Bastet - Egipska Zabójczyni

Dodane przez  Sharothar 26.01.2014 (13:12)

Bastet
Podstawowe informacje
ocena
BógBastet1617341
Kupione przedmioty
Podstawowe
Sytuacyjne
Aktywy
Mikstury
Reklama
Umiejetności
Pounce
1234567891011121314151617181920
Razor Whip
1234567891011121314151617181920
Declaw
1234567891011121314151617181920
Cat Call
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Bastet – w mitologii egipskiej bogini miłości, radości, muzyki, tańca, domowego ogniska, płodności. Wierzono, że Bastet chroni mężczyzn przed chorobami i demonami. Przedstawiana jako kot lub kobieta z głową kota, często ze skarabeuszem na głowie, który był symbolem wschodzącego słońca, gdyż była córką Ra – boga słońca i Izydy - bogini płodności i opiekunki rodzin. Przedstawiano ją często z krzyżem Ankh – symbolem życia – i sistrum – uderzanym instrumentem muzycznym, który był jej atrybutem władzy. Była matką Maahesa i, według niektórych źródeł, Chonsu– boga Księżyca. Bogini Bastet pojawiła się już w czasach II dynastii, i jej nazwa prawdopodobnie wzięła się od miast kultu Bast (greckie Bubastis). Prawdopodobnie na początku zwierzęciem kultu był lew/lwica. Wielu bogów w tamtym okresie miało swoje dwie twarze – dobrą i złą; o ile Bastet kot była usposobieniem dobroci i ochroną, kojarzono ją również z bezwzględną, walczącą Sachmet przedstawianą jako kobieta z głową lwa. Koty były uważane w Egipcie za zwierzęta święte. Zabicie kota groziło surową karą.

TYP: Zabójca ( Assassin)
TRUDNOŚĆ: Zaawansowana ( Hard)
PORADNIK: Arena / Conquest

OPIS Boga owszem może jest zbędnym zapychaczem ale hołduje zasadzie by zawsze poznać też swoją postać nie tylko ze strony grywalnej, jeśli nie jesteś zainteresowany mitologią scrolluj dalej ;)
Plusy i Minusy


Plusy:
- Może skakać przez ściany przez co robi świetne ganki / pomaga w ucieczce
- Kotki z ulta spowalniają ofiarę. Jeśli wrogi bóg nie ma odskoku "może" się na kotkach zablokować.
- 3 skill ma daleki zasięg idealny do dobijania wrogów z małą ilością życia.
- Dzięki skokowi może sprawnie się przemieszczać / uciekać. (Przeskoczyć nawet pół mapy na Arenie)
- Wysokie obrażenia na jedną postać.
- Dobra do junglowania

Minusy:
- Jak każdy Assassin jest papierem.
- Trzeba wyczekiwać dobrego momentu do ataku
- Z większą ilością przeciwników może być problem.
- Początkowo manożerna.
Umiejętności

Open Wound
Gdy Bastet uderzy wroga ze swoich umiejętności,rani wroga przez dodatkowe 3 sekundy.Gdy przeciwnik jest zraniony umiejętności Bastet zadają o 20% więcej obrażeń i zdejmują rany.Pounce
Bastet skacze na wybranego obszaru, zadając wrogom w odległości 20 stóp 80/145/210/275/340 (+100% Twojej mocy fizycznej) fizycznych obrażeń. Przez 4 sekundy po wyskoku, możesz użyć umiejętności ponownie aby wrócić na miejsce skąd wyskoczyłeś.Bastet porusza się 25% szybciej 4 sekundy po użyciu umiejętności.
Zastosowanie
Ta umiejętność jest bardzo przydatna do robienia ganków lub gonitwy za ofiarą. Pozwala też nam wrócić na miejsce rozpoczęcia skoku i bezpiecznie uniknąć wrogich ataków.

Razor Whip
Bastet rani swoich przeciwników, wywołując u nich, efekt krwawienia zadający 25/45/65/85/105(+25% Twojej mocy fizycznej) fizycznych obrażeń przez 4 sekundy.
Zastosowanie
Razor whip przydaje się do czyszczenia minionów, a także dobijaniu wrogów. Najlepiej rozpoczynać nim walkę lub kończyć ( wróg się wykrwawia od obrażeń). Przydaje się także na Lokiego, gdy słyszysz że jest w pobliżu możesz tego użyć. Efekt obrażeń nałożony ( np. wir Ao) na niewidzialnego Lokiego pozwala śledzić ścieżkę jego poruszania się przez co staje się bardzo łatwą ofiarą.

Declaw
Bastet strzela swoim biczem, tworząc pocisk zadający 70/120/170/220/270 (+100% Twojej mocy fizycznej) fizyczne obrażenia i spowolniający przeciwników o 30%.
Zastosowanie
Kolejna bardzo przydatna umiejętność, może spowolnić wroga oraz zabić uciekającego przy małej ilości życia i celnym trafie. Ma bardzo daleki zasięg więc nie musisz się narażać na walkę bezpośrednią.

Cat Call
Bastet przywołuje 3 koty, które atakują pobliskie cele przez 10 sekund, spowalniając je o 20% oraz zadając 25/35/45/55/65 (+20% Twojej fizycznej mocy) fizycznych obrażeń co cios. Uwodzone zapachem krwi, koty będą atakować najpierw krwawiących wrogów. Przywoływane koty zyskują więcej życia co poziom umiejętności.
Zastosowanie
To najlepsza zdolność Bastet. Koty zazwyczaj wykonują za ciebie brudną robotę, spowalniając wroga i odwracając ich uwagę. Biegają za tym bogiem, który ma najmniej ilość życia, lub jest w pobliżu.

Przedmioty

Podstawowe

Warrior Tabi - Buty to podstawa każdego buildu. Wybieramy te co dają nam penetrację, W przypadku gdy Ares jest na arenie kupujemy Ninja tabi aby szybciej ładowały się nam Beadsy gdy dojdziemy do zakupu Hydra Lament, buty sprzedajemy i wracamy do Warrior Tabi.
Trandescence - Na Bastet bardzo ważny przedmiot i budując go.Składamy następująco buty na 1 poziomie i 2 poziom trandescencji. Niestety przedmiot jest drogi ale po wystackowaniu mamy many do oporu.
Jotunn's Wrath - Idealny item dodający nam penetrację, odrobinę cennej many oraz obniżenie cooldownu o 25%. Im szybciej mamy ulti tym lepsze robimy zamieszanie.
Hydra's Lament - Cenny item ze względu na pasywkę i dodaje całkiem sporo punktów obrażeń. 15% obniżenie cooldownu zawsze się przyda.
Brawler's Beat Srick - Dużo penetracji plus fajna pasywka nie pozwalająca wrogom się za szybko i za dużo uleczyć.
Titan's Bane - W sam raz na zakończenie buildu.Dodający nam dodatkowej penetracji.

Przedmioty Sytuacyjne
Jeśli chcemy aby Bastet nie była papierkiem kupujemy przedmiot na ochronę w zależności czego więcej jest po drugiej stronie i która postać najbardziej nas "drażni". Jeśli chcemy się przykleić do wroga możemy jako ostatni przedmiot kupić niebieski młot.Spirit robe możemy zamienić z Hydra Lament aby mieć troche oborny. A zamiast ostatniego przedmiotu możemy na obronę przed magami kupić Runic Shield.

Aktywy
Mogą się przydać głównie do pościgu za ofiarą, lub po prostu troche namieszać w teamfigthcie. Na leczące postacie warto brać spowolnienie fioletowe dodatkowo ich to spowolni. Beadsy + Aegis jeśli mamy Aresa po drugiej stronie.

Mikstury
Jeśli mamy wolne środki to można ją zakupić w środku lub pod koniec gry.
Praca zespołowa

Kilka przydatnych trików w pigułce:

- Nigdy nie atakuj pierwszy, czekaj aż ofiara będzie trochę osłabiona. U Bastet głównie liczy się cierpliwość.
- Chowaj sie głównie w dżungli za ścianami ( krzewami) i staraj się robić ganki.
- Przy teamfigthcie ( np. na Arenie) trzymaj się z tyłu i doskakuj do niedobitków.
- Staraj sie zawsze 3 spowolnić ofiarę następnie spróbuj skoczyć za nią i podrap ją pazurami. Ewentualnie podrzuć kotki. Wrogi bóg nie będzie miał czasu na reakcje. Staraj się również blokować drogę ucieczki.
- Nie atakuj tanków chyba że mają mało życia. Za pomocą Declaw możesz dobijać również uciekających wrogów.
- Atakując "skacz" wokół wroga. Może to go zdezorientować.
- Skupiaj sie głównie na magach, ale uważaj na stunujące postaci. ( Przy anubisie warto poczekać aż zużyje mumifikację)
- Kotki można przywołać również przy ultach obszarowych typu (Zeus, Hades, Ares, Nu Wa itd.)

Taktyka Arena

Na samym początku staramy się zdobyć speed buffa. Jeśli gramy z kimś znajomym można pokusić się o podkradnięcie buffa wrogowi. Ten buff bardzo nam się przydaje gdyż możemy swobodnie i szybko przemieszczać się po arenie.Szczególnie na początku należy być ostrożnym.

Miniony czyścimy za pomocą 2. Kiedy są zbite w kupce lub rządku stajemy do nich bokiem tak aby jak najwięcej z nich objął stożek. Warto pamiętać o pilnowaniu minionów gdyż od tego również zależy zwycięstwo w grze.

Biegamy po mapie i szukamy okazji. Gdy wrogowie są zbici w kupkę, wskakujemy używamy 2, koty jeśli mamy i odskakujemy. Osłabieni wrogowie są sygnałem dla naszych kompanów do ataku. Warto też wykorzystywać takie sytuacje jak na obrazku powyżej. Frag gwarantowany.

Pamiętaj aby zawsze starać się wskakiwać za wroga. To może go zdezorientować. Powtarzamy sytuacje z obrazka nr.3. Koty przejmują na siebie obrażenia. Przy im bardziej wróg zbity w kupkę tym Declaw więcej może spowolnić, a Razor Whip naznaczyć więcej postaci. Po ataku odskakujemy w bezpieczne miejsce i przy następnej akcji ponawiamy manewr.

Na kogo warto mieć oko... i z kim współpracować?
Thanathos może być sporym problemem. Warto uważać na jego ataki i być bardzo mobilnym. Gdy mamy go na polu bitwy warto kontrować go witchbladem. Dodatkowo go to spowolni i będzie łatwiejszy do złapania.
Scylla jej combo w postaci 1 + 2 może być zabójcze. Warto poczekać aż użyje swoje skille i dopiero wtedy doskoczyć. Koty używać tylko gdy nie ma many bo za pomocą 3 może szybko od nich zwiać. Ymir również może stanowić problem gdy nas zamrozi. Jesteśmy wtedy łatwiejszym celem. Kogo by nie wkurzały wiry Posejdona. Łatwo je przeskoczyć, ale posejdon może nam zrobić suprajsa za pomocą fali która odpycha. Chaac ma dużo skilli z kontrolą tłumu. Warto trzymać się od niego z daleka i atakować tylko wtedy gdy się wycofuje.

Bastet może współpracować z każdym kto ma skille obszarowe, gdyż jej kotki to świetny slow i wróg zostaje w obrębie obszarówki dłużej. Ponad to Bastet może wskoczyć przed uciekajacą postać wziąć obrażenia na siebie i odskoczyć gdy twój przyjaciel bezpiecznie sie wycofa.

Przykładowe mecze Czyli jak nie feedować a zarazem coś zabić : P
(Aby oglądnąć należy w menu chacie Smite wkleić poniższy kod)

/Replay 67667660
Junglowanie

Conquest/Siege
Bastet jest wręcz stworzona do kręcenia się w dżungli.Campy mogą nam posłużyć do zdobycia buffa jak i odnowieniu życia poprzez item z kradzieżą życia.Ponad to jest świetną gankerką i może ze spokojem przemieszczać się między liniami i eliminować tych którzy za bardzo oddalili się od swoich towarzyszy. Za pomocą swojego skoku może drażnić wroga, warto też rozstawiać wardy i uważać na innych pachołów buszujących w dżungli.

Arena/Clash
Do nowego trybu Bestet nadaje się idealnie.Łatwo wykręcić dobre staty gdy się naładuje już stacki na manę.Spamowanie 2 i ultem to podstawa. Warto też zaopatrzyć się w potiony z życiem i odpowiednim zestawem aktywów do kontrowania przeciwników. Na arenie poradnik do zdobywania campów jest opisany w zakładce z Pracą Zespołową.
Podsumowanie


Bastet jest chyba najrzadziej wybieranym Assasinem w grze. Niektórzy twierdzą że najgorszym. " Pasztet" może być zabójczą bronią w rękach doświadczonej osoby. W sterowaniu tą postacią liczy się głównie cierpliwość i wyczucie odpowiedniego momentu ataku. Dzięki zmienionej ( Open Wound) pasywce można zauważyć w niej potencjał. Wcześniejsza pasywka ( Nine Lives) była prawie zupełnie nie przydatna.
Polecam szczególnie dla osób które lubią wyzwania i robić "suprajsy" wrogom z dżungli ;3Reklama

Komentarze


avatarSharothar (250)
Jeśli można prosze mi przypisać Build bo mnie przypadkowo wylogowało. Dziękuje. :3
22.01.2014 (21:13)
avatarCuYba2 (168)
Widzę że dziś wszyscy szaleją z dobrymi buidlami :)
22.01.2014 (21:15)
avatarSharothar (250)
Dziękuje, aż mnie palce bolą od klikania, a pisze go od 18:00 x__x Ale warto dla jednej z moich ulubionych postaci się pomęczyć. Mam nadzieje że wszystko jakoś w miarę gładko wyjaśniłam. Jak znajdziecie jakieś byki to śmiało pisać, bo przez omyłkę mogłam gdzieś zjeść jakąś literkę czy coś. ;3
22.01.2014 (21:20)
avatarGlacio
Bardzo dobry build :D 5* Powiem szczerze, że tylko raz widziałem dobrą Bastet ( 11/0 ), nawet jak spotkałem z X mastery to nie była za dobra.
23.01.2014 (9:01)
avatarSharothar (250)
Z tego co pamiętam powyżej 10 kili na Bastet miałam głownie na dominacji. Teraz grałam sobie arenie 6/1/13 więc nie jest źle. Nie wiem czemu wszyscy mówią że jest najgorsza. Każda postać jest dobra wystarczy praktyka. ;3
23.01.2014 (16:42)
avatarAgraelRaelag
Wg. mnie bastet właśnie jest dobra na dominiony/areny(grałem ją kiedy była w rotacji i w egyptian roulette i zawsze dobrze mi na tych mapach szło), ewentualnie assault ale jeśli chodzi o jungle to wg.mnie nie jest to przeciętna postać ;/
No ale mam mniejsze doświadczenie z tą postacią więc może się myle(później moge dać moje staty z tych paru meczy co zagrałem dla szpanu xD)
23.01.2014 (18:47)
avatarNuDzIaRzZ (313)
Kolejny kandydat do top 3 tygodnia ;) brawo: 5*
26.01.2014 (13:49)
avatarSharothar (250)
Mogłabym prosić o przypisanie do mnie buildu bo w opisach porobiły się krzaki i chciałabym to poprawić. A i dziękuje za wysokie oceny ;3
27.01.2014 (22:02)
avatarOrdinarum
W opisie ninja tabi masz prezentację zamiast penetracji. : P
29.01.2014 (20:24)
avatardamiox
Które itemy podstawowe-sytuacyjne połączyć by dobrze dać radę w dżungli ?;p Bo za nic nie jestem w stanie mierzyć się 1 vs 1 z Tantalosem w dżungli ;/ wyskoczy taki i ni to uciec ni to zkontrować.
2 pytanko: czy warto na początek kupować bambo mask?;p Lifesteal dostaję się dość późno.
31.01.2014 (0:27)
avatarSharothar (250)
To zależy czy campisz w dżungli czy siedzisz na lini. Ja polecam trzmać się maga takiego posejdona nawet, ktoś wpadnie w wir,doskakujesz i po bogu.

Tak Tanathos to zuo niestety sama mam z nim nie raz problem na arenie, można go wyłącznie wziąść sposobem. Najlepiej skoczyć za niego i podrzucić mu koty "tak by go zablokowały" wtedy masz pewność że ci nie ucieknie. Ewentualnie odstarszyć Nine Tails. Na naszego skrzydlatego przyjaciela przydaje się winged wand bo wtedy jesteśmy niewrażliwi na jego slowy. Dlatego wrzuciłam to jako item sytuacyjny.

W zależności co mamy po drugiej stronie to:
Buty na cooldown + Asi/Rage + ( tu możesz wrzucić winged staffa jak jest dużo postaci slowujących lub na sam koniec) + jak jest jeden mag możesz shielda zastąpić ankhiem, a reszta bez zmian chyba że zależy ci na lifestealu to możesz wziąść na koniec eye of retalion. Nie będzie to może mocny build ale świetny na dobitkę.

Szczerze to Bastet nie jest takim standardowym assassinem trzeba znaleźć lukę w dziurze naszych przeciwników wtedy można działać. Gdy już widze karty postaci wiem mniej więcej na kogo mam się rzucać a kto może sprawić mi problem. Cóż Bastet przeciwko innemu zabójcy wypada dość słabo. Niestety dlatego liczy się cierpliwość i początkowe zgrzytanie zębów. Najlepiej sie sprawdza przy teamfightach bo jej 1 gdy wskoczy zadaje obrażenia obszarowe. Czyli robimy skok - pazury - odskok. Uciekającego częstujemy nine tails i posyłamy koty. Jeśli można blokujemy mu drogę ucieczki.

Najlepiej jak wspominałam to współpraca z jakimś warriorem / magiem. Nawet taki Ymir to nie głupi pomysł.On sobie siedzi na lini a ty obok niego w krzakach i czekasz aż wróg podejdzie bliżej wyskakujesz jak już troche oberwali i dobijasz, a twój towarzysz ich zagania. I po prostu latasz miedzy liniami. Najlepsze jest to że Bastet może skakać przez ściany co jest świetną ucieczką.

Bumba's Mask*
Mam nadzieje że coś pomogłam i dość jasno wyjaśniłam. Najlepiej sprawdź sobie różne rozmieszczenie przedmiotów na praktyce. Sam sobie dostosujesz z jakim zestawem najlepiej ci się gra. :3 a jak wiadomo praktyka czyni mistrza. Ja sama przed meczem zawsze robie mały trening na botach dla dla rozgrzewki.
31.01.2014 (1:02)
avatarSharothar (250)
Aktualizacja buildu 1.3
Malice zamieniony znów na Rage.
Dodatkowo została dodana adnotacja dotycząca Executioniera w itemach sytuacyjnych. Testowałam i jest dobrym zamiennikiem dla quinsów ;)
Informuje też że mam w końcu upragnioną Diamentową Bastet :D
26.08.2014 (1:59)
avatarOm3nov (348)
Ja jedyne co bym tu dorzucił to jakiś item do leczenia bo czasem w bezpośrednim starciu ratuje tyłek a tak to spoko.
09.10.2014 (14:37)
avatarMorgothGraff (23)
Sharothar, więcej takich buildów! Daję 5*.
26.01.2015 (13:33)
avatarxxTrinaPLxx (152)
Worrior Tabi nie daja już penetracji, czy nadal pozostajesz przy nich? Ps. Administracjo - Dobrze by było dać aktualizację buildów po zmianach w itemach :)
17.02.2015 (1:15)
avatarSharothar (250)
Aktualizacja Buildu 1.5
- Nowe warianty przedmiotów
- Poprawiona szata graficzna
- Usunięte stare nieaktualne poradniki
24.11.2015 (17:32)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!