[KONKURS] Kosi łapki (Jungle)

Dodane przez  DemonicSlave 21.03.2014 (21:15)

Thanatos
Podstawowe informacje
ocena
BógThanatos818684
Kupione przedmioty
Podstawowe
Active obowiązkowy
Active dodatkowy (Według uznania)
Itemy (start)
Reklama
Umiejetności
Death Scythe
1234567891011121314151617181920
Scent of Death
1234567891011121314151617181920
Soul Reap
1234567891011121314151617181920
Hovering Death
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam, przedstawiam wam mój build, którego używam grając w Jungli.
Postaram się udzielić dodatkowo kilku wskazówek odnośnie grania na tej pozycji.

Jest on postacią bardzo OP w swoich dmg w early game, jednocześnie jednak jest jedną z najbardziej papierowych postaci w grze, przez co niektórzy gracze boją się nim grać, postaram się nieco rozwiać niektóre wątpliwości, zapraszam :)
Plusy i Minusy
Plusy
+Okropnie duży dmg, zwłaszcza 1 skill
+Umiejętności pasywne
+Dość wysoka podstawowa prędkość ataku na wyższych lvlach, nie wymaga więcej niż 1 itemu zwiększającego prędkość ataku

Minusy
-Jedna z najsłabszych postaci pod względem wytrzymałości
-Ciężki earlygame
Umiejętności
- Passive dający nam heal za każdego zabitego przeciwnika. Dodatkowo Thanatos wyczuwa śmierć widząc wszystkich umierających wrogów, których mógłby zabić używając swojego ultimate.

- Umiejętność potężna lecz bardzo ciężka do cast'owania, zadaje ogromne dmg oraz slow dla przeciwnika jak i heal dla nas. Jeżeli w early game nie trafiamy tą umiejętnością atak jest już nie udany i należy się wycofać.


Powyżej zaprezentowane cast'owanie owego skilla. Powinno ono nastąpić kiedy przeciwnik znajdzie się pomiędzy promieniem umiejętności a swoją aktualną pozycją ze screen'a, Gwarantuje to 100%'towe trafienie, oraz w tym przypadku kill. Ten screen jest dodatkowo przykładem perfekcyjnego ganku.

- Thanatos zyskuje penetrację fizyczną oraz buff do prędkości który oprócz swojego działania podwaja naszą prędkość w momencie gdy nasza postać przemieszcza się w kierunku umierającego przeciwnika (pasyw)

- Nasz bóg wykonuje potężny cios kosą zadając obrażenia w formie stożka wszystkim w jego zasięgu, oraz dodatkowo wyciszając przeciwników. Typowy obszarowy skill.

- Ultimate idealne dla assasina. Thanatos stwierdza że czas na zabójstwo, wyrusza więc w przestworza w poszukiwaniu umierających przeciwników. Następnie spada jak grom wydając przerażający dźwięk oraz zadając obrażenia wszystkim w obrębie jego upadku. Przeciwnicy naznaczeni przez pasyw umierają natychmiast. Ultimate nie jest jednak aż tak proste do sukcesywnego trafienia przeciwnika. Niedoświadczeni gracze atakują od razu kiedy znajdą się nad celem co jest strasznie czytelne, przez co przeciwnicy używają dash'ów, ew. skoków aby go uniknąć, co może być opłakane w skutkach. Najlepszym rozwiązaniem jest zawisnąć jak najdłużej nad przeciwnikiem aby ten użył dasha zbyt wcześnie lub czekał z użyciem jego na nasz atak, lecz wtedy jest już za późno.


Powyżej screen przedstawiający klasyczny przykład uciekającego przeciwnika oraz punkt, wskazujący odległość cast'owania naszego ulti względem aktualnej pozycji uciekającego przeciwnika, co w efekcie powinno dać nam perfekcyjne trafienie, czyli spadnięcie kilka cm za plecami przeciwnika.

Efekt perfekcyjnie trafionego ultimate.
Przedmioty
- Item startowy dla większości postaci bazujących na ataku.

- Item standardowy dla wszystkich postaci, buty, wymagane szczególnie przez Thanatosa ze względu na jego mały movement speed w early game. Są to buty z CD ponieważ early game skupia się na używaniu skillsów, które zadają ogromny damage i w przypadku ganku są zabójcze. Na razie nie potrzebujemy penetracji gdyż przeciwnicy nie są jeszcze obkupieni w obronę.

- Bardzo ciekawy i przydatny item, zwiększa prędkość poruszania się, tak nieubłaganie potrzebną temu bogowi, oraz po wystackowaniu zwiększa w znacznym stopniu siłę skillsów które na tym etapie nadal stanowią podstawę tej postaci.

- Kolejna porcja siły, no i oczywiście na tym etapie zaczyna być już potrzebna penetracja, gdyż wrodzy tankowie na pewno zaczną się zbroić. Dodatkowo dostajemy całkiem porządną dawkę CD co daje nam maxymalne 40% w połączeniu z butami, czyni grę o wiele łatwiejszą. Wiem że wiele osób nie lubi tego itemu dla postaci typowo AD, jednak mi się bardzo przydaje.

!!!UWAGA!!! W tym momencie sprzedajemy item startowy !!!UWAGA!!!

- Po przejściu w mid game same skilsy zaczynają nie wystarczać dlatego też należy się zaopatrzyć w trochę criticali jak i zwiększenie prędkości ataku.

- Kolejne zwiększenie prędkości ataku, które jest już ostatecznym gdyż Thanatos posiada całkiem miłą prędkość wbudowaną. Oczywiście potrzebujemy zwiększenia penetracji gdyż pancerze przeciwników się umacniają. Do tego dochodzi lifesteal, którego więcej nie potrzeba grając tą postacią, jego pasyw robi większość roboty, jest to wielki plus tej postaci.

- Najdroższy, jednak obowiązkowy dla każdego AD, nie ma się co rozpisywać, w tym momencie używamy w większości basic attacków, a posiadanie tego itemu zacznie siać strach u przeciwników.
Praca zespołowa
Thanatos jest postacią typowo junglową dlatego na niej też się skupimy. Gdy nasi sojusznicy udają się farmić lane'y, My również tak robimy jednak w jungli, zaczynając od mid camps, następnie robiąc buffy. Opiszę to jednak w zakładce "junglowanie". Jako assasin, w tym przypadku wyjątkowo papierowy staramy się trzymać z tyłu i przez okres early game raczej unikać konfrontacji z przeciwnikami o pełnym hp oraz manie. Staramy się wyszukiwać słabszych laneów w których przeciwnik nie daje sobie rady i dodatkowo go dobić pozwalając naszemu sojusznikowi wygrać lane co owocuje w całości meczu. W late game sytuacja się nie zmienia, należy trzymać się maksymalnie z tyłu gdyż najprawdopodobniej przeciwny team będzie nas focusował, z prostej przyczyny, Thanatos jest najbardziej niebezpieczny, będąc jednocześnie najbardziej papierowym, dlatego można zginąć nawet będąc razem z teamem. Naszym zadaniem jest raczej zachodzenie przeciwników od boków i zabijanie tych którzy choć na chwile oddalają się od teamu nie spodziewając się naszego ataku, lub tych którzy oberwali i próbują uciec.
Junglowanie
Grę zaczynamy od udania się do Jungli.

Mid campy eliminujemy w podanej kolejności. Zapewnia ona optymalną kontrolę jungli oraz najkrótszy czas poruszania się pomiędzy mid campami, który grając junglerem jest bezcenny. Oczywiście schemat ten można wykonywać w lustrzanym odbiciu co w tym przypadku byłoby nawet wskazane gdyż powinniśmy raczej skupiać się na pomocy solo lane, w zdobyciu buffa na początku gry. Potrzebuje on naszej pomocy znacznie bardziej niż duo lane. Ostatnia mid campa zostaje pod znakiem zapytania gdyż jeżeli nasz odpowiednik z przeciwnej drużyny nie jest średnio rozgarniętym szympansem, na 99% już go tam nie ma.

Gdy już uporamy się z pierwszą przebieżką spróbujmy udać się na GANK! Robimy to jednak bardzo ostrożniem, szukając jak najbardziej osłabionych przeciwników. Poniżej sytuacja dobra do gankowania lane'u.


Gdy już uda nam się sukcesywnie zgankować naszych przeciwników, bardzo dobrym, taktycznym zagraniem może okazać się kradzież blu buff'a przeciwnika oraz podarowanie go naszemu sojusznikowi.


Następnym pomysłowym i pożytecznym zagraniem zaraz po, lub zamiast kradzieży buff'a może okazać się pomoc we wczesnym pushowaniu wieży swojemu sojusznikowi.


Grając w ten sposób nie mogę zagwarantować wam bycie najlepszym na świecie jednak na pewno nie zostaniecie wyśmiani, obrażani itd. przez swoich sojuszników, a wręcz będą oni wdzięczni za dobrą grę.

Na koniec ostatni screen przedstawiający dogodną sytuację do gankowania duo lane'u, który jest z reguły cięższy dla junglera.


W tym przypadku przy prawidłowym użyciu ultimate oraz kombinacji skillsów powinniśmy uciec spod wieży z doublekillem na koncie. Jednak wbrew pozorom nie jest to aż tak łatwe, zwłaszcza na 30lvl'ach.
Podsumowanie
Podsumowując, według mnie Thanatos jest jednym z najlepszych junglerów, jednak gra nim wymaga doświadczenia, oraz zimnej krwi. Jeden fałszywy ruch może spowodować popsucie całej akcji i nafeedowanie przeciwników. Co kończy się najczęściej źle. Korzystając z mojego poradnika gra tą postacią powinna być choć odrobinę łatwiejsza :)

Tyle co miałem do powiedzenia w tym temacie, dzięki za przeczytanie, PIONA! :)Reklama

Komentarze


avatarSebd (1)
Ciekawy poradnik. Wszystko ladnie opisane ;) plus dla ciebie.
21.03.2014 (21:37)
avatarhappy
Opisane podstawowe info o jungli które raczej już każdy wie no ale ok.
Co do buildu to testowałem na nim kryty i rage jest naprawde zbędny ,zamiast niego dużo lepszy jest magic blessing (to ma być teoretycznie poradnik dla nowych graczy więc nie wciskałbym tu krytów)
Asi jest dobrym itemem ,ale do early game, lepiej kupić blood forge.
Co do HS według mnie jest to dość zły pomysł.

Nie jestem jakimś mistrzem thanatosa ,ale grałem nim kilka razy na kilku buildach.

Warrior tabi-wratch-saisyi-DB-BF-belssing
To wyjście jest dużo lepsze ponieważ w walce niema czasu na użycie 2 ,to się chwilke odpala, z tym buildem masz dużo penetracji ,jak walniesz z 3-1- na saisach bedziesz miał nice dmg ,thanatos ma przepiękną passywke i bije duży dmg i ten rage jest naprawdę zbędny. Z samym DB często wchodzą kryty.
Ten build według mnie jest dużo lepszy ,cd jest dobry ,nie potrzebna ninja tabów.

Em..i albo jestem ślepy albo nic nie napisałeś o HOG-u - powinieneś dodać ,że na 7/8 lvl powinno się kupić stuna
,w tą 1 sec można z łatwością zabić midera/adc/wrogiego junglera.

Wszystko jest przejrzyście i za to masz +.
21.03.2014 (22:20)
avatarBIgi (636)
Weri najs . Przedmioty dobre , fajnie opisane. Pjona (5 da ciebie)
21.03.2014 (22:39)
avatarkomemt
Tylko jak kupujesz hs kup go przed butami
22.03.2014 (9:18)
avatarnonapewno
@UP testowałem obydwa przypadki i nie zauważyłem większej różnicy, ważne że obydwa znalazły się na początku buildu za co + dla autora.
22.03.2014 (13:48)
avatarkimmoo (15)
Komemt ma rację przedmioty ze stackami na początku.
22.03.2014 (16:58)
avataradasm95 (201)
Dlaczego Death tool, a nie Bumba? Wytłumaczcie mi xD
09.08.2014 (18:55)
avatarBIgi (636)
Bo Thanatos używa życia na skille i potrzeba mu bardziej regeneracji z autoatków.
09.08.2014 (19:23)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!