Erlang Shen, czyli syn Atheny i Sun Wukonga

Dodane przez  Chronobreak 14.08.2016 (16:39)

Erlang Shen
Podstawowe informacje
ocena
BógErlang Shen22384
Kupione przedmioty
Podstawowe
7 i zmniejsza moc fizyczną wroga z przedmiotów o 7 i magiczną o 15 na 3 sekundy. Maksymalnie 3 Stacki.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Ichaival.jpg">
Start
7 i zmniejsza moc fizyczną wroga z przedmiotów o 7 i magiczną o 15 na 3 sekundy. Maksymalnie 3 Stacki.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Ichaival.jpg">
Start jungle
7 i zmniejsza moc fizyczną wroga z przedmiotów o 7 i magiczną o 15 na 3 sekundy. Maksymalnie 3 Stacki.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Ichaival.jpg">
Reklama
Umiejetności
Spot Weakness
1234567891011121314151617181920
Pin
1234567891011121314151617181920
72_Transformations
1234567891011121314151617181920
Nine Turns Blessing
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Erlang Shen jest nowym bogiem w Smite. Jest to wojownik, który wykorzystuje swoje podstawowe ataki, wzmocnione przez jego psa, aby penetrować ( ͡° ͜ʖ ͡°) swoich przeciwników. Jest świetnym duelistą, a dzięki bardzo mocnej kontroli tłumu potrafi nieźle namieszać w walkach drużynowych. Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy do poradnika!
Plusy i Minusy
Plusy
+Świetne teamfighty
+Dmg porównywalny do assasinów
+Dobra mobilność
+Dobry attack steroid dzięki naszej jedynce
+Pasywka, która zapewnia nam bardzo wysokie obrażenia i czerpie korzyści z przedmiotów takich jak Qin's Sais

Minusy
-Bardzo łatwo wyłączyć go z walki za pomocą CC
-Polega wyłącznie na podstawowych atakach
-Słabe i bardzo manożerne earlyUmiejętności
Erlang pomyślał, że Kaldr będzie samotny, więc przyprowadził swojego pieseła na pole bitwy, otrzymując 15% dodatkowych obrażeń przy auto atakach. Ten bonus działa również na przedmioty, np. Qin's Sais.

Erlang otwiera swoje trzecie oko analizując słabości swoich wrogów. Jego podstawowe ataki mają zwiększone obrażenia oraz otrzymuje on efekt Fatalisa.

Erlang rzuca włócznią i zadaje obrażenia w okręgu, przeciwnicy w jego środku dostają roota i cripple'a. Nasze narzędzie do poke'u w early oraz pushowania linii.

Erlang zmienia się w żółwia lub norkę i biegnie naprzód otrzymując dodatkowe zdolności. Żółw - tarcza oraz knock up. Norka - dmg oraz attack speed buff. Umiejętność działa tak samo jak u Sun Wukonga. Żółw idealnie nadaje się do teamfightów, a norka do duelów dzięki dużemu attack speed buffowi.

Erlang Shen tauntuje przeciwników przed sobą, dostając zredukowane obrażenia przez 4 sekundy oraz leczy się za sporą część zdrowia.
Przedmioty
Wybór oczywisty na każdego warriora/assasina. Moglibyśmy rozważyć zakup butów z attack speedem, ale erlang jednak potrzebuję trochę dmgu, ponieważ głównie budujemy attack speed.

Świetny wybór w early. Dużo attack speeda, bardzo tanio oraz dodatkowa penetracja.

Must be dla Erlanga. Dużo attack speeda, idealna pasywka oraz warto wiedzieć, że nasz piesek również nadkłada pasywny efekt tego przedmiotu.

Dużo obrażeń oraz pasywka, która idealnie sprawdza się przeciwko tankowatym przeciwnikom.

Jeżeli gramy przeciwko fizycznym postaciom. Dużo many, cdr oraz armor.

Dużo resistów, świetna pasywka.

Dobry wybór jeżeli gramy przeciwko Chang'e, Hel lub Aphrodite.

Oczywisty wybór na solo lane, daje nam wysoką prezencję na mapie albo szybki powrót na linię.

Mój najczęstszy wybór, idealny do engage/disengage.

Świetny wybór jeżeli gramy przeciwko Bellonie lub Amaterasu, gdyż za pomocą Sundera obniżamy attack speed naszego przeciwnika oraz jego armor/magic resist.

Praca zespołowa
SOJUSZNICY


Idealne combo, podwójny taunt, gwarantuję, że nikt nie wyjdzie z tego żywy. Dodatkowo, Erlang musi dbać o swoją prezencję na mapie przez ciągłe pomaganie innym liniom, razem z Atheną i jej ultimatem mogą narobić niezłych kłopotów.


Combo działa tak samo jak to z Atheną, czyli my tauntujemy, a Medusa ma zapewnionego trafionego ulta.

PRZECIWNICY


Bardzo trudny przeciwnik na solo lane. Disarm, który niweluje cały nasz bonus z pierwszej umiejętność, lepszy clear, tak samo dobry rotate oraz może zablokować nasze ataki dzięki swojej tarczy.


Jego klatka sprawia, że nie dostaniemy heala z naszego ultimate'a oraz nie mamy możliwości ucieczki. Dodatkowo, Odin w swoim ultimate jest odporny na root/cripple oraz zmniejsza nasz attack speed przez co jesteśmy praktycznie bezużyteczni.


Najgorsze na co możemy trafić, bardzo dużo cc, dwa disarmy, dwa stuny, duży dmg i tankowatość.
Junglowanie
Build praktycznie taki sam jak ten na solo lane. Jungle zaczynamy od pierwszej umiejętności oraz żółtego campa, blue camp oddajemy dla solo lanera, a następnie przechodzimy na linię czyszcząc pierwszą falę minionów. Później idziemy razem z solo lanerem na FG i czyścimy campa. Dalej czyścimy falę minionów z naszym mid lanerem, a w międzyczasie bierzemy back(xp) campy.
Podsumowanie
Erlanga najbardziej mi porównać do mojej ulubionej bogini, czyli Amaterasu (dlatego piszę ten poradnik). Mamy średnie, nawet słabe early i jesteśmy manożerni, ale za to w teamfightach mamy bardzo duże pole do popisu, najlepsze CC w grze, czyli taunt oraz wysokie obrażenia, ale jesteśmy bardzo podatni na CC - dla Erlanga to praktycznie śmierć, ponieważ brak nam CC immunity.
Wydaje mi się, że Erlang jest bardzo fun to play oraz jest jednym z lepszych picków na solo/jungle co widać na wyższym poziomie.
Dzięki za uwagę.


PS. Jeżeli zauważyłeś jakiś błąd to daj mi znać. ;)


Reklama

Komentarze


avatarkruliks12 (19)
Co to bledów to nie opisales 3 umiejetnosci nie napisales pracy zespolowej same itemy spoko ale brak poradnika.
Daje 3
14.08.2016 (17:54)
avatarTerc (89)
Eh, jak zwykle ludzie w ulcie Odyna widzą tylko anty heal oraz ścianę. Ult Odyna zmniejsza również atack speed o 60% , a w środku jest odporny na rooty czyli również na crippla z dwójki, przez co ult Odyna konytuje go troszku bardziej niż napisałeś. W samym buildzie trochę za późno deff, jesteś Erlangiem ale też warriorem. Brak jungle na zapewnę najlepszego warriora na jungle. No i zamiast death stolla buty. Po za tym mam podobny build na Erlanga. Polecam.
14.08.2016 (20:10)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!