[KONKURS] Hel - Strażniczka Umarłych na każdą okazję.

Dodane przez  Sharothar 11.03.2014 (3:12)

Hel
Podstawowe informacje
ocena
BógHel2312835
Kupione przedmioty
Podstawowe
Sytuacyjne
Aktywne
Reklama
Umiejetności
Decay (Restoration)
1234567891011121314151617181920
Hinder(Cleanse)
1234567891011121314151617181920
Repulse(Inspire)
1234567891011121314151617181920
Switch Stances (Light)
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


Hel (Hella, Hlle) – w mitologii nordyckiej władczyni krainy zmarłych śmiercią naturalną – Niflheimu (niekiedy utożsamianej z piekłem), personifikacja śmierci, córka boga imieniem Loki i przerażającej olbrzymki Angrbody. Jej braćmi byli wilk Fenrir i wąż Jormungand. Hel według mitów uległa jedynie częściowemu rozkładowi - zachowała twarz i ciało żywej kobiety, natomiast jej nogi były szkieletem. Hel bywa też przedstawiana jako osoba, której połowa ciała była ludzkiego koloru, druga przerażała trupią zgniłogranatową barwą. Siedzibą Hel jest Sleetcold, skąd rządzi duszami zmarłych. Na środku stał stół "głód", na nim spoczywał nóż "łaknienie", a wokół krzątały się sługi "leniuch" i "spóźnialska". Zasiadała na tronie zwanym "Łożem chorych". Była boginią bezlitosną – odmówiła uwolnienia ze swego królestwa zabitego na skutek intrygi Lokiego boga Baldura, mimo że jego brat Hermod osobiście udał się do piekieł, aby ją o to prosić. Hel miała kochanka, boga zimy Ulla, który spędzał z nią kilka miesięcy w roku. Gdy nadejdzie Ragnarok, dusze jej poddanych wyruszą do walki przeciw bogom.
Hel to także pierwotna nazwa piekła w mitologii norweskiej. Dostęp do tej krainy wiedzie przez jaskinię o nazwie Gnipahellir i jest strzeżony przez dwugłowego psa o imieniu Garm. Najgłębiej umieszczoną częścią tej krainy jest Nastrond, przedstawiany jako kraina poprzecinana rwącymi strumieniami i rozlanym wokół morzem kwasu i jadu, w którym brodzą najgorsi przestępcy, zdrajcy, itp. Tam też mieści się siedziba Nidhogga, potwornego smoka, który zjada korzenie Yggdrasilu, Drzewa Świata.

OPIS Boga owszem może jest zbędnym zapychaczem ale hołduje zasadzie by zawsze poznać też swoją postać nie tylko ze strony grywalnej, jeśli nie jesteś zainteresowany mitologią scrolluj dalej ;)
Plusy i Minusy

PLUSY
- Postać samowystarczalna i nieprzewidywalna ( atakuje / leczy)
- Przydatny passyw
- 2 skill ma debuffa lub ochronę przez kontrolą tłumu w zależności od przybranej postaci
- Całkiem spore obrażenia szczególnie z 3 skilla

MINUSY
- Brak ucieczki
- Bywa papierowa
- Nie ma ulta zadającego obrażenia
Umiejętności


Stance Attunement
Passyw Hel działający w zależności od włączonej formy. Forma Biała - 20% więcej leczenia. Forma Czarna - 20% siły magicznej.Decay / Restoration
Zastosowanie
Za pomocą Decay zadajemy obrażenia. Kulka ma spory zasięg i zadaje obrażenia obszarowe. Warto ją używać do dobijania wrogów lub przy teamfightach szczególnie gdy wrogowie są w blisko siebie. Restoration warto używać gdy chcemy podleczyć swoje niewielkie rany.Czasami może nam to uratować skórę.Działa zarówno na bogach i jak na minionach.

Hinder / Cleanse
Czarna forma: Debuffuje wszystkich przeciwników w danym obszarze zmniejszając ich magiczną ochronę i spowalniając.
Biała Forma: Hel usuwa wszystkie umiejętności kontroli tłumu i chroniąc sojuszników przed nimi na krótki czas.
Zastosowanie
Hinder najlepiej używać podczas pościgu lub teamfightów ponieważ ściąga z wroga wszystkie buffy a dodatkowo ich spowalnia. Dzięki temu skillowi Hel może ściągać nawet tarczę z Nemesis. Co do Cleanse to jeden z najbardziej użytecznych skilli, nie trzeba marnować miejsca na beadsy. Dzięki temu ściąga się wszystkie efekty kontroli tłumu np. spowolnienia.

Repulse / Inspire
Zastosowanie
Repulse najlepszy skill u Hel. Ma całkiem spory zasięg.Przy teamfightach robi spore zamieszanie. Szczególnie warto tego używać gdy postacie ściągające jak Hades, Ares ultują. Przydaje się również przy gonitwie i czyszczeniu lini z minionów. Inspire to skill leczący dodający odrobinę przyśpieszenia. Hel nie raz ratuje swoim kompanom tyłki. Zawsze staraj się wziąść w zasięg jak największą ilość osób do leczenia. Jeśli sojuszniczy bóg jest ranny szybko do niego podleć i ulecz. Jeśli ma mało życia buff do prędkości pozwoli mu bezpiecznie dotrzeć do bazy.

Swich Stances
Ciemna forma - Zdolności Hel powodują uszkodzenia.
Biała forma - Hel może leczyć sojuszników i zyskuje MP5.

Przedmioty

PODSTAWOWE
Shoes of Magi - Butki które dodają nam trochę magicznej siły i zwiększają szybkość poruszania się. Dodają do naszych ataków penetracji.
Lotus Crown - Nowy przedmiot idealny dla postaci leczących, trochę ochrony fizycznej i magicznej siły. Szczególnie warto zwrócić uwagę na passyw.
Chronos Pedant - Ładownie szybsze many i zmiejszony cooldown skilli.
Rod of Tahuti - Idealny przedmiot na koniec naszego buildu i dodaniu Hel powera i ładowaniu many.
Soul Reaver - Item dzięki któremu zyskujemy całkiem sporo many oraz 100 punktów magicznej siły. Passyw tego przedmiotu idealnie współgra z 3 skillem.
Spirit Robe - Coś na ochronę i coldoown. Jak wiadomo zawsze największy focus jest na leczące postacie.SYTUACYJNE
Gdy brakuje nam penetracji to kupujemy Spear of Magus.Dla dodatkowej ochrony fizycznej,many i cooldownu kupujemy Breastplate of Valor. A na ostatni item zamiast Spirit Robe możemy kupić Mistical Mail z bardzo przydatną aurą.


AKTYWY
Warto zakupić havenly agility jeśli po drugiej stronie ktoś ma zakupioną klątwę. Ponad to beadsy lub Aegis. Przy Odynie/ Cabrakanie warto zakupić Combat Blinka.
Praca zespołowa

Hel należy do postaci samowystarczalnych szczególnie w środkowej grze i pod koniec gry. Na początku przyda się jej zawsze wsparcie. Jej ataki są średnie więc powinna skupić się na początku na leczeniu. Hel nie musi mieć mieć wbitego 5 poziomu aby mogła się przemieniać.
Taktyka Arena
Hel czekamy głównie na teamfight bo wtedy jej rola jest najważniejsza. Na początek rzucamy spowolnienie.Wjeżdżamy do środka z kulką z 1.Dobijamy wrogów za pomocą 3 która ma nawet spory zasięg. Po zadymie wszystkich leczymy. Jeśli ubyło nam trochę życia można uleczyć się przez 1 w białej formie atakując miniona.

Hel nadaje się do czyszczenia minionków. Gdy nasi kompani ganiają za jakimś bogiem warto się cofnąć i zająć się minionami, aby nie przełaziły nam przez portal i nie traciliśmy cennych punktów. Dużo graczy o tym zapomina.

Trzymamy się głównie z tyłu naszej grupy i podlatujemy tylko gdy wszyscy są czymś zajęci. Warto mieć na oku także assasinów. W late game warto wziąć sobie blue buffa gdy ten jest dostępny. Jeśli zależy nam na długim pozostaniu w walce warto zaopatrzyć się w medytacje. Nagły zastrzyk many, może uratować życie.


Na kogo warto mieć oko... i z kim współpracować?
Na tych bogów warto uważać.
Combo Izydy może być zabójcze. Szczególnie wyciszenie może powodować że nie przeżyjemy starcia.
Sobek może nas odseparować od naszej grupy i podrzucić do wrogiej. Takiego focusu raczej nikt by nie przeżył, warto zaopatrzyć się więc w blinka.
Vulcan ten skubaniec ma na prawdę mocne wieżyczki nie wspomnę o skillach. Radzę trzymać się od niego z daleka i podlatywać tylko kiedy ewidentnie nie ma many.
Bastet jej koty robią wiele zamieszania i mogą nas zabić gdy otoczą nas z każdej strony. Gdy jesteśmy spowolnieni możemy być łatwym celem dla wroga.
Chaac - Ten groźny wojownik może wykorzystać wachlarz swoich skilli by nas załatwić. Trzymać się szczególnie z dala od jego ulti które wycisza, podobnie jak topór którym rzuca. Gdy mamy mało życia może z łatwością zjawić się koło nas nie dając nam szansy na wyleczenie.

Hel może współpracować z każdym. Może dobrowolnie zmieniać linie na conquescie, przy assault warto częściej leczyć sojuszników.Ponad to ulti Aresa,Hadesa czy skill Ateny jej nie straszny.
Junglowanie

Junglowanie na Hel może być trudne, ale może robić świetne zamieszanie podczas teamfightów ze względu na spory zasięg 3 skilla. W ciasnych korytarzykach ciężej od tego uciec.Ponad to świetnie rozbija campy. Hel nie jest raczej częstym pickiem na Conquesta. Najlepiej spisuje się na Assault lecz tam nie mamy żadnej dżungli.
Podsumowanie

Podsumowując Hel jest jedną z ciekawszych postaci, głównie przez to że jest samowystarczalna. W większości przyjmuje role leczącą, jeśli lubisz wspierać swoich towarzyszy a zarazem kąsać ich dotkliwie to postać jest dla ciebie. Myślę Hel że nie jest to tak trudna postać, wystarczy trochę nią poćwiczyć i odkryć jej walory.
Odświeżony wygląd jest jej dużym atutem, mimo że stary też nie był zły i miał swoich zwolenników ;)

Build jest mojego autorstwa. Build może ulec drobnym poprawkom. Liczę na obiektywne oceny.Reklama

Komentarze


avatarpysialke
suaby.

Jest to support..
w late gamie potrzeba 40% cd...
Hel i tak bedzie miała duzy build ,a nasi zostaną przy życiu dłuzej, jak by mi się chciało rejerstrować to 2 ;-;
11.03.2014 (7:13)
avatarSharothar (250)
Dzięki za zwrócenie uwagi że mi się pokićkały buty. Nawet nie zauważyłam że nie dodałam Chronos pedant a przed snem wiedziałam że coś zapomniałam. Uroki robienia buildów po północy : P Już poprawiłam i powinno być dobrze.
11.03.2014 (9:24)
avatarDeGreZet (713)
Penetracja i będzie w porządku.
11.03.2014 (11:27)
avatarSharothar (250)
Właśnie najgorszy ból to to że nie ma Focused Void Stona i trzeba teraz kombinacje alpejskie z tymi buildami. Mam nadzieje sporą że wróci z podobnymi statami. Teraz mogę jedynie dopisać Spear of Magus. Bo Demonic Grip sie nie nadaje, a pasywka z obsydiana działa jeśli już takową penetracje mamy. Ale już dodaje do sytuacyjnych.
11.03.2014 (13:28)
avatarpysialke
na Hel nie trzeba penetracji :V
11.03.2014 (18:22)
avatarDeGreZet (713)
Widzę, że kolega wyżej to jakiś profesionalny player, prosto z bronze league.
Pewnie tam gdzie ty teraz jesteś penetracja nie jest potrzebna na nic, ale większość dobrych graczy siedzi teraz w goldenie, albo nawet w wyższel lidze, więc daruj sobie te trollowane rady.
11.03.2014 (18:35)
avatarkoxownik
wiem ze nie powinnnienem pisac tu ale co z domination i z focused void stonem ? kiedy to wroca ?
11.03.2014 (18:40)
avatarDeGreZet (713)
A skąd wiesz, że wogóle wróci? :P
Tak na poważnie to co do Domination to Hi-Rez się nie wypowiada, a co do itemów to Bart pisał, że w kolejnych patchach mogą wrócić niektóre, tylko, że zupełnie odmienione(te, które usunęli były, albo bezużyteczne, albo zbyt op i prawie zawsze kupowane, jak np. Focused Void Stone).
11.03.2014 (18:45)
avatarpysialke
Wiedze kolega wyżej to jakiś profesionalny player
Wydaje mi się czy Hel to support ? hmmm... tak :O To support
Grałeś kiedyś late game z Hel ? Hmm...
Hel bez penetracji da sobie świetnie rade ,Oczywiście jak można to FVS był bardzo dobry.
W late gamie Hel i tak walnie duży dmg ,a heal + support + osłabianie przeciwników da dużo więcej niż jakaś penetracja.
11.03.2014 (19:08)
avatarpysialke
Zwracam honor :C
http://images61.fotosik.pl/745/406837f5041e02c4.jpg

Nie wiem jak by się to sprawowało z butami CD :C
11.03.2014 (19:15)
avatarDeGreZet (713)
Polecam zamienić Wall of Absolution bo Hi-Rez usuwa ten item w nastepnym patchu. ;)
Swoją drogą jestem ciekaw co oni chcą osiągną. Premiera za 2 tygodnie, a itemów tylko i wyłącznie ubywa....
Do premiery jeszcze 2 patche i mam nadzieję, że w tym większym (z remodelem Bastet) będzie jakiś boom z nowymi przedmiotami.
12.03.2014 (0:01)
avatarpffff.....
Nigdy jeszcze nie widziałem takiego buildu na Hel i nie wieżę w ludzi którzy mówią ,że hel jest głównie supportem
Hel ma największe dmg z skilli z wszystkich magów w grze (chodzi mi o zwykłe skille nie o ult bo nie ma) z 3 może zabrać spokojne ponad 700dmg a jak trafimy na jakiegoś papiera to z dobrym buildem nawet 800 zawsze robię hel pod full dmg nigdy pod leczenie ani cd. Robienie Hel pod cd to marnowanie jej umiejętności gdy użyjemy wszystkie skille musimy poczekać tylko 2-3 s na skill który użyliśmy jako pierwszy 2 s. to nie jest strasznie dużo. Zgodzę się jak robimy hel pod suppa to cd obowiązkowo ale jak idziemy na mid albo solo to cd raczej jest zbędny. Jeszcze jedno robienie hel pod dmg i defa to wielkie marnowanie jej możliwości.
12.03.2014 (10:02)
avatarDainxx
Z tym, że Hel ma największy dmg z magów to się rozpędziłeś. Bardzo dużo magów ma umiejętności zadające 800 dmg i więcej.
15.03.2014 (16:10)
avatarSharothar (250)
Poprawiłam nieco build jako że troche itemów się zmieniło przez patche. Kombinowałam coś z środkami "zastępczymi" i mam nadzieje że wszystko gra. Złożyłam też dodatkowy build pod penetrację z dostępnych itemów.
Oczywiście itemy można kupywać w dowolniej kolejności. W 2 wariancie czasami sama szybciej biorę Chronos Pedant.
20.03.2014 (0:05)
avatarSharothar (250)
Dodałam dodatkowo pod zdolnościami takie małe opisy zastosowania danego skilla : P
20.03.2014 (16:53)
avatarKaytek (5)
PERFECT! BUILD ŚWIETNY!
21.03.2014 (14:39)
avatarSharothar (250)
Dzięki ; ) Dodałam dodatkowe informacje + obrazki w zakładkach. Junglowanie i Praca zespołowa. Mam nadzieje że teraz build ma także miano poradnika, a wszystkie zawarte tutaj porady przydadzą się ;3
Informuje też że mój build Nu Wy i Bastet również doczekają się dopieszczenia graficznego i obszerniejszych informacji.
21.03.2014 (21:02)
avatarWirla (10)
Idealny build :) Zastanawiałam się kogo kupić, początkowo myślałam nad Afrodytą, lecz dzięki tobie zmieniłam zdanie. Gratulacje udanego, czytelnego i pomocnego builda i poradnika. Życzę kolejnych udanych buildów. :)
12.04.2014 (17:15)
avatarSharothar (250)
No ja właśnie mam Aphro i jakoś średnio mi nią idzie. Bez dobrego tanka czy warriora do którego się przyklei jest nieprzydatna. Ale dzięki za miły komentarz to aż motywuje to pracy ;) Zresztą 3/4 buildów to takie zapychacze itemy może dobre ale opisy w większości są uproszczone ;/
12.04.2014 (18:43)
avatarOchim
Popełnieś błąd w opisie butek , a mianowicie "Zwiększają także nasz cooldown" , raczej powinny zmniejszać bo zwiększony cooldown to nic dobrego ;)
10.06.2014 (13:30)
avatarSharothar (250)
Dzięki za zgłoszenie mi tego błędu ;) Jak coś jestem dziewczyną ;) Już poprawione. Czasami jak się rozpisuje szczególnie w późnych godzinach to takie kwiatki mogą się zdarzać.
30.06.2014 (23:28)
avatarShirei (1313)
Fajny build, ale chyba coś ci się pomieszało w przedmiotach. Build na penetracje to chyba ten ze spearem i void stonem, a nie chronos pendantem zamiast void stone'a. : )
07.04.2015 (10:58)
avatarSharothar (250)
Aktualizacja buildu 1.1
- Poprawiona szata graficzna
- Nowe przedmioty
- Usunięte nieaktualne porady i zakładki
24.11.2015 (18:23)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!