Fenrir by EmanuelLansot

Dodane przez  EmanuelLansot 10.05.2015 (1:44)

Fenrir
Podstawowe informacje
ocena
BógFenrir72995
Kupione przedmioty
Podstawowe
Aktywki
Na jungle na starcie.
Reklama
Umiejetności
Unchained
1234567891011121314151617181920
Seething Howl
1234567891011121314151617181920
Brutalize
1234567891011121314151617181920
Ragnarok
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witajcie w moim drugim poradniku! (pierwszy, który wyszedł nie zdobył jakieś większej popularności, ale teraz to nawet sam stwierdzam że nie był on jakiś super)
Dziś zaprezentuje wam mój styl gry Fenrirem. Build ten przystosowany jest raczej do gry: Conquest (jungla, raz przez przypadek grałem Fenrirem jako adc, ale wygrałem to :D), Joust 3vs3. Na tych trybach najczęściej gram Fenrirem. Nie wiem co jeszcze mogę tu napisać. Tak więc zapraszam dalej!
Plusy i Minusy
+ Potężny life steal (109% !)
+ Potężne obrażenia
+ Podczas early game przy wykorzystaniu odpowiedniego momentu można z łatwością zdobyć killa
+ po zdobyciu bloodforga i zdobyciu co najmniej 11 lvl jesteś wstanie zrobić solo fg.


- Jak to assasin - papierkowaty (jeżeli nie walczymy)
- Można łatwo skontrować jego ulti (beadsy, balonik, ult Aphrodyty, Ageis Amulet (ten niebieski))
- Brak cooldownu. (choć sam osobiście mi ten fakt nie przeszkadza - mi się baaaardzo dobrze gra)
Umiejętności

Runes - bardzo fajny pasywek. Gdy uderzymy kogoś raz dostajemy jedną runę. Gdy będziemy mieli 5 run nasze umiejętności będą miały dodatkowy efekt.


Unchained - bardzo przydatny skok (zapomniałem jak się ten rodzaj umiejętności nazywa, lel). Przy 5 runach, gdy wskoczymy na przeciwnika zostaje zestunowany na sekundę, bardzo ten stun jest przydatny (patrz na junglowanie oraz praca zespołowa). Jednak tą umiejętność maksujemy na koniec. Ta umiejętność jest raczej do zaczynania naszych "łowów".


Seething Howl - bardzo fajny buff. Nie dosyć że dostajemy obrażenia fizyczne to jeszcze life steal (aż 35%! A przy 5 runach aż 70%). Tą umiejętność maksujemy jako drugą. (pomijając ulti)


Brutalize - NAPRAWDĘ bardzo fajna umiejętność. Zadaje obrażenia i "przyczepia się" do przeciwnika. Przy 5 runach zadaje 75% obrażeń wokół. Tą umiejętność bierzemy na start i później ją maksujemy jako pierwszą.


Ragnarok - bardzo fajny ult. Niestety też łatwo go się kontruje, ale też na nasze szczęście nie wielu graczy o tym wie. No ale jak wiedzą no cóż... Przy 5 runach ma podwojoną obronę.
Przedmioty
Conquest - Jungla.
1. O itemkach ogólnie.


1. Bumba's Mask - item startowy dla każdego z junglerów.


2. Fist of the Gods - Spoczątku jest to hog - później robimy to pod Fist of the Gods jeżeli czujemy że jungle damy rade zrobić bez hoga.


3. Ninja Tabi - podstawowe buty każdego z junglerów, adc i niektórych warriorów.


4. Asi - przydatny i tani item dla kogoś kto szuka life steala i penetracji oraz szybkości ataku. Robimy go szybko po butach.


5. Rage - jeden z najlepszych itemków na krytki. Za każdy podstawowy atak (będący nie krytykiem) zwiększa nam szanse na trafienie krytycznie o 10% (max 5. stacków). Robimy go po Asi aby zdobyć jakieś krytyki z naszych ataków.


6. The Executioner - jeden też z najlepszych itemków przeciwko penetracji. Za każdy trafiony atak zimniejsza odporność na obrażenia fizyczne o 8% i o 6 pkt. przez 3 sekundy (max. 3 stacki). Robimy go po Rage'u aby uzupełnić penetracje.


7. Deathbringer - nie widzę sensu coś tutaj pisać. Zwiększa kryrtyki z 200% na 250%.

JEDEN DODATKOWY AKTYW KTÓRY MOŻESZ SOBIE WYBRAĆ.

1. POLECAM.

Greater Sprint - jeżeli chcesz kogoś dogonić - bieraj pan. Jak uciec - też go bieraj!

2. NO TAK ŚREDNIO POLECAM.

Spowolnienie - występuje w dwóch wersjach. Spowalnia prędkość ataku, albo redukuje o 100% zdolności lecznicze.

3. SYTUACYJNY.

Aegis Pedant - jak czujemy że oberwiemy to bieremy to!

4. SYTUACYJNY.

Beadsy - jak gramy przeciwko ciężkiemu cc to bieremy to!

5. SYTUACYJNY. (NIE POLECAM)

Combat Blink - chcesz fleszować jak w lolu? Jak tak to bieraj pan to! (ale czy to jest przydatne?)

Praca zespołowa
Podczas początku gry i przy oczyszczeniu już jungli (tak abyś miał już ulti) zwróć uwagę na mida. Jeżeli mid mocno obrywa o przeciwnik czai się pod waszym tałerem przygotuj 5 run (po czyszczeniu jungli raczej tyle mieć powinieneś) i użyj następującego combo: Skaczesz jedynką z full runami, przeciwnik zostaje zestunowany, używasz ulti, biegniesz nim pod tałera - bam masz killa. Jeżeli jakoś przeżył - dobij go trójką. Ten sposób też działa o ile jesteś goniony przez kogoś. Jeżeli ktoś cię goni możesz jego chciwość obrócić przeciwko niemu. Tedy się szybko obróć, załącz ulti, chapnij go, pod tałera - masz killa/asyste.

Podczas team fightów - staraj się chapać z ulti jakiegoś adc/junglera. Podobnie jak wyżej. Zdobądź 5 run, 1, 4, 3 - kill/asysta.

Gdy masz walkę 1vs1. Jeżeli z aktywów wybrałeś Sprint użyj go jeżeli walczysz przeciwko adc/solo/junglerowi. Oni będą mieli problem z trafieniem ciebie, ale ty za to będziesz chodził i atakował jak porąbany. Jeszcze załącz dwójkę. Zawszę wincyj lfie steala się przyda.
Junglowanie
UWAGA! JEŻELI WIESZ JAK WYGLĄDA PODSTAWOWE JUNGLOWANIE MOŻESZ OMINĄĆ PUNKT I. JEŻELI NIE - ZAINTERESUJ SIĘ NIM!

I. Junglowanie praktycznie każdym assasinem.

1. (jeżeli solo ma też hoga) Idziesz z solo linerem po yellow buffa/speed bufa, hogujesz go TY, bierzesz go. / (jeżeli nie) Nie hogujesz speed buffa tylko go wspólnie męczcie.

2. (jeżeli solo ma też hoga) Idziesz z solo po blue buffa/mana buffa solo hoguje go ty mu pomagasz. / (jeżeli nie) Hogujesz blue i pomagasz z tym co ostało.

3. Pomagasz solo na lini dopóki:
a) Nie zabijesz solo/jugnlera wroga. Jeżeli to zrobisz możesz wrócić do bazy lub robić jungle (polecam podkraść mu mały kamp harpii, jeżeli umarł wrogi jungler)
b) Będziesz miał już załadowanego hoga. (polecam też podkraść mały kamp harpii, ale pod warunkiem że jungler ma mało hp)
c) Póki wrogi jungler pierwszy nie zejdzie z lini.
d) Póki nie umrzesz podczas bronienia solo.

4. Później leć na wrogi mały kamp harpii (ale pod warunkiem że nie żyje jungler, albo ma mało hp) i później na swoje małe kampy harpii.

5. W trzeciej minucie pomóż midowi przy mid kampach

6. Później graj jak trzeba będzie. Gankuj często.

II. Junglowanie Fenrirem.

1. (jeżeli oboje macie hogi) Hogujesz yellow buffa/speed buffa i go bierzesz, starasz się zdobyć jeszcze 5 run. / (jeżeli ty tylko masz robisz to samo)

2. (jeżeli oboje macie hogi) Solo hoguje blue buffa/mana buffa pomagasz mu. / (jeżeli solo nie ma hoga) Używasz trójki na blue buffie. Jeżeli miałeś 5 run powinieneś zadać obrażenia trzem ogrom magom naraz obrażenia.

3. Po zakończeniu pomocy solo rusz w jungle. Graj na jungli tak jak trzeba. Nie mogę przewidzieć wszystkich opcji, a to że chcesz grać na jungli musi oznaczać że jakoś masz tam w głowie poukładane, hmm?
Podsumowanie
Podsumowując. Przedstawiłem wam (według mnie) dobry build/poradnik na Fenrira. Ja nigdy nie narzekam. Nie wiem co tu jeszcze napisać. Może fakt nie ma on cooldownu (co może po co niektórym się nie spodobać), ale ja na to nie narzekam. Dodam że jeszcze nie ma tutaj dużo grafik, bo nie chciało mi się w to bawić. O ile jest taka możliwość (i nie zostanę zmieszany z błotem XD) to może jeszcze kiedyś ten build zaktualizuje. Dodam że to jest build na sezon drugi, czyli jeszcze jest dość świerzy (piszę to o 01:43 10.05.2015 anno domini).

Pazdro 600. EmanuelLansot.
Chcesz zagrać? Dodaj mnie - EmanuelLansot.


Reklama

Komentarze


avatarlukora (54)
Build widze taki bardziej pod autoataki niż ten bardziej tankowaty i polegasz wtedy na 3. Za dużo lifesteala na moje oko. A czasami nie lepiej maksować naprzemienie 1i 3 z ultem a na koniec 2?
10.05.2015 (10:47)
avatarEmanuelLansot (11)
Według mnie jednak wolę tak rozdawać skille. Dwójka jest (według mnie) bardziej potrzebna. Jak już wspomniałem jedynka służy bardziej do inicjacji tak więc na starcie nie musi zadawać obrażeń tylko stunować. Jeszcze też mało many kosztuje dzięki czemu jak będziemy uciekać bez many możemy liczyć że nam się ona przywróci na ten skok. Zapomniałem też dodać w dziale "Praca Zespołowa" o robieniu solo Fire Gianta.
10.05.2015 (11:36)
avatarlukora (54)
Ja tam wątpie że enemy pozwoli Ci na zrobienie go po za tym ten skok zadaje ponad 300 obr a to jest sporo masz te 4 gwiazdy ode mnie
10.05.2015 (11:57)
avatarToniaS (202)
Jako że już trochę pograłem Fenkiem i ciut o nim wiem, to się wypowiem. Przede wszystkim sam build w sobie jest według mnie trochę.. dziwny, odwrotnie do tego jak ja go robię ( co nie znaczy, że któraś z wersji jest jedyna słuszna). Definitywnie za dużo lifesteala, na tej postaci wystarczy już jeden item na ls ( ja buduję bloodforge lub soul eater, zależnie od sytuacji. na 10 lvlu Fenrir z pasywką i dwójka kradnie życie już po 150 na hita, a to BARDZO dużo. Rozumiem, że build bardziej oscyluje wokół szybkościu ataku, ls i krytów, lecz twoja 3 wtedy nie miażdży tyle co normalnie, zwłaszcza, że basicami nie zawsze trafisz i przy tym spowalniasz siebie, a brutalize nigdy nie pudłuje i jesteś przy oponencie. I zapomniałeś chyba wspomnieć, że kombisz dwójkę ze wszystkimi runami (buff *2, czyli na max ranku z jednej umiejętności masz +140 do obrażeń) i brutalize, i większość po prostu zjadasz ino roz :P co do aktywek to trochę tego za dużo, mogłeś wybrać pare co się najlepiej spisuje i szerzej opisać. Ja osobiście kupuję greater blink i ultuję. Chodzi o to, np. koleś sobie koło zasięgu wierzy i czuje się bezpiecznie, a tutaj blink+ult i typek nie ogarnia, chyba że ma bańke lub beadsy. To tyle ode mnie, a teraz lecę zdobywać Kukulkana Void Wyrm ^^
10.05.2015 (12:15)
avatarihjasty (908)
Mistrzu jedna uwaga pisz w języku zrozumiałym dla przeciętnego Kowalskiego, którego uczyli innego języka niż tutaj zaprezentowanego tzn. "tołery" "bierem" etc. Jednym może się to wydawać zabawne, a drugi jak zajrzy to zamknie od razu i wyjdzie z tej strony. Jak już chcesz urozmaicić jakoś tą scianę teksu, są na to inne sposoby :). Brak obrazków to tak jakbyś kazał mi nie oglądać a czytać scenariusz jakiegoś filmu NUDY NUDY NUDY, takich rzeczy nie robi się taśmowo, jeśli już masz chęć zrobienia jakiegoś guide, builda to POPRACUJ nad nim i nie wrzucaj oby było, rób tak jakbyś chciał aby ktoś tak robił dla Ciebie, z pomysłem i wyobraźnią :). Ode mnie 3, bo 1 za styl, 1 za brak obrazków :/
11.05.2015 (18:55)
avatarShirei (1313)
Obrazki to są zbędne. Poradnik powinien być treściwy, dokładny i zrozumiały.
11.05.2015 (19:18)
avatarihjasty (908)
Treść skromna, dokładność też nie koniecznie np. ten byk z Hogiem no i ten styl eh, "tałer" to nadal nie wiem co to jest tak samo jakieś "flashowanie" w jakimś "lolu" wtf. Przepraszam autora, że tak się czepiam no ale jak coś się robi to robi się to porządnie.
11.05.2015 (22:50)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!