Anubis Mid! How to Goobies

Dodane przez  Soolzo 19.08.2014 (22:31)

Anubis
Podstawowe informacje
ocena
BógAnubis54585
Kupione przedmioty
Podstawowe
Alternatywa 1
Alternatywa 2
Aktywne
Reklama
Umiejetności
Plague of Locusts
1234567891011121314151617181920
Mummify
1234567891011121314151617181920
Grasping Hands
1234567891011121314151617181920
Death Gaze
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam wszystkich!


Dzisiaj chciałbym przedstawić wam mój build do Anubisa! Wyjątkowo mocny mag, z potężnym early i mid game'm ( w late lekko traci na użyteczności). Mógłbym wiele pisać o jego zaletach i mocnych stronach ale nie znaczy, że jest to postać bez minusów!
Plusy i Minusy
Plusy:
+ Prosty, mocny i przyjemny
+ Potężne, zabójcze combo
+ Jeden z lepszych pusherów w grze
+ Dobry dmg AoE

Minusy:
- Brak systemu ucieczki ( co za tym idzie, łatwy do zgankowania...bez wardów się nie obejdzie)
- W late jego moc troszkę gaśnie
- Aegis z łatwością kontruje mu niemal całe combo
Umiejętności
Pasyw- SorrowBardzo dobry pasyw! Dzięki niemu osłabiamy protekcję wrogów (fizyczną i magiczną) i wzmacniamy się o taką samą ilośc!
Ale to nie wszystko! Dodatkowo zdolność ta zwiększa nasz magiczny lifesteal, który mamy z itemków. Idealny by zostać na lini dłużej.

Plague of LocustsKolejny świetny skill! Zadajemy za jego pomocą spore obrażenia w stożku przed nami.
Pewnie wielu już coś tam bluzgało pod nosem patrząc na maksowanie i widząc Plague of Locusts jako pierwszy skill. Śpieszę z wyjaśnieniami! Otóż Plague of Locusts posiada większy dmg od naszego 3 skilla, którzy jest zazwyczaj brany na początku. Prócz tego trwa też dłużej i łatwiej nim złapać całą falę minionów. W przeciwieństwie do Grasping Hands za jego pomocą w 3 sekundy będziemy wstanie zabić WSZYSTKIE (oczywiście, jeżeli wystartujemy z itemem, który podam później) miniony wroga już na pierwszym levelu. To załatwi nam przewagę w goldzie na początku meczu.

MummifyOt co, normalny stun. Przelatuje przez miniony i jest wstanie unieruchomić wroga od 1,2 sekundy do 2 sekund...czyli wystarczająco długa by nasze combo zabiło wroga albo go skutecznie przepędziło. Należy uważać z jego używaniem bo to jedyny skill, który może uratować nas przed nagłym gankiem. Użycie go w złym momencie może nas zabić.

I pewnie raz jeszcze wielu z was rwało włosy z głowy patrząc na maksowanie. "Czemu ten debil każe brać to na drugim levelu zamiast Grasping Hands!?" A dlatego, że to dla nas najlepszy sposób na zdobycie pierwszego killa na naszej lini! PORA NA WYJAŚNIENIA! Jako Anubis jesteśmy wstanie już na pierwszym levelu za pomocą Plague of Locusts przepchnąć całą linię
wroga. Żaden inny mag tego nie zrobi! Nawet Ao! Gdy przepchniemy już tą linię będziemy mieli praktycznie całą falę minionów za naszymi plecami...a przeciwnik żadnego! Po zrobieniu mid campów i całej fali ZAWSZE mamy level! Jeżeli wykażemy się refleksem zdążymy ulepszyć sobie stuna i złapać w niego wroga zanim zorientuje się co się dzieje. Biorąc pod uwagę jak groźne są miniony na tym etapie gry mamy PRAWIE zawsze killa. Taka taktyka wymaga od nas agresywnego stylu gry ale zazwyczaj masakrycznie ułatwia nam grę! Zrozumiano?

no i w końcu!
Grasping Hands!Genialny skill AoE, który pozwoli nam z bezpiecznego dystansu skutecznie przepychać linię. W Early pchanie wymaga wsparcia się naszym pierwszym skillem albo paroma atakami ale po chwili nie będzie nam to już potrzebne. Warto pamiętać, że skill ten nakłada też slowa.

Death GazePotężny ultimate! Posiada nieziemski dmg, którzy przebija się przez wrogów i pozwala nam ranić wielu na raz. To ulti zazwyczaj wystarczy by samemu załatwić dwóch wrogów na raz. Obrażenia się tak wielkie, że po skutecznym stunie i położeniu Grasping Hands przeciwnik nie będzie miał wielu szans na przeżycie o ile nas nie zabije lub nie użyje Ageis. Jedynym i to sporym problemem jest to, że podczas castowania stoimy w miejscu i stajemy się łatwym kąskiem dla Ao, Scylli, Poseidona czy każdego innego maga, który swoim ultem zabije nas równie szybko co my jego. Dlatego w late, gdy większość ultimatów zjedzie nam 3/4 życia możemy mieć pewne problemy.
Przedmioty
Pierwszym naszym itemem (również na start, wtedy kupujemy go na drugim poziomie + potki) jest
Bancroft's Talon.Dzięki naszemy pasywowi wyciągniemy z niego więcej lifesteala i utrzymamy się dłużej na lini. Dodatkowo daje on nie najgorszy dmg! Z nim nasza sztuczka ze stunem i pchnięciem lini w 3 sekundy zadziała na pewno (o ile nie spartaczymy stuna!).
Dodatkowo dzięki pasywowi samego Bancroft's Talon będziemy w stanie wyjść z wielu nieciekawych sytuacji ultując wroga i patrząc jak nasz pasek życia rośnie a jego maleje! Im mniej mamy życia tym większy dmg = większe leczenie!

Potem standardowo!
Shoes of the MagiChyba nie ma innego wyboru! Cooldown jest mniej ważny niż penetracja. Zresztą cooldown zyskamy później! Nie ma się o co martwić ;)

Void StoneRóżnierz bardzo się przyda! Mimo, że w tym etapie gry mozemy zaczynać spokojnie gankować (dmg Goobiesa i długi stun pozwala nam robić to dość skutecznie a bycie na middle lanie sprawia, że szybko dojdziemy i na lefta i na righta!) to warto tak czy siak posiadać troszkę magicznej obrony. Oczywiście 40 magicznej mocy to tez dobra rzecz!

Rod of TahutiNikogo chyba nie dziwi to, że ten item się tutaj pojawia! Dzięki niemu mamy potężny zastrzyk mocy! Większe MP5 także się przyda! Można rozważyć kupienie tego itemu przed Void Stone lecz nie polecam tego. Anubis tak czy siak będzie miał dobre obrażenia a protekcja się przyda!

Breastplate of ValorMUST HAVE! Goobies jest, jak już mówiłem, jest łatwy do dorwania! Gdy naskoczy na nas wrogi assasyn Breastplate of Valor będzie naszym najlepszym przyjacielem zaraz po drużynie ( czasami nie można na niej polegać więc Breastplate of Valor potrafi być przydatniejszy od nich). Spora dawka pancerza pozwoli nam przeżyć więcej ataków wrogiego Phisicala i uratuje nam tyłek dając nam więcej czasu na zadawanie obrażeń w sytuacji, w której obkłada nas ktoś z mocnymi obrażeniami fizycznymi! Mana nie jest już teraz tak ważna ale cooldown może się przydać!

Gem of IsolationPrzyda się, uwierzcie mi! Oczywiście daje nam obrażenia! Prócz tego trochę zdrowia i many oraz slowa z ulta i naszego pierwszego skilla. Idealne zwieńczenie buildu! Można kupić coś zamiast niego, jeżeli wam nie pasuje. Jakie są możliwości? Zobaczcie buildy alternatywne 1 i 2, które macie poniżej! ( tak tak leniuszki! Nie musicie jechać w górę :* )


Alternatywa 1To alternatywny start na conquest dla osób preferujących mieć troszkę więcej wytrzymałości!
Nie możemy trzymać się tak długo na lini jak w podstawowej wersji buildu przez brak lifesteala. Dodatkowo utrudnia to a czasem nawet wyklucza nasz bardzo agresywny start z Plague of Locusts oraz Mummify. Gdy kupujemy na start Warlock's Sash na drugim levelu powinniśmy ulepszyć Grasping Hands a nie naszego stuna. Jednak nadal pozostajemy z Plague of Locusts na początku bo daje to lepszy push. Reszta buildu wygląda niemal tak samo ;)
Przez wystackowanie Warlock's Sash możemy pozwolić sobie na kupienie itemków na protekcję pod koniec. Ten build jest zdecydowanie bezpieczniejszy w early,

Alternatywa 2Alternatywa, która ujdzie na conquescie ( jednak jest mało bezpieczna bo nie mamy nic w życie) ale używam jej jedynie na Arenie. Rezygnujemy tutaj z życia na rzecz większego dmg. Kupujemy Rod of Tahuti przed Void Stone narażając się bardziej na obrażenia jednocześnie zwiększając swoje. Dodatkowo Obsidian Shard na koniec zastępujący nam item na życie w imię penetracji i większych obrażeń. Jesteśmy z nim JESZCZE badziej papierowi niż zazwyczaj jednak mamy większe obrażenia i ignorujemy więcej magicznej obrony. Jak już mówiłem polecam na Areny gdzie gra jest bardziej dynamiczna i wytrzymałość Anubisa nie da tak dużo jak jego obrażenia!Co do zdolności aktywnych raczej nie ma innej opcji! Wspominałem to wiele razy i wspomnę raz jeszcze! Anubis jest łatwy do zgankowania i łatwy do trafienia przez niską mobilność! Ageis pozwoli nam unikać wielu ultów, które kończyłyby się naszą śmiercią a Purfication ocali nas od groźnych dla nas CC'ków. Jeżeli będziemy mieć te aktywy gotowe do użytku oraz postawione w jungli wardy możemy czuć się bezpiecznie.
Junglowanie
Ależ oczywiście, że można! Wspominałem już wcześniej, że dzięki obrażeniom i długiemu stunowi Anubis dobrze gankuje. Jeżeli na solo jest ktoś z silnymi obrażeniami Fizycznymi granie Anubisem na Jungle nie będzie złym pomysłem. ZAZNACZAM JEDNAK, ŻE POSTAĆ TA TAK CZY SIAK LEPIEJ SPISZE SIĘ NA MIDZIE. Jeśli jednak już chcemy iśc nim na Jungle to standardowo musimy zacząć z Bumba's Mask a w naszych Aktywach musi być miejsce dla HoG'a! Potem składamy szybko Bancrofta by móc dłużej być w jungli i cieszymy się z killi po gankach ! Nasz Burst powinien o to zadbać!
Podsumowanie


Anubis to potężny i prosty w graniu mag, który jednak wymaga czujności, gdyż jest łatwym celem (złośliwcy powiedzą, że wręcz stacjonarnym). Pamiętajmy by zawsze mieć dwa wardy w kieszeni! Uratują nam one życie nie raz! Dodatkowo ułatwią kontrolę nad Mid Campami, jeżeli support i jungler się o to nie zatroszczą! Granie nim to czysta przyjemność! Polecam spróbować zagrania tym niezwykle OP bogiem!


Reklama

Komentarze


avatarHellRey (115)
Jak dla mnie build pod względem technicznym jak i estetycznym na 5* nic dodac nic ująć
20.08.2014 (12:21)
avatarNuDzIaRzZ (313)
Świetny build! Aż dziwię się samemu, że go przeczytałem od początku do końca. A nie jak większość - do połowy i jakaś ocenka. Tutaj poprostu widać w tekście entuzjazm, chęć pokazania noobiarni, że się mylą... robiąc swojego Anoobisa pod full ap. Ty pokazujesz dobrą grę magiem bez ucieczki i dobrego harasu, (którym możesz zabić) gdzie dając trochę resistów wykorzystuje pełen potencjał Goobisa. Z mojej strony: 5 - czuj się wyróżniony :D
22.08.2014 (6:51)
avatarShirei (1313)
Bardzo dobry build, tylko jednej rzeczy jestem ciekaw. Czy nie lepiej sprawiłby się Brestplate zamiast Void Stone'a? W końcu daje nam dodatkową manę, więc lepiej zrobić go szybciej, a wymówka w stylu "Ale na midzie są głównie magowie, więc Void Stone lepiej się nada" nie wchodzi tu w grę, bo po 2, 3 itemach możemy spokojnie gankować już inne linie. Oczywiście build i tak jest genialnie zrobiony, ale zastanawiam się, czy zmiana kolejności składania tych dwóch itemów nie byłaby dobrym rozwiązaniem.
22.08.2014 (9:39)
avatarOm3nov (348)
Wywaliłbym breastplate albo void stone bo nie potrzebne mu tyle oborny, ja osobiście gram bez żadnej obrony na anubisie i jako 2 ostatnie itemy wrzucam spear i sharda resztę mam jak w alternatywie 2 tylko w innej kolejności a przeciwnicy znikają w oka mgnieniu a jak chcę jeszcze więcej leczenia to zamiast spear wrzucam polynomicon i naprawdę wtedy ciężko mnie uwalić. Robienie defensywy opłaca mi się jedynie w lidze na Joust 1v1 szczerze powiedziawszy a tak to właściwie Goobisem robię z większością przeciwników co chcę. Dam Ci 4.
26.08.2014 (13:08)
avatarOm3nov (348)
Alternatywie 1 chciałem powiedzieć* a co do ganków na mida to wystarczy sobie wardy kupić i nic na nie zaskoczy a nawet jeśli to stun i wrócić się pod wieżę i wszystko będzie ok :)
26.08.2014 (13:10)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!