Aniołki Silenta czyli Get Over Here

Dodane przez  PanSIlent 06.09.2015 (14:52)

Serqet
Podstawowe informacje
ocena
BógSerqet82948
Kupione przedmioty
Podstawowe
Zamiennik za Titan Bane
Aktywki
Reklama
Umiejetności
Deathbane
1234567891011121314151617181920
Cobras Kiss
1234567891011121314151617181920
Ambush
1234567891011121314151617181920
Last Breath
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
GET OVER HERE!

Czas nadszedł, abym napisał build na swoją ulubioną (a wg. niektórych - ukochaną) boginię.
Bez zbędnego marudzenia, lecimy z tym koksem. Dzisiaj nauczę was tego jak szybko pozbyć się zagrożenia bez zbędnej zabawy w różne dziwne wynalazki pokroju Attack Speed czy Aura.

Serqet ma wejść, zabić i wyjść. Wszystko w kilka sekund.

Plusy i Minusy
+ Mobilność
+ Redukcja DEF
+ CC bliskie Guardianom
+ Wygląd <3
+ Serqet ma stałe miejsce w zimnym sercu Silenta :)

- Delikatna
- Wymaga ostrożnego stylu gry
- Celowanie
Umiejętności
Catalyst

Pasywka, której często się nie zauważa, jednakże ogarnięci gracze wiedzą jak wykorzystać potęgę tej umiejętności. Wszystkie trucizny z umiejętności Serqet, oprócz Ambush, przechodzą w stan przewlekły na 20 sec. Przez ten czas pierwszy bazowy atak Serqet zada znacznie zwiększone obrażenia tj. 10% zdrowia celu jako obrażenia za dwie trucizny w żyłach a 20% za trzy. To jeden z powodów dla których Serqet jest często banowana i wybierana na ligowych rozgrywkach. Wbudowany Soul Reaver (no, prawie) dla fizycznej postaci w połączeniu z obłędnym Critem i mobilnością? No ba :)

Deathbane

Plus do mobilności. Trzy błyskawiczne susy zadające obrażenia. Można to używać jako szybką ucieczkę. Ale to główne meritum Twojego combo. Nie dość, że Deathbane może zadać obrażenia krytyczne (!) to dodatkowo redukuje to DEF o 15% na 3 sekundy.


Cobra's Kiss

CC bliskie Guardianom? To znajdziecie tutaj. Dwa strzały ostrzami z rękawów doprowadzają wrogów do szału i zaczną atakować swoich lub będą nieszkodliwie podchodzić do Serqet. Umiejetność jest idealna aby ratować uciekającego sojusznika który jest ścigany przez wroga żądnego fraga. Równie dobrze można pomieszać szyk przeciwnej drużyny i odseparować słabsze postacie od ochrony.

Ambush

Root na własne życzenie. Brzmi to może dziwnie ale podczas tej umiejętności Serqet jest niewidzialna i może skoczyć na spory kawałek zadając obrażenia. Jeśli ktoś podejdzie w zasięg umiejętność - niewidzialność zostaje przerwana. Warto wtedy pryskać.
Jeżeli jednak wróg jest nieostrożny, możesz wyłonić się zza pleców bez potrzeby skoku i zrobić wrogowi kuku.

Last Breath

Druga umiejetność dająca Serqetce ponadprzeciętne CC. Jednosekundowy stun zakończony odepchnięciem i zatruciem wroga silną trucizną powodującą ciągłą utratę zdrowia, tzw "True DMG" - czyli ignorujące wszelaki DEF przeciwnika. Gdy zatruty przeciwnik zginie, trucizna jest roznoszona na pobliskich wrogów.

Warto jednak uważać. Ultimate może być użyty na minionach, więc pościg za przeciwnikiem może zakończyć się w głupi sposób.
Podobnie jak 3 Mercurego oraz Ultimate Xing Tiana - skierowanie kamery ma wpływ na to w jakie miejsce wróg zostanie wypchnięty.

ZNANY BŁĄD: To zaledwie kwiesta kilku milisekund, jednak w tak szybkiej grze ma to znaczenie. Gdy Serqet skoczy na wroga a on w tym czasie użyje ochrony przed CC (akcja trwa mniej niż sekundę) to wróg ucieknie bez szwanku, BEZ TRUCIZNY a Serqet będzie miała Ultimate na CD! Ten błąd nie raz mnie zirytował i zabójstwo podane jak na srebrnej tacy uciekało aż się kurzyło bez szwanku.
Przedmioty
Warrior Tabi - podstawowe butki. Co tu dużo wyjaśniać? Moc fizyczna i szybkość ruchu.

Jotunn Wrath - redukcja CD, penetracja i nieco many. Buduj jak najszybciej

Malice - jako, że Serqet opiera się na sile fizycznej i Critach warto zbudować taki przedmiot jako trzeci. Znacząco sie wtedy zmieniają wartości DMG z DeathBane

Deathbringer - Znowu nie ma nic do wyjaśniania. Większy Crit i siła. Podstawa dla każdego Assasina

Titan's Bane - tu następuje ciekawostka. U wielu postaci Titan's to opcjonalny wariant, jednakże w przypadku Serqet to ważny przedmiot. Jeśli w przeciwnej drużynie są twarde postacie (2 Warriorów/Tanków) to z tym młoteczkiem nie powinni stanowić wielkiego problemu. 15% redukcji z DeathBane plus 33% z młotka daje prawie 50% zredukowanego DEF'a! Szok!

Magi's Blessing - raz złapana Serqet idzie do piachu, więc warto zastanowić się nad jakąś ochroną przed CC. Bańka często ratuje życie, więc nie śmiej się z tego wyboru.


ZAMIENNIKI:

Winged Blade - wrogowie nie mają twardzieli, jednak bazują na spowolnieniach? Ten scyzoryk pomoże uciec z ich zabójczego Combo i zapewni większą mobilność aby uciec z tzw. "kotła".

Hydra's Lament - do pewnego czasu grałem z Hydrą, aby mieć pełną redukcję CD (40%). Jednakże to wyjątkowo specyficzne połączenie i nie zachęcam do łączenia jej z Malice. Opcja tylko do redukcji CD!

AKTYWNE:

Beads/Aegis - nic nie tłumaczyć. Podstawowa ochrona przed CC (Beads) oraz częste uratowanie krągłego tyłeczka przed kotłem lub CC (Aegis).

Blink - słowami Rysia; "Serqet z blinkiem, jakie to kurwa jest mobilne" - chcesz irytować wrogów migiem uciekając lub pojawiając się natychmiast za ich plecami? Blink jest dla ciebie.
Praca zespołowa
Podstawowe Combo Serqet to:
* Użycie Cobra's Kiss do namieszania wrogom w głowach lub przyciągnięcie jakiejś gapy.
* Deathbane i trzy susy w przeciwnika. Mając już w kieszeni Malice oraz Jotunn - DeathBane zabiera sporo HP.
* OPCJONALNE - wkręcenie bazowego ataku. Mając w żyłach dwie trucizny i zredukowany DEF - zaboli. Cholernie.
* Ultimate - jak trucizna go nie wykończy, zrobią to sojusznicy. Jeśli jednak przeżył - dokończ sprawę kolejnymi susami z Deathbane'a.
* Stylowa ucieczka Ambush'em i kręcenie tyłeczkiem podczas odwrotu do bazy.


Najgorsi wrogowie naszej paniusi to:

ARES - ten skurczybyk swoimi łańcuchami nakłada Cripple, przez co blokuje DWIE umiejętności! Jak trafi cię łańcuchami to jesteś trupem, jeśli Ares nie zostanie powstrzymany.

AGNI - Szybkie combo, masywne obrażenia i nagły, obszarowy stun to dobra droga do pozbycia się Serqetki. Nie znam się na tajskiej kuchni, ale ogarnięty Agni szybko potrafi przyrządzić pieczonego skorpiona.

YMIR - chodzące CC tej lodowej bryły to klucz do powstrzymania Serqet przed zabawą. Wyposaż się w Beadsy, ale nawet mając je przy tyłeczku - uważaj.

POSEIDON - zwany przeze mnie pieszczotliwie "Possij Dong" to groźny przeciwnik dla każdego boga który bazuje na skokach czy dashach. Swoją umiejętnością Whirpool nakłada Cripple i jesteśmy jak na talerzu. Nie wymieniłem go wcześniej z innego względu - Poseidona atakuję gdy widzę, że zużył Whirpool na falę minionów lub innego wroga. Jednak gdy mamy napalonego boga mórz który chce się dobrać do Najładniejszego Tyłka Egiptu ® - warto mieć oczy na karku.


Błędy które popełniają gracze na randce z Serqet:

* Budowanie jej pod Attack Speed. PO CO? Ona ma wejść i zabić na jedno combo, a nie dziubać wroga takimi wynalazkami. Serqet jest delikatna i dłuższa zabawa z wrogiem szybko obróci się przeciwko niej.

* Inicjacja walki Ambushem. Tej umiejętności używam jako ucieczki z kotła. Atakuję nim wroga tylko i wyłącznie, gdy widzę ledwo żywego wroga bez kumpli w otoczeniu. Jeśli jednak ma kogoś, upewniam się kilka razy, że mam DeathBane do szybkiego zniknięcia.

* Inicjacja Ultimate. Tracimy w ten sposób niezłe CC i obrażenia. Ultimate warto zachować na dobicie uciekającego wroga aby mieć pewność, że pójdzie do piachu.
Podsumowanie
I to tyle. Tak oto przedstawiłem swoją "ukochaną".

Gdy Serqet miała swoją premierę, uznałem "Ue, kolejny nudny Assasin. Pograją i się znudzi."
Kto by pomyślał, że po czasie Cupid trafi mnie w zad i zacznę z nią wiązać swoje życie na polu bitwy?Bez obaw. Tym razem o tym nie zapomnę...
Reklama

Komentarze


avatarihjasty (908)
Mogę się już czuć sławny? ^^ Build wypróbuje, combo także (zaczynałem od ulti, lub ambushem :/). 5 leci
06.09.2015 (16:01)
avatarentira (32)
Moja pierwsza postać jaką kupiłam i od tamtej pory moja UKOCHANA. Build świetny i bardzo podobny do mojego, chociaż ja często kupuję Frostbound Hammer ze względu na fajną pasywkę. 5/5 oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
06.09.2015 (20:25)
avatarSailorSun (49)
Matuchno, TO NAPRAWDĘ DZIAŁA! Pierwszy raz miałam więcej zabójstw od śmierci... Może jeszcze będzie ze mnie Serquet. Dzięki wielkie.
12.09.2015 (20:52)
avatarCrucy (659)
Do złych okrutników, którzy chcą skrzywdzić Serqet możesz dodać Posejdona, który jak rzuci wir, to jesteśmy w pupie. Dwa główne skille zablokowane, deal with it.
21.11.2015 (14:15)
avataraditirex (1084)
Jak ktoś jest zwinny jak pająk zapierniczający po klawiaturze uciekając przed kapciem to może uciec zanim wir się skastuje. Serqet ma przerąbane raczej już po tym, jak dostanie stunna silenta czy crippla od jakiejkolwiek postaci, nawet miniony ją niszczą jak chcą na 20lvl.
21.11.2015 (14:43)
avatarCrucy (659)
Ale dajmy przykład, że wbijasz już po swojego kochanego killa, myślisz "haha, podejdę, zabiję i wyskoczę", a tutaj bang - dostajesz wir zanim użyjesz jedynki.
21.11.2015 (15:20)
avataraditirex (1084)
Można kupić pura albo zużyć ulta na niego, dostaniesz killa i po dostaniu 1s innmuna z ulta, uciekniesz swoim odskokiem:D.
21.11.2015 (15:47)
avatarPanSIlent (1428)
Dzięki za przypomienie :)
24.11.2015 (18:19)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!