Joust [1v1] Ownage 3 - OP Chronos

Dodane przez  DeGreZet 03.09.2013 (15:05)

Chronos
Podstawowe informacje
ocena
BógChronos1416738
Kupione przedmioty
Podstawowe
Vs. Silne ad
Vs. silne ap
Aktywne
Reklama
Umiejetności
Time Rift
1234567891011121314151617181920
Accelerate
1234567891011121314151617181920
Stop Time
1234567891011121314151617181920
Rewind
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


[Ostatnia edycja - 03.09.13]

Build ten jest stworzony głównie z myślą o grze w trybie Joust 1v1, ale sprawdza sie również w innych rodzajach rozgrywki. Dzięki drugiemu skillowi i Fatalis Chronos jest tak potwornie szybki, że kontruje wszystkie range adc bo praktycznie nie da się go trafić, zresztą inne postacie też mają z nim ogromny problem w late game. Do gry Chronosem potrzeba jednak trochę umiejętności bo trafienie wszystkimi skillami, a zwłaszcza pierwszym jest dość trudne i łatwo popełnić błąd.
W czasie mojej gry w trybie 1v1 nie udało mi się jeszcze ani raz przegrać, być może po prostu trafiałem na gorszych graczy, ale raczej build się sprawdza. ;)

A tutaj możecie znaleść ogólne statystyki:

Pro staty
Plusy i Minusy
+ Niesamowicie przesadzony movement i atack speed (zwłaszcza z buffem na szybkośc), który ma niecałe 4 sec cd. :O
+ Spore dmg ze skilli i chyba największe ze wszystkich postaci ap dmg z podstawowych ataków
+ Ulti, które kontruje prawie wszystkie postaci w grze XD

- Bardzo mała obrona
- Łatwo jest nie trafić skillami i zepsuć combo
Umiejętności
- Pasyw Chronosa to będący częścią interfejsu zegarek, na którym są 4 sekcje. Zależenie od tego, w której z nich użyjemy naszej drugiej umiejętności takie dostaniemy bonusy. Sekcja, na której się skupimy najbardziej to ta z % dmg od ap. Od niej własnie będziemy zaczynać nasze combo, ale o tym po przedstawieniu wszystkich skilli.

- Bombka zadająca spory dmg na bardzo małym obszarze. Praktycznie jedynym sposobem na trafienie tym skillem jest uprzedni stun. No chyba, że walimy w creepy, albo gramy z kompletnym kretynem, który np. stoi w miejscu podczas atakowania lub gdy mamy farta (lepsze oko niż ja ;__;).

- Najbardziej op skill w grze. Jak można dać postaci ap +20% poruszania się na 8 sec i w tym czasie jeszcze ją zwiekszać, a w dodatku zrobić 15 sec. cd, który odnawia się w czasie gdy skill działa (co z naszymi butami daje 4 sec)? No jak? Bo nie rozumiem co strzeliło do głowy ludziom z Hi-Rezu. :P

- Stun z poprzedzającym go slowem. Bardzo przydatna umiejętność, wystarczy, że podbiegniemy do wroga odpowiednio blisko za pomocą naszej drugiej umiejętności po czymrzucimy tym czarem w niego. Nie ma szans na unik ani ucieczkę (beadsy nie wchodzą w grę bo 1 raz na 90 sec. to stanowczo za mało.), noi następnie leci w niego nasze combo.

- Najbardziej rozwala mnie gdy jakiś Poseidon czy inna Freya myślą, że gdy użyją ulti to uda im się pokonać Chronosa. Nic bardziej mylnego. Ulti, które daje odponość na cc w czasie łądowania i trwa to niecałe 2 sec. po czym rzuca nami po trasie jaką przebyliśmy w ciągu ostatnich kilku sec. w tak zabawny sposób, że wróg nie wie co ma robić po czym jeszcze regeneruje cd hp i manę? Rywal dla Accelerate w walce o tytuł najlepszego skilla w grze! Twórców naprawdę ostatnio mocno ponosi.
Polecam używać go w ten sposób - wbiegamy za plecy wroga (czyli bliżej jego wieży oczywiście) używając na nim naszych skilli tak by zadać mu w miarę spore dmg, ale samemu stracić więcej. Dlaczego? Ponieważ po chwili możemy szybko się wycofać tak, żeby wróg myślał, że uciekamy i ruszył za nami. Wtedy używamy naszego ulti i wskakujemy mu za pleca z pełnym asortymentem naszych umiejętności.

Zegarek (Pasyw) - Każda z sekcji w tej umiejętności jest w jakimś stopniu przydatna, ale według mnie najbardziej ta z obrażeniami % od ap. W połączeniu z przedmiotami z naszego buildu (m.in. op Polynomicon) z Accelerate i nowym patchem będziemy zadawać wrogowi stanowczo zbyt duże dmg jak na postać ap i to z prędkością, której nie powstydziliby się Bacasura i Artemis.

COMBO

> >

Bijemy przeciwnika po łbie osłabiając jego odporność i rozpędzając się przy tym do max. po czym uderzamy go stunem i puszczamy mu pod nogi bombę ewentualnie dobijając z wzmocnonego Polynomiconem basica.
Przedmioty
- Moje ulubione butki na magów, normalne statystyki +15% redukcji cd. <3

- Trochę ap, dodatkowy atack speed oraz pasyw dzięki, któremu każdy nasz podstawowy atak będzie osłąbiać obronę magiczną wroga o 5 pkt. (max 3 stacki) na 3 sec. od ostatniego uderzenia. Idealny item na Chronosa.

- Jak dla mnie najpotężniejszy przedmiot w grze. Daje bardzo dużo mocy magicznej oraz life steala, ale nie to jest najważniejsze. Dzięki niemu każdy nasz podstawowy atak, który nastąpi po użyciu dowolnej umiejętności zada dodatkowe obrażenia magiczne i to nie małe (i tak co 2 sec.) Wyczuwam nadchodzący nerf.

- Nie tylko daje nam bardzo dużo mocy magicznej i regenerację many, ale również zwiększa o 25% nasz aktualny stan ap.

- Teoretycznie przedmiot nie dla maga, ale podobnie jak u Freyi tutaj również sprawdza się znakomicie, a nawet lepiej. Daje niesamowicie dużo dodatkowej prędkości ruchu i ataku, zwłaszcza gdy połączymy to z pasywką tego przedmiotu - musimy często atakowac z podstawowych ataków. :P

- Takie sobie staty, ale za to niezwykle przydatny pasyw. Z tym przedmiotem będziemy walić około 2 ataku na sekundę i to z jeszcze większym dmg.

DEFENSYWA

Jeżeli chodzi o przedmioty sytuacyjne to w obu przypadkach zamieniamy na nie Gem of Binding.

- Kupujemy ze względu na manę i maksymalną redukcję czasu odnowienia umiejętności. Przez mocna ad rozumiem postacie, które mimo nasze prędkości będą mogły nas trafić - Kali, Hun Batz i Vamana. Adc ranged nie trzeba się przejmować. Z doświaczenia wiem, że ogarnięty Loki potrafi tez sprawiać problemy bez defa.

Ofensywny przedmiot z dużym przebiciem i odrobiną obrony. W walce z ap najważniejsze jest zadanie większego dmg przeciwnikowi zanim on nas zabije, więc większego defa nie potrzeba bo to by zrujnowało Chronosa.

AKTYWNE

Normalnie nie kupujemy przedmiotów aktywnych, chyba, zę mamy już pełny eq lub napotkamy problemy z przeciwnikiem, który stara się nas kontrować.

- Grając Chronosem zauważyłem, że bardziej rozgarnięci gracze kupują Creeping Course, żeby zniwelować prędkość Chronosa. Są też takie postacie jak Vamana lub Neith, które mają łatwe spowolnienie w skillu. Jednak jedynym skutkiem takich prób jest większenie mojego movementa Zawsze kupuje ten przedmiot aktywny gdy mam do czynienia z takimi "problemami", a jedyne co wróg może zrobić to napisac wiadomość typu : "Op Chronos....".

- Zwiększenie mocy i przebicia to dobre rozwiązanie na tanków lub postaci ap/ad, które nie wiedzą co mają zrobić gdy ich niszczymy i starają się budować defensywnie.
Praca zespołowa
PODSTAWA!!!!
Ludzie nie kupujcie teleportu na ten tryb gry!
Śmiać mi sie chce jak nooby wydają na ten item miliony i przy każdym powrocie do bazy używają tego bezużytecznego gadżetu.
Przecież przejście ze spawna do wieży zajmuje może 5, góra 6 sekund, a w przypadku Chronosa jeszcze mniej, więc po co marnować 150golda? Żeby ewentualnie zarobić 60 na farmie?

Junglowanie
Na początku kompletnie nic bo nie opłaca się tracić farmy i pozycji na linii, ale później jak najbardziej. Po przegonieniu wroga z mida szybko lecimy na blue co da nam prawie max cd reduction, ale już przy kolejnych okazjach tylko speed buff. Oczywiście gdy już kupimy Polynomicon to spokojnie można czyścić wszystkie campy w kilka sec. dzięki genialnemu patchowi z dmg od ap, który przekreślił szanse postaci ad na walkę w trybie 1v1. ;P Oczywiście o ile zdąrzymy bo moje gry w 1v1 zazwyczaj kończą się w 10 min.

Podsumowanie


OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP OP!
Kiedyś myslałem, że Cupid jest najlepszy do Jousta, później, że Freya, ale kiedy wyszedł Chronos to stał się on niezaprzeczalnym liderem. teraz tylko czekać na nerf. ;P

Jezeli masz jakieś uwagi, pytania bądź zauwazyłeś błąd w treści to napisz komentarz.
Zapraszam również do oceniania. ;)


SZPESZJAL DLA ŁAJTA:


Reklama

Komentarze


avatarWixa (1253)
Zasłużone 5 gwiazdek w Twoją stronę :)
03.09.2013 (15:51)
avatarWhite
Build dobry, lecz hebo jest najbardziej OP postacią na joust. :)
03.09.2013 (19:43)
avatarMiasekk (8)
Oj nie wydaję mi się żeby he bo był najlepszy. Zresztą dla jednych będzie freya najlepsza dla innych anhur, a dla innych chronos. Ale trzeba przyznać, że dobry gracz z dobrym buildem potragi sporo namieszać na joust grajac chronosem.
03.09.2013 (21:03)
avatarDeGreZet (713)
@Łajt - Nie wiem, nie grałem, nawet nie mam go kupionego (mam 40k favorków i czekam aż postaci zaczną tanieć. ;D), ale zdarzało mi się nie raz grać przeciwko niemu 1v1 i moim zdaniem jest jedną z najlepszych postaci na ten tryb gry, ale jego bycie OP zależy od tego jak się nim gra. Podczas mojej "kariery" nie miałem jeszcze przyjemności spotkać He Bo gdy grałem Chronosem, więc nie mogę powiedzieć więcej na ten temat.
03.09.2013 (23:40)
avatarDeGreZet (713)
Dodałem do buildu zdjęcie dedykowane Łajtowi. XD
04.09.2013 (19:31)
avatarShirei (1313)
DeGreZet, co ty chcesz? Ten He Bo miał Stone of Gaia...
04.09.2013 (20:15)
avatarDeGreZet (713)
Akt desperacji w walce z Chronosem mimo to He Bo vs Chronos w plebiscycie na najbardziej op postać na 1v1 = 0:1
04.09.2013 (21:03)
avatarWhite
Ojj, ja jeszcze jadę chronosy Afrodyta, ale to chyba jakieś słabe chronosy, ten obrazek dla mnie jest bez cyckow, czyli nie dla mnie.
04.09.2013 (22:03)
avatarNuDzIaRzZ (313)
Są cycki. W prawo od midle page'a. ;) a właścicielką jest Wenus
08.11.2013 (22:37)
avatarKroogy
Ten bóg już jest dzieckiem do bicia... ulti to samobójstwo praktycznie... nie pomaga wyjść z tarapatów bo dostajesz obrażenia podczas używania
20.12.2013 (14:22)
avatarOm3nov (348)
Kupiłem Chronosa niedawno i bardzo przyjemnie mi się gra z tym buildem :)
04.02.2014 (8:55)
avatarRoman
Build jest kozacki. Jednak ja pod siebie kupuje najpierw fatalis, a potem RoT, na conquest w late game wymiata, chronos tak szybko biega, ze przeciwnik nawet nie wie co sie dzieje i zaczyna uciekac, co jest nie mozliwe przy speedzie chronka i najczesciej szybko pada podczas gonitwy :).
16.05.2014 (11:44)
avatarNektarynek05 (252)
Build aktualny? Bo nie umiem się przebić przez Silvera, a kiedyś muszę, no nie ? :P
05.11.2014 (9:33)
avatarAgraelRaelag (621)
Nieaktualny, nadaje się jedynie do kosza z tymi przedmiotami.
05.11.2014 (14:57)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!