Cupid Powa!!!

Dodane przez  DeGreZet 29.05.2013 (16:09)

Cupid
Podstawowe informacje
ocena
BógCupid2022940
Kupione przedmioty
Podstawowe
Vs. silne ap
Alternatywa
Reklama
Umiejetności
Heart Bomb
1234567891011121314151617181920
Share the Love
1234567891011121314151617181920
Flutter
1234567891011121314151617181920
Fields of Love
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Cupid to postać ad carry, która przez wiele osób uważana jest za kompletnie bezużyteczną i słabą. Jednak moim zdaniem to kompletna bzdura!!
Cupid jest słaby z początku, ale umiejętnie prowadzony już na starcie i odpowiednio wyposażony może stać się trudnym do zabicia killerem. Od razu trzeba powiedzieć, że nie jest to łatwa postać. Celowanie pierwszym skillem i proprawne używanie ulti w teamfighcie to podstawa. Jako, że jego basic atack jak na ad jest dość słaby to właśnie te skille będą naszą główną bronią. Zwłaszcza, że oba zadają pokaźne obrażenia obszarowe jak również oba posiadają obszarowe stuny.
W tym poradniku postaram się Wam wyjaśnić jak prowadzić swojego Cupida i jak sprawić by stał się on
potężny.
Oto prezentacja Cupida od HiRezGames:
http://www.youtube.com/embed/A7pauzC_X-E
Plusy i Minusy
+ 2 stuny
+ Heal/mana restore
+ Mobilność
+ Cupid jest słodki XD- Brak buffów do podstawowych atacków
- Słaby dmg z początku
UmiejętnościLove Struck - Pasyw naszego boga to nic innego jak zwiększone dmg od skilli. Polega to na tym, że każdy nasz basic atack daje nam jedno serce(widoczne to jest jako specialny interfejs nad naszymi umiejętnościami w grze) = 3% dmg za 1 stack, maksymalnie można ich mieć 10, czyli 30% zwiększonego dmg.
Dodatkowo gdy uzbieramy wszystkie 10 stacków to nasz 1 skill spowoduje stun 1 sec.


Heart Bomb - Nasze podstawowe dmg i pierwszy skill, którego maxowaniem się zajmiemy. Aby go użyć należy wycelować za pomocą strzałki w cel. Spowoduje to wystrzelenie serca, które zadaje obrażenia (ich dokładną ilośc można podpatrzeć wyżej na obrazkach obok paska levelowania umiejętności) i pozostawia na wrogu bombę, która po kilku sekundach wybucha.


Share the love - Skill z healem. Użycie powoduje wyrzucenie w różne strony 3 serduszek, których zebranie uzdrawia boga, który tego dokonał, a dodatkowo gdy to nie my tylko nasi sojusznicy healujemy się na secach to naszemu Cupidowi przywracana jest część many. Dzięki temu ten skill ma dwa zastosowania.
Jest bardzo przydatny w utrzymawaniu się na linii,


Fultter - Nasz drugi skill jednak z powodu niskiego zwiększania się bufów na kolejnych poziomach będziemy maxować go dopiero pod koniec.
Dzięki niemu za pomocą strzałki możemy szybko przenieść się w wyznaczone miejsce co pomaga w złapaniu wroga lub ewentualnej ucieczce przed nim. Dodatkowo na kilka sekund daje nam buffa do prędkości ruchu i ataku, jak również tworzy ścieżkę w miejscu naszego przelotu, a każdy sojusznik, który się na niej znajdzie również dostaje buffa do prędkości. Ścieżka istnieje 6 sekund.


Fields of love - Nasz główny i najmocniejszy skill. Tworzy okrągłe obszarowe pole ze strzałami Cupida, które zadają niskie dmg, ale spowalniają wrogów o 35% i wyciszają niektóre umiejętności. Jednak po 2 sec te strzałki wybuchają i zadają większe obrażenia obaszarowe i stunują wszystkich wrogów, którzy się tam znajdowali na 2.5 sec. Bardzo mocny skill, świetnie sprawdzający się w teamfightcie.
Ulti Cupida świetnie wspułpracuje z ulti postaci typu Hades, Ares.

W późniejszej fazie obażenia od tych obszarówek sa naprawdę poważne. ;)
Przedmioty
Cupid to postać ad carry, więc jego itemsy muszą powodować zwiększenie obrażeń od fizycznego ataku. Oto opis co kiedy i jak skłądać.

- Każdy go teraz kupuje, więc czemu mamy być gorsi? A tak na poważnie to aktualnie najlepszy item na początek. Daje przyzwoite profity, pozwala zwiększyć dmg podczas last hitowania i do tego jest bardzo tanii. Najlepiej kupić jeszcze przed zbudowaniem butków, nie ma co żałować bo on i tak daje nam trochę movementa.

- Najlepszy przedmiot na początek. Daje nam wszysto czego potrzeba ad carry. Skoro mamy już dmg to penetracja, atack speed i lifesteal to dobry wybór.

- Przydatna pentracja i zwiekszenie movementa. Kupujemy jako 3 bo dwa poprzednie itemy sa o wiele ważniejsze, a Heartseeker daje wystarczająco mobilności,

- Rage to nasz kolejny wybór. W połączniu z Death Bringerem szansa na crit będzie iście ogromna. Dodatkowo daje również przyzwoite zwiększenie szybkości ataku.

- Następny jest Deathbringer czyli jeden z najpopularniejszych itemów na ad carry. Świetny dmg, spora szansa na crit oraz bardzo dobry pasyw zwiększający ogólne dmg od critów = moooooc. W połączeniu z następnym itemem powodowac będzie crity co drugi atak.

- Znacząco zwiększa nasz movement. Gdy uda nam się nafedować to obowiązkowy item by stać się killerem. + Świetn pasyw

Stworzyłem również 2 odrębne listy przedmiotów, które możemy i nawet wręcz powinniśmy kupić w określonych sytuacjach:

- Alternatywa:

- Bardzo dobry przedmiot w przypadku starcia z jakimś potężnym tankiem, również na 1v1. W takim wypadku wylatuje Asi lub Fatalis.

- Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w coś co sprawi, że staniemy się na chwilę nietykalni. Większości magów zadaje jednorazowe lub chwilowe dmg i po użuciy umiejętności stają się bezbronni. Wtedy kupujemy Aegis Amulet. Jednak gdy walczymy z postaciami, których skille mają mniejszy cd lub, które mają większą mobilność itp. to lepiej jest kupić Pendant i nawiać w stronę wieży.
Najlepiej jest zastąpić tym aktywem Sprint bo Beadsy przydają się niezależnie od sytuacji i są bardziej użyteczne.
Przydatny głownie na 1v1.

WAŻNE

Itemsy oczywiście można mieszać, ale bez przesady. Z tym zestawieniem ja osobiście czuję się najlepiej i gram najlepiej. :P

Kupując alternatywne przedmioty nie ruszamy tych na crita, bo jest to najlepsza rzecz dla adc. Należy również pamiętać aby zachować trochę przebicia, w przeciwnym wypadku nie bedziemy mieli szans z tankami i staniemy się mnie użyteczni.Praca zespołowa
Nie ma co ukrywać Cupid potrzebuje obrońcy. Na linii musi to być albo support z szybkim stunem, albo jakiś tank. Jak już wcześniej pisałem bardzo polecam grać z Hadesem lub Aresem, obaj są tankami i mają stuny. Dodatkowi ich ultimate świetnie komponuje się z obszarówkami Cupida.
W late game również powinniśmy trzymać się blisko członków naszej drurzyny. Nie ma co przeszarżowywać i próbować walczyć samemu. Cupid staje się mocarzem gdy ma obok siebie pomocników.
Nie znaczy to, że jest bezużyteczny gdy zostaje sam. Na Joust mam aktualnie 6 wzgranzch na 6 rozegranych meczy i do tego 0 zginięc.
(Wszystko do zweryfikowania tutaj - https://account.hirezstudios.com/smitegame/stats.aspx)
Cupid jest bardzo mocny w walce 1v1 jednak gdy zaatakuje nas więcej przeciwnków możemy jednak źle skączyć.
Warto zauważyć również, że jego obszarówki świetnie sprawdzają się w defensywie. Uzycie ulti i pierwszego skilla w odpowiednim momencie przy obranie minotaura może skończyć się brawurową wygraną walki 1vx. (Gdzie x>1 XD)
Junglowanie
Cupid nie nadaje się do junglowania, ale w late game bardzo przydatne są buffy do dmg i redukcji cd.
Z tym drugim buffem będziemy mieli niemal maxymalną liczbę zmniejszenia czasu odnowienia umiejętności.
Pamiętajmy oczywiście aby gdy tylko się da udać się z naszym tankiem(później samemu - nie ma z tym problemu) na Gold Fury lub w dobrej sytuacji w late game na Fire giganta.
Podsumowanie
Cupid to rzadko wybierany i często niedoceniany bóg, który odpowiednio ogarnięry staje się boski. Świetnie radzi sobie na linii, przydaje się w team fightach i daje radę gdy trzeba walczyć samemu.
Aktutalnie jest to moja ulubiona postać ad carry i grywam nim dość często.
Polecam go każdemu kto chce kosić wrogów siłą miłości jednak ostrzegam, że nauka gry nim nie należy do łatwych rzeczy. Mam jednak nadzieję, że mój poradnik wyjaśnił Wam, że warto go wypróbować/ogarnąć i choć trochę Wam w tym pomoże. ;)

Jeżeli ktoś chce może zapoznać się z moimi statami w grze, zapraszam:
HERE

POZDRAWIAM!Reklama

Komentarze


avatarSTATYK (21)
1 - Creeping curse jest nie potrzebny na tą postać. Zastąp go jakimś aegisem bądź beedsami
2 - W minusach wpisałeś słaby dmg, a to nie prawda. Każdy range ad robi duży dmg z odpowiednim buildem. Devoure's Gloves, które bo uzbieraniu 40 stacków daje nam 50 physical power oraz 20
% lifesteala spowodowal by znaczny wzrost dmg. Bardzo duży attack speed kosztem mniejszego dmg jest według mnie nie opłacalny
29.05.2013 (18:40)
avatarsavek
no i ulti nie stunuje tylko masmerizuje
29.05.2013 (19:09)
avatarDeGreZet (713)
@Statyk - Sorki pomyłka, miało być,, że małe dmg z początku, już poprawiłem, a co do reszty to spróbuje zagrać tak chociaż raz i jak będą lepsze efekty to coś zmienie.

@savek - nie rozumiem różnicy międzi himnozą, a stunem ;C
29.05.2013 (20:26)
avatarSTATYK (21)
Różnica polega na tym, że gdy mamy efekt mezmerize każdy dmg skierowany w naszą postać anuluje efekt hipnozy, a w przypadku stuna nie .
29.05.2013 (20:54)
avatarBorsuk (14)
mi również bardzo się podoba ten build. Przyznam się szczerze że nie lubię i nie za bardzo umiem grać postaciami typu ranged-physical (mały wyjątek: Neith). Po przeczytaniu chętnie przetestuję tego małego skurczybyka z twoim buildem! Liczę na więcej buildów od ciebie.

PS. Dołączasz do Artoe i STATYKa - czyli do moich ulubionych "twórców" buildów. Nie zjeb tego :D

PPS: W buildzie Artemis zmień rozwój umiejętności bo jest błąd w killu nr.3 (nie można rozwinąć na 2 poziomie skilla do poziomu 2)
30.05.2013 (0:59)
avatarFasiek (38)
Poprawka co do stunów;) 1 skill jest pociskiem a nie obszarowym.
30.05.2013 (8:16)
avatarDeGreZet (713)
@Borsuk - Dzięki za miłe słowa. :) A jeśli chodzi o Artemis to nie jest to błąd bo ten build jest stworzony z myślą o graniu w trybie Joust, a tam mamy na początku poziom 3 i rozwinięcie tego skilla 2 razy jest możliwe.
Ale i tak to poprawiłem bo tak jest estetyczniej. XD

@Fasiek - Jego pierwsza część to pocisk, a późniejszy wybuch zadaje obrażenia obaszarowe i stunuje też obaszarowo. ;P.
30.05.2013 (16:02)
avatarCiasteczka Gimpera
Build naprawdę dobry.Polecam każdemu :)
13.07.2013 (20:01)
avatarGlacio
Genialna postać i genialny build. Przekonałeś mnie do Cupida, a że akurat jest free rotation to sobie nim zagrałem i jestem pod wrażeniem O.o Bardziej mi przypadł do gustu niż Artemis, Neith czy inny hunter. 5*
21.11.2013 (19:20)
avatarShirei (1313)
Fizyczna obrona z Voidblade'u na AP... Wiem, wiem, ten build wyglądał nieco inaczej, chociażby opis różni się nieco od tego, co zostało powyżej pokazane. Może warto trochę odświeżyć? ;p W sumie też mógłbym nieco swego He Bo odnowić.
21.11.2013 (19:52)
avatarDeGreZet (713)
To było dobre, ale kilka dni temu build miał crash i trochę się widocznie zepsuło. Postaram się naprawić. ;Q
21.11.2013 (21:09)
avatarNandariel (30)
Build bardzo dobry. Jednak masz w opisie drobny błąd.
"Cupid to postać ad carry, więc jego itemsy muszą powodowac zwiększenie obrażeń od psychicznego ataku." - physical attack to atak fizyczny nie psychiczny :D
17.02.2014 (23:10)
avatarDeGreZet (713)
Lol, żenujący błąd. Miło słyszeć, że ktoś to jednak czyta, dzięki.
18.02.2014 (11:25)
avatarcupid
mam pytanie nie wiem co to jest ten quin's baldes patrze w smite i takiego itemka nie ma prosze o pomoc
27.02.2014 (21:08)
avatarNuDzIaRzZ (313)
Bo był - ale się zmył. Hi Rez usunęło go z gry. Zastąp ten itemek Qin's Sais bądź Asi. Nie gram Cupidem więc nwm co lepsze ale na Hunterów zawsze biorę Asi.
27.02.2014 (21:28)
avatarDeGreZet (713)
Ja też biorę Asi. Trochę się buildów nie aktualizowało i zapomniałem o usuniętych/zmienionych itemach. :P
27.02.2014 (21:54)
avatarcupid
Dzieki wielkie
28.02.2014 (8:10)
avatarRoswood (1)
Świetne ! Pierwsza gra 21/4/12 :D i 52 k dmg Jodzio miodzio było wpadałem na 2 i niszczyłem ich :D
04.07.2015 (9:37)
avatarDekkoiu (1)
Idealny jak dla mnie build!We wszystkich grach 9-22/1-7/1-35 .Mój ulubiony build: D
23.01.2016 (19:12)
avatarmedjuluk (141)
Up
No zajebiste staty.
23.01.2016 (19:26)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!