Cabrakan (solo oraz tank)

Dodane przez  Mysterkoks 11.01.2016 (22:39)

Cabrakan
Podstawowe informacje
ocena
BógCabrakan21687
Kupione przedmioty
Podstawowe
Gdy gramy na solo
Aktywy
Reklama
Umiejetności
Seismic Crush
1234567891011121314151617181920
Refraction Shield
1234567891011121314151617181920
Tremors
1234567891011121314151617181920
Tectonic Shift
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Build ten jest mój własny, stworzony na Cabrakana, gdy miałem 5 masterkę. Teraz mam nim 10 i około 1100 worshiperów.
Co do samego builda, 1 - prezentuje tę postać pod full tanka - i jest dosyć standardowy. Staramy się zbudować jak najszybciej redukcję skillów do 40% a następnie budujemy się na to co z gry wynika. Drugi zaś build jest dosyć łatwy i szybki do zbudowania, nazywam go "ala" bruiserem, bo power w tym buildzie mamy dosyć solidny, a obrona jest nienaganna.
Co do gier - gdzie i na jakich pozycjach mamy je stosować? To proste - na wszystkich oprócz 5 vs 5, zależy od nastroju. Na rankedach czy Conqueście radziłbym pójście tylko i wyłącznie na solo, ponieważ support jest dosyć ciężki do grania z tego względu, iż 3 skill, czyli tak naprawdę najważniejszy skill na tej postaci, może być bez przerwy przerywany przez wiele suportów, takich jak np. Athena itp.
Na solo preferował bym build 2, bo jest bardziej wszechstronny i mamy większą siłę ataku, lecz nie zapominajmy, że Cabra ma duży atak podstawowy, więc jest możliwe granie na solo pod full tanka (osobiście polecam, jednak 2 ale zależy od sytuacji i stylu gry).
Plusy i Minusy
Jest to postać, z którą można robić wiele kombinacji w końcowej fazie gry przez jednego ulta i trzeciego skilla. Jedynym minusem tak naprawdę zauważalnym - oprócz kontr takich jak Athena czy Bacchus swym skokiem - to jedynym minusem jest mana, która na tym buildzie - nawet w końcowej fazie gry - jest dosyć mała.
Umiejętności
Q(1) E(3) R(4)

-skill 1 jest to nasz podstawowy skill którego max ujemy daje nam szybkość ruchu oraz po uderzeniu przeciwnika stunuje go. Pasywy:
-Sojusznicy wokół otrzymują redukcję obrażeń.
-Gdy nas atakują przeciwnicy nakładają sie stacki które po wymaxowaniu pozwalają nam na stunowanie z W

-klill który zadaje trochę obrażeń po wymaksowaniu stacków stunujemy z niego.

-skill E uderzamy w ziemię i dosyć dużym okręgu i zadajemy w nim obrażenia oraz co najważniejsze utrudniamy wyjście z tego okręgu przeciwnikom przez to że im trzęsie się ekran.Żartobliwie nazywam to 'tańczeniem"

-Oraz R czuli ult krótko mówiąc jest to siciana którą trzeba rozwalić aby przez nią przejść zadaje to obrażenia ale najważniejsze jest to że umożliwiamy drużynie doskok do przeciwników.

Przedmioty
Opiszę tylko przedmioty co do 2 buildu ponieważ do pierwszego to wszystko analogiczne oprócz 2 ostatnich itemów.Nie będę również opisywał pasywów ponieważ są one łatwo dostępne w grze.
1) -shoes of focus-buty które nam dają dosyć że cooldown,to równeiż power oraz mane a więc na start to dobry itemek (odrazu po starter itemku który dobieramy wedle życzeń)

2) -Breastplate of Valor-po zakupie tego itama odrazu po butach mamy full cooldowna daje nam on również mane (która jest strasznie ważna) oraz ochrone na obrażenia fizyczne :)

3) -Stone of Gaia-daje nam on dobrą regeneracjie hp i jest to dlamnie podstawowy item na cabre te 3 itemy budują nam taki trzon tego buildu.

4) -Hide of the Urchin-Idelany item pod końcową faze gry stakujemy go poprzez zabójstwa lub asysty,daje nam dosyć że mane :) to jeszcze ochrone na obrażenia fizyczne i magiczne co stak (a mamy ich 10 do wystakowania) dostajemy 2 do tej i tej obrony czyli na końcu 20 do tego i tego op item :)

5) -Ethereal Staff-Item który daje nam mane kolejny raz :) oraz power i co najważniejsze zdrowie jest to dobry item pod kończenie builda oczywiście jego pasyw jest również interesujący

6) -Gem of Isolation-I w końcu ostatni korony item daje nam slowy mane:) oraz power po prostu Git i tyle w temacie.
Praca zespołowa
Cabra jest postacią która ma tak wiele możliwości do połączeń że nie ma co wszystkich opisywać ja osobiście na 3 vs 3 grałem z moją drużyną tak cabra+:
-nox
oraz
-bacchus
lub
-odin
oraz
-bacchus

Oby dwa komba polegają na inicjiacji z naszej strony z R nastęmnie z Q a nakoniec z E bacchus wskakuje i używa ulta a nox/odin wykańczają lub przez ulta oraz inne skille
Junglowanie
Junglowanie- nie na tym buildzie
Podsumowanie
Cabra jest postacią która jest niedoceniana można nim grać 5 vs 5 ale największa satysfakcję osobiście czerpałem z mojego komba gdzie grałem z moimi przyjaciółmi nw czy to porostu magia wygranych za wygranymi czy porostu gra z kumplami która dawała mi tyle frajdy... i daje do tej pory :) Pamiętajcie że build to tylko 40% wygranej buildów są setki tak naprawdę nie ma idealnego builda,reszta to nasze umiejętność.

Pozdrawiam mam nadzieję że pomogłem i z góry zapraszam do dyskusji w komentarzach.


Reklama

Komentarze


avatarCzerniawskiPL (2)
CHyba trochę zbyt duży defense, ja bym dorzucił asl na koniec, to czyni cię bardziej przydatnym.
12.01.2016 (16:43)
avatarkrupcio21 (24)
Faktycznie, def trochę za duży na solo, ale zestaw przedmiotów jest w sumie szpoko. Radziłbym popracować nad pisownią, bo w pewnym momencie czytania się pogubiłem.
12.01.2016 (17:01)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!