Athena full tank, czyli tak się robi buildy XD

Dodane przez  DeGreZet 28.08.2013 (11:48)

Athena
Podstawowe informacje
ocena
BógAthena914217
Kupione przedmioty
Podstawowe
Vs. Ad
Vs. Ap
Aktywne
Reklama
Umiejetności
Preemptive Strike
1234567891011121314151617181920
Confound
1234567891011121314151617181920
Shield Wall
1234567891011121314151617181920
Defender of Olympus
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


[Ostatnia edycja - 28/08/13]

Miałem już okazje napisac tutaj jeden build na Atenę, ale był on stworzony praktycznie tylko pod tryb 1v1, a wersja tank jest znacznie bardziej użyteczna.

Od razu ostrzegam, że ten build zawiera wiele progejmerskich wyrazów bądź nawet całych zdań, więc na początku zamieszczam legendę:

Buff - Pasyw zwiekszający na jakis czas nasze zdolności, który wypada z potworów w dżungli.
CD - Czas odnowienia się anszych umiejętności
Blue - Obóz w dżungli z buffem do many i cd.
Red - -||- z buffem do obrażeń
Speed - -||- z buffem do prędkości ruchu i ataku
Capm/Campy - Obóz/Obozy z potworkami w dżungli
Push - Popychanie linii do przodu co w praktyce oznacza zabijanie potworów szybciej niż przeciwnik i do dopuszczanie anszych pod jego wieże - atak na wieże również jest pushem.
Tankowanie - Ściaganie na siebie obrażeń z wież lub od przeciwników
Papier - Słaba postaćm, którą można zabić na jedno combo.
ADC - Postac zadając obrażenia fizyczne (papier)
AP - Postać zadająca obrażenia magiczne
Hit - Atak-trafienie
Item - Przedmiot
CC - Kotrola tłumu
Plusy i Minusy
+ Duża obrona
+ Spora mobilność
+ Mocna kontrola tłumu

- Słabe obrażenia
- Długi czas łądowania ulti i pierwszego skilla dzięki czemu wróg łatwo może się wycofać
+ Bezużyteczny pasyw dla tanka
Umiejętności
Athena to tank z dobrą kontrolą tłumu, dzięki skillowi pierwszemu możemy spowolnić ruchy trafionego wroga na ponad 2 sec oraz dzieki naszej trzeciej umiejętności możemy ściągać wrogów w pułapki lub pod wieżę ponieważ efekt taund trwa 2 sec.

Dokładne statystyki odnoście obrażeń i efektów umiejętności znajdziecie przy rozdawaniu. Wystarczy najechac myszką na ikonę umiejętności.

- Całkowicie nieprzydatna umiejętność pasywna, jedyne co robi to zwiększa obrażenia i zasięg jednego podstawowego ataku. Z racji, że w tym buildzie Athena to niemal full tank to pasyw nic nam nie daje.

- Skok! Bardzo przydatny skill w alte game jednak na początku nie opłaca sie grać agresywnie na linii przed powiedzmy 4-5 lvlem.
Dodajemy 1 pkt. jako ostatni ze wszystkich podstawowych umiejętności i maxujemy również jako ostatni. jedynymi minusami tego skilla są nieco wydłużony czas używania i przy tym blokada innych czynności oraz hałas jaki powoduje użycie.

- Najbardziej irytujący (dla wroga oczywiście), a zarazem najbardziej przydatny skill Atheny. Wygląda to tak - podbiegamy do wroga, możemy używając pierwszego skilla, puszczamy mu pod nogi Shield Wall i łapiemy go tą umiejętnością. Nie dość, że zadamy jakieś dmg to jeszcze prawdapodobnie w takie sytuacji nasi sojuszniczy wykończą papiera gdy np. nie ma Beadsów.

- O ile w wersji ap ten skill jest niesamowicie zabójczy to tutaj nie robi praktycznie nic - marne 150-500 dmg przy odrobinie szczęścia. Używamy go w combo ponieważ dlaczegoby nie? :)

- Genialne ulti. Niedość, że możemy dzięki niemu szybko wrócić na linię bez tp to jeszcze gdy nasz sojusznik jest w niebespieczeństwie to możemy wskoczyć na niego i albo go uratować albo zadac spore obrażenia wrogowi (żadko się to zdarza ponieważ ogarnięci ludzie od razu uciekają gdy widzą ulti Atheny).

Nasze combo:

> >
Jeśli jest okazja to można dodać nasze ulti na samym początku.
Przedmioty
PODSTWOWE (Niezależenie od tego z jakim rodzajem przeciwników walczymy)

- Postawowy item dla tanka.

- Atena nie ma żdanej umiejętności ignorującej cc, więc potrzebuje redukcji.

- Ostatni podstawowy przedmiot - mana i redukcja cd z pasywa bardzo przydatna.

VS. AD (W walce z mocnym ad teamem)

- Bardzo dobra obrona fizyczna i sporo życia + daje aurę zwiększającą obronę magiczną

- Jeden z najlepszych przedmiotów na tanków. Przy dużej ilości zdrowia, a z tym buildem będziemy go mieli sporo i przy dobrej regeneracji każde adc bedzie miało problem z zabiciem nas ponieważ ogromna ilośc dmg będzie do wrogo wracać.

- Wspomniana wyżej duża regeneracja hp oraz bardzo dobra obrona magiczna.

- Trochę mocy, dzięki naszej sporej ilości zdrowia bedziemy mieli ponad 60 pkt. mocy. Nie jest to dużo, ale zawsze jakies większe obrażenia, a ten przedmiot i tak daje nam sporo defa.

VS. AP (To samo co wyżej, ale w przypadku teamu ap)

- Trochę ap na początek i zwiekszone obrażenia, oraz def i redukacja obrony pobliskich wrogów z pasywa.

- Bardzo dużo życia i obrony magicznej oraz świetny posyw zmniejszający przyjmowane przez nas dmg przy małej ilości hp.

- Było, wyłącznie zmieniona kolejnośc.

- Było, zmiana kolejności.

AKTYWNE

Jak zwykle w tej zakładce zostawiam Wam wolną rękę. Aktywne dobieramy zależnie od sytuacji i upodobań, zamieściłem w buildzie te najbardziej przydatne dla Ateny.


Praca zespołowa
Ah moja ulubiona zakładka. ;)

CONQUEST

Ten build najlepszy będzie do gry jako wsparcie dla adc, ale można też grać nim solo lane.
Na początku gry musimy pomóc naszemu dżunglerowi zacząć i zapewnić sobie lepszy start, ale o tym więcej w zakładce poniżej odnoście dżungli.
Na linii do około 4-5 poziomu gramy ostrożnie osłaniając naszego sojusznika przed atakami wrogów starając się nie pushować linii. Kiedy nadejdzie właściwa pora - wróg dostatecznie się zbliży do naszej strony możemy poprosić dżunglera o gank lub samodzielnie spróbować zaatakować wroga. Jeśli na naszej linii jest solo laner to meczymy go tak często jak tylko się da, ale jak trafiło nam się dwóch przeciwników to staramy się go focusować tego bardziej papierowego, ale bez przesadzonej agresji.
Po pierwszym powrocie do bazy kupujemy przynajmniej jednego warda, ale ja polecam zaopatrzyć sie w dwa ponieważ daje nam to więcej możliwości - możemy użyć obu naraz tworzą sobie lepszą widocznośc lub wydłużyć jej czas kładą drugiego dopiero gdy pierwszy już zniknie.
W midgame czyli po 10 minucie stawiamy warda na gold furry lub gdy jest okazja robimy go wraz z junglerem i naszym sojusznikiem z linii lub mid lanerem. Pomiędzy 15-20 minutą przyda tez się ward po stronie fire giganta, ale oba te wardy stawiamy zaleznie od tego, po której stronie się znajdujemy. Ja osobiście polecam wybierać stronę gold furry.
W lategame tankujemy co się da ponieważ jesteśmy już bardzo wytrzymali. łapanie pojedyńczych wrogów pod wieża? Nie ma problemu. Niszczenie wież gdy ta skupia się na nas? To samo. Po prostu staramy sie byc tankiem pełną gębą.

JOUST 3V3

Mój ulubiony tryb gry aktualnie, w którym bardzo lubię grac tankami.
Na początku wspieramy drurzynę tankują buffy do many oraz dmg lub gdy mamy lepszy early team to możemy zaatakować wroga gdy ten bedzie robił swoje campy. Gdy gra sie już zacznie do 5 lvlu nie robimy praktycznie nic, ale gdy jakaś potężniejsza postać z naszej drużyny (chodzi o ulti) bedzie miała 5 poziom to łapiemy najbardziej papierowego wroga oczywiście informując sojuszników o zamierzonym ataku.
W late gdy wrogowie są w bazie lub są martwi możemy już na 10 poziomie spokojnie tankować wieżę. Byle by nie zginąc bo śmierć w tym trybie gry może mieć opłakane skutki.

ARENA

Athena świetnie radzi sobie w tym trybie gry, już po pierwszym udanym chwycie wrogowie stają się znacznie bardziej ostrożni i każde włączenie pierwszego skilla (dźwięk) spowoduje, że będą się wycofywać. Łatwo w ten sposób ograniczyć ich farmę, a to jest tutaj najważniejsze. Co du dżungli na tej mapie zbieramy speeda lub blue zaleznie od tego z kim gramy. Jak mamy 3-4 papierów w przeciwnej drużynie to spokojnie możemy ich łapać, a speed bardzo nam w tym pomoże ponieważ łatwiej będzie nam się do nich dostać i szybciej ściągniemy ich ku naszym sojusznikom. Pamiętajmy również aby osłaniać naszych sojuszników.

DOMINATION

Nie grałem w tym trybie gry zbyt często Ateną, ale to chyba mój błąd ponieważ świetnie pasuje ona do stylu gry w Domination. Dzięki naszemu combo łatwo bedzie eliminowac pojedyńczych wrogów, ale to def jest tutaj ważniejszy a Atena nawet w pojedynkę może zadowalająco farmić przy tym każdy wróg w pobliżu będzie się jej bał i raczej nie zaatakuje bo wystarczy, ze użyjemy 2-go skilla i mamy conajmniej 3 hity od obiska. Dodatkowo ulti naszej postaci jest niezwykle przydatne. Kiedy wrogowie zebrali się w grupę i atakują jeden z naszych punktów, a ansz sojusznik broniący go sobie nie radzi mozemy szybko sie do niego przenieść i pomóc w obronie.
Do tego trybu gry polecam team Apollo-Athena-Thor. Bardzo dobry def. ;)
Junglowanie
Na początku oczywiście pomagamy tankować campy i przy okazji zabieramy blue, w zasadzie przez całą grę można zbierać blue bo cd i mana regen się nam bardzo przyda. ;P
W mid- i lategame oczywiście tankujemy Gold Furry i Fire Giganta. Wcześniej pamiętajmy też o wardach w dżungli w kluczowych miejscach.

Podsumowanie
Athena to bardzo wytrzymała postać z mocną kontrolą tłumu i przydatnym ulti. Jako support sprawdza się znakomicie i gwarantuje, że przy odrobinie skilla z moim buildem będzie Wam się grało świetnie. ;)

Czekam na oceny, komentarze i pytanie.

Podrawiam!Reklama

Komentarze


avatarShirei (1313)
Emm... buty? Iiiii.... buty! Taaak.. powodzenia! Mam nadzieję, że do 14:00 się uwiniesz, bo inaczej nawet nie będziemy na ten build patrzeć. ;P
28.08.2013 (12:10)
avatarWojażer
Znakomity build, jakich brakuje na tej stronie. Nie mam nic do dodania poza GJ. Powodzenia w dalszych tego typu buildach.
28.08.2013 (22:42)
avatarWhite
Jeden mały błąd... Od tankowania gf/fg nie jest tank, robi to jungler/adc
29.08.2013 (3:19)
avatarDeGreZet (713)
Łajt? To naprawdę ty? Bo nie wierzę w to co piszesz. Dżungler nie może tankować no bo jak? Loki-Kali-Fenrir-Hebo-Freya-Arachne.... no way.
29.08.2013 (7:17)
avatarZeeRoniX (10)
Ja bym tam wcisnął np warlock sash to byś bił ogarnięty dmg (w miare jak na tanka)
01.11.2013 (23:29)
avatarDeGreZet (713)
Nie rozumiem po co niby miałby być ten Warlock Sash. Przecież to jest build na full tanka/supporta, a takowa postać nie ma jak farmić. Jak już coś to Warlock Ring, ale ja i tak bym go nie wybrał.
02.11.2013 (1:09)
avatarZeeRoniX (10)
Jeśli dmg by ci nie odpowiadał to najlepszym itemem na wzmocnienie byłby warlock.znośna ilość hp i many +dmg.
02.11.2013 (8:30)
avatarMasterBadPonny (4)
Ostatnio grając Atheną zaczełem od Ethereal Staff i Breastplate of Valor wbiłęm dubla razem z FB , ta ;;pałka '' dodaje nawet sporo ap , i razem z z 3 był pocisk ^^
26.01.2014 (11:52)
avataradasm95 (202)
Ja bym wyjął void stona i mydełko z obu wersji (stone)
17.10.2014 (16:07)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!