Conquest Support Poradnik Aktualny 27.03.2016

Dodane przez  Panczo 17.12.2015 (13:23)

Khepri
Podstawowe informacje
ocena
BógKhepri02909
Kupione przedmioty
Podstawowe
STARTOWE
4 SLOT
PATRZ W ZAKLADKE PRZEDMIOTY
Reklama
Umiejetności
Abduct
1234567891011121314151617181920
Rising Dawn
1234567891011121314151617181920
Solar Flare
1234567891011121314151617181920
Scarab's Blessing
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Siema jestem Bartek, głównie gram supportami, i właśnie jest to jeden z używanych przeze mnie buildów.
Build głównie pod tryb Conquest.

Są to jedynie wskazówki których znajomość na pewno Ci nie zaszkodzi.( gotowy build dla leniwych skur...czybykow na dole zakladki przedmioty)

Build nie jest innowacyjny, napewno wielu jak nie wszyscy go używaja. Bo jest hmm... chyba jedyny sensowny.


Build akualny od 27.03.2016r

Plusy i Minusy
Plusy:

+ skille, po prostu zajebiste.
+ silne cc
+ ultimejt mjodzio.
+ dobry push


Minusy:

- Niska prędkość poruszania xd
- tyle
Umiejętności
(pasywna)- Nakładamy tarcze na siebie i sojuszników, ani to dobre ani zle, ujdzie

1.Abduct - szarżujemy na przeciwnika , lapiemy go i cofamy sie razem z nim ( uwaga. przeciwnik może używać basików) maxujemy jako 2

2.Rising Dawn - Skill dobry do pushu, nalozony na wroga redukuje jego def, nalozony na sojusznika redukuje obrażenia przeciwnika. Skill bardzo silny i przydatny. maxujemy jako 1

3.Solar Flare - zadaje dmg oraz rotuje ( zakorzenia) . Kolejna dawka cc.

4.Scarab's Blessing - nasz najlepszy skill, za zycia redukuje wszelkie cc oraz dodaje prędkość ruchu oraz jestesmy nie wrażliwi na slowy. efektem końcowym jest "ożywienie" naszego kompana. No Mjodzio.


Kombo: jakie stworzymy takie bedzie, niema jakiegoś sztywnego,
Przedmioty
Na start dobre będzie :
Watcher's Gift, 4 potki hp i 4 multi potiony + warto do tego kupic relikt typu Weakening Curse lub speedMożemy więc użyć wzór do budowania itemów:
1 Startowy item
2.Buty
3.Fizyczny deff
4.Magiczny deff
5.Sytuacyjny

*Numery 1-6 oznaczają sloty.


Watcher’s Gift - dzieki temu itemowi nie będziemy musieli tracić hajsu na potiony( zawsze warto je kupic). Wersja dla pasywnych graczy którzy w early trzymają sie z tylu, i nie inicjują walki.Sprzedajemy go około 15lvlu.


Mark of the Vanguard - Item idealny na ealry game dla agrwsywnej gry. W tej wersji minionki już nie będą dla nas tak dotkliwe. Obowiązkowo uzbroić sie w potki many i życia.

Ward


Blink - Fajna opcja do ucieczki, gonienia, inicjowania walki.

2 item.=======================================================================================================

Shoes of Focus - Buty które dodaja mana oraz redukują cd , podstawa dla nas i naszysh skilli. ( Polecany)3 item.================================================================================================================

Hide of The urlich-

4 i 5 item

Przewaga AP:
Bulwark of Hope- Standardowy item pod def magiczny + idealna pasywka


Heartward Amulet.Dobry zamiennik dla Bulwar of hope

Przewaga AD:
hide of the nemean Lion - Alternatywa dla valora, Jesli potrzebujemy wiecej życia oraz astronomicznej ilosci defa fizycznego wybieramy ten item

Breastplate of Valor- Dobry Item na do tego mana, wraz z butkami zaewnia nam maxymalny cooldown.

6 ostatni sytuacyjny item

Winged blade - wybieramy jesli w przeciwnej drużynie jest duzo slow ( wirpool itd)

- Mantle of Discord - najlepszy ostatni item, duzo def fizycznego i magicznego + bardzo dobry pasyw.
Inne aktywy:


Weakening Curse - Jeśli w przeciwnym timie jest, Hel, Afrodyta,w skrajnych przypadkach Herkules, jest to obowiązkowy aktyw nr 2.

Shell of Absorption - Aktyw dzieki któremu w team fightach ale nie tylko zyskamy dodatkową porcję protekcji, jak by było mało dostaja ja też nasi sojusznicy w pewnym okregu od nas. Można jako aktyw nr 2.


(Jeśli słownictwo jest niezrozumiałe proszę pisać)
Praca zespołowa
Jesteśmy Supportem wiec wspieramy członków ekipy, szczególnie adc'a, ale nie zapominamy o innych wiec rotujemy.

1. -Pierwsze primo. nie kradniemy killi chyba że na 1v1, uznajemy zasadę nafeedowany i ogarniety adc = wygrana.


2. -Wardujemy głównie duo, jak szastamy hajsem to sentry na Gold harpię i Giganta od bufka. Czym więcej wardów na mapie tym lepiej.


3. -Rotujemy, gdy widzimy że nasz adc sobie ładnie radzi, olewamy go na chwilę i pomagamy głównie midowi ale wędrówka na solo nie zaszkodzi. ( Od 5 lvla Polecam) ( tylko jeśli są teamfighty )


4. -Inicjujemy i zachęcamy ziomków do bicia GF i FG.


5. -W Team fightach chronimy adcra, bo najczęściej jest pierwszym celem i zasada adc = win. Oczywiście nie chamimy się i nie stójmy przy nim jak w muzeum, , mag też dużo potrafi zdziałać wiec paczamy na niego również ale bardziej jako na bohatera 2 planu. Solarz wariorowaty "powinien" wspierać maga, ale często bywa różnie, wiec na niego w team fightach wykładamy lache. A junler jak jungler ma dobijać nie ginąc przy tym.


6. -W Team fightach naszym i adcera celem nr 1 jest wrogi adc, jak przy okazji sprzątniemy jego suppa to mjodzio, Nr 2 mag lub ktoś inny który może skutecznie rozj... e ee zniszczyć nasz team dwoma skillami (anuubis, scylla) lub bez. Np. Bakasura.


7. -Myślimy taktycznie, gra MOBA oprócz bezwartościowego zjadania naszego czasu, uczy nas myśleć taktycznie oraz podejmować właściwe decyzje.( np wykładamy lache na tankowatego solarza w zamian ratujac maga lub adcera ktory czyści miasto i to z pustą głową).


8. -Myślmy niekonwencjonalnie, czasem można uzyskać przez to przewagę a częściej w dupe , ale wyznajemy zasade nr2 "kto nie ryzykuje nie wygrywa" W Smite nie kupisz sobie ubezpieczenia od nieprzemyślanych decyzji, tutaj dostaniesz zjebkę. ( Czasem warto zaj... zabrać wrogiego bufka ,takim speedem nie pogardzimy.)

9. -Przyzwyczajmy się na przypominanie nam naszych statów ( najcześciej wyglądają niekorzystnie 0/3/4) po przegranym meczu przez naszych ziomków broni.

PS: Podwójna spacja nie jest od sztucznego wydłużania treści, ona jest dla naszych oczu.
Junglowanie
Nowy Patch 27.03.2016

Grę zaczynamy kupując Watcher’s Gift, , potki ( po 4 sztuki ).
Najpierw we 3 ( mider, adc, suport) zbijamy małe harpie, nastepnie zbijamy red buff, na koniec zbijamy buffa blisko naszej lini. na liczniku będzie zapewne 0:41 ,
Trzymamy linie wraz z adcerem. Patrzymy na mapę, czekamy na moment gdy wrogi jungler zniknie(prawdopodobnie leci na mid) . My na duo kładziemy warda, obok naszego lejnna. Od 5 lvl można zacząć rotować. Oznajmiamy naszemu adcrowi że musimy go opuścić. Jeśli mid harpie są nie zbite, prosimy maga o pomoc. Zbijamy harpie. Doskonale, nasz adcer farmi sam, wiec siedzimy troszkę na midzie, harasujemy i ogólnie robimy wszystko aby wrogi midder uciekł pod własna wieże lub zginął. Prawdopodobnie na mid lane przyjdzie wrogi support lub jungler, a może i we dwoje. W tym momencie musimy właczyć mózgownice i czas na myslenie niekonwencjonalne. Możemy zrobić wszystko, to zależy od sytuacji, ale musimy pamiętać aby nie zlamić. Patrzymy mapę słuchamy ziomków z ekipy i podejmujemy ważne decyzje. Pamiętajmy aby przypominać naszym o częstym zbijaniu buffów, można a nawet trzeba zarypać cennego buffka wrogowi. Rotujemy, pomagamy , wspieramy i budujemy sie pod przeciwników. Oto cała tajemnica Supporta.


Warto wiedzieć:


Czas oczekiwania na Buffy ( blue, purple,red ) ------- 4 minuty

Czas oczekiwania na Mid Camp ---- respi sie w 10 sekundzie , po zbiciu musimy czekać 3 minuty.

Czas oczekiwania na Małe harpie ------- 80sekund = 1 ,20 min

Miniony startują o 0.01 co 30 sekund , miniony nasze i przeciwne spotykają sie w 30 sekundzie.
Pierwsza fala minionów składa sie z 3 mieczników oraz 3 łuczników, druga 1 duzy miecznik 2 małe, 3 łuczniki. Latają na zmiane.
Podsumowanie


Akualnie Khepri jest silnym supportem,bardzo dobry do ganków jak i teamfightów. Srogo polecam.


Milo widziane komenty
Gl hf


Reklama

Komentarze


Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!