Atakujący Aniołek

Dodane przez  ChibIndo 16.03.2014 (17:10)

Cupid
Podstawowe informacje
ocena
BógCupid55341
Kupione przedmioty
Podstawowe
Reszta
Reklama
Umiejetności
Heart Bomb
1234567891011121314151617181920
Share the Love
1234567891011121314151617181920
Flutter
1234567891011121314151617181920
Fields of Love
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


Mój drugi bulid. Mam nadzieję, że zostanie przyjęty co najmniej tak samo dobrze jak poprzedni. : )

Wszelkie komentarz mile widziane, a jeszcze milej dołączone do nich screeny/id meczy, które ukazują jak dobry/kiepski jest ten bulid.
Plusy i Minusy
PLUSY
-duże obrażenia
-leczenie
-mobilność
-możliwość stunowania
-świetny do gry zespołowej

MINUSY
-bardzo delikatny
-spora zależność od sojusznika
Umiejętności

PASYWKA
Przydatny dodatek do naszej pierwszej umiejętności. Co prawda nie zawsze ma się dość czasu na uzbieranie stack'ów.


JEDYNKA
Jak przyjemnie ogląda się uciekającego przeciwnika z tym serduszkiem pikającym nad głową, a jeszcze bardziej cieszy oczy widok jego trupa tuż po tym jak serduszko wybuchnie...
Używanie tej umiejętności na minionki, moim zdaniem, nie jest zbyt efektywne. Mimo, że pod koniec zadaje obrażenia obszarowe nie są one jakoś specjalnie oszałamiające.


DWÓJKA
Bardzo przydatne na duo linii. Nie dość, że możemy uleczyć siebie, naszego partnera, to na dodatek odnowi nam manę. Tutaj jest jednak pewien haczyk. Jeśli nasz sojusznik będzie miał jakieś nieuzasadnione awersje do zbierania serc, możemy stracić sporo many.
Wrzucenie naszego leczenia w środek walki też nie jest złym pomysłem. Kto wie, może ta odrobina HP ocali komuś życie.
Zwykle jak uciekam przed przeciwnikiem (zaraz po skorzystaniu z trójki) używam tego skilla. Zdołamy, co prawda, użyć tylko jednego odnowienia, lecz czasem i to wystarczy, abyśmy uniknęli śmierci z rąk Lokiego, Thanatosa, lub innego skrytobójcy.


TRÓJKA
Po co nam ta umiejętność? Przede wszystkim do szybkiej ucieczki. Nie jest dobrym pomysłem dołączać do grupowej walki z niegotowym do użycia przyśpieszeniem. To głównie dzięki niemu jesteśmy w stanie, mimo małej obrony, ujść z życiem.
Ułatwia nam również pościg za uciekającym wrogiem (jeśli jednak nasza bomba nie dokończyła dzieła), lub pomoże w szybszym dotarciu pod wieżę.


ULTI
Jest bardzo widoczne, a przed wybuchem musi minąć trochę czasu, dlatego nie jest prosto nim trafić. Najlepiej używać gdy wśród szeregów wroga panuje chaos, albo na postacie z stunem.
Przedmioty
OGÓLNE

Warrior Tabi (buty)
---Wybieramy te zwiększające naszą penetrację, drugi przedmiot będzie odpowiadał za zmniejszenie odnawiania.

Jotunn's Wrath (morgenstern)
---Kupuję go jako drugi bo daje nam dwie bardzo istotne rzeczy; manę oraz szybkość odnawiania.

Rage (bułat)
---Po zakupie obrażenia jakie będziemy zadawać są już naprawdę sensowne.

Deathbringer (miecz)
---Od teraz w pełni można zrozumieć jak bolesna bywa miłość.

Soul Eather (-)
---Pasywka przydaje się pod koniec gry, kiedy zaczynamy trzymać się bliżej innych sojuszników. Można się zastanowić nad wcześniejszym zakupem jeśli już parokrotnie zostaliśmy zabici.

SZÓSTY PRZEDMIOT

---Rzadko kiedy przychodzi mi kupować tą ostatnią rzecz. Reszta naszych przedmiotów nie zalicza się do najtańszych, więc raczej trudno się dziwić.
To miejsce zajmuje zazwyczaj przedmiot okazyjny, który wybieram w zależności od przeciwników, sytuacji na mapie. Jeśli nie ma zachowanej, co najmniej, równości w ilości zabitych wrogów, a moich śmierci, poświęcam to okienko na coś wzmacniającego obronę. Kiedy sytuacja wygląda lepiej, a mi wystarcza moja szybkość, decyduję się na zwiększenie ataku.

DO UŻYCIA
Na początek mikstury na życie oraz manę, potem bardziej na manę. Ewentualnie wieżyczki strażnice. Pod koniec gry coś na wzmocnienie ataku.

Combat Blink
---Do ucieczek, albo pościgów. Dlaczego akurat to, a nie sprint? Nasza trójka jest w stanie ocalić nas od większości przykrych niespodzianek, lecz czasem i ona nie wystarcza.
Nie kupujmy tego dopóki nie stać nas na całość, i raczej gdzieś w trakcie gry jeśli zostaliśmy już raz, albo dwa, razy zabici.

Kolejny przedmiot?
To miejsce pozostawione jest na specjalne okazje. W grę wchodzi: purification, shell, aegis, lub girdle.
Praca zespołowa
Moim zdaniem Kupid jest idealny do pracy zespołowej. Nie oznacza to jednak, że sam na sam z przeciwnikiem nie da sobie rady.
Świetnie będzie nam się grać z postaciami posiadającymi spowolnienie, albo stuna. Wtedy będziemy mieć szansę wielokrotnie popisać się naszym ulti. Przy grze z tankiem należy dobrze się z nim zgrać. Gdy ten rusza atakować my podążamy zaraz za nim.
Niestety, jeśli trafimy na niezbyt rozgarniętego gracza możemy bardzo na tym ucierpieć. Kupidyn nie jest w stanie strzelać skillami jak z karabinu maszynowego, więc nawet jeśli mamy ogromne chęci wyrzucić sto serduszek to i tak polecą tylko trzy.
Junglowanie
Kupidyn jako typowy jungler? Nie, ja go wśród krzaków nie widzę.
Może od czasu do czasu powędrować w gąszcz w poszukiwaniu buffa na manę, a w późniejszych etapach gry (ewentualnie) na atak.
Podsumowanie
To zdecydowanie nie jest bulid dla każdego. W czasie gry trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo gdy zniknie nasz główny atut, jakim jest szybkość, bardzo prędko znajdziemy się na naszym spawnie. Trzeba mieć też odrobinę cela, oraz wytrwałości. Mimo to mam nadzieję, że ktoś odnajdzie się w rozgrywce razem z przytroczonymi, powyżej podanymi, itemkami do pasa.


Reklama

Komentarze


avatarDrzewkoPL (11)
Hujowe pozdrawiam
16.03.2014 (19:54)
avatarIndiferent (20)
Jotunn's Wrath zbędne , a do tego cupid ma zawsze manę. Gdy gracz z team zbiera nasze serduszka dostajemy za to manę.

Zastąpił bym też Soul Eather, jest wiele lepszych przedmiotów dających lifesteal na huntera.
16.03.2014 (21:21)
avatarGlacio
@UpUp
Ortografia się kłania.
@Up
Jotunn's Wrath wcale nie jest takie złe na Cupida, ja jak dużo nim grałem to ten item był must-have i sprawowało się genialnie.
16.03.2014 (21:32)
avatarDeGreZet (713)
Cupid to postać, która nie posiada żadnych bufków do atack speed ze skilli, więc trzeba go budować pod tą statystykę. Z pewnością Quin'sy, Executioner czy Fatalis lepiej by tu pasowały. Po za tym masz tylko 5 itemów.
17.03.2014 (14:57)
avataraorks
Ma buffa na atack :3
17.03.2014 (15:16)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!