Bastet Assault/Arena

Dodane przez  Om3nov 29.10.2014 (9:55)

Bastet
Podstawowe informacje
ocena
BógBastet57217
Kupione przedmioty
Podstawowe
Zamienne
Reklama
Umiejetności
Pounce
1234567891011121314151617181920
Razor Whip
1234567891011121314151617181920
Declaw
1234567891011121314151617181920
Cat Call
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


Witam :). Mając już trochę ograną Bastet (VIII Mastery) postanowiłem wrzucić na nią swój build. Będzie to build na Arene/Assaulta więc od razu zaznaczam, że nie będzie tu żadnego poradnika junglowania i jak grać nią na conqueście, zresztą nawet nie odważyłbym się bo jungler jest po prostu ze mnie nędzny. Zapraszam do czytania :)

Plusy i Minusy


Plusy
+Całkiem niezła mobilność dzięki doskokowi i możliwości odskoku
+Wysokie obrażenia umiejętności
+Świetny ultimate z body blockiem przy okazji

Minusy
-Jeżeli przeciwnicy mają dużo postaci z CC to skacząc trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym gdyż może się to skończyć natychmiastowym zgonem.
-Ultimate można skontrować przy pomocy HoG'a
-Widzieliście ile ona ssie many na początku?
Umiejętności


Pasywka - Jeżeli uderzymy przeciwnika umiejętnością Pounce/Razor Whip/Declaw to tworzy rany na 3s. Jeśli w tym czasie uderzymy którąś z w/w umiejętności to zada 15% dodatkowych obrażeń lecz rany znikną.

Pounce - Bastet skacze do celu zadając obrażenia przeciwnikom którzy znajdują się w obszarze rażenia tej umiejętności. Po wylądowaniu ma 4s na użycie tej umiejętności i powrót do miejsca z którego jej wcześniej użyła, kiedy wraca to porusza się o 25% szybciej. Maksujemy jako drugi

Razor Whip - Najmocniejsza umiejętność naszej koteczki. Bastet powoduje krwawienie u przeciwników zadające im obrażenia w czasie (4s). Maksujemy jako pierwszy.

Declaw - Bastet rzuca nożem w przeciwnika który po trafieniu w cel "wybucha" zadając obrażenia i spowalniając przeciwnika na 2s o 30%. Maksujemy jako trzeci.

Cat Call - Nasz ultimate, Bastet przywołuje 3 kicie do pomocy które spowalniają przeciwnika i zadają mu obrażenia. Slow wynosi 20%, a nasze kotki żyją 10s. Warto zwrócić uwagę na to że kicie atakują najpierw cele które są pod wpływem krwawienia czyli naszego Razor Whip.

Ja maksuje Pounce jako drugi bo mi tak wygodnie jak wskoczę między przeciwników to całkiem przyjemne obrażenia wchodzą ale jak ktoś chce to może maksować Pounce i Declaw zamiennie.
Przedmioty


Zaczynamy z Asi, dla mnie to obowiązkowy itemek. Po prostu nie wyobrażam sobie grać nią bez LS zawsze to może nam czasem uratować tyłek jak nie ma healera w teamie to zawsze coś się z tych minionków podleczymy, czy też nie zginiemy w bezpośrednim starciu a zdarzają się takie. No i jeszcze zyskujemy już jakąś szybkość ataku a dzięki pasywie kiedy nasze życie spada poniżej 35% zyskujemy jeszcze więcej LS (25%) na 5s.

Warrior Tabi - oczywista, oczywistość penetracji nigdy dość.

Jottun's Wrath - Daje nam to 25% CDR co jest przydatne szczególnie w wypadku Pounce ponieważ chcemy skakać częściej niż raz na 12s. A przy okazji daje nam jeszcze penetrację (nigdy dość!!) oraz trochę many i AD.

Deathbringer - Tu nawet nie chodzi o krytyki które wiadomo są przydatne ale zyskujemy dzięki temu sporo AD, wiadomo core item dla większości postaci AD co tu dużo mówić.

The Executioner - Tutaj chcemy mieć przede wszystkim szybkość i obniżenie obrony fizycznej przeciwników. Im łatwiej ich zabić tym lepiej dla nas.

Titan's Bane - No i znowu ta penetracja wiem dużo jej ale build naprawdę się sprawdza co załączę w screenach/linkach w podsumowaniu. 30 AD i 33% penetracji od naszych ataków, bardzo przyjemny item.

Potki many bardzo ważne na początku gry szczególnie na Assaulcie na Arenie zawsze możemy szybko wrócić do bazy.

Qin's Sais - Stosuję czasem zamiennie za Executioner jeżeli nie zależy mi tak bardzo na penetracji. A jest to dobry zamiennik bo zyskujemy tyle samo AD i AS tylko pasyw mamy inny.

Bloodforge - Zamiennie za Asi. Tracimy na prędkości ataku za to bardzo zyskujemy na AD szczególnie zalecane w bezpośrednich starciach z przeciwnikiem przez swoją pasywkę. Ja osobiście rzadko z tego korzystam aczkolwiek zdarzało się i sprawdzał się całkiem przyzwoicie.

Aktywy - Nie wrzucałem ich tutaj bo mógłbym wrzucić wszystkie. Zależy od sytuacji w jakiej jesteśmy czego w danej chwili będziemy potrzebować.
Praca zespołowa


Jako assassin naszym celem są magowie (z wykluczeniem tych tankowch) lub inaczej APCarry, Healerów i ADCarry jako że te postacie są najbardziej squishy i to te postacie musimy eliminować w pierwszej kolejności żeby nasz team mógł zająć się resztą.

Nasza rola jest prosta doskakujemy do przeciwnika (jeśli trzeba) i harassujemy go używając na nim Razor Whip. Jeżeli drużyna przeciwna ma healera no to mamy problem i wtedy najlepiej czekać aż ktoś w naszej drużynie zainicjuje teamfight i pozbyć się healera w pierwszej kolejności bo oni naprawdę potrafią napsuć krwi szczególnie że Bastet zużywa dużo many na początku więc nasze ataki wtedy są bezcelowe my wytracimy całą manę a przeciwnicy się zaleczą, dlatego wtedy naprawdę lepiej czekać aż ktoś zainicjuje teamfight. Zazwyczaj atakujemy przy pomocy Comba 1>2>4. 3 zostawiamy na potem, bo przecież przeciwnik już jest spowolniony przez kotki więc po co spowalniać go jeszcze a jeżeli ma HoGa to może pozbyć się kotków a my mielibyśmy wszystkie skille na cooldownie to spokojnie ucieknie pod wieżę a my mu nic nie zrobimy. Dlatego 3 sobie zachowujemy na koniec żeby dobić przeciwnika basicami jakby jeszcze przeżył.

Najlepiej współpracuje się z Aresem, Hadesem tu nie tłumaczę dlaczego bo chyba wszyscy z nimi dobrze współpracują.

Gebem oj nie raz jego tarcza uratowała mnie przed nie jednym CC ze strony przeciwnika, jest to naprawdę bardzo przydatne a w dodatku ma pięknego obszarowego stuna.

Aphrodite - Najlepszy healer dla Bastet to w mojej opinii z prostej przyczyny kiedy wiemy że atakując przeciwników jesteśmy narażeni na sporo ataków CC z ich strony to Aphro może nas z tego wyratować albo swoją dwójeczką skutecznie odpychając wszystkich, albo rzuci nam immune z ulti i wtedy nie musimy się o nic martwić.

Warto uważać na poseidona i jego wiry, które swoją drogą są potężniejsze od ulti Hadesa bo od Hadesa jeszcze odskokiem można uciec a jak na wir chwyci to już sobie tak nie wyskoczymy.

Jak również trzeba uważać na postacie z silencem bo okaże się, że skoczymy ale już nie wrócimy z tego żywi.
Podsumowanie


Bastet przez swoją mobilność jest naprawdę rewelacyjnym assassinem. Jednym z lepszych w grze według mnie aczkolwiek nie jest ona faktycznie łatwa w grze bo trzeba uważnie obserwować czy przeciwnik zużył już swoje stuny i wtedy atakować, nie możemy się zbytnio narażać na zgony bo jednak dobry assassin robi różnicę w rozgrywce. A tutaj kilka ostatnich meczy w moim wykonaniu:

Bastet 1
Bastet 2
Bastet 3

A tu słabszy mecz:

Bastet 4Meow!!


Reklama

Komentarze


avatarNuDzIaRzZ (313)
Niby DMG zadajemy... ale Bastet to jest bardziej burst niż DPS... (wiem bo uczę się nią grać - tzn. testuję różne opcje). Na razie najlepsza była oryginalna i uniwersalna wersja Sharothar... lecz tworząc swoje własne innowacje czasami zdarzało się, że Transcedence bardziej się przydawał... czasem nie trzeba było Magiss blessing... a czasem nawet pod DPS'a dawałem radę. Znalazłem gdzieś build który dzisiaj przetestuję. Dziwne jest to, że nie ma w nim krytyków... ale na Bastet nie są one najważniejsze :) Build przedstawia się następująco: Butki z penetracją, Jotuns Wrath, Titans Bane, Magiss Blessing, Shifters Shield i na koniec Hydra. Zobaczę i wyrażę swoją wielogłośną opinię :) Co do buildu zostawiam 3,5... czyli takie naciągane 4 :)
29.10.2014 (15:23)
avatarikamel (52)
Nie musiałeś nowego poradnika robić mogłem Ci stary podpiąć. Usunąłem jeden z twoich artykułów, ale zostawiłem ten z lepszą oceną :P.
Btw Shirei ogarniam już prawie w 100%.
29.10.2014 (15:26)
avatarOm3nov (348)
Dziękuję za wszystkie pozytywne oceny :)
02.11.2014 (10:49)
avatarNuDzIaRzZ (313)
Nie ma za co :3 Skromnie mówiąc: i tak używam DLA MNIE lepszego buildu który podałem :D Lecz doceniam twoją pracę i liczę, że napiszesz coś więcej :) Jak wspomniałem: dałem 4* :) Statystykami udowodniłeś skuteczność więc wszystko zależy od stylu i nie mam tu za złe chęci zrobienia z niej DPS. Dla mnie jak i większości Reeditowiczów Bastet to burst.
03.11.2014 (16:27)
avatarOm3nov (348)
Chciałem dopisać kilka rzeczy dzisiaj oraz dorzucić kilka obrazków żeby nie był sam "suchy tekst" i barwniej to wyglądało. Tylko że jak chcę edytować to stronka mi się zawiesza. A w przyszłości wrzucę na pewno jeszcze jakieś buildy tylko jasna sprawa muszę ograć daną postać i dobrze ją poznać, żebym mógł cokolwiek wrzucać :). Swoją drogą zastanawiałem się czy nie wrzucić tu Blessing w zamiennych ale prawie nigdy z niego nie korzystam właściwie więc skoro ja prawie z niego nie korzystam to nie chciałem też ludzi wprowadzać w błąd, że jest to potrzebny itemek.
04.11.2014 (16:32)
avatarOm3nov (348)
Edit 29/11/2014 Kilka grafik i troszkę polepszony opis pracy zespołowej.
29.11.2014 (10:27)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!