[KONKURS] Anhur - Pogromca Wrogów PORADNIK

Dodane przez  ShaggyJr10 20.03.2014 (21:00)

Anhur
Podstawowe informacje
ocena
BógAnhur124185
Kupione przedmioty
Podstawowe
Reklama
Umiejetności
Shifting Sands
1234567891011121314151617181920
Impale
1234567891011121314151617181920
Disperse
1234567891011121314151617181920
Desert Fury
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


Anhur – we wczesnej mitologii egipskiej był pierwotnie bogiem wojny, czczonym w egipskim obszarze Abydos, a szczególnie w Thinis. Z mitów dowiadujemy się, że swoją żonę Menhit, (będącą jego żeńskim odpowiednikiem) poznał w Nubii. Jeden z jego tytułów to Morderca Wrogów. Anhur był przedstawiany jako brodaty człowiek, ubrany w szlafrok, posiadający nakrycie głowy z czterema piórami, trzymający włócznię lub lancę w dłoni. Czasami widniał jako bóg z głową lwa (reprezentujący siłę i moc). Według niektórych źródeł, szata była bardziej podobna do kiltu.Ze względu na swoją pozycję jako boga wojny, był patronem dawnej armii egipskiej i uosobieniem wojowników królewskich. Jego postać często można spotkać na różnych festiwalach gdzie widnieje na makietach bitewnych. Podczas okresu rzymskiego, cesarz Tyberiusz był malowany na ścianach egipskich świątyń w charakterystycznym pióropuszu Anhura.Nazwa Anhur może oznaczać Okaziciel Niebios. Ze względu na wspólne nakrycie głowy, Anhur później był utożsamiany z Shu, stając się Anhur-Shu.

Statystyki:


Skórki:
Podstawowy:


Olimpijski Anhur:Anhur Król Dżungli:


Złoty Anhur:Ciekawostka:
Jako syn Ra, Anhur i jego siostra Bastet, podróżowali wraz z ojcem podczas codziennej wędrówki złotą barką. Podczas wschodu i zachodu słońca, bronili statek przed niszczycielskim wężem, Apep’em, który czaił się na horyzoncie. Odważny i inteligentny Anhur obronił barkę za pomocą włóczni i sztuki podstępu. Zwodził pradawnego węża do czasu aż Bestet wyprowadziła śmiercionośny cios. Wraz z odejściem Apep’a, Ra stał się faraonem, Bastet boginią kotów i kobiet a Anhur przybrał tytuł boga wojny. W taki sposób stał on się znany jako Niszczyciel Nieprzyjaciół. Po pewnym czasie, kolejna kocia bogini, Menhet, uciekła z Panteonu. Anhur przysiągł że sprowadzi ją z odległej krainy Nubii, lecz podczas spotkania z Menhet, bóg wojny zakochał się w niej. Owijając linę wokół jej szyi, sprowadził ją do domu, gdzie zażądał by Menhet została jego żoną. Na co, nie ukrywając szczęścia, zezwolił Ra.(Dowiadujemy się stąd m.in. tego , że Anhur jest synem boga słonca Ra i bratem Bastet,którzy również występują w grze).


Plusy i Minusy
Plusy:
-Wysokie obrażenia zadawane jednemu celowi.
-Postać posiada zarówno ogłuszenie ( z umiejętności ,,Przebicie'') jak i spowolnienie (Filar)
-Wysoka szansa na trafienie krytyczne
-Postać z dobrymi umiejętnościami do ucieczki
-Dobrze gankuje

Minusy:
-Mało many
-Wymaga ,,skilla''
-We wczesnej grze potrzebuje killów
-Grając na Conquest 5v5 potrzebuje dobrego supporta

Umiejętności
- Umiejętność Pasywna. Każdy trafiony atak włócznią redukuje obronę fizyczną celu.

1. - Anhur tworzy obelisk , który wyrasta z ziemi blokując i spowalniając wrogów.Dodatkowo zwiększa obrażenia zadawane przez podstawowe ataki Anhura przeciw wrogom znajdującym się w obrębie obelisku. Umiejętnośc przydatna zarówno w teamfightach , w ucieczce jak i walce 1 na 1.

2. - Anhur rzuca włócznia. Jeżeli trafi ona we wroga zadaje mu obrażenia i odrzuca go. Jeżeli przeciwnik trafi w ścianę zostaję ogłuszony. Warto dodać,że ta umiejętność jest przydatna przy farmieniu , ponieważ włocznia rzucona przez Anhura może przechodzić przez miniony zadając im obrażenia.

3. - Anhur skacze to wyznaczonego obszaru zadając obrażenia i odrzucając wrogów. Ta umiejętność może być używana nie tylko zranienia przeciwników , lecz jest także umiejętnością dzięki której możemy uciec przeciwnikom.

4. - Anhur rzuca włóczniami przeszywającymi wszystko i zadającymi obrażenia celom na swej drodze.W czasie trwania tej umiejętności Anhur jest niewrażliwy na efekty kontroli tłumu. Umiejętność zadająca duże obrażenia , lecz trudno jest nią trafić. A więc , aby ją opanować ćwicz , cwicz i jeszcze raz ćwicz :))
Przedmioty
- Warrior Tabi to najlepsze buty dla Anhura. Dają +30 siły fizycznej , +9% do szybkości ataku oraz +15 fizycznej penetracji.

- Devourer's Gloves to podstawowy item dla Anhura na początek gry. Dodają +30 do siły fizycznej oraz +10% do fizycznej kradzieży zdrowia.Warto też dodać,że ten item posiada pasywną umiejętność jaką jest gromadzenie tak zwanych stacków.Za zabicie wrogiego boga zdobywa się 5 stacków natomiast za zabicie miniona 1 stack. Za każdego jedego stacka postać otrzymuje na stałe +0.5 fizycznej siły oraz 0.25 fizycznej kradzieży zdrowia.Maksymalnie można posiadać 60 stacków.

- Ten item czyni Anhura prawdziwą maszyną do zabijania. Na maksymalnym rozwinięciu broń ta daje +50 fizycznej siły oraz 20% szansy na trafienie krytyczne. Niezależnie od poziomu rozwinięcia broń zwiększa obrażenia krytyczne o 50%.

- Polecam ten item jeśli chcemy zwiększyć prędkość ataku naszej bestii. Na maksymalnym rozwinięciu daje nam +25% do prędkości ataku. Dodatkowo daje nam +30 fizycznej siły oraz dzięki pasywce tego itemu każdy nasz podstawowy atak zadaje 20+6% ubywającego zdrowia celu.

- Kolejny item powodujący , że jesteśmy jeszcze bardziej zabójczy. Dodaje nam +50 do fizycznej siły oraz +20% szansy na trafienie krytyczne. Jeśli nasz podstawowy atak zada cios krytyczny to przez 3 sekundy wrogi bóg otrzymuje obrażenia równe 60% naszej siły fizycznej.

- Gdy kupiliśmy już wszystkie powyższe itemy a chcemy być jeszcze bardziej silniejszy polecam Titan's Bane. Item na max. rozwinięciu daje nam +30 fizycznej siły jednak co najważniejsze nasze podstawowe ataki zyskują 33% fizycznej penetracji.

- Gdy mamy już wszystkie itemy a nie mamy co robić z pieniędzmi polecam kupić sobie tą o to miksturkę. Po wypiciu jej zwiększa się nam siła fizyczna o 20 na 5 minut lub do czasu kiedy znikniemy. Niby zwykła miksturka , ale może się przydać :)

Jako spelle polecam Teleport pod więzę lub Sprint. Jednak jak już pisałem w minusach Anhur ma mało many , więc jeśli uważasz , że 3 umiejętność Anhura (Skok) wystarczy Ci do ucieczki możesz zrezygnować ze Sprintu i zastąpić go medytacją.Praca zespołowa
Anhur świetnie komponuje się z postaciami , które mają stuna np. Ymir . Gdy twój partner z drużyny zrobi na kimś stuna wówczaś zdecydowanie łatwiej trafić go z ulti. Grając Anhurem należy pamiętać ,żeby nie wchodzić jako pierwszy w teamfight. Pierwszy powinien wejść tank z dużą ilością hp. Anhur jest typowym adc ,a więc musisz poczekać z tyłu (lub ukryć się gdzieś z boku) i wyczekać odpowiedniej chwili do zaatakowania. Za pierwszy cel wybieraj boga , który jest ,,papierem'' (ma mało punktów zdrowia).
Podsumowanie


Umiejętności Anhura czynią go prawdziwym zabójcą! Stosując mój poradnik będziesz siał postrach w szeregach wrogów swoją siłą fizyczną i ciosami krytycznymi. Więc jeśli wahasz się jakiego adc kupić polecam Ci wejść na trening ze sztuczną inteligencją, zagrać Anhurem stosując mój poradnik i sprawdzić jak Ci pójdzie. Zapraszam do oceniania i komentowania. PAMIĘTAJ: NIE OCENIAJ ZANIM NIE WYPRÓBUJESZ. Życzę WSZYSTKIM powodzenia w konkursie. Do zobaczenia w świecie SMITE!


Reklama

Komentarze


avatarShinfer
Joust 5v5? Wow pograłbym.
20.03.2014 (22:42)
avatarPanczlayner
Z racji iż gram anhurem 1,5 r i mam z nim spore doświadczenie pragnę zauważyć że obecny malice nie jest potrzebny na adc, bardziej na warriorow badz też ad ( assasin ) Poza tym po co Ci rękawiczki ? Heartseeker obowiązkowo jeśli grasz dobrze anhurem na conq. Na joust 3 vs 3 heartseekera nie polecam a rękawiczki wywal ;) Poza tym nie ma rage oraz executionera. Titana tylko i wyłącznie jeśli brakuje Ci przebicia na tanków chociaż i tak exe i qinsy wystarczają, poza tym nie widzę też asi. Ale za to że poświęciłeś czas dam Ci 3
21.03.2014 (1:16)
avatarPanczlayner
Zapomniałbym serio deathbringer jako 3 ? Masz za mały attack speed na początku gry ; Jeśli grasz conq powinno wyglądać to tak : Heartseeker 2 poziom i trochę potów. Konczysz hearta kupujesz buty 1 poziom i robisz full asi ( oczywiscie przed tym kupujesz active sprint ) po skompletowaniu asi dokupujesz buty potem rage deathbringer i exe albo qnis jak kto woli.
21.03.2014 (1:18)
avatarPanczlayner
Poza tym dobry anhur i nie tylko bez supporta sobie poradzi ale jest ciężko, nie jest aż tak manożerny jak piszesz są bardziej manożerni : Artemis, AMC albo Xbal. a nawet jeśli feedujesz anhurem i masz na początku 0/5 to i tak w endgame wycarrujesz do 10/5. Także doceniam że się starałeś ale build marny.
21.03.2014 (1:21)
avatarPanczlayner
Doczytałem że anhurem nie wolno się wpierniczać. Co do TF tak ale jak grasz duo to musisz grać agresywnie anhurem to jest typ postaci jak he bo ( burst ) skupiasz sie na jednej osobie i grasz agresywnie. Anhur który trzyma się z tyłu jest słaby i nie wykorzystuje się jego potencjału. Oczywiście jeśli trzeba można stać z tyłu ale podstawa to agresywna gra przed meczem z randomami poinformuj że lubisz grać agresywnie na pewno to pomoże i tank Cię będzie wspierać ;)
21.03.2014 (1:25)
avatarSkylan
Dasha się nie maxuje jako 2. Filar spowalnia i pomaga zrobić combo z przybiciem do filaru ale to wymaga skilla
21.03.2014 (1:26)
avatarIndiferent (20)
Gloves przydatny ale na conquest, Na 3v3 i arenie zbędny bo nie zdołasz wbić stacków. Głównym pusher'em na tych trybach jest mag.
Jako drugi skill rozwijamy Shifting Sands.
Deathbringer jako trzeci odpada.
Byś się wstydził takie rzeczy pisać ""zastąpić go medytacją."" , teleport do wieży też jest zbędny ... Aktywne itemy to Sprint i Aegis Pendant.
Na koniec dodam, że nie musiałeś przekopiowywać żywcem treści z forum i opisu Anhura który znajduję się w zakładce ""Bogowie"".
21.03.2014 (10:21)
avatarPanczlayner
Gloves dla osób które chcą stackować a boją się że padną jak maja heartseekera. Także jeśli ogarniasz Anhura kupujesz heartseekera ;)
21.03.2014 (10:40)
avatarShaggyJr10 (1)
@Shfiner Przepraszam moja wina. Pisałem to na szybko . Już poprawione :)

@Indiferent Nie przekopiowałem żywcem opisu Anhura. Przepisałem go z Wikipedii. Potem zauważyłem , że jest identyczny jak na forum. Ale to niewiele zmienia.

@Panczylayner Bardzo Ci dziękuje za wyrażenie swojego zdania. Jest to mój debiutancki poradnik a w samą grę gram od niedawna (16 lvl). Nie ogarnąłem jeszcze do końca wszystkich itemów w grze. Dopiero tydzień temu zdecydowałem się wyłączyć opcje ,,Auto Itemy'' Grasz Anhurem 1,5 roku , a więc Twoje rady na pewno wezmę sobie do serca.

Poradnik stworzyłem głównie na konkurs. Skoro dają fajne nagrody to czemu nie spróbować :). Po większym doświadczeniu ze SMITE będę starał się pisać lepsze poradniki. Jeszcze raz dziękuje za wyrażenie swoich opinii ;).
21.03.2014 (14:03)
avatarPanczlayner
@Shaggy Jeśli chcesz więcej info dotyczące anhura i nie tylko albo zwykły mecz pisz skype : lergon14

Pozdrawiam.
21.03.2014 (16:37)
avatarDeadWalker
Też gram anhurem ponad rok i jest to mój main. Generalnie zgadzam się z Panczlayner i Skylan. Od siebie dodam, że można na początek wziąć death's toll + heartseeker. Po powrocie dokończyć heart i 1 poziom butów lub zacząć z heartseekerem + 1 poziom butów + pot za 400 gold - w ten sposób mamy wielki damage początkowo i przy dobrym invade praktycznie zawsze sksujemy blue i/albo kogoś zabijemy.
08.04.2014 (17:53)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!