Bóg Wojny

Dodane przez  Ignacjo 03.04.2016 (19:28)

Ares
Podstawowe informacje
ocena
BógAres182774
Kupione przedmioty
Podstawowe
Sytuacyjne
Reklama
Umiejetności
Shackles
1234567891011121314151617181920
Bolster Defenses
1234567891011121314151617181920
Searing Flesh
1234567891011121314151617181920
No Escape
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam, dość często zdarza mi się zaglądać na tę stronę gdy nie mam pomysłu na build do jakiejś postaci, lub gdy chce zobaczyć czy ktoś też używa podobnych itemków co ja. Tak chciałem zrobić też i z Aresem ale znalazłem tylko jeden poradnik do niego, niestety nie specjalnie mi się podobał. Więc jako iż gram Aresem dość często i mam z nim trochę doświadczenia to chce się nim podzielić.

Ares to wyjątkowy moim zdaniem Guardian, jest stworzony na Arene i do Team fightów. Można nim grać właściwie na wiele sposobów i niemalże wszędzie będzie się sprawdzał. Po kilku pierwszych meczach od razu zauważycie jak łatwą i przyjemną postacią jest i jak łatwo zaskakiwać nim wrogów. Dodam, że zdarza mi się nim pełnić rolę mage'a i na midzie potrafi utrzymać linię, choć ma na początku problemy z czyszczeniem i dobrze gdy pomaga mu wtedy jungler.
Plusy i Minusy
Plusy:
-Pasyw, który mimo iż kupujemy Aresowi itemy defensywne daje nam DMG.
-Możliwość zestunowania wszystkich wrogich bohaterów.
-Olbrzymi slow na 1, przy zaaplikowanych 3 łańcuchach.
-Redukcja otrzymnywanego wrogiego cc na 2, na sobie i pobliskich sojusznikach.
-Moim zdaniem spory cc, potrafi ostro namieszać.
Minusy:
-Łatwo skontrować ult
-Brak ucieczki, co naprawdę utrudnia życie bo Ares łatwo wskakuje w team fight aczkolwiek nie może już z niego wyskoczyć, dlatego trzeba zabić szybko enemy xdd
Umiejętności
Blessed Presence (Passive) - Buff, który za każdy kompletny Aura item Aresa daje mu 30 dmg'u. Co na naszym buildzie da mu 150 dmg'u bez tego z poszczególnych itemów.
1.Shackles (1st Ability)-najistotniejszy skill Aresa poza ultem, ponieważ łatwo skontrować nasz ult to właśnie dzięki temu skillowi Ares jest...Aresem xd Ares strzela łańcuchem z tarczy robiąc dmg, spowalniając wroga i co najważniejsze blokując mu skille do ucieczki. Kolejny łańcuch można wystrzelić maxymalnie po 2 sekundach, warto wydłużyć czas łańcucha do tych 2 sekund nim strzeli się następnym bo dmg zadawany przez skill jest czasowy, więc przy wyczekanych 3 łańcuchach mamy 6 sekund trwania skilla co robi na prawdę kolosalny dmg papierom. Maxujemy jako pierwszy. MOŻE UDERZYĆ PRZEZ ŚCIANĘ.
2.Bolster Defenses (2nd Ability)-wielu uważa, że ten skill na Aresie jest niepotrzebny, uważam że to błąd. Ten skill zwiększa obrone nam, naszym sojusznikom, redukuje cc wrogiego bohatera, także u sojuszników, przy zaaplikowanych łańcuchach daje nam za każdy z nich +7 dodatkowej obrony. Maksujemy na końcu, aczkolwiek pamietamy, ze nie mamy ucieczki wiec ten skill czesto uratuje nas lub sojuszników.
3.Searing Flesh (3rd Ability)- Ares wypuszcza ogień z tarczy robiąc dmg, co ważne podczas używania jest niewrażliwy na knockbacki, co warto zapamiętać. Ładnie działa po zaaplikowaniu 3 łańcuchów, może wyzerować wrogów, generalnie taki "dobijacz", tym skillem łatwo czyścić miniony.
4.No Escape (Ultimate)-najbardziej przerażający ult w grze, chyba każdy się go boi jak nie ma purrification aktywnego xd Ares rzuca się w powietrze i uderza łańcuchami we wszystkich wrogów w zasięgu. po 2,5 sekundy przyciąga ich do siebie, robi dmg i stunuje ich, stun się zwiększa gdy przyciągniemy więcej wrogów. Podczas używania Ares jest wrażliwy na dmg i jak ktoś umie na niego grać to z pewnością bedzie was atakował, wiec nie polecam używać z low HP, enemy dostaje 2,5 sekundy worka treningowego ;) Pamiętajcie, że Ares może się odrobinę przesuwać w ciągu 2,5 sekundy więc jak robimy np. dive to możemy ultem wyciągnąc wrogów z pod ich wieży.
Przedmioty
PODSTAWOWE:
1.Shoes of Focus-dostajemy dmg, mane i cdr oczywiście, bardzo dobre buty na Aresa. Polecam brać na starcie.

2/3.Tu zależy od kogo zbieramy większy dmg, jezeli od magów to bierzemy Heartward Amulet, a jak od fizycznych to Sovereignty.
Heartward Amulet-obrona magiczna, zdrowie i oczywiście ma aure więc ładuje nam pasyw.
Sovereignty-po udate ma mało obrony fizycznej ale i tak działa dobrze. Dobrze wspiera nasz team dając im hps i deffa, poza tym ma aurę.
4.Brestplate of Valor-Daje dużo PD, mane i zwieksza nam redukcje cd co powoduje częściej pojawiający się ult.
5.Pestilence- Daje nam poważny zastrzyk ochrony magicznej, zwiększa życie i redukuje leczenie u przeciwników.
6.Jako ostatni item bierzemy w zależności od potrzeby: dodatkową ochronę magiczną: Genjis Guard, ochronę fizyczną: Mystical Mail(zadaje również pasywne obrażenia magiczne) lub penetracje jeżeli chcemy zadawać jeszcze większcze obrażenia, na przykład Spear of Desolation co dodatkowo po zabiciu wroga redukuje na cd o 1 sekunde.
SYTUACYJNIE:
-Genjis Guard- gdy magowie nie dają nam żyć, daje dużo MD i redukuje cc wrogów.
-Mystical Mail - ochrona fizyczna, zdrowie i pasywne magiczne obrażenia, item również daje aure.
RADA-czesto Ares robiony jest na cooldown reduction lub ludzie zapominają o jego pasywce a moim zdaniem to błąd, gdyż Ares na tym buildzie, gdy ściągnie ultem wszystkich wrogów, potrafi wszystkich pozbawić 50 % hp, wiec polecam o tym myśleć ;)
AKTYWY:
-Blink-dzięki niemu wskoczymy po wrogów z ultem lub wskoczymy do obijanego sojucznika, rzucimy 2 i pomożemy mu przeżyć.
-Sprint- z powodu braku ucieczki na pewno się przyda, czasem pozwala uciec sojusznikom badz dogonić wroga.
Praca zespołowa
Ares jest prawdziwym Bogiem Wojny więc rządzi i króluje na swoim podwórku, to on jest tym, który rozdaje karty dla drużyny i wrogów.
-Najprościej: Ares wbija w grupę wrogów z blinkiem, ultuje i ściąga wszystkich do siebie i stunuje. Bez wachania po ulcie rzucamy łańcuchy zaznaczając możliwie 3 wrogów, nie łańcuchujmy wtedy jednego dla dużego dmgu tylko spowolnijmy jak najwięcej wrogów dając dużo czasu drużynie na wykończenie ich. Po łańcuchach od razu rzucamy ogień i pomagamy zabezpieczyć kille.
-Ult aresa łatwo skontrować z purrification więc gdy skaczemy do dive, dobrze jest mieć pewność, że wrogowie nie mają tego aktywu albo go spalili.
-podczas gry "bez ulta" rzucamy we wroga 3 łańcuchy i ogień, to dość łątwa kombinacja, najpierw zawsze polecam trafić choć jednym łańcuchem, by mieć pewność, że przeciwnik nie odskoczy od ognia.
-nasz 2 skill często ratuje życie towarzyszy więc pamiętajmy o tym, gdy np. gramy na drugiego Aresa, tamten używa ulta i masz pewność, że ściągnie Twój team, to też dajesz się ściagnąć, wcześniej używając 2 skilla, który zredukuje stun Aresa i wzmocni obrone towarzyszy. Oczywiście gdy masz ulta to rzucasz go na ultującego aresa i jego okolicznych kolegów i wtedy wszyscy są "out of fight"
-Nasz ult ładnie gra z ultami obszarowymi np:Odyn, Posejdon, Zeus, Hades itp.
RADA:
Wszyscy grający już Aresem lub na Aresa wiedzą, że jego ult jest niebezpieczny, będą ostrożni, to źle i dobrze zarazem. Będą wiedzieli, zeby używać ccr i purrification ale to też plus dla Ciebie. Możesz łątwo przestraszyć wrogów samym tym, że na nich biegniesz albo używasz blinka w nich. Często możesz uratować tym sojuszników, nawet gdy nie masz ulta ;)
Junglowanie
Trudne aczkolwiek nie jest niemożliwe. Na pewno są problemy z czyszczeniem campów więc jakiś aktyw na to będzie bardzo pomocny.
-Tu przyda się ukryta umiejętność naszego łańcucha, czyli uderzanie przez ścianę, pozwoli nam to złapać wroga gdy ten nas nie widzi, spowolnić i zabezpieczyć kill sojusznika.
-Oczywiście każdy gank będzie wyglądał tak, że wbijamy blinkiem na linie z jungli i ultujemy wroga, ciskamy w niego 1 i kończymy z nim 3.
Ares jest raczej stworzony do walk face to face ale nie wyklucza tego, ze może ładnie zgankować linie, tym bardziej gdy jest na niej więcej wrogów.
RADA: polecam wtedy budować go całkowicie pod dmg, czyli Aura itemy, które dają dmg i np. ROD of Thauti (chyba tak sie pisze xd) co kolosalnie zwiekszy nam dmg i zrobi go równym ok. 600.
Podsumowanie
Ares jest prawdziwą bestią team fightów, nawet gdy gra nim ktoś "nowy" i build jest zrobiony słąbo lub nie jest trafiony to jego ult i tak będzie siał popłoch. Ten champ jest stworzony na Arene, gdzie można zrobić nim nawet pente (raz widziałem) xd Polecam jednak nie ufać ultowi w 100 % gdyż łatwo go kontrować i jednak uważać ponieważ nie mamy żadnego skilla ucieczki, tylko slow na 1 , którym trudno czasem trafić. Moim zdaniem Ares jest jednym z najlepszych guardianów, potrafi solidnie popsuć gre wrogów.

EDIT. Wprowadzone poprawki do builda.


Reklama

Komentarze


avatarRunini (72)
Ares healer
03.04.2016 (20:32)
avatarRunini (72)
A buty już nie wymieniłeś na aure? :P
03.04.2016 (20:33)
avatarHaNdY (9)
Stary PP i RoA na Aresa, raczej nie
03.04.2016 (20:41)
avatarIgnacjo (2)
Ja na tym buildzie wychodze z meczu ze statami 12/0/20 wiec te itemy mi pasują ;) oczywiście to mój build wiec nikogo nie zmuszam do gry nim ale przedstawiam go i zachęcam do spróbowania ;)
03.04.2016 (22:31)
avatarCrucy (659)
@Ignacjo jeszcze kwestia poziomu konta i ilości gier zagranych, bo ja na smurfie mógłbym zrobić 12/0/20 ozyrysem xD
03.04.2016 (22:50)
avatarihjasty (908)
12:0 to się athena kręci na itemkach na deffa ;D
03.04.2016 (23:33)
avatarIgnacjo (2)
30 lvl, mam w sumie 200 meczy rozegranych Aresem, ok 200 wukongiem, Anubisem, Agnim i Ullrem,łącznie 60 God Masterów, w tym 5 diamentów, więc doświadczenia nie są z kosmosu
04.04.2016 (1:56)
avatarbiggerbig (5)
Kolejny build przygotowany przez osoby które nie mają jako takie pojecie ale jeszcze dużo muszą sięnauczyć.
Ignacjo to, ze twoje konto jest na 30 a Ty masz 60 masterow o niczym nie swiadczy - Twoje elo to 1577 (czyli w sumie nie duzo) mowi wszystko. Dodatkowo Ares (imo) na arenie jest tak skuteczny jak reszta jego teamu - jak ludzie nie pujda za Aresem to wrogi team utlucze go zanim zdazy cokolwiek zrobic, dlatego pisanie ze jest jendym z najlepszych guardianow jest troche nieprawdziwe. Sam build zas jest taki sobie (Mystical i Asclepius sa drogie) i na Arasie raczej polecam full CDR a tutaj mamy tylko czesciowe (chyba ze tak jak jest w zamienniku wezmiemy Valora)

I taka moja mala rada dla osob chcacych pisac buildy - najpierw osiagnijcie cos w grze (30 level i masterki to za malo, bo to pokazuje ze duzo gaie ale nie koniecznie ze jestescie dobrymi graczami), popatrzcie na SPL jak profesjonalisci graja i jak buduja swoje postacie, pograjcie jeszcze troche, pograjcie gry rankingowe (ktore troche roznia sie od tych na normal) i wtedy piszcie buildy. Jak na razie (nie obrazajac nikogo) wiekszosc buildow jest niedopracowana.
04.04.2016 (11:31)
avatarihjasty (908)
Jakby tutaj pisały buildy osoby , które coś osiągneły to byś miał 2 buildy na krzyż. Niech piszą jak mają pomysł my to zweryfikujemy, a administracja dopełni dzieła. Usunąć jakieś bazgroły to nie problem ciężej o kogoś kto chce poświęcić trochę czasu i pisać te bazgroły. Bigger czekam z niecierpliwością na twój poradnik z link do smite.guru.
04.04.2016 (12:20)
avatarFelmir (5)
Poradnik ujdzie, ale itemy są co najmniej śmieszne. RoA i PP do wywalenia. Aresa nie opłaca się budować teraz pod aure, na normalnym buildzie kupisz 2-3 itemy pod aure, ale i tak nie zawsze jest to opłacalne. Z tymi itemami nie dojdziesz daleko. Zostaw tylko Sove; Mysticala i Pestilence możesz dać do sytuacyjnych/zamienników. To cud że z takimi bezużytecznymi itemami na aresa(PP i RoA) dajesz rade grać.
04.04.2016 (15:12)
avatarbiggerbig (5)
ihjasty moje elo na głównym koncie to okolo 2200 ale nie pisze poradnikow bo nie uwazam siebie za wystarczajaco dobrego. Co do buidow - mozna pisac ile sie chce ale pozniej jak kots "nowy na smicie" przeczyta taki build i go zastosuje w grze to sie moze zdziwic jakie to slabe jest. Cieszy mnie to ze scena smita w Polsce sie rozwilja, ale zbyt duzo buildow typu " cos tam wiem ,cos tam juz gram to sobie napisze" pojawilo sie ostatnio.
04.04.2016 (16:10)
avataraditirex (1084)
2200 to nie dużo elo, wiesz o tym? Byle random z którymi walczę mają tyle;-;.
04.04.2016 (16:32)
avatarihjasty (908)
Elo na casualach nic nie pokazuje oprócz tego jak często wygrywasz i wcale to wygrywanie nie musi zależeć od Ciebie, bo wystarczy się zakolejkować z takim aditirexem który Ci wycarruje grę i możesz wbić i 2.5k+ elo tylko ile w tym twojego wkładu w to elo. Ja mam 2k elo, ale nie czuje się jakiś słaby wiem że stać mnie na więcej tylko często gram z ludźmi którzy grają w niedziele i święta lub mają 24lv i kolejkujemy się na 30lv szczególnie na joustach jakieś premady z diamondów (tak sprawdzałem raz miałem premade co na ligach w diamondzie siedzi). Więc ocenianie kogoś przez jego elo ni jak odzwierciedla jego umiejętności w grze, bo nie zapomnijmy że oprócz niego są jeszcze 4 osoby (zwykle ruski) którzy mogą być totalnymi debilami. Dla mnie jedynie co odzwierciedla gracza to ranga na 1v1 (jeśli chodzi o umiejętności indywidualne) i conquest ranked (jeśli chodzi o umiejętności drużynowe) i na te dwie kategorie trzeba rozdzielać.
04.04.2016 (17:21)
avataraditirex (1084)
''bo wystarczy się zakolejkować z takim aditirexem który Ci wycarruje grę i możesz wbić i 2.5k+ elo''
Oh czyli mam jakiegoś skilla:3
Ligówki na joust 3v3 są na prawdę łatwe do wbicia diamonda jeśli masz friendów, którzy cie wykerują, sztuką jest wbić tego diamonda z randomami.
Joust 1vs1 czy ja wiem czy takie umiejętności indywidualne? Wszystko zależy od farta jaką postać wybierze wróg, Vamana vs artemis nie polecam, vamana destroyer.
Jedynie ludzi z mastered conq doceniam, bo te mastersy na 1vs1 nie potrafią grać teamowo i z normalnym buildem bez prota.
04.04.2016 (17:35)
avatarihjasty (908)
Czyli podsumowując po niczym nie rozpoznasz gracza, bo 1v1 fart, 3v3 koledzy a cq to jak Ci się team trafi co gra drużynowo tak jak Ty :P Tylko niech ktoś tutaj komuś napisze że jest bronzem to mu dam :D nie miał farta i tyle :)
04.04.2016 (17:43)
avataraditirex (1084)
Ja gram drużynowo, nje tam ja na ks czekam, a później z statami 15:5 wychodze, ale mam topke. Kit z tym że gosciu z statami 3:4 ma dmg mniejszy o 20, ALE NIE MA TOPKI NIC NIE ROBIŁ TAK? TYLKO FEEDOWAŁ, JA WYKEROWAŁEM BRONZY!!ONEONEXD
04.04.2016 (17:59)
avatarCrucy (659)
aditirex potrafi tylko używać skilli i trafiać z basiców, nic więcej :///
04.04.2016 (18:20)
avataraditirex (1084)
Zdemaskował mnie;-;
04.04.2016 (18:30)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!