Bakasura ma solo

Dodane przez  Mordeeek 27.12.2014 (13:37)

Bakasura
Podstawowe informacje
ocena
BógBakasura42776
Kupione przedmioty
Podstawowe
Alternatywny start
Co musi być
Reszta buildu i aktywy
Reklama
Umiejetności
Take Down
1234567891011121314151617181920
Eat Minion
1234567891011121314151617181920
Butcher Blades
1234567891011121314151617181920
Regurgitate
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
<p>Jest to build na pierwszy rzut oka bardzo specyficzny, ale wbrew pozorom baka nie jest wcale zły na solo. Miłej lektury!</p>
Plusy i Minusy

Plusy:
-true dmg
-heal
-ciężko mu uciec mimo braku cc

Minusy:
-brak cc
-bez ulta w zasadzie bezużyteczny
Umiejętności
1. Doskok, uzywamy z umiarem nie polecam rozpoczynać od niego ataku, staramy się raczej podejść do przeciwnika "na piechote" starając się omojać jego skille.
2. Zjedzenie miniona, stakuje nam minionki wypluwane na ulcie staramy się jeść tego większego miniona (chodzi o miniony na lini) stackuje nam pasywkę.
3. Bonus do basiców na kilka sekund, warto wyczekać z użyciem aby przeciwnik widząc że używamy skilla może po prostu zacząć uciekać (z jego strony dobry krok, dla nas zmarnowany skill)
4. Baka robi coś ze swoją głową wypluwa miniony które skutecznie mogą zablokować możliwości manewru przeciwnika. Przeciwnicy na obszarze ulta dostają cripple i slowa i najważniejsze mamy obszarowe ataki co daje nam bardzo dużą przewage w starciu z postaciami typu melee.
Ciekawostki, porady :
-ulta nie trzeba maksować na początku można zmaksować po "zjedzeniu miniona"
-z atakiem warto czekać aż nastakujemy pasywkę (3 stacki, 30% movementa i attack speeda)
-użycie hoga na łucznikach daje nam od razu całą pasywkę
Przedmioty

Kiedy który start:
1.Starter i hog, czyli standardowy początek, hoga warto brać gdy mamy słabszy push (większość przypadków)
2.Drugi poziom hammera, gdy nasz przeciwnik na solo (jak najwcześniej staramy się okreslić kto to jest) będzie nam uciekał (vs magowie)
Oczywiście oba starty są dobre, każdy grasz juz po kilku grach baką spokojnie może określić który start mu bardziej odpowiada i stosować go według własnego upodobania.

Co po starcie:
-buty lub witchblade (czemu nie fatalis? - oczywiście można kupic fatalisa, ale raczej w wersji z starterem i trzeba pamiętać że przeciwnicy z butami będą od nas szybsi), a wb kupujemy w sytuacji gdy mamy do czynienia z fizykiem który z zasady jest ciężkim przeciwnikem dla baki(wyczucie tego to kwestia doświadczenia)
-to czego nie kupiliśmy powyżej (buty/fatalis)
quinsy (można kupic troche wcześniej jak uda nam się kogoś zabić lub team zrobi gold fury czy pushnie jakieś towery

Co z resztą buildu:
-kryty to bardzo dobry pomysł ale również bardzo kosztowny
-magis blessing to świetny item nie przerywa nam ataku co jest różnicą pomiedzy tym a beadsami ( beadsujemy doopiero po otrzymaniu cc [ZAZWYCZAJ])
-titans bane czyli penetracji nigdy nie zaszkodzi sugeruje kupuwać gdy kupujemy kryty
- brawlers w starciu z healerami(opcjonalne), można kupić weaking curse ale trzeba pamiętać aby nie zająć sobie stota na beadsy (czyli jak kupujemy hoga to bez weakinga, oczywiście jak przeciwny team nie ma cc można coś takiego kupić ale w to raczej wątpie)

Kiedy hog3, a kiedy fist;
-hoga kupujemy w sytuacji gdy fist nie jest niezbędny lub mamy tylko jednego hoga3 w drużynie
-fista kupujemy gdy mamy te dwa hog3 w teamie lub po prostu go potrzebujemy aby wygrać z naszym przeciwnikiem na solo
Praca zespołowa
Tutaj jest mnóstwo miejsca na wypisanie prawdziwych możliwości bakasury, bogów których dosłownie zjada, tych którzy zjadają jego i wiele wiele więcej. Niestety wymaga to dużo czasu, a ja nie chce ryzykować pracy na marne więc narazie to pomine i zostawie build troche niedopracowany czekając na komentarze.

Co do prawdziwej pracy zespołowej, która zaczyna się gdy zaczynamy rotować i innni też to robią to Baka nie będzie sercem tf (czyli teamfight) a raczej nogą. Gdy wszyscy gromadzą sie na midzie czy gdziekolwiek indziej my musimy być w pobliżu. Cały czas staramy sie miec jakies minionki w okolicy które mogą nastakować nam pasywke. Możely spokojnie inicjować tf ale pamiętajmy że bez beadsów, magis blessing czy wsparcia ze strony drużyny nic nie zrobimy. Przypominam o ulcie bo bez niego jestśmy kulawi w KAŻDYM tf (po prostu do nikogo nie uda nam sie podejść bez dostania dmg czy cc).

Co do ganków. Jeżeli jakimś cudem wróg nie zwarduje lini a nasz jungler zajdzie go od tyłu jak najszybciej rzucamy na przeciwnika wszystko co mamy aby nie zdążył przypadkiem dotrzeć spokojnie pod tower.
Junglowanie

Ten akapit jest jednym z najciekawszych jest kiedy nasz baka ma hoga, a mapa jest powardowana. Już tłumaczę. Kradzież buffów dla baki jest banałem.
Krótka instrkcja:
-podchodzisz do buffa
-pijesz kilka razy dużego cyklopa
-używasz hogaonka
-zjadasz dużego cyklopa
-uciekasz bo masz wardy, a twoi wrogowie zlatują sie jak pszczoły do miodu próbując jeszcze zlapać cie na buffie
-wracasz na linie z satusfakcją i przewagą w expie

Oczywiście to samo może spotkać nas więc pilnujemy naszej strony buffów. Z naszym blue staramy się czekać na junglera aby niepotrzebnie nie tracił expa.
Podsumowanie
Buid nie jest kompletny, z chęcią dopisze jeszcze sporo rzeczy związanym z przeciwnikami na których możemy sie natknąć podczas naszej gry ale najpierw wole zobaczyc jak wygląda "pierwsze odczucie" użytkowników (wiem że nie ma obrazków). Wszystkie niedociągnięcia prosze wypominać w komentarzach.
Mordeeek


Reklama

Komentarze


avatarShirei (1313)
Jak chcesz to usunę ten build i wrzuć go od nowa, bo nie wiem kiedy ktoś go przypisze do twojego konta, a najwyraźniej cię wylogowało.

PS Dodałeś złego Fatalisa, tego już nie ma w grze.
28.12.2014 (15:05)
avatarMordeeek (14)
Drugi raz nie chce mi się tego pisać, a o fatalisa mam nadzieję, że nikt sie nie obrazi.
28.12.2014 (19:26)
avatarTripiston (258)
To sobie skopiuj wszystko :)
28.12.2014 (19:40)
avatarShirei (1313)
No właśnie, możesz skopiować. Ale w porządku, po prostu uprzedzam, że na przypisanie buildu możesz długo czekać, a gdybyś chciał go teraz edytować, to aktualnie nie masz takiej możliwości.
28.12.2014 (20:17)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!