Ao Kuang - Tu i tam

Dodane przez  Loth12 08.08.2015 (12:57)

Ao Kuang
Podstawowe informacje
ocena
BógAo Kuang42869
Kupione przedmioty
Podstawowe
Starter
Aktywy
Użytkowe
Reklama
Umiejetności
Water Illusion
1234567891011121314151617181920
Dragon Call
1234567891011121314151617181920
Wild Storm
1234567891011121314151617181920
King of the Eastern Seas
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie

Witam, chciałbym Wam przedstawić build Ao Kuanga, który praktycznie nadaje się na każdy tryb gry. Postać ta jest jedynym magiem w grze walczącym wręcz, przez co jest on jednym z trudniejszych do opanowania bogiem. Według mnie Ao Kuang jest bardzo potężny w early jak i mid game, odstając niestety w late. Dzięki swojemu ultimate jest on prawdziwym pogromcą tanków, których można łatwo zaskoczyć w jungli podczas ich rotacji. Combo Kuanga nie jest w zasadzie najtrudniejszą sprawą, lecz najważniejsze jest utrzymanie sie przy życiu, gdyż jako mag jest strasznie papierowaty.
Plusy i Minusy
+Spora mobilność
+Świetne ulti (w szczególności na tanki)
+Łatwe ganki
+Bardzo dobry w mid game
+Niski cooldown na 3 (Wild Storm)

-Papier
-Wymaga sporych umiejętności
-Problem z ultem kiedy znajdujemy się w obecności wielu przeciwników
Umiejętności
[PASSYW] King's Sword - Miecz Ao Kuanga zbiera trzy ładunki energetyczne i regeneruje je poza walką. Za każdym razem, gdy Ao Kuang użyje umiejętności, zostaje pobrany 1 ładunek energii, żeby zwiększyć nasze obrażenia o 5% przez 5 sekund.

- Water Illusion - Ao kuang teleportuje się na małą odległość, zostawiając za sobą jego sobowtóra stworzonego z wody. W tym momencie Ao Kuang jest niewidzialny przez 5 sekund. Jeśli podczas niewidzialności otrzyma jakiekolwiek obrażenia, automatycznie się pojawia. Po 5 sekundach sobowtór eksploduje zadając obrażenia (można eksplodować go wcześniej, ponownie wciskając 1). Minusem tej umiejętności jest sobowtór który pokazuje kierunek w który skoczyliśmy. Osobiście preferuje wskakiwanie blinkiem a na ucieczkę zostawiać skok.
Dodatkowo dzięki combo blink + skok + wild storm + ultimate, możemy w bardzo prosty sposób wyciągnąć obitego przeciwnika spod wieży.

- Dragon Call - Wokół Kuanga krąży 6 smoków przez 10 sekund. Smoki wlatują w przeciwnika spowalniając i zadając magiczne obrażenia podczas naszych auto ataków. Możemy także wystrzelić nasze smoki przed siebie, używając ponownie umiejętności. Zalecam ,,odpalić" smoki jeszcze przed użyciem naszego skoku.

- Wild Storm - Ao Kuang zadaje obrażenia w kształcie stożka, umiejętność ta zadaje spore obrażenia, przy czym ma niski cooldown. Jedyną wadą jest mały zasięg jak i obszar. Używając uprzednio Dragon Call, zadajemy dodatkowe obrażenia podczas trafienia kilku wrogów.

- King of the Eastern Seas - Ultimate, kwintesencja Ao kuanga. Jeżeli cel zejdzie poniżej 30% swojego hp Ao Kuang wykonuje egzekucje w powietrzu, lecząc sie przy tym. Po egzekucji możemy wybrać miejsce lądowania, które także zadaje obrażenia. Umiejętnośc bardzo denerwująca dla przeciwników, jak i bardzo efektowna przeciwko tankom. Ultimate niestety łatwo skontrować, dlatego przed jego użyciem lepiej być pewnym, że przeciwnik ma beadsy lub aegis na cooldownie. (Niebieski [X] koło przeciwnika poinformuje nas o możliwości egzekucji na przeciwniku).
Przedmioty
- Według mnie najlepsza opcja dla Kuanga

- Rzadko używane, lecz jak dla mnie są to wspaniałe buty na assaulta.

- Bardzo dobry item, dodający nam attack speed, penetracje jak i magical power. Jego odpowiednikiem jest Telekhines ring, którego osobiście nie preferuje.

- Według mnie bardzo przydatny item, dodający nam spory sustain, krytykowany przez wiele osób, lecz jak dla mnie bardzo przydatny item.

- nasz drugi item na attack speed dodający nam 30% attack speed i 10% movement, oraz dzięki swojej pasywce redukującej nasz movement podczas ataku staje sie praktycznie nierozłączny z Kuangiem.

- Kupujemy ze względu na pasywke dodającą boosta do naszych auto ataków, jak i zapewnia nam 10% lifesteala.

- Ostatni item, podstawa kazdego maga, Rod dodający nam 125 magical power. Dodatkowo pasywka zwieksza nasz magical power o 25%. Kupowany jako ostatni ze względu na cene.
Praca zespołowa
Podczas teamfightow, najlepiej być lekko spóźniony. Unikniemy dzięki temu największego bursta jak i będzie nam dużo łatwiej wejść na plecy przeciwników. Jak dla mnie naszym głównym celem powinien być przeciwny adc jak i guardian. Guardianów łatwo jest złapać podczas rotacji z duo lane, zaś dzięki fatalisowi adc powinien mieć spore problemy z trafianiem w nas auto atakami. Osobiście nie polecam gankować magów na midzie. Lepiej skupić się na wygraniu duo poprzez męczenie przeciwnego guardiana naszym ultimate.
Junglowanie
Junglowanie Kuangiem w early gamie może sprawiać lekkie kłopoty ze względu na jego słaby sustain. Jednak według mnie Ao najlepiej sprawuje się na jungli. Czysczenie XP i Buff campów nie powinno być dużym problemem, ze względu na niski cooldown na Wild Storm jak i jego wysoki dmg.
Podsumowanie
Ao kuang jest moją ulubioną postacią zaraz po Freyi. Obie buduje się podobnie, i według mnie ten build jest najlepszy. Mój build jest subiektywny, tak więc zachęcam do komentowania i podawania swoich propozycji co do buildu.


Reklama

Komentarze


avatarPitchPL (253)
lepszy winged blade od fatalisów na ao.
08.08.2015 (13:41)
avatarkrupcio21 (24)
Wszystko nieźle wytłumaczone, ale przyczepiłbym się do samego buildu. Przede wszystkim zamieniłbym Book of Toth na Spear of the Magus. Im więcej penetracji na jungle tym lepiej. Kupiłbym także trochę prześniej RoT, bo uważam, że taki zastrzyk powera nie powinien zostawać na sam koniec. Fatalis kupowałbym gdyby było 2 hunterów w grze, bo po co tracić powera. Ogólnie całkiem fajnie. 4.
08.08.2015 (14:39)
avatarTarbek (12)
przecież attack speed na ao kuang to rak, zupełnie niepotrzebne
13.08.2015 (17:17)
avatarGlacio (553)
@up
Czy wy jesteście totalnie pozbawieni szacunku do ludzi z poważną chorobą? Wiem, że to nowa, idiotyczna moda, ale używanie tego w takim aspekcie, jest co najmniej gimbusiarskie. Nadchodzi kolejna Hasira?
Nie można powiedzieć as na Ao jest słaby? Niefajny? Do dupy? Chujowy?
13.08.2015 (17:39)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!