[Hades build] Defensywne Ap (+JUNGLE)

Dodane przez  DeGreZet 25.05.2013 (12:45)

Hades
Podstawowe informacje
ocena
BógHades2231175
Kupione przedmioty
Podstawowe
Vs. ap
Alternatywne
Reklama
Umiejetności
Death From Below
1234567891011121314151617181920
Shroud of Darkness
1234567891011121314151617181920
Devour Souls
1234567891011121314151617181920
Pillar of Agony
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


Opis i build trochę nieaktualny bo jestem zbyt leniwy, żeby cokolwiek z tym zrobić.

Hades to mocna postać ap/tank, sprawdza się wyśmienicie w roli czystego ap, a po zakupie przedmiotów obronnych staje się bardzo trudny do zabicia. Duża mobilność, wysysanie życia, niezłe obrażenia, mocna obrona i świetne ulti twórzą razem zabójczą broń. Na początku gry bardzo łatwo się go prowadzi i nie trudno jest się wyfarmić/nafeedować. W późniejszej fazie Hades jest bardzo przydatny w team fightcie i może dobrze gankować inne linie. Build, który tutaj przedstawiłem robi z niego w miarę mocnego tanka, który bez problemu może wbijać się we wrogów i przytrzymać ich za pomocą ulti, ale najlepiej sprawdza się do roli klasowego assassyna. Na stracie zaprezetuję Wam również bardziej namacalne statystyki jak taki build sprawdza się w praktyce. Oto strona z moimi wynikamy z gry tym buildem/tą postacią:

https://account.h...aspx?player=DeGreZet

A tutaj dowód, że nawet grając z największymi idiotami w naszej drużynie możemy carrować grę samemu z tym buildem i nie ważne, że to złota liga:Oczywiście skill, ogranie i umiejętność timingu fali potworków z linii z tymi w dżungli są konieczne by zdobywać taką przewagę w goldzie jak np. ja.
Plusy i Minusy
+ Mocna obrona jak na ap-assassyna
+ Duża mobilność
+ Potężne obrażenia
+ Ulti massive taunt
+ Możliwość łatwego farmienia

- Dużo postaci go kontruje - zwłaszcza ulti
- Może być bezużyteczny vs. ulti typu Ymir
- Duży bazowy cd
Umiejętności
Na początku w miarę levelowania skupiamy się na maxowaniu umiejętności zadających największe obrażenia. na początek oczywiście ulti bo jego zasięg jest najwięszy, a zastosowania na ap Hadesie nieocenione. Pora zająć sie podstawowym skillami.
Najlepszy na początek będzie Devour Souls, który oprócz potwornie dużego dmg (gdy oznaczymy wrogów pasywem) również leczy nam bardzo dużo hp. Następnym skillem musi być Death from below z racji na całkiem spory wzrost obrażeń i zwiększający sie współczynnik spowolnienia przy znikomych zmianach kosztu many. Na koniec zostawiamy sobie Shroud ponieważ ta wersja Hadesa nie musi miec dużego cc, ale zadawać duże i szybkie dmg.

Przedmioty
Hades to ap, więc wybór przedmiotów pod ten rodzaj boga nie powinien dziwić, jednak nie można też zapominać o tym, że jest to również tank. W związku z powyższym będziemy musieli stworzyć dobrą hybrydę, która będzie wytrzymała i odporna na ataki przeciwników, ale będzie również zadawać przyzwoite obrażenia. Z racji, że w ostanich patcha nastapiło kilka zmian odnośnie przedmiotów to musiałem delikatnie zmodyfikować mój build. Opisy itemów dodam jak mi się zechce. ;)
Praca zespołowa


Umiejętna gra zespołowa w przypadku Hadesa to nie problem. Wystarczy w odpowiednim momencie wbić się w grupkę wrogów i po zużyciu wszystkich skilli odpalić nasze ulti Najlepiej sprawdza się to w sytuacjach gdy wrogowie atakują nam wieże/minotaura lub gdy próbują zrobić Ognistego Giganta. Wtedy infromujemy drurzynę o naszych zamiarach i inicjujemy walkę poprzez wbicie się w odpowiednie miejsce.
Co do samej gry Hadesem to na początku spokojnie farmimy sobie miniony próbując przy okazji zranić naszego przeciwnika. Nie jest to trudne ponieważ wystarczy skoczyć tak aby oznaczyć jak największą liczbę potworków (i przy okazji też wrogiego boga) i odpalić trzeci skill. Przeważnie cała linia wtedy pada.
Po 5 lvlu, możemy zaatakować wroga, a po uzyciu całego combo zakończonego anszym ulti nie ma on szans uciec gdy zuużył swój skok/Beads lub po prostu ich nie ma. Najlepiej jest wezwać też dżunglera do pomocy. 2v1 z hadesem na linii to naprawde dużo łatwych killi.
Junglowanie
Full dżungla Hades naprawdę działa! Próbowałem nawet na rankedach i da się. Wystarczy HoG1, potka na dmg i BMask, który jest konieczny by nam się mana szybko nie kończyła - caster na dżungli tego potrzebuje.
Zaczynamy oczywiście od strony solo, zabierając speed/dmg bufka oraz pomagając sojusznikowi w zabiciu potworów przy obozie z maną. Nastepnie zbieramy 2, góra 3(gdy solo laner ma problem) fale miśków z linii po czym udajemy się na 2 małe campy(w przypadku zbierania 3-ciej fali tylko na 1) i biegniemy na mid campy. Później wracam na chate i idziemy po drugiego bufka.
Ganki może nie są powalające, a Hades bez fed'a nie należy do przydatnych postaci, ale jeśli gra dobrze się ułoży to jest mniej więcej taki own jak w przypadku gry na midzie czy solo.
Można zmodyfikować build Hadesia tak by był on typowym assassynem, ale w late może okazać się to zgubne. Ja osobiście nawet na dżungli wykorzystuje wersję zbalansowaną.
Mam ponad 1000 wygranych gier, a nigdy nie widziałem Hadesa na dżungli, więc można powiedzieć, że jestem swego rodzaju prekursorem.

Zresztą efekty takiej gry można podpatrzeć na załączonym obrazku.
Kiedy gramy na midzie naszym jedynym zadaniem w dżungli będzie pomoc przy mid campach gdy nadejdzie czas, ale gdy gramy na solo możemy wykonać dużo więcej roboty by zarobić ektra golda.
Dżungler może być na nas zły gdy będziemy robić mu pomniejsze obozy z furiami, mid campy lub te z bufami. Jednak w fazie końcowej gry gdy będziemy carrować jak należy na pewno mu przejdzie. Po za tym w sytuacji gdy mider nie żyje, a dżunglera nie ma przy mid campach kiedy się odradzają to szybko zbieramy farmę z linii i biegniemy do obozu bliżej naszej strony. Exp jest naprawde potężny, a dodatkowo dostaniemy 90 golda, więc warto.
Pamiętajmy też o regilarnym śledzeniu ruchów wrogiego dżunglera i naszego oponenta na linii. Gdy nadarzy się okazja na zrobienie, któregoś z obozów przeciwnika to nie marnujmy jej. Push na linii i jazda do dżungli.
Podsumowanie
Hades to łatwa, przyjemna, a przy tym bardzo potężna i przydatna postać. Można nim spokojnie carrować gry, oczywiście zawsze lepiej mieć przy sobie jakiegoś ogarniętego dźunglera.
Postać ta sprawdza się świetnie we wszystkich trybach gry, poczynając od najpopularniejszego Conquesta, poprzez Domination, aż po Joust. Może i jest łatwy do skontrowania, ale w rękach wprawionego gracza to naprawdę zabójcza broń. Polecam grać na solo lub na midzie. Powodzenia i dobrej zabawy. ;)

Jeśli masz jakieś pytania to pisz do mnie na priv lub jeśli to jakaś większa sprawa to możesz zaprosic mnie w grze.Reklama

Komentarze


avatarShirei (1313)
Widzę mały błąd... Hide of The Nemean Lion i Wall of Absolution vs AP?! Nie vs AD?
02.09.2013 (10:27)
avatarDeGreZet (713)
Tam miało byc ad, ale niestety edytor nie wybacza błędów. ;__;
Teraz chyba jest lepiej.
02.09.2013 (16:02)
avatarHigghly
,,drurzyne" :D Nie zważając na błędy ortograficzne, poradnik jest "OP" ^-^
19.10.2013 (13:54)
avatarNuDzIaRzZ (313)
Musi być ok bo Degrezet faworyzuje Hadzia i jest chyba jego mainem ;)
08.11.2013 (21:45)
avatarKruszyn
Warto zainwestować w gem of isolation zważywszy na to, że sporo bogów ucieka z ulti?
04.12.2013 (14:25)
avatarShirei (1313)
To zależy, bo kiedy skupiamy się na tym, aby iść w tanka...
Poza tym prędzej Frostbound Amulet, a nie gem of isolation, chyba że masz zamiar uderzać w każdego wroga z osobna(a slow jest na 2 sekundy( i wtedy zebrać ich razem odpalając ulta...
04.12.2013 (17:11)
avatarDeGreZet (713)
Gdzieś ty widział jak ktoś ucieka z ulti Hadesa? XD
To jest niemożliwe, chyba, że mamy cc imunity, albo skok, a w takim wypadku Gem i inne itemy na slow na nic sie nie zdadzą.
25.12.2013 (15:42)
avatarShirei (1313)
Sporo Bogów ma różnego rodzaje skoki i Dashe, immunity, a do tego są Beadsy...
25.12.2013 (16:33)
avatarDeGreZet (713)
"chyba, że mamy cc imunity, albo skok"
Nie rozumiem co wniosłeś szirej, bo to właśnie napisałem...
Chodziło mi oto, że ani Gem, ani Hammer nic nie dadzą gdy wróg wyskoczy sobie z ulti. Kolega wyżej zasugerował to, że wrogowie uciekają zwykłym biegiem(bo po co innego mówiłby o spowalnianiu), a to jest niemożliwe. ;__;
25.12.2013 (17:06)
avatarShirei (1313)
Cóż, nie dostrzegłem, aby dosłownie napisał "wybiegają", więc odniosłem się do twoich słów: "Gdzieś ty widział jak ktoś ucieka z ulti Hadesa?", to wszystko. Ale fakt, taki item nam tutaj dużo nie da.
25.12.2013 (23:57)
avatarNudny
Shirei - jak można kupić frostbounda na Hadesie? :D
08.02.2014 (21:35)
avatarKaniutek
Świetny bulid, szukałem własnego sposobu na Hadesa ale ten jest naprawde znakomity. Można zmieśc nawet 4 przeciwników na raz :) przy czym jest naprawde wytrzymały i sieje spustoszenie na linii nawet będąc 1 v 2 :) Polecam
19.02.2014 (23:04)
avataradasm95 (201)
Kocham Twój build, jest świetny!
Ostatni mecz Hadesem używając tego buildu: http://screenshooter.net/1289325/dpwqksd
31.05.2014 (17:02)
avatarDeGreZet (713)
Bardzo dobry build! Sam na nim gram, serdecznie polecam!
30.07.2014 (1:07)
avatarShirei (1313)
@DeGre... xD Tak wgl, to czemu odkopujesz teraz nagle ten build? ; p

@Nudny Mowa o przedmiocie, którego już nie ma. Oprócz Frostbound Hammer'a był amulet, który spowalniał po trafieniu wroga umiejętnością. link do przedmiotu - Click. - Ale jest chyba mały błąd, bo o ile się nie mylę, to dawał on magiczną, a nie fizyczną siłę...
30.07.2014 (1:49)
avatarShirei (1313)
Coś się zepsuło i nie mogę edytować komentarza. ;_;

[url="http://smitebuild.pl/home/przedmioty/frostbound_amulet"]link do przedmiotu - click[/url]
[url=http://smitebuild.pl/home/przedmioty/frostbound_amulet]link do przedmiotu - click[/url]
link do przedmiotu - click
link do przedmiotu - click
link do przedmiotu - click
link do przedmiotu - click

Może któryś kod w końcu zadziała i link napis stanie się klikalny jako odnośnik... jeżeli nie: http://smitebuild.pl/home/przedmioty/frostbound_amulet

Ew...

[url]http://smitebuild.pl/home/przedmioty/frostbound_amulet[/url]
http://smitebuild.pl/home/przedmioty/frostbound_amulet
http://smitebuild.pl/home/przedmioty/frostbound_amulet
30.07.2014 (1:56)
avatarBallcadeias (1272)
@Szirej jak zrobić takie klikalne cuś w komentarzu? czy to może uzywac tylko Admin/Mod? :D
30.07.2014 (10:13)
avatarShirei (1313)
Wystarczy po prostu użyć kodu html, ale nie działa. ;_;
30.07.2014 (10:41)
avatarDeGreZet (713)
Coś si popsuło po tej aktualizacji strony. Nie działa też większość odnośników do buildów - przynajmniej dla mnie.
A co do odkopywania buildu to musiałem bo mnie jakiś BOCIAN w wyświetleniach goni, a ja muszę mieć fejm i słek.
30.07.2014 (11:25)
avatarShirei (1313)
Tak. Zmieniona jest ścieżka i zamiast "buildy" masz "home". Wixa dziś to naprawi. Co do html... nie wiem czy coś z tym zrobi.

@Fejm z 627 komentarzami na pewno masz. Tyle spamiłeś, że każdy cię zna. xD
30.07.2014 (12:09)
avataradasm95 (201)
Mój build ma taki fejm że zaraz dogoni twojego builda :P
Tak btw. jeśli masz czas to go oceń :D
28.08.2014 (19:43)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!