[KONKURS] Chaac na conquest

Dodane przez  DemonicSlave 14.03.2014 (13:39)

Chaac
Podstawowe informacje
ocena
BógChaac162781
Kupione przedmioty
Podstawowe
Vs. AD
Vs. AP
Active
Reklama
Umiejetności
Thunder Strike
1234567891011121314151617181920
Torrent
1234567891011121314151617181920
Rain Dance
1234567891011121314151617181920
Storm Call
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam, przedstawiam mój build Boga deszczu dla każdego trybu gry, choć osobiście preferuję grać nim Jousty (3v3), bądź Conquesty na solo lane. Chaac jest bardzo potężnym bogiem, ogarnięty gracz jest w stanie pokonać każdego. Bardzo pomocne jest również to że Chaac nie ma potrzeby schodzenia ze swojego lane'u, jedynie kiedy nazbiera się pieniędzy i gracz zwyczajnie wybiera sobie dogodny moment i wraca do bazy, pewnie zastanawiacie się w jaki niby sposób Chaac nie ma potrzeby opuszczania lane'u, opiszę to w pracy zespołowej. Małą anegdotką może okazać się fakt iż na swój pierwszy mecz League: Conquest wybrałem właśnie Chaac'a i ku mojej uciesze przeciwnikiem okazał się Zhong Kui. Po kilkukrotnym zownowaniu przeciwnika ruszyłem w rotację pomagając sojusznikom, przeciwnicy się poddali a ja zakończyłem mecz z wynikiem 13/0.
Plusy i Minusy
+Bardzo wysoka siła fizyczna
+Leczenie
+Znakomita pasywka
+Slowdown'y Silenc'e i inne

-Jedyny minus jaki znalazłem to brak możliwości szybkiej ucieczki w czasie ganku, nawet posiadając ward'y, ogarnięci gracze przewidują teleportację do "topora" i robi się lekka lipa, jednak parę wskazówek odnośnie tego postaram się wtrącić z pracy zespołowej
Umiejętności
Passive - jeden z najlepszych zwłaszcza na solo lane, po sukcesywnych 5 uderzeniach basic attackiem, następna umiejętność kosztuje nas 0 many, proste a jakie piękne.
1. Thunder Strike - Chaac rzuca toporem w wybrany przez nas punkt zadając obrażenia.
2. Torrent - Chaac wykonuje obrót toporem zadając obrażenia wszystkim w jego zasięgu, zyskując przy tym buff do obrony za każdy trafiony cel (max. 5). Dodatkowo jeżeli na mapie znajduję się wbity topór (Thunder Strike), Chaac najpierw teleportuje się do niego zadając 50% obrażeń wszystkim po drodze.
3. Rain Dance - Chaac przywołuje deszcz, który obmywa jego rany dając efektowny heal, dodatkowo przeciwnicy dookoła Chaac'a taplają się w błocie otrzymując slow'a. Jeżeli topór wbity jest w ziemię (Thunger Strike), deszcz występuje również w promieniu topora.
4. Storm Call - Chaac potężnym uderzeniem w ziemię przyzywa pioruny dookoła swojej pozycji raniąc i silence'ując na 3s. wszystkich przeciwników. Jezeli Chaac podczas cast'owania ulti znajduje się obok wbitego topora (Thunder Strike), podnosi go tworząc przeładowanie co skutkuje dodatkowymi obrażeniami oraz miotaniem przeciwnikami jak szatan.
Przedmioty
Wiele do wyjaśniania w tej kwestii nie ma, o ile przeciwko AD potrzeba nam Warrior Tabi dla penetracji obrony fizycznej, o tyle w przypadku AP to nie występuje gdyż w konfrontacji z Chaac'iem wszyscy AP wydają się bardzo papierowi. Oczywiście w przypadku AD stosujemy obronę fizyczną, w tym przypadku bardzo polecam Mistycal Mark, gdyż podczas gonienia przeciwnika z low hp możemy cast'ować burzę która spowalnia przeciwnika, wtedy aura naszego itemu zadaje dodatkowe dość spore obrażenia. Natomiast w przypadku AP stosujemy obronę magiczną oraz cooldown, który pomoże nam szybciej zniszczyć przeciwnika.
Praca zespołowa
Zacznijmy od early game. Według mnie obowiązkowym itemem na start na solo jest HoG, przede wszystkim do robienia blu buff'a, od tego zaczynamy naszą rozgrywkę, wspólnie z junglerem robimy buff dla niego następnie dla nas i ruszamy farmić nasz lane. Na start proponuję także nie kupować potionów HP, jedynie 2 potki many, ponieważ z tak wyliczonymi punktami many przetrwamy na lane bez jego opuszczania. Powtarzamy w kółko jeden schemat, rzucamy topór bijemy miniony aż naładujemy pasywkę, znowu rzucamy topór, znowu ładujemy pasywkę, cast'ujemy deszcz aby się uleczyć i ponownie ładujemy pasywkę. Manę zużywamy jedynie na rzucanie toporem w przeciwnika, grając Chaac'iem nie ma co nakręcać się na fast kille. Po prostu pracujemy nad swoim przeciwnikiem w kółko rzucając go toporem, w końcu kończą mu się potki, nie ma many i musi wracać do bazy a my farmimy. Tak jak już wspominałem powtarzając podany schemat powinniśmy wytrwać z low maną do ponownego pojawienia się buffa od many, potem ponownie pracujemy nad przeciwnikiem, jak zmusimy go do cofnięcia się pod wieżę kradniemy jego buff z maną i tak dalej. W ten sposób nie musimy w ogóle opuszczać lane'u. Proponuję wracać do bazy w momencie posiadania 2.5K golda, następnie w bazie oprócz buildu kupić teleportację do wieży i dalej nie opuściliśmy prawie wcale lane'u. Jedynym zagrożeniem są ganki. Należy po prostu uciekać, jeżeli jednak jesteście już mocno obici i boicie się że zginiecie należy wykonać kombinację 1>4>3 i biec jak najszybciej do wieży, da nam to taką przewagę i przeciwnicy są spowolnieni i uciszeni a nam ładuje się HP, wydaje się proste, lecz ta technika wymaga praktyki.

Mid game jest bajeczny grając tą postacią, oczywiście jeżeli nie daliśmy się zownować. Kiedy zaczynają występować rotacje najlepiej czekać na momenty walk w jungli 2v2, dobiegać do nich uciszać przeciwników z ulti (najlepiej z przeładowaniem), następnie wywoływać deszcz i kończyć basicami. Przy ogarniętym teamie jest 90% szans że obydwaj przeciwnicy zginą marnie.

Late game wygląda bardzo podobnie, jednak różni się nieco kombinacja. Normalnie jak ostatni cham wbiegamy w tłum przeciwników (oczywiście jeżeli 2 teamy stoją na przeciwko i zanosi się na teamfight). W trakcie dobiegania uruchamiamy już 3 skill aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, następnie cast'ujemy Thunder Strike w samym środku i od razu cat'ujemy ulti wyciaszjąc wszystkich przeciwników, po takiej akcji teamfight jest już raczej wygrany, w najgorszym wypadku przeciwnicy uciekną w popłochu. W late game najbardziej Chaac'a obawiają się assasini ponieważ nie mają do niego żadnego podejścia, nawet w walkach 1v1, kombinacja skilli pozostawia przeciwnikowi około 1/4 hp i ma on dwa wyjścia, albo uciec, albo zginąć. Chaac rónież świetnie nadaje się do push'owania wież, kiedy nie ma w pobliżu tanka, na 20lvl uruchamiając 3 skill jest praktycznie w 100% odporny na ataki wieży, dzięki czemu można push'ować wieże nawet w 2 osoby.
Junglowanie
Nigdy nie junglowałem tą postacią i nie uważam żeby specjalnie się w tej roli sprawdzał, jest zbyt mało mobilny aby być junglerem, jungler to bardziej popiardułka z wysokimi obrażeniami, Chaac natomiast jest takim ciężkim młotem, którego nie sposób zniszczyć jednakże w pojedynkach 1v1 Chaac'iem ciężko jest gonić przeciwników.
Podsumowanie
Podsumowując, stosując mój poradnik powinniście po kilku przepraktykowanych meczach być w stanie ownować większość graczy grając na single lanie. Osobiście odkąd gram Chaac'iem tylko 2 razy natrafiłem na przeciwnika z którym toczyłem nierozstrzygnięty bój, raz był to Tyr, a raz był to drugi Chaac. Pozdrawiam :)


Reklama

Komentarze


avatarCuYba2 (168)
Że tak zapytam, Ty z tym transcendacem to na poważnie?
14.03.2014 (18:41)
avatarDemonicSlave (20)
A czemu by nie? Fizyczna siła, MP5 i mana. Dla bardziej zaawansowanych graczy tą postacią możliwa jest gra i bez tego itemu, jednakże uważam że bardziej zaawansowani gracze potrafią ułożyć sobie build pod własny styl gry nie korzystając z portali takich jak ten, więc lepiej aby ten item tu był. Jest on na trzecim miejscu ponieważ sam nie zawsze go kupuje, zanim dojdę do tego miejsca zdążę się zorientować jak wymagający jest mój przeciwnik i czy rzeczywiście potrzebuję dodatkowego doładowania many.
15.03.2014 (12:26)
avatarCuYba2 (168)
Kupując itemy pod manę dla Chaaca to głupota, jedna z łatwiejszych postaci do utrzymywania na lane, więc uwierz mi że kupowanie transcenda to utrata slotu, jedyny item z maną jaki można kupić to wrath na cd, ale jeśli już naprawdę chcesz się uprzeć przy nim, to przedmioty ze stackowaniem kupujemy na początku, a ni jako trzeci item
15.03.2014 (13:10)
avatarDemonicSlave (20)
Jeżeli trzeci item to dla Ciebie za późno żeby zdążyć stackować to nie mam słów, nie wiem czy wiesz że po wymaxowaniu Thunder Strike, Chaac niszczy całą falę minionków jednym celnym rzutem, tak więc.... a co do upierania się to tak jak napisałem że ja go raczej nie kupuje, chyba że mam ciężkiego przeciwnika który wymaga więcej pracy, item polecany raczej dla graczy nie mających doświadczenia tą postacią.
15.03.2014 (13:12)
avatarDemonicSlave (20)
Nie da się edytować więc muszę dopisać... Byłbym zapomniał, przeczytaj sobie pasywek tego itemu, w late game posiadam prawie 2000many, co daje dodatkowo 60siły fizycznej.
15.03.2014 (13:17)
avatarDeGreZet (713)
Przejrzałem twoje ostatnie gry i nie będę się czepiał słabych statystyk, ale zauważyłem, że ostatnio nie grałeś Chaaciem z Transcendence jakieś 10 gier pod rząd. Czyżbyś sam doszedł do wniosku, że ten item jest niepotrzebny? ;o
15.03.2014 (13:34)
avatarCuYba2 (168)
Wiadomo żę stackowanie w late jest prostsze, tylko że itemy na stackowanie kupuję się w early, gdyż wtedy brakuje nam najwięcej dmg, więc przedmiot dzięki przedmiotowi ze stackowaniem, możemy zyskać sporą przewagę nad przeciwnikiem
15.03.2014 (13:46)
avatarDemonicSlave (20)
@DeGreZet Co do tego że się nie czepiasz o słabe statystyki to raczej świadczy o Tobie dobrze bo wiadomo że moba to gra zespołowa, przez ostatnie 2 dni mam wyjątkowego pecha do drużyn, ale mniejsza o to. Jeżeli chodzi o buildy podczas meczów, to za każdym razem używam innego gdyż nadal szukam tego lepszego, ten który jest tutaj, jest buildem którym grało mi się najlepiej, co nie znaczy że nie można jeszcze lepiej, od tego mamy normal mecze, moge przegrać je wszystkie, ważne że może uda mi się ulepszyć build na ranked'y. :)
17.03.2014 (8:15)
avatarTripiston (258)
Moim skromnym zdaniem Transcedense jest nie potrzebnym itemem na Chaaca, osobiście wybrał bym jakiś przedmiot który by mi dał Protekcję oraz co nieco HP zamiast jego.
Chuck ma bardzo duży dmg na Full tanku tzw "Wbudowany". W wersji Vs AD Transcedense zmieniłbym na Witch Stone, a w wersji vs AP na Bulwarka.

Pozdrawiam
17.03.2014 (14:26)
avatarPOZDRO600
Dlaczego jak ktoś napisał że DeGreZet gada głupoty to komentarz został skasowany??? Stalinowski wizerunek??
17.03.2014 (17:59)
avatarBIgi (636)
Wystarczy jeden ? nie uważasz na lekcjach masz szlaban na Smite!
17.03.2014 (18:05)
avatarPOZDRO600
Jak nie jesteś w temacie to się nie wypowiadaj, a na lekcje nie chodzę bo nie zdałem z pszyry
17.03.2014 (18:08)
avatarBIgi (636)
To się gówniarzu ucz a nie do dyktatora podskakujesz. Tak sieęczepiasz a nie wiesz że jest wolność słowa i się mogę wypowiadać gdzie chce? Do tego na WOS nie doszliście?
17.03.2014 (18:11)
avatarPOZDRO600
Dorośnij człowieku, na prawdę.... bez odbioru.
17.03.2014 (18:26)
avatarkoxownik
Bo to był mój komentarz jak nie jesteś w stanie podać sensownych argumentów to usuwasz komentarze. Nie mam pojęcia kto cie zrobił administratorem strony ale coraz dłuższe twoje takie zachowanie , słabe statystyki i braku aktywności na twoim profilu (może starym) powinno doprowadzić do albo ograniczenia twojej roli na portalu do dodawania newsów i tłumaczenia patch notes albo do zabrania ci tej roli. Buildy i gracze powinni oceniać gracze z osiągnięciami (nie mówię że sam nim jestem) a nie osoby które wbijając 9 poziom na cupid nie wiedzą ze ma ona na 3 attack speed.
17.03.2014 (18:36)
avatarBIgi (636)
Tja DeGe wywalić koxownik administratorem zrobić. Kto za?
17.03.2014 (18:45)
avatarTripiston (258)
No nie podniecajcie sie tak ^^, róbta se co chceta ale DeGreZet jest spoko :)
17.03.2014 (18:55)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!