Arena/3v3/Conquest

Dodane przez  Om3nov 22.03.2014 (14:34)

Anubis
Podstawowe informacje
ocena
BógAnubis236745
Kupione przedmioty
Podstawowe
Arena/3v3/Assault
Reklama
Umiejetności
Plague of Locusts
1234567891011121314151617181920
Mummify
1234567891011121314151617181920
Grasping Hands
1234567891011121314151617181920
Death Gaze
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Przedstawiam build na mojego maina z którym nie mogę się rozstać.

Zacząłem grać trochę inaczej, według mnie jest lepiej więc pragnę podzielić się swoim buildem z wami. Nie będę opowiadał po raz kolejny jakim bogiem jest Anubis ponieważ tego typu wprowadzeń już było wiele i pewnie macie tego dość ;p. Po prostu postaram się go opisać jak najlepiej więc zapraszam do czytania.


Plusy i Minusy


Plusy
+Duże obrażenia obszarowe
+Jeden z najlepszych "farmerów" w grze
+Niezłe CC
+Ten bóg ma największe obrażenia z ultimate (4k+ na full buildzie) jeśli chodzi o magów pod warunkiem, że wejdzie całość


Minusy
-Miękki jak większość magów
-Teoretycznie brak jakichkolwiek ucieczek
-Łatwy do skontrowania w 1v1 (beads, magi's blessing, shield of the underworld)
-Czasem minusem są obrażenia 'per tick' ale gdyby przeciwnik dostawał takie obrażenia od razu to postać byłaby OP :)
-Używanie jego skilli 1/4 wiąże się z uziemieniem na chwilkę co czyni nas podatnym na ultimate innych.

Umiejętności
Zaczynamy z tym skillem staramy się wymaksować ten skill jak najszybciej ponieważ potem jest bardzo potężny oraz zapewnia nam to dobrą farmę od samego początku gry :)

Maksujemy jako trzeci, stun i tak wejdzie potem będzie tylko dłuższy.

Ta umiejętność zapewnia knockback immune co oznacza, że jeżeli wykażemy się odpowiednim refleksem możemy spokojnie unikać skilli tyra czy też herca. Dzięki potężnym obrażeniom nasza kombinacja 2>3>1 po prostu wystarczy do zabicia przeciwnika i ulti możemy sobie zachować na inny moment Maksujemy jako drugi bo chcemy zadać jak największe obrażenia naszym combo ew dobicie minionów.

I na koniec nasze ulti którego możemy również używać do kontrowania ulta np Aresa :)

Nasze kombo to > >

Jest to najlepsze kombo dla Anubisa. Stunujemy, rzucamy łapki podchodzimy do przeciwnika i wykańczamy plagą bądź też ultimatem.
Przedmioty
Zaczynamy z bancroftem bo daje nam duża ilość AP co daje nam na początku przewagę nad przeciwnikiem który zaczyna np od butów i wystarczającą ilość leczenia. Ten itemek w zupełności już nam wystarczy za nasze leczenie z tym itemkiem już leczy się jak diabli.

Trochę penetracji zawsze spoko i więcej AP.

Bardzo często stosowana przeze mnie alternatywa dla warlock sash. Dodatkowe spowolnienie sprawia, że przeciwnikowi trudniej uciec z naszej trójki co oznacza, że przyjmie większe obrażenia.

Standardowy core item dla magów zwiększający AP o 25%

To jeden z dwóch ostatnich itemków, przekonałem się, że penetracja czyni cuda i zawsze się jej trochę przyda. Często zamieniam za Chronos Pendant kiedy tylko potrzebuję zrobić Anubisa full cooldown reduction. Przedmiot ten nie daje nam 33% z posiadanej penetracji lecz penetruje 33% obrony przeciwnika.

Spear of The Magnus idealny item dla Anubisa biorąc pod uwagę jego pasywną umiejętność no i penetracja wiadoma sprawa.

To tylko alternatywa jeżeli ktoś lubi grać trochę defensywnie sam tego nie używam. Kiedy uznamy, że potrzeba nam odrobinę ochrony przed atakiem fizycznym będzie jak znalazł, sporo podniesie nam MP a przy okazji mamy CDR :)

Sugerując się buildem kolegi (do którego link umieściłem w pracy zespołowej) dodałem ten itemek po przetestowaniu go, faktycznie sprawdza się genialnie, jeżeli wcześniej sądziliście, że Anubis ma wysokie leczenie to teraz wam kopary opadną ;) Zyskujemy dzięki temu niesamowitą ilość LS i trochę CDR plus jeszcze dajemy aurę naszym sojusznikom naprawdę świetny itemek.

No i aktywy.

Możemy go używać ofensywnie jak i do ucieczki.

Użyty w dobrym momencie zablokuje większość ultów co tu więcej mówić :)

Ale pamiętajcie, że to są itemki sytuacyjne i nie należy się tym zawsze sugerować! Każdy mecz wymaga od nas czego innego.

Arena/Assault/3v3 aczkolwiek podstawowy build też sprawdza się na 3v3 ale to już zależy od naszych upodobań

Tutaj wrzucamy sobie te butki z pasywą na redukcje CD zamiast penetracji, gra jest dynamiczniejsza więc przyda się jeżeli będziemy mogli korzystać ze skilli częsciej. Z tego też właśnie powodu w tym buildzie pozbłem się Spear of the Magnus i wrzuciłem chrono's pendant.

No i tu zależy czy budujemy Pythagorem's Piece czy nie, bo jeżeli zdecydowaliśmy się np na gem of isolation to spoko można budować, ale jeżeli jest to pythagorem's piece/valor to nie ma sensu budować chronosa bo przekroczymy maksymalny próg jeżeli chodzi o cooldown reduction.
Praca zespołowa
Nie będzie tu poradnika conquest bo już od pewnego czasu go nie gram, po poradnik na conquesta odsyłam do kolegi, zrobił go świetnie: http://smitebuild.pl/buildy/goobis-to-zycie-goobis-to-milosc/

Standardowy przebieg meczy

Trochę dokładniej omówię 3v3

Zaczynamy solując blue buffa, bo możemy mamy taki LS (pod warunkiem, że składamy bancroft od początku), że po ubiciu buffa powinniśmy mieć około 1/2HP. Na linie wracamy za wieżą, lub jeżeli uważamy że jest na tyle bezpiecznie wychodzimy środkową górną ścieżką. Jeżeli przeciwnicy jeszcze nie dotarli na linie, zgarniamy farmę używając Plague of Loctus i czekamy na naszych przeciwników z przygotowanym stunem z lewej strony przy ścianie, przy wyjściu dżungli to nasza szansa na first blooda już w pierwszej minucie (pod warunkiem że nie jest to jakiś tank z blinkiem który może nas zestunować na starcie i to my będziemy first bloodem). Staramy się zgarniać całą farmę 3 skillem i tak do 5 lvl.

Później stajemy się bardziej agresywni ale wciąż gramy ostrożnie mając na uwadze to, że nie mamy praktycznie żadnych ucieczek. Jeżeli mamy innego pushera w drużynie to możemy skupiać się tylko i wyłącznie na przeciwnikach, jeśli nie to pushujemy a jednocześnie czekamy na dobrą okazję do zabójstwa najlepiej cały czas chodzić z aktywnym stunem. Co prawda nie jesteśmy tankiem ale Anubis ze swoimi obrażeniami i stunem świetnie nadaje się do inicjacji ponieważ użycie 3 potem stuna i ulti jest dla nas praktycznie pewnym killem więc skoro już zabijemy jednego boga to nasi towarzysze mogą rzucić się na resztę. Tylko należy pamiętać jeżeli zbliżymy się do przeciwnika za bardzo a nie trafimy stunem to możemy mieć przechlapane i skończy się to naszym zgonem. Tak już od 10 poziomu staramy się robić red/blue na zmiane jak jest.

Należy uważać na każdy mały stun dlatego czasem bezpieczniej pushować zza pleców kolegów albo rzucić łapki i szybko się wycofywać, jesteśmy papierowi należy o tym pamiętać i każdy stun na nas może skończyć się naszą śmiercią jak i również należy mieć na oku wszystkich assassinów z jakimś teleportem, doskokiem bo prawdopodobnie będziemy stanowić ich główny cel, jeżeli takowy nas dopada a mamy możliwość używania umiejętności to jeszcze możemy próbować go zabić najpierw rzucając łapki pod siebie, stun i ult ewentualnie plaga i wyjdziemy z tego jeszcze zwycięsko ale to nie zawsze wychodzi.

I właściwie tak to wygląda przez cały mid game w late game jesteśmy już wystarczająco potężni by radzić sobie nawet z tankami dzięki sporej penetracji i ogromnemu AP i możemy czuć się już w miarę swobodnie bo jesteśmy maszyną do zabijania.

Na arenie wygląda to dosyć podobnie bierzemy blue dla siebie, zawsze kupujemy 2 potki many gdyby jednak ktoś inny wziął blue. Skupiamy się na pushu ale wciąż obserwując i czekając na dogodną okazję do ataku.

Mercury - Grałem w tym zestawieniu na duo z przyjacielem, i powiem tak jest to świetne zestawienie. Merc podrzuca nam kogoś my przechwytujemy go w powietrzu stunem i kill gotowy.

Sobek - również świetny też przez swoje podrzucanie nam przeciwnika to jest jak kill na tacy.

Aphro - Niestety używając ultimate jesteśmy podatni na ulti wszystkich innych osób ponieważ jesteśmy uziemieni. Aphro rozwiązuje sprawę swoim ultem.

Na kogo należy uważać szczególnie? Biorąc pod uwagę na to że nie mamy żadnego przyspieszenia ani dasha to należy uważać po prostu na wszystkich i mimo wysokich obrażeń trzymać się trochę z tyłu i harassować łapkami w końcu i tak mają ogromne obrażenia.

Co do 1v1 raczej nie polecam Anubisa na 1v1 chyba że w brązie/silverze może jeszcze goldzie bo potem jest dość łatwo kontrowany.
Podsumowanie
Anubis jest jedną z lepszych postaci w grze jeśli chodzi o magów, może nie jest tak dobry na 1v1 jak He Bo czy Poseidon ale mimo wszystko wciąż bardzo dobry ze względu na swój stun i ogromne obrażenia a przede wszystkim niesamowite leczenie. Nie jest to postać bardzo trudna, dla mnie jest wręcz łatwa po takim czasie grania jedyne czego wymaga to nauczenia się szybkiego i celnego rzucania naszym stunem. Mam nadzieję że granie tym buildem będzie dla was czystą przyjemnością :)Reklama

Komentarze


avatarBallcadeias (1272)
Polecam zmienić kolejność comba bo to jest słaba jego wersja, czemu? A temu iż kiedy rzucisz 3 wróg szybko z niej ucieknie + zada mniej dmg ponieważ tak jak mówiłem wróg w niej długo nie postoi w momencie gdy rzucisz 2 może typa zestunuje ale kiedy zaatakujesz 1 lub 4 wróg ucieknie i skill ci się tylko zmarnuje
22.03.2014 (14:46)
avatarBallcadeias (1272)
Nie doczytałem sorki xd ale nadal i tak combo nie jest silne
22.03.2014 (14:48)
avatarOm3nov (348)
Ballcadeias. Jak grasz Anubisem długo to strzelasz stunem tak jak byś miał aima także nawet nie zdąży drgnąć, jak pisałem wymaga to praktyki, a w ten sposób nie zdąży nam uciec z pod pierwszego skilla w przeciwieństwie do tego drugiego koma które preferujesz Ty bo jak już dobiegniesz do niego to stun zdąży zniknąć. Aczkolwiek szanuje Twoje zdanie :)
22.03.2014 (15:20)
avatarBallcadeias (1272)
Z początku mojej gry Goobisem używałem tego comba i powiem ci byc może łatwiejszym będzie trafienie typa stunem ale łapki zostaną zmarnowane, owszem spowolni i zada dmg ale wróg ucieknie z tego tak szybko jak sie tam znalazł, ja wpierw mumifikuje rzucam łapki aby całe ich dmg wlazło we wroga a że on jest spowolniony to szybko sie nie oddali od nas :D
22.03.2014 (15:39)
avatarOm3nov (348)
Potestowałem obaa sposoby troszkę teraz, może i racja :D Ale szczerze powiem, że rzadko zdarzało mi się jak nim grałem, żeby przeciwnik zdążył uciec z kręgu łapek zanim go stun trafił. Combo które Ty proponujesz na pewno jest no, dużo pewniejsze.
22.03.2014 (16:16)
avatarBallcadeias (1272)
Wiem wiem na arenie możesz się tym bawić ale na conqueście najlepiej odrazu wywalic najmocniejsze działa żeby cię na harrasowali gdyż będziesz na - a i jeszcze jedno na arenie jeśli wrzucasz gem to kup buty na penetre czy tam spear of magus gdyż też o tym nie wiedziałem, bo jeśli coś ci nie da podstawowej penetracji to gem jest nie ważny jeśli chodzi o mnie to 5 ci stawiam :-)
22.03.2014 (16:22)
avatarkimmoo (15)
Plaga Szarańczy czyli 1 jest lepsza do farmienia minionków. Przy łapkach(3) masz 4 ticki a przy pladze 6. Co więcej 1 zużywa mniej many niż 3 a zadaje o połowę więcej obrażeń minionom. Generalnie przemioty ze stackami bierz jako pierwsze. Dają niezłą przewagę na początku. Co do chrono pendant imo niepotrzebne na arenie. cap redukcji to 40% a tu masz 65% więc 25% idzie w błoto. NA arenie maxowanie łapek jako pierwsze ale w conqueście plaga szarańczy jest lepsza.
22.03.2014 (16:26)
avatarOm3nov (348)
3 maxuje ze względu na fakt, że odpowiednio ustawiona może wyczyścić cała falę minionów rycerzy jak i strzelców, a 1 to jednak trzeba podejść co często może być dla nas niebezpieczne :) A z tymi procentami to racja. I dzięki za pozytywne oceny :)
22.03.2014 (16:30)
avatarBallcadeias (1272)
@kimmo może i tak ale Plaga jest według mnie niebezpieczna do farmienia bo wróg cię może rozwalic już za 1 razem no chyba że jest idiotą i czeka aż skończymy bić :P
22.03.2014 (16:32)
avatarOm3nov (348)
Breastlplate of valor wtedy bardziej wskakuje za Chronos pendant jak potrzebne nam physical protection. Ale tu akurat wyraziłem się nie jasno więc rozumiem dlaczego tak to odebrałeś ^^
22.03.2014 (16:35)
avatarkimmoo (15)
No dlatego zawsze patrzymy z kim mamy lane. No i to zależy też od naszego skilla. Zapomniałem o tym wspomnieć. 3 jest rozwiązaniem bezpieczniejszym. 1 schodzimy w prawo i ustawiamy stożek tak by objąć miniony. 1 możemy zdjąć całą falę dzięki temu. Tak jest to trochę jest niebezpieczne. Ale i opłacalne jak umiecie wyczuć moment. Osobiście nie gram anubisem bo ma słabą ucieczkę. Kiedyś wymiatał jak nie wszyscy mieli te ucieczki.
22.03.2014 (16:41)
avatarOm3nov (348)
No dokładnie znam ten sposób. Może lepiej, że Anubis nie ma żadnych ucieczek bo byłby naprawdę ciężkim przeciwnikiem ^^
22.03.2014 (16:47)
avatarOm3nov (348)
Aktualizacja 29/11/2014 mocno poprawiony opis i dodane kilka grafik.
29.11.2014 (12:25)
avatarNeyermis (3)
Fajny build, mam 11 lvl i praktycznie w każdej rundzie mam 1+10 killi, dzienki temu buildowi . :-)
05.01.2015 (15:51)
avatarNeyermis (3)
+10 #
05.01.2015 (15:53)
avatarOm3nov (348)
Aktualizacja 14/03/2015 Gem of Isolation dodany jako alternatywa
14.03.2015 (16:50)
avatarOm3nov (348)
Aktualizacja 18/03/15 Dodane i poprawione opisy. Shoes of Magi zmienione na Shoes of Focus. Pythagorem's Piece dodany jako alternatywa.
18.03.2015 (12:12)
avatarOm3nov (348)
Zapraszam do ponownego czytania :)
18.03.2015 (12:14)
avatarShirei (1313)
Skoro piszesz, że bez penetracji Obsidian nic nam nie da, to po co go kupujesz przed Spearem? Tu cię mam! Nie martw się, na szczęście nie jest to dodatkowy procent penetracji, po prostu penetrujemy 33% obrony przeciwnika. Przedmiot oczywiście dobry, ale na postaciach, które używają skilli raz i tyle. Postaci, które zadają obrażenia czasowe lepiej się sprawdzają z spear of the magus, jako że z łatwością stackuje się pasywkę tego przedmiotu, co zapewnia duże przebicie.

Nie licząc tego, build i poradnik bardzo dobry.
07.04.2015 (4:57)
avatarOm3nov (348)
Ohj wybacz shirei, odkąd buty nie dają penetracji powinienem zmienić kolejność tych itemków dzięki, że zwróciłeś na to moja uwagę
07.04.2015 (9:25)
avatarShirei (1313)
Nie ma sprawy. Jeszcze w opisie warto poprawić błąd o Shardzie. Jak wspomniałem - Nie daje on dodatkowych 33% z posiadanej penetracji, a po prostu pentruje 33% wrogiem penetracji.
07.04.2015 (10:36)
avatarOm3nov (348)
Zrobione, teraz powinno być dla każdego jasne (przy okazji dla mnie) :)
07.04.2015 (10:43)
avatarOm3nov (348)
Aktualizacja 20/10/2015
-Całkowite usunięcie warlock sasha z buildu.
-Zamiana Shoes of Focus na Magi w podstawowym buildzie.
-Zmiany w kolejności itemów
-Poprawki w opisach
20.10.2015 (10:17)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!