[KONKURS] God of The Earth Jako Support

Dodane przez  Indiferent 13.03.2014 (21:54)

Geb
Podstawowe informacje
ocena
BógGeb14248
Kupione przedmioty
Podstawowe
Rozpoczęcie
Reklama
Umiejetności
Roll Out
1234567891011121314151617181920
Shock Wave
1234567891011121314151617181920
Stone Shield
1234567891011121314151617181920
Cataclysm
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


Jednym z niedawno powstałych bogów jest Geb jest on bardzo dobrym supportem. Posiada umiejętność która przydziela nam tymczasowe życie. Posiada świetne ulti, którego zadane obrażenia są zależne od punktów zdrowia naszego przeciwnika. To dopiero początek dobrych stron Geb'a. Zapraszam do Poradnika
Plusy i Minusy

- Wysoka odporność
- Tarcza nakładająca tymczasowe punkty życia
- Zdecydowanym plusem jest jego Ulti
- Dzięki umiejętności Roll Out nasz Geb posiada świetną ucieczkę jak i umiejętność do Genk'u
- Wysoka kontrola tłumu


- Małe obrażenia
- Powolny

Umiejętności

- [Hard as Rock] zadane obrażenia krytyczne w Geba są redukowane do 25%

- [Roll Out] Geb zamienia się w toczącą skałę. Po uderzeniu przeciwnika spowalnia go i odrzuca. Umiejętność przydatna do Ucieczki jak i Genk'u.

- [Shock Wave] zadaje obrażenia obszarowe 90/180/230/300/370 +50% Magicznej Siły.

- [Stone Shield] uważam, że jedna z najlepszych umiejętności geb'a. Nadaje ona tymczasowe punkty życia 0/50/100/150/200 +20 hp za lvl Geb'a

- [Cataclysm] ulti Geba zadaje obrażenia obszarowe wrogim Bogom w okół niego, bazujących na 30/35/40/45/50% z ich aktualnego zdrowia. Dodatkowo umiejętność stonuje graczy w obszarze umiejętności Geb'a.
Przedmioty

- [Eye of Providence] umożliwia stawiania ward'ów co minutę.

- [Hand of the gods] pozwala na szybsze wybicia camp w jungli.

- [Watchers Gift] dzięki temu naszemu supportowi nigdy nie będzie brakowało gold'a.

- [Reinforced Greaves] butki typowe na tanka, nie trzeba wiele tłumaczyć.

- [Sovereignty] bardzo dobry item na support'a ,zwiększa on Magiczną Obronę i Fizyczną Obronę wszystkim sojusznikom w obrębie 70 stóp.

- [Bulwark of Hope] zwiększy naszą magiczną obronę. Jeżeli Twoje życie spadnie do 25% dostaniesz tarczę która redukuje obrażenia o 50% na 1 sec. Bonus odnawia się co minutę.

- [Mystical Mark] dzięki temu przedmiotowi zwiększymy Fizyczną obronę ale również będziemy zadawali 40 Magicznych obrażeń każdemu przeciwnikowi znajdującemu się w obrębie 25 stóp.

- [Void Stone] zwiększy nam Magiczną Siłę o 40 oraz Magiczną obronę o 50

- [Ethereal Staff] zwiększa zdrowie, manę i Magiczną Siłę. 2% Twoich Punktów Zdrowia jest przekładane na Magiczną Siłę. ( W przypadku tego Builda otrzymamy 118 Magicznej Siły ).
Praca zespołowa

Geb świetnie współpracuje z postaciami które posiadają umiejętności obszarowe, z dużym dmg i posiadają obszarowe stony.
- [Zeus] posiada on obszarowe ulti zadające obrażenia graczom którzy znajdują się w obszarze jego burzy, gdy gracza uderzy piorun nakłada na niego ładunki, które zeus może zdetonować.
- [Poseidon] jego ulti również jest obszarowe i zadaje spore obrażenia, kolejną umiejętnością przydatną jest WhirlPoll które znacznie spowalnia Bogów znajdujących się w obszarze umiejętności.
- [Cupid] ulti cupida stonuje przeciwników i ich spowalnia w połączeniu z Ulti Geb'a to naprawdę potężna moc.
- [Scylla] jak wiemy nie od dziś ma ona naprawdę ogromne DMG, jej umiejętność Crush Zadaje obrażenia obszarowe i spowalnia bogów o 30%, lecz to nie wszystkie umiejętności które się przydadzą ulti zadaje ogromne obrażenia, a w dodatku gdy Scylla zabije z ulti, otrzymuje kolejną możliwość ataku z ulti.
Junglowanie

Junglowanie - osobiście nie polecam Geb'a na jungle. Postać nie posiada żadnego aktywnego skila który zwiększy jego obrażenia, takie umiejętności posiadają np: Thanatos , Loki, Fenrir. Moim zdaniem lepszą postacią na Jungle jest postać Fizyczna.

Rozpoczynając po stronie Niebieskich rozpoczynamy od wybicia mid camp, następnie idziemy na duo lane i wybijamy Bonus Blue dla naszego adc.

Jeżeli rozpoczniemy po stronie czerwonych idziemy od razu na duo lane ubijamy Bonus Blue dla adc, następnie idziemy na lane i ubijamy miniony ( pierwszą falę minionów ubijamy bez obawy o przeciwników), nasi przeciwnicy będą w tym czasie na Bonus Blue po swojej stronie.

Jako Support powinniśmy znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Ważnym elementem jest kontrolowanie Jungli ( umożliwią to liczne ward'y postawione w Jungli ) . Dzięki temu będziemy mogli wykryć przedwczesny atak lub być pewni, że za rogiem nie czyha się wróg.

W początkowych fazach gry naszym głównym zadaniem jest Atak/Obrona duo lane. nie możemy zapomnieć o Mid Lane sporadyczna Obrona czy Gank jest mile widziany. ważnym elementem jest abyśmy nie zostawili Mid'a czy Duo Lane gdy osoba cofnęła się na spawn.

Gdy rozpoczną się TeamFight to właśnie my będziemy rozpoczynali atak. Umiejętność [Roll Out] posłuży nam do rozpoczęcia. Następnym krokiem może być atak z Ultii. Nigdy nie atakujemy z Ulti w graczy którzy mają niski stan zdrowia, gdyż obrażenia zadawane z ulti Geb'a są zależne od poziomu zdrowia naszych rywali. Kolejną ważna umiejętnością Geb'a jest [Stone Shield] tarczę można nałożyć na siebie, a co przydatniejsze na naszą drużynę. Dzięki nałożeniu Tarczy przed otrzymaniem obrażeń, pozwoli go to ocalić.

Białe punkty oznaczone na mapie poniżej to przydatne miejsca stawiania ward'ów.


Mapkę pobrałem z Google i edytowałem
Podsumowanie
Czekam na wasze sugestie będę próbował wcielić je w życie. Ocenę Poradnika jak i Build'a pozostawiam Wam.Reklama

Komentarze


avatarpysialkeJP
Niema czegos takiego jak "Genk" no napewno niema w smit'cie ,
emm z tym buildem geb ma dość duże dmg gdyż ostatni item jaki zaproponowałeś konwertuje 2% hp w power.
A geb ma dużo oj dużo hp.
Chciałem dodać iż granie na Guardianach z butami pod magię to kiepski pomysł (pomijam ymira/hadesa)
W early gamie taki tank jest tak papierowy ,ze pierwszy lepszy gank i leżysz ,dużo lepiej złożyć Midasy ,na sobku/atenie można wyciągnąc bardzo dużo golda (sam nie raz miałem najwiecej golda z teamu mając może 2/3 kille)


Mi się nie podoba jedynie voide stone oraz te buty ,reszta ok.
13.03.2014 (22:20)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!