkowo dające buff do movement speeda/ siły fizycznej(lub mocy magicznej u magów) nam i naszym kolegom z drużyny.

Minusy
- Z przedstawionym tu buildem, postać dość delikatna. Wymaga specyficznego, bezpiecznego stylu gry.
- Ult może zostać łatwo skontrowany przy użyciu oczyszczenia.
- W starciu z przeciwnikami mającymi dobre umiejętności ucieczki jak np. dash kupidyna ma spore problemy, zwłaszcza jeżeli taki przeciwnik gra bardzo ostrożnie.
Umiejętności
- Świetna pasywka, po 3 udanych atakach podstawowych amaterasu nakłada na przeciwnika aure, która zwiększa wszelki otrzymywany przez niego dmg o 10%, dodatkowo efekt stackuje się do 3 razy.

- Bardzo przydatny skill, po użyciu my i nasi koledzy z drużyny otrzymujemy jeden z 2 buffów. Dodatkowo amaterasu przez 4 sek regeneruje zdrowie co 1 sek. Buffy które możemy otrzymać to jak już wcześniej wspominałem, buff do siły fizycznej/mocy magicznej lub buff do movement speeda. Oba są bardzo przydatne. Movement speed pomaga szybko wrócić na linie, a drugi buff zwyczajnie daje nam darmowy dmg.

- Dobry skill pozwalający całkiem przyjemnie czyścić linie oraz oczywiście zadawać ogromne obrażenia naszym przeciwnikom. Po użyciu skilla nasze lustro zaczyna się ładować, po czym strzela prosto przed nas zadając dmg wszystkiemu na drodze. Lustro można dodatkowo naładować zadając lub otrzymując obrażenia. Po pełnym naładowaniu zadawane obrażenia ulegają zwiększeniu o 50/100/150/200/250. Rozwijamy jako pierwszy ze względu na dobre obrażenia i przydatność w czyszczeniu linii.

- Zwyczajny dash nakładający 1 sek silence na przeciwnika. Niby to tylko jedna sekunda, ale uwierzcie... to wystarczy żeby skutecznie zepsuć dzień postaci takich jak cabrakan czy loki. Rozwijam ten skill jako drugi ze względu na całkiem ładny dmg, który bardzo może nam pomóc użyty jako początek combo.

- Całkiem dobry ult z niezłą ilością CC. Pierwszy cios zadaje obrażenia na poziomie 75/125/175/225/275 (+50% siły fizycznej), drugi cios nie tylko zwiększa te obrażenia o 20%, ale także nakłada na przeciwnika slow. Trzeci cios zwiększa dmg o 40% oraz stunuje przeciwnika.
Może nam to posłużyć zarówno do bardzo ładnego zaczęcia walki jak i do ucieczki z trudnej sytuacji.

Generalnie nasze combo jest dość proste, włączamy 1 na buff do dmg, odpalamy 2, wlatujemy w przeciwnika 3 i spamimy auto atakami, cały czas starając się trzymać się naszego przeciwnika tak aby lustro po pełnym naładowaniu trafiło go. Ult nadaje się generalnie tylko do zaczęcia walki lub zatrzymania uciekających przeciwników.
Przedmioty
- Jak dla mnie - item niezbędny. Głównie za sprawą całkiem mocnego boosta do siły fizycznej, ale także odrobinę z bardzo prostego powodu - zwyczajnie nienawidzę many kończącej się w najgorszym momencie.

- Tego chyba tłumaczyć nie muszę.

- Item zapewnia nam bardzo przyjemny i całkiem odczuwalny dodatkowy dmg po rozpoczęciu naszym 3.

- Boost do AS a dodatkowo, jako że skupiamy się na atakowaniu lewym, jego pasywka bardzo ładnie z tym współgra.

- Kolejny niezbędny item. Jak już mówiłem jesteśmy skupieni na auto atakach, a ten przedmiot zapewnia ogromy wzrost obrażeń.

- Dopełnienie dzieła zniszczenia. Jest to przedmiot, który jest w tutaj tylko wtedy, gdy całkowicie dominuje przeciwnika. W innym wypadku jest on zastępowany jednym z przedmiotów alternatywnych. Oczywiście nie buduję ich wtedy jako ostatnie, a jako 3/4 przedmiot.

- Osobiście nie używam, ale wiem że wiele osób uważa go za przedmiot konieczny. Oczywiście jest on bardzo przydatny, jednak wole zastąpić go dodatkowymi obrażeniami, gdyż i tak zazwyczaj gram z własną drużyną i generalnie rozgrywamy to tak że przeciwnik prawie nigdy mi nie ucieka.

- Przedmiot którym zawsze zastępuje fatalisa, gdy przeciwnik posiada mocnego tanka. Razem z executionerem tworzy całkiem ładny i zazwyczaj całkowicie wystarczający zestaw penetracji.

- Item must have kiedy przeciwny mag zaczyna sprawiać duże problemy. Bardzo przydatna pasywka zapewniająca dobrą kontre na magów pokroju ao kuanga.

- Item ten budujemy w starciu z wrogim AD, kiedy widzimy wyraźnie, że zaczynamy mieć z nim problemy. Dobry item, odbija 20% obrażeń z ataków podstawowych w kierunku atakującego, świetnie kontruje AD budujących LS.
Praca zespołowa
Jak do tej pory świetnie grało mi się z tymi bogami:

Nemezis - Jej ult w połączeniu z jej 2 oraz moim atakiem stawał się dla przeciwnika sytuacją bez ucieczki i zazwyczaj kończył się momentalnym zgonem.

Xbalanque - Prosto mówiąc - jego ult + ult amaterasu = połowa przeciwnej drużyny nawet nie wie co ich zabiło

Afrodyta - Leczenie afrodyty oraz jej 2 ratująca mnie z niektórych sytuacji tworzyła ze mnie niemal nieśmiertelny czołg.
Junglowanie
Nie próbowałem, więc niezbyt mogę się na ten temat wypowiedzieć, jednak moim zdaniem amaterasu może się do tego całkiem nieźle nadawać. Jej wysoka mobilność oraz możliwość ładnego zaczęcia ganku 3/ult znacznie ułatwia ganki. Dochodzi do tego możliwość regeneracji zdrowia z jedynki oraz buff pozwalający na częste ganki bez potrzeby powrotu do bazy.
Podsumowanie
Jest to mój pierwszy build tutaj, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości. Mam nadzieje że zbytnio na nabzdurzyłem. Z chęcią usłyszę wasze opinie na temat mojego buildu i oczywiście jeżeli są tu jakieś błędy to postaram się je skorygować.


Reklama

Komentarze


avatarPhantz (17)
sporo grałem Amą od wyjścia i tak szczerze powiem, build słaby.
1. nie ma sensu budowania na niej stackowalnych itemów, Ama generalnie nie nadaje się za bardzo do czyszczenia lini, chyba że dwójką, ale to wtedy nie dziw się że mana ci schodzi. a pozatym to nie twoja rola. Jak brakuje ci many to o wiele lepiej się sprawdza Breastplace of Valor, daje Armora (i to na chwilę obecną bardzo dużo, co jest przydatne, bo Amaterasu jest dosyć delikatnym warriorem), mane i CDR.
2. Frostbound to dla niej mus, generalnie Materac jest genialna do chase'owania przeciwników, mało kto jej spierdzieli, dodatkowo cenne hp.
3. reszty itemów też nie czaje, Generalnie Amaterasu jest Off-tankiem, z predyspozycjami na supp-tanka (naprawdę polecam duo-linie z nią). ją trzeba głównie pod armor, basicy i skalowanie z skilli ma na tyle wysokie że nie trzeba za dużo inwestować z dmg. tak to z niej robisz po prostu assassina, którym nie jest. marnujesz jej potencjał.
Amaterasu to generalnie inicjator - masz się wbić w środek i postunować kolesi, być cały czas w środku walki, by nakładać pasywy, buffować i slow-ować z frostbounda. i w dodatku przeżyć jak najdłużej.
Fatalisa - Executionera i deathbringera można zastąpić jednym itemem: Stone Cutting sword. Ta katanka powstała chyba z myślą o niej. Redukuje armora zwiekszając twojego armora, potężny boost do obrażen, oraz dodatkowy Move-speed. dla mnie to drugi mus na niej
żadne crity jej nie potrzebne.
Przeciwko magom: genji guard lub bulwark of hope
Przeciwko ADC: hide of nemean lion, wcześniej wspomniany breastplate, dobrze się też sprawdza w early mistical mail.
Na mieszane teamy hide of urchin, lub mantle of discord (ten stun
01.03.2016 (2:03)
avatarPhantz (17)
Ucieło mi posta więc kontynuuje:

jeśli naprawdę już chcesz więcej tego DMG-a to tak:
Na fizyczny enemy team - runeforged hammer
Na magiczny enemy team - ancile
mieszany - shifter shield

Jeśli ktoś chcę ją wypróbować jako supporta to standardowo:
warrior - sovergnity, heartwand amulet, frostbound (musi być)
reszta, wcześniej wymienione itemy

Pamiętaj, Amaterasu to nie assasin, ona ma się wbić w środek i porostawiać ludzi po kątach, by reszta twojego teamu ich dobiła, od czajenia się masz do gry lokiego czy innych assasinów
01.03.2016 (2:07)
avatarPhantz (17)
co do jungli - również całkiem cna, pasyw + tarcza + heal sprawia że nie musi się praktycznie z jungli cofać, minus taki że dosyć wolno czyści campy
01.03.2016 (2:10)
avatarLuminosityNC (1)
Oczywiście rozumiem, jednak jak już mówiłem, ten build wymaga specyficznego stylu gry. Szczerze grałem kilkukrotnie buildem podobnym do tego o którym mówisz, ale kompletnie mi to nie przypadło do gustu - krótko mówiąc nie potrafiłem nic tym zrobić. Wprawdzie powinienem to napisać (i chyba zaraz to dopisze do wstępu), ale ten build został stworzony z myślą o 3vs3/clash/siege. Na arenie czy szturmie się nie sprawdza, gdyż ciężko tam złapać kogoś tak, żebyśmy zaraz nie zostali zaatakowani przez cały team. Na podboju go nie sprawdzałem, ale myślę że tam też miałby ciężko ze względu na to, że wymaga on sporej pomocy teamu w early, gdyż samemu zwyczajnie nie daje sobie rady. Ten build nie jest wymyślony wczoraj, gram nim od dłuższego czasu i na tych trybach które tu wypisałem, zazwyczaj na spokojnie wyciągam staty ok 20/3.
Poza tym build wcale nie jest tak delikatny. Grając ostatnio przeciw kupidynowi pojedynek 1vs1, zbudowałem tylko hide of the nemean lion i bez problemu mogłem stać na linii bez potrzeby cofania się. Jeśli chodzi o stone cutting sword to o nim akurat pomyśle, aczkolwiek deathbringera akurat się raczej nie pozbędę ponieważ kryt za ok 600 wchodzący co 3-4 ciosy jest rzeczą którą zbytnio uwielbiam.
01.03.2016 (6:27)
avatarrozczochranypl (5)
Powiecie ,że się nie znam ale jak dla mnie wojownik bez obrony nie daje rady.
01.03.2016 (15:41)
avatarihjasty (908)
Nie znasz się
02.03.2016 (9:43)
avatarszymq19 (2)
Gram sporo tą postacią i musze powiedziec ze najlepiej gra mi sie nastepujacym buildem :
Jotuuns wrath- niesbednik, penetracja, MANA i CD czego chciec wiecej :D
Warrior Tabi
Bulwark of hope- mdef i cudna pasywka
Mistoical mail- pdef i troche HP
Wingedblade- dopelnienie CD, HP
Frost Hammer- kolejny "must have" na nasza kochana Amaterasu
Nie wiem co o tym sadzicie ale jak dla mnie wystarczajacy def i atak. :D
06.03.2016 (0:07)
avatarCrucy (657)
Amaterasu delikatna? Toć ona jest twardsza niż Ozyrys!
20.03.2016 (22:02)
avataraditirex (1084)
Ale ma słodki głos
20.03.2016 (22:04)
avatarCrucy (657)
Wiewiór ma słodszy
20.03.2016 (22:15)
avataraditirex (1084)
Najsłodszy to ma hel na dobrej stronie:P
20.03.2016 (22:16)
avataraditirex (1084)
Tak z innej beczki wie ktoś gdzie mogę znaleźć, lub mi wyśle gif z materac z głównej strony hi rezu, jak wyszła(tak jak jest teraz skadi na stronie hirezu). Bo szukam i nic;-;.
20.03.2016 (22:22)
avatarCrucy (657)
@aditriex
Sprawdziłem kod strony i to nie jest obrazek jako gif, a png z animacją stworzoną poprzez kod.
Tutaj jest background:
http://hzweb.hi-rezgame.net/smite-web/wp-content/uploads/2016/01/Amaterasu_2048.png
Tutaj gif, który Ci nagrałem z ich strony (usunąłem elementy typu Download, logo smite itp.):
http://i.imgur.com/RjuuR7s.gif

Dłuższy bym zrobił, ale waga za duża (max. 10mb, a ten ma 9). Ponadto poprzez nagrywanie go trochę
20.03.2016 (22:33)
avatarCrucy (657)
trochę pogorszyło względem klatek, ale powinno być okej, nie wiem w jakim celu chcesz go użyć ;p*
ucięło e.e
20.03.2016 (22:36)
avataraditirex (1084)
Thx mate
20.03.2016 (23:01)
avataraditirex (1084)
używam go jako gif do mojego kanału na ts:D. Ale myślałem też na wrzucenie do steama zmniejszoną wersje ale trochę słaba jakoś w porównaniu do skadi która ktoś dodał, pech.
20.03.2016 (23:04)
avatarCrucy (657)
Możesz sam popróbować, masz link
https://web.archive.org/web/20160130005539/http://www.smitegame.com/
20.03.2016 (23:07)
avataraditirex (1084)
I nie, nie poszło to do fap folderu, bez żadnych mi tutaj teorii.
20.03.2016 (23:07)
avatarCrucy (657)
Czy tam słaba jakość

http://im.ezgif.com/tmp/ezgif-580069681.gif
jeszcze czarny pasek u góry trzeba uciąć, ale to sekunda roboty
20.03.2016 (23:09)
avatarihjasty (908)
Kupiłem VP na materaca dla samego sajo nara za 200 gemów :D
20.03.2016 (23:10)
avataraditirex (1084)
Albo ''jebaj'' na cursesXD
20.03.2016 (23:11)
avatarihjasty (908)
Dzięki dałeś mi pomysł teraz jak wyłączam kompa to mam sayonara a jak włączam to bastetowy kawai pon pon ^^ http://smite.gamepedia.com/Kawaii_Pop_Bastet_voicelines pierwszy w Introduction
20.03.2016 (23:52)
avataraditirex (1084)
Widziałeś teledysk do tej piosenki?
21.03.2016 (0:06)
avatarihjasty (908)
Właśnie zobaczyłem jest klimat :D
21.03.2016 (1:32)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!