Baka boso przez świat. Aktualny na patch 3.8

Dodane przez  DzikaSwinia 29.03.2016 (3:10)

Bakasura
Podstawowe informacje
ocena
BógBakasura473571
Kupione przedmioty
Podstawowe
Bez tego ani rusz
Końcowe
Sytuacyjne/aktywki
Reklama
Umiejetności
Take Down
1234567891011121314151617181920
Eat Minion
1234567891011121314151617181920
Butcher Blades
1234567891011121314151617181920
Regurgitate
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Bakasura jeden z lepszych assasinów w grze który w dobrych rękach naprawdę czyni cuda. Oczywiście jak ktoś nie posiada wiedzy o obsłudze pożeracza może w szybki sposób zamienić się feedera i zamiast zjadać bogów sam zostanie zjedzony. Postaram się dobrze przedstawić wam instrukcje obsługi pożeracza. Zapraszam do lekturki :D


Plusy i Minusy
Plusy:
+True dmg z 3
+Wręcz chory dps dzięki któremu w mgnieniu oka zjada papiery, średnio opancerzone czołgi
+Łatwy steal obiektów dzięki 2 umiejętności
+AOE hity dzięki ult
Minusy:
- Potrzebuje lekkiego zamieszania w tf
- Bez ulta jest mało użyteczny ( a zwłaszcza w tf )
- Mały błąd i prawdopodobnie będziemy wąchać kwiatki od spodu
- Dość łatwo można go skontrować
Umiejętności
-"Insatiable hunger" Za każdym zabitym wrogiem chwilowo dostajemy 10% ms i 10% as na 10 sec ( max 3 stacki ). Warto o tym pamiętać podczas tf na liniach/jng. Także bardzo ułatwia poruszanie się po jungli dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej dotrzec na linie potrzebującej naszej pomocy.
- " Take Down" Nasza pierwsza umiejętność. Bakasura wykonuje skok w wybrane miejsce zadając spory dmg i redukuje obrone celu o 20. Warto dodać, że jest to jedyna forma ewentualnej ucieczki, używamy kiedy mamy pewność że kogoś zabijemy/niema w okolicy przeciwnika który szybko i skutecznie nas zatrzyma/szybkiej ucieczki hen daleko w las.
- "Eat minions" Nasza druga umiejętność która daje nam sporą przeżywalność. Wiecznie głodny bakasura pożera mioniona i leczy się określoną ilość hp. Dodatkowo zjedzony minion trafia do naszego brzucha gdzie wraz z braćmi czeka aż ich wypuścimy za pomocą naszego ult. Po małym buffie może zjadać mid harpie/dziki z full hp co daje nam lekką przewage w czyszczeniu jng Warto też dodać że gdy zjemy miniona dostajemy prota na 10s.
- "butcher blades" Nasze główne źródło wręcz chorego dps w early/midgame. Zapewnia nam true dmg które niestety da sie zredukować ( ozyrysie jak żyć no jak?? ). Dodatkowo pasywnie zapewnia nam 30 siły na max pzm.
- "Regurgitate" Nasz ultimate który potrafi zmienić losy team fightu. Po wybraniu docelowego miejsca, bakasura wypluwa zjedzonych minionów ( i grom wie co tam jeszcze sie znajduje ) nakładając tym samym spowolnienie i cripple na przeciwników. Dodatkowo nasze podstawowe ataki zamieniają się na obszarowe dzięki czemu można bić kilka osób jednocześnie. Oczywiście zastosowanie ulta może być również defensywne ale tylko w krytycznych sytuacjach takich jak brak ucieczki. W takiej sytuacji rzucamy ulta pod siebie i uciekamy gdzie pieprz rośnie. Przeciwnik dostanie slowa,crippla i możliwe, że któryś z minionów dodatkowo go przyblokuje. A i bym zapomniał, ult daje nam także CC immunite o czym też warto pamiętać Warto też dodać że miniony posiadają dmg ( 20 +/-) i całkiem sporo wytrzymują.
Przedmioty
- Co tu opowiadać... podstawowy item dla junglera. Pewnie są osoby które powiedzą " death toll lepszy". Tak grałem też z tollem lecz zauważyłem że jednak traci sie sporo na czyszczeniu camp w jungli a zwłaszcza na początku gry. W późniejszej fazie sprzedajemy na rzecz przedostatniego itemu
. Kupujemy dla mobilności i szybszej rotacji. 40 Powera też na +. W late sprzedajemy na rzecz ostatniego itema. Powinniśmy już mieć bf oraz wind demona więc ms z butów nie jest nam już potrzebny.
- Fatalis według mnie jest niezbędny na bace. Po jego złożeniu możemy już śmiało gankować linie, w razie przeżycia naszego comba 3+ult i powolnego kierowania się w strone wieży, możemy dosłownie przyczepić sie do jego "kufera" i bić go dalej dzięki braku kary do mw spowodowanej atakiem
- dodatkowy power/as i jego pasywka która w połączeniu z naszą 3-jką daje nam chory dps. Dodatkowo poprawia efektywność fatalisa i "siedzenia na kuferku przeciwnika"
- Mamy już as, "troche" dmg, przyszedł czas na odrobine penetracji i poprawienia naszego MS. 50 powera i 10 ms nadrabia nam już brak butów ( ba poruszamy sie szybciej o 4% + passyw ). Dodatkowo przedmiot ten posiada bardzo przydatny passyw - za każdym atakiem kradniemy 10 prota przeciwnikowi i dodajemy sobie tyle samo ( max 3 stacki )
- A więc wkraczamy w okres gdzie supporty naprawdę zaczynają sie robić twardzi, dlatego też dodatkowa penetracja załatwi ten problem. Dodatkowo dostajemy jeszcze większego kopa do dmg i as który na max lv daje nam ~2.02 as
- Mamy już powera, as, penetracje, przyszła więc pora na zapewnienie nam odrobiny sustaina ( 2 skill nie zawsze może wystarczyć )BF zapewnia nam aż 75! dodatkowego powera i 15% ls powinno które zapewni nam sporą przeżywalność. Item ten zapewnia nam tarcze na 200 hp + 10 na lv oraz 10% ms. Biorąc pod uwage łatwość zjedzenia papiera można bardzo łatwo dostać passywke i lecieć po następne fragi. Jedyny minus to cena -
- No i czas na postawienie kropki nad i. Wind Demon sprawie że gdy trafimy krytykiem dostajemy buffa na 20 as oraz ms. Większa szybkość ataku = Szybsza śmierć przeciwnika. Nawet jeśli przeciwnik jakmiś cudem użyje swojego escape to z łatwością go dogonimy i dokończymy dzieła :)
- ahh kto nie zna tego dzieła szatana. Kochany przez posiadaczy, znienawidzony gdy przeciwnik ma go złożonego. Używamy zamiast executioneraa jeżeli przeciwnik okazuje się nie być aż tak twardy jak sądziliśmy. Frostalis i przeciwnik nie zdąży wyjść z naszego ulta :)
Zamiennik za wind demona, co prawda o wiele droższy i lecz kryty z tym cudem zabolą i to mocno. Dodatkowo zapewnia 10 ad więcej od Wind Demona.
- Co tu dodawać. Wspaniały item zapewniający zastrzyk ms i immunite na slowy. w kryzysowych sytuacjach pomaga w ucieczce nam jak i naszym kompanom. Pomaga także w dogonieniu delikwenta który stara sie uciec z miejsca zbrodni.
- Według mnie must have na prawie każdej postaci. Dużo osób mówi "meh mam immunite na ulcie/skillach" a co jeśli leci CC na twarz a ty masz cd na wszystkich skillach? Dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto zainwestować w ten oto owoc hi-rezu
Przeciwnik posiada healerów? czujesz, że ty jak i twój team może mieć przez nich problemy? Polecam zamienienie sprinta na cursa. Redukuje leczenie o 65% oraz spowalnia o 40% na 5s co również może pomóc przy ewentualnej ucieczce przed zagrożeniem. Brać na start zamiast sprinta.
Praca zespołowa
Bakasura jako, że nie jest wspaniałym inicjatorem tf i potrzebuje zamieszania ( jak nie sporego zamieszania ) warto czasem pomyśleć o dobry doborze cc.

Ult tego pana w połączeniu z naszym ultem przygwoździ przeciwników do ziemi którym pozostanie błaganie o szybką śmierć
Połączenie ultów tych dwóch osobników znacząco utrudni ucieczke ofiarom co prawdopodobnie zakończy się kolejnym killem dla naszego teamu

Oczywiście są to tylko przykładowi bogowie z wielu, wszystko co posiada jakieś mocniejsze cc jest dobrym sprzymierzeńcem nie? Podczas TF starajmy sie nie wychylać zbytnio do przodu, ponieważ możemy zostać łatwym łupem dla innych. Jeżeli tylko nadarzy się okazja pokroju " papier oddalił sie od reszty" lub " ktoś wleciał z mocnym cc i widać, że przeciwnicy są zbici w kupe", używamy 3+ult i okładamy przeciwników ile wlezie.
Junglowanie
Zaczynamy z maską potką na siłe i 2 niebieskie na wypadek szybkiego i wczesnego wyczerpania się many. Udajemy się razem z naszym solo pod mid harpie od strony blue i tam dopiero w zależności od sytuacji wybieramy nasz skill. Jeżeli są przeciwnicy wybieramy 1 na wypadek szybkiej reakcji i ucieczki/dobicia. Jeśli jednak nikogo niema wybieramy naszą 2-jke i robimy mid harpie wypijając w między czasie naszą potke na ad, po czym kierujemy sie na speed campa i mane i w wraz z solo lecim na jego linie.,
Po wbiciu 5lv lub jeżeli wcześniej zrespią się campy w jng uciekamy z solo i udajemy się do jng w celu zarobku po czym wracamy do fonranny i inwestujemy w buty. W tym momencie zaczynamy robić ganki na linie które tego najbardziej potrzebują bądz też gdzie jest możliwy kill a nasz team niema możliwości ( niski pzm hp/many ) dobicia delikwenta. Warto też dodać, że póki nie posiadamy fatalisa opponent może nam łatwo zwiać.
I tak oto czynności sie powtarzają. Pilnujemy mid harpi - robimy buffy dla naszych sojuszników - gankujemy aż docieramy do momentu gdzie TF występują dużo częściej niż na początku. Warto też kupować wardy i stawiać je w jng w zależności gdzie przeciwnik częściej sie przemieszcza lub gdzie wgl nie posiadamy wizji. Dzięki nim możemy w porę zareagować i nie dopuścić do ewentualnego killa dla drużyny przeciwnej.
Gdy czujemy nadchodzący TF wycofujemy się lekko na plecy ( nie polecam stania na froncie no chyba, że jesteśmy nafeedowani że szok i robimy sami 1v5 xD ) bądź też w jng i czekamy z przygotowanym ult na wkroczenie gdy tylko zrobi sie większe zamieszanie. Warto też spróbować szybko oblecieć dookoła tf ( nie w samym środku bo zaraz wyzwą, że 0 pomocy i wgl ) lecz chwilke przed i tak wyczekać na odpowiedni moment i pokusić się na zrobienie "pleców" i spróbować szybko wykończyć główne centrum dmg ( magowie/adc ) i szybko uciec z miejsca zbrodni z pomocą naszej 1/spirnta.
Podsumowanie
Bakasura w dobrych rękach potrafi zdziałać cuda. Na pierwszy rzut oka może się wydać trudny i słaby lecz po nabraniu doświadczenia i wyczucia jeżeli chodzi o większe zbiorowiska zamienia się w maszynę do zabijania. Jako, że to mój pierwszy build pewnie nie obędzie się bez jakichś wpadek itp itd. Tak więc zachęcam was do oceniania, komentowania i do wypróbowania go w praktyce :) Build będzie aktualizowany w miare nowych odkryć technologicznych jak i myślowych.

Tak oto prezentują się statystyki z full buildem: http://imgur.com/lI0H12B


Reklama

Komentarze


avatarihjasty (908)
Dla mnie Baka to nadal cienizna zbyt łatwy do kontrowania, byle sprint i po nim. No ale kto powiedział że i my nie możemy kupić sprintu:). Sam poradnik tak na 4 czegoś mi brakuje itemków nie oceniam bo się nie znam na tej postaci.
29.03.2016 (11:31)
avatarDzikaSwinia (64)
Prawda, że baka jest łatwy do skontrowania dlatego też nie powinno sie nim wbijać na wszystko co sie rusza tylko poczekać bądź też upewnić się czy opponent zużył odskoki/dashe itp itd :D

Dzisiaj postaram się urozmaicić trochę zakładke jungle ( mapki, respy itp ) :)
29.03.2016 (16:23)
avatarCrucy (658)
Baka jest łatwy do skontrowania jak jest Bellona w przeciwnikach - handluj z tym.
29.03.2016 (17:08)
avatarDzikaSwinia (64)
No niestety bellona jest kontrą na wszystko co sie rusza :(
29.03.2016 (20:30)
avataraditirex (1084)
Na ullra nie!!
Op ult ullra, taki jest.
29.03.2016 (20:34)
avatarCrucy (658)
no Ullr ciśnie Bellonę motzno, chyba jeszcze ani jedna mnie na nim nie ograła

btw. aditirze fajnie grasz Hou Yi, polecam tego allegrowicza
29.03.2016 (20:42)
avataraditirex (1084)
To ty grałeś tą serqet śmieszku?
29.03.2016 (20:43)
avataraditirex (1084)
I dlaczego mnie przezywasz mój nick;-;. Po za tym mi przypomniałeś czasy jak grałem w margonem i gosciu się przypierniczyl do mojego nicku i mnie zwyzywał. Ja sie wtedy zasmuciłem, bo byłem za młody, żeby pojąć że ludzi w internecie nie bierze się na poważnie;-;;-;-;-;-;-;-;-;-
29.03.2016 (20:45)
avatarCrucy (658)
Dobijałem dziesiątkę, boost w końcu wskoczył xD

Jak to przezywam, ostatnio ludzie gadali o traktorze tutaj, to mi się tir skojarzył i jakoś tak napisałem xD
29.03.2016 (21:39)
avataraditirex (1084)
Ale może to mnie obraża, ty rasistowska świnio!!!XDD
29.03.2016 (21:52)
avatarCrucy (658)
Jesteś nietolerancyjny, może świnie czują się urażone?? Jak możesz używać tych biednych stworzeń w celu obrażenia mnie? A jak byś się poczuł na ich miejscu????? Świnia też człowiek!!!!
29.03.2016 (23:13)
avatarDzikaSwinia (64)
Teraz to trafiliście z tymi świniami ahhahaha :D

http://imgur.com/hB7DGqp
29.03.2016 (23:22)
avatarDzikaSwinia (64)
uciekoło komenta faken :( po linku " scylla przyznała, że nie każda baka to dobra baka" ;(
29.03.2016 (23:24)
avataraditirex (1084)
Wszędzie te miny tolerancyjne;-;, nawet jak wyzwe cię od gówien, to one też poczują się urażone i wyraża swój niepokój wysyłając samoloty z gówna, z ulotkami z gówna, o tym że gówno trzeba tolerować i je nie sprzątać.
29.03.2016 (23:24)
avatarCrucy (658)
@Świnia chciałem napisać "wow, niezłe staty", ale to arena ;_______;

@aditirex dokładnie
29.03.2016 (23:31)
avataraditirex (1084)
Skoro jestem takim fejmem, że nawet w temacie byłem wspomniany, to mój kolega prosi mnie żebym się spytał bo szuka ludzi do takiej bardzo złej gry jaką jest life is feudal, takie wiecie latające miecze ,samochody z drewna, gówno o wartości złota, handel godny polskiej gospodarki i tak dalej i tak dalej.
ktoś chętny?XD
Na forum nie pytam, bo tam prawie sie nikt nie udziela ''smuteg rzal i rozpać''
29.03.2016 (23:34)
avatarDzikaSwinia (64)
@aditirex grołem i powiem, że po nowej aktualce o wiele łatwiej zbiera sie kupki gówna :(

@ Crucy Moge spróbwać sie dokopać do cq z podobnymi statami ^^ Niby arenka ale team nie licząc kherpiego nic nie robił :D
29.03.2016 (23:54)
avataraditirex (1084)
Chcesz się bić na staty?
http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/476627572725958323/6606FF5D198323089C2E112E6F917DC2D8E9A39B/
http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/476627572725957978/0CC1BE047D25D01F783FA9C58FD73BED2F72E949/
Amaterasu is love, Amaterasu i life:3:*
30.03.2016 (0:05)
avatarihjasty (908)
Ez
http://iv.pl/images/82354642064854104970.jpg

Scylla is love Scylla is life
30.03.2016 (0:19)
avataraditirex (1084)
Ty to wziąłeś z 2 miesięcy, a ja z dzisiaj(a raczej z wczoraj), więc się nie liczy. A po za tym nice try z tym fejkiemXD
30.03.2016 (0:25)
avatarihjasty (908)
Kufa ucieło dopisane zdanie w którym piszę że to z konta 10lv :D polecam zagrać na takim dużo od botów Ci gracze się nie różnią, ale nawróciłem się bo aż mi się szkoda tych malutkich low lewelków zrobiło;_; jak wbijałem w całą ekipę i kosiłem quadry ;_; i ten uczuć kiedy robisz ulta scylla a taki biedny ymir patrzy się co Ty robisz i ginie :_; smutne ;(
30.03.2016 (0:37)
avataraditirex (1084)
Ta tez mam fejk konto ale grałem tylko z friendami. Miałem to samo uczucie, nie lubiłem z nimi grać na tym koncie, bo mi się strasznie w serduszku kroiło jak widziałem, że nic nie robiąc waliłem quadry, brak wyzwania też było do dupy. Po prostu nie dla mnie granie na fejkach, więcej poczucia winy i tego dupnego uczucia niż frajdy z jakiejś frajerskiej penty bo na normalnym koncie nie umiesz zrobić.
30.03.2016 (0:41)
avatarihjasty (908)
Dokładnie kolejny mecz pod rząd wygrany i tak w kółko i w kółko staty na + nawet frajdy nie ma wolę przegrywać :D
30.03.2016 (0:43)
avatarCrucy (658)
@aditirex
chwalenie się dobrymi statami na Amaterasu
to jak
chwalenie się dobrym wynikiem w mnożeniu pod komentarzem
30.03.2016 (14:52)
avataraditirex (1084)
To co mam ci pokazać? Vamane? A może starego Ravane z top dmg? Czy może Ratatoskra?
30.03.2016 (16:56)
avatarNirwel (137)
Vamana nie jest zły ;[
30.03.2016 (17:29)
avataraditirex (1084)
Wiem, ale większość ludzi jeszcze tego nie wie:D
30.03.2016 (17:30)
avatarCrucy (658)
Większość moich gier Rata to top dmg, także tego nie musisz xD Dobre staty na Ozyrysie pls
30.03.2016 (18:48)
avatarDzikaSwinia (64)
Bo większość ludzi nie umie im grać :D ( ahh ta penta gamehuntera *_* )
30.03.2016 (18:50)
avatarZirean (54)
Tak propo ozyrysa, od kilku tygodni go nie spotkałem.
31.03.2016 (0:33)
avataraditirex (1084)
Miejsce występowania diamentowych Ozyrysów- siege
Częstość występowania- rzadko
Legenda głosi że jak spotkasz diamentowego ozyrysa spełni on ci jedno życzenie, ale to tylko legenda...
31.03.2016 (0:38)
avataraditirex (1084)
Szczerze, Ozyrys dla mnie jest chyba jedną z najnudniejszych postaci w grze, oraz też całkiem trudną postacią, ale i tak wolałem zrobić starego X Ravane niż ozyrysa(chociaż miałbym małżeństwo na 10;3), old Ravana op, top pick:D.
31.03.2016 (0:44)
avatarNirwel (137)
Faktycznie ozyrysów jest mało, dlatego czasem sobie nim chodzę na jakieś areny czy clashe.
https://zapodaj.net/images/094589d5a959f.png
Staty może nie powalające, ale top dmg udało się zdobyć, niestety X na nim nie mam, więc życzeń jeszcze nie spełniam :/

Również rzadkością stała się np. nemesis która również nie musi źle wypadać :l
https://zapodaj.net/images/59796b06d9416.png
31.03.2016 (10:35)
avataraditirex (1084)
Za tą bańkę powinienem wysłać cie do łagrów.
31.03.2016 (14:18)
avataraditirex (1084)
W ogóle co to za haksy? 99 wymasterowanych bogów?XD
31.03.2016 (14:20)
avatarLysyLuki (38)
Ostatni raz Ozyrysa widziałem.............. no dawno. Ostatnio grałem nim tydzień temu, został dolosowany na assaulcie.
W tym miesiącu grałem nim 5 assaultów, wszystke przegrane, najlespsze staty 12/4, no więc dupy nie urywa.
31.03.2016 (14:53)
avatarCrucy (658)
Ozyrys jest dobry przy dobrym aimie xD
31.03.2016 (15:10)
avatarLysyLuki (38)
Ta, jak się dobrze z ulta przymierzy to można zrobić niezłe zamieszanie.
31.03.2016 (16:22)
avatarNirwel (137)
@adi
Czemu? bańka była przydatna na Atenę i Kali (hercu mało co trafiał), dzięki niej czułem się pewniej, że gdy dostanę taunta na ryj to spokojnie mogę z nimi walczyć i mam zawsze beadsa na ucieczkę jeszcze.
31.03.2016 (19:29)
avatarihjasty (908)
No ale wiesz Kali ma skok i stun co około 10-15 sec a bańka ile teraz 60? Także wiesz ja jak widzę u kogoś bańkę na takich trybach to pierwsze co robię to mu ją wyłączam uciekam i czekam chwilę. Na cq w sumie jak na solo jesteś to spx, ale arenki, jousty, clashe to lipa lepiej kupić tą z 15% omijania dmg. Raczej te staty nie są dzięki bańce tylko umiejętnością no i temu że ludzie nemezis to widzą raz na rok i nie wiedzą co to robi :D
31.03.2016 (19:56)
avatarNirwel (137)
No niby tak, też im ją niszczę kiedy tylko mogę, czekając ze swoim pełnym kombem. Sytuacja się odwraca kiedy się z nią nie czaisz (zwłaszcza kiedy jesteś nafeedowany) tylko atakujesz i nie dajesz przeciwnikowi szansy na jej zdjęcie bez poniesienia tego konsekwencji (no ewentualnie czekasz na bezpiecznej odległości). Nemesis nie grywam praktycznie wcale, tak samo nie kupuje tej bańki, wtedy stwierdziłem, że jak i tak jestem nafeedowany to mogę sobie pozwolić na taki przedmiot który tylko pomoże skuteczniej kosić przeciwników :]

Ale chyba trochę odeszliśmy od tematu, w końcu to nie shoutbox :/
31.03.2016 (20:08)
avatarVerinek (16)
Hey, hey. Fajny build :) Jeszcze zobaczę jak wygląda w grze. Mówicie, że łatwo skontrować bake, mogę prosić o wyjaśnienie> :v
03.05.2016 (11:58)
avatarDzikaSwinia (64)
Już pędzę z pomocą :D
Chodzi o to, że baka staje sie chwilowo bądź też na dłuższą mete mało skuteczny bądź też wgl bezskuteczny
Bellona używa swojej 3 i tak naprawde jestes do niczego ( tak samo z 1 )
Klatka odyna też zaboli mocno. Midgardian mail / hide of the nemean lion także bolą i to bardzo. Wszelkiego rodzaju redukcje as takze zabolą ;)

Co nie zmienia faktu, że jak będziesz grał z "głową" to nawet te przykładowe kontry mało zdziałają przeciwko tobie :)
05.05.2016 (22:06)
avatarTerc (89)
Wytłumaczy mi ktoś dlaczego w tierlistach dmbrandona baka jest w SS?
05.05.2016 (22:22)
avatarDzikaSwinia (64)
Jakby dał do s tier to bym sie nie zdziwił ale ss? Niby dostał buffa na 2 i w jng jest o wiele wydajniejszy ale bez przesady :D
12.05.2016 (10:26)
avataraditirex (1084)
I co z tego równie dobrze moge ja zrobić tierliste, w której sylwanus bedzie ssXD
12.05.2016 (11:01)
avatarDzikaSwinia (64)
Dodałem aktualke na patch 3.8 :) Rata na SS !!! \o/
12.05.2016 (11:48)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!