[KONKURS] S3 Guan solo patch 3.8

Dodane przez  Adamkazmirowicz 04.05.2016 (16:21)

Guan Yu
Podstawowe informacje
ocena
BógGuan Yu123148
Kupione przedmioty
Podstawowe
(0/0/15)% Redukcji CD
+<font color="#3A9CEE">(0/4/6)</font> MP5 <br><br> <b>PASYWNE</b> - Dostaniesz <font color="#3A9CEE">15</font> many (1 stack) za zabicie miniona i <font color="#3A9CEE">5</font> stacków za zabicie Boga (Maksymalnie 50 stacków). Dodatkowo <font color="#3A9CEE">3%</font> z Twojej maksymalnej ilości many zostanie zamienione w fizyczną siłę.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Transcendence.jpg">
Przedmioty zamienniki / opcjonalne
2 do obrony za każde zabicie Boga lub asystę. (max 10 stacków). Po ewolucji otrzymujesz tarczę równą 100 Health +5 za poziom Która regeneruje się co 3s będąc poza walką. Tarcza zregeneruje się w pełni po upływie 30s.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Hide_of_the_Urchin.jpg">(10/20/20) Fizyczna siła
+(0/0/100) Fizyczna obrona +(5/30/50) Fizyczna obrona <br><br> <b>AURA</b> - Redukuje fizyczną obronę wroga o <font color="#3A9CEE">20</font> w odległości <font color="#3A9CEE">55</font> stóp.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Void_Shield.jpg">
Przykładowy build vs AP healer
(0/0/15)% Redukcji CD
+<font color="#3A9CEE">(0/4/6)</font> MP5 <br><br> <b>PASYWNE</b> - Dostaniesz <font color="#3A9CEE">15</font> many (1 stack) za zabicie miniona i <font color="#3A9CEE">5</font> stacków za zabicie Boga (Maksymalnie 50 stacków). Dodatkowo <font color="#3A9CEE">3%</font> z Twojej maksymalnej ilości many zostanie zamienione w fizyczną siłę.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Transcendence.jpg">100 sekund.
Możesz ulepszyć relikt za 500 złota. Ulepszona wersja dodatkowo zwiększa otrzymywane obrażenia podczas leczenia o 20%. Czas użycia - 120 sekund.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Cursed_Akhn.jpg">
Przykładowy build vs AD
(0/0/15)% Redukcji CD
+<font color="#3A9CEE">(0/4/6)</font> MP5 <br><br> <b>PASYWNE</b> - Dostaniesz <font color="#3A9CEE">15</font> many (1 stack) za zabicie miniona i <font color="#3A9CEE">5</font> stacków za zabicie Boga (Maksymalnie 50 stacków). Dodatkowo <font color="#3A9CEE">3%</font> z Twojej maksymalnej ilości many zostanie zamienione w fizyczną siłę.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Transcendence.jpg">
Reklama
Umiejetności
Conviction
1234567891011121314151617181920
Warrior's Will
1234567891011121314151617181920
Taolu Assault
1234567891011121314151617181920
Cavalry Charge
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie

Witam,
chciałbym przedstawić Wam mój build na Guana,który jest dosyć rzadko pickowaną postacią na Conqueście.
Plusy i Minusy
===Plusy===
-Mobilny
-Duże leczenie
-Średnie cc
-Średnia obrona
-Ogromne obrażenia w early
-Możliwość redukcji cd na umiejętnościach
===Minusy===
-Manożerny
-Wymaga opanowania i podejmowania właściwych decyzji oraz timingu
Umiejętności
Pasyw - Painless

Teoria :Pasyw powoduje że obrażenia otrzymane od przeciwników "ładują" naszą studnię krwi zwiększając leczenie z 1nki. Guan może ją zapełnić również za pomocą udanych ataków podstawowych we wrogie postacie (bogów)

Praktyka :Pasywka świetna gdy przeciwnicy mają duży DoT w early (bluestone pendant) co pozwoli nam zapełnić pasyw i efektywniej się leczyć.

Conviction - 1 Umiejętność

Teoria : Leczymy siebie oraz przyjazne postaci (miniony,bogowie).

Praktyka : Umiejętność jest świetna z racji naszej pasywki oraz możliwości zmniejszenia cooldownu na wszystkich skillach aż o 2s(Warunkiem jest posiadanie rannego sojusznika w pobliżu i uleczenie go) Dodatkowe "value" z tej umiejętności możemy wyciągnąć z przedmiotu shield of regrowth. (patrz : zakładka przedmioty)

Warrior`s Will - 2 Umiejętność

Teoria : Guan dashuje do przodu zadając obrażenia wrogom napotkanym na swojej drodze i spowalnia ich.

Praktyka : Umiejętność pozwalająca nam zredukowanie cd na wszystkich skillach o następne 2s co w połączeniu z 1 daje nam aż 4s redukcji na wszystkich umiejętnościach. Dobre do inicjacji / ucieczki. Jedyną wadą tej umiejki jest mały zasięg ale da się to znieść.

Taolu Assault - 3 Umiejętność

Teoria: Zadajemy obrażenia w linii prostej naszą włócznią czy czymkolwiek to jest xd

Praktyka :Skill zadający OGROMNE obrażenia , odbierający protekcje wrogom i siejący pogrom z "bluestone pendant". Główne narzędzie Guana do clearowania linii czy zabijania wrogów

Cavarly Charge - 4 Umiejętność

Teoria : Ujeżdżamy konia zadając obrażenia,spowalniając i na końcu ogłuszając trafionych wrogów.


Praktyka : Umiejka może służyć do inicjacji walk , ucieczki czy dobicia uciekających przeciwników. Warto pamiętać że jeżeli uderzymy 1 wroga kilka razy to każde następne cięcie będzie zadawać więcej obrażeń. Jeżeli chcemy aktywować stuna (tzn finalne uderzenie) wystarczy podczas szarży tym skillem wcisnąć PPM.


Kombo :

4>2>3>1
2>3>1

Porady:
-Podczas ultowania jeżeli chcemy skupić się na 1 celu należy przytrzymać S aby zbytnio się nie "rozpędzić". Warto podczas ultowania obrcać się wokół celu aby trudniej było nas trafić.


Polecam ustawić sobie wszystkie umiejętności na instant casting. Ustawienia te możemy zmienić pod przyciskiem K ( w podstawowej konfiguracji przycisków)
Przedmioty
===Start===

Kupujemy Bluestone Pendant + tier 1 buty + 2/3 potki na hp + 2/3 multi potki

===Drugi Item===

Po skończeniu Warrior Tabi kupujemy Transa. Da on nam dużo many i dmg co przyda się przez resztę gry.

===Reszta Buildu===

Po skończeniu 2 itemów pod atak należy kupić trochę obrony. Jako warrior jesteśmy dosyć "elastyczną" klasą i musimy dostosować się do naszych przeciwników. Wymienię tutaj listę itemów,które możemy kupić. Należy pamiętać że pojęcie "build" nie oznacza stałego zestawu przedmiotów odpowiednich na każdą grę.

Genji`s Guard
Przedmiot kupujemy gdy jesteśmy na magicznego solo lanera i junglera np ao kuanga. Kombi się z naszą 1 i 2 (redukcja cd)

Runic Shield
Przedmiot przydatny gdy jesteśmy na np Chronosa , Freyę czy Sol. W innych przypadkach nie kupujemy tego przedmiotu.

Bulwark of Hope
Jeżeli przeciwnicy mają dużo obrażeń magicznych (czyt. 2 magów i guardian) kupujemy ten przedmiot na około 5-6 slot

Breastplate of Valor
Kupujemy to albo Jotunn`s wrath / Shield of regrowth aby zapewnić sobie 40/30% cdru. Daje dużo obrony i trochę many.

Winged Blade
Kupujemy gdy przeciwnicy mają np. Khumbe Arachne i chronosa,czyli ogólnie postacie posiadające spowolnienia.

Titan`s Bane
Kupujemy gdy przeciwnicy mają dużo tanky postaci. Jako 5-6 item,zazwyczaj za bluestone pendant.

Midgardian Mail
Kupujemy gdy przeciwnicy mają dużo postaci pod basic ataki np bakasura na jungli i 2 adcków ( w tym jeden solo )

Meditation
Kupujemy jako 2 relikt,gdy jesteśmy na tankowatego solo lanera z dużym healem np. herc

Puryfikejszyn
Kupujemy jako 2 relikt,gdy przeciwnicy mają aresa i wiele innych postaci z ciężkim cc

Sunder (najlpszy relikt w grze)
Kupujemy jako 2 relikt,gdy chcemy mieć więcej dmg przeciwko tankowatemu solo lanerowi

Teleport
Kupujemy zawsze jako pierwszy relikt, służy do teleportowania się do naszej wieży czy wardów sojuszników w celu zaczęcia teamfightu,etc.

UWAGA : Bluestone pendant sprzedajemy dopiero w late game! Wcześniej dodatkowe obrażenia bardzo się przydają.
Praca zespołowa
Jako solo laner w późniejszej fazie gry rotatujemy na inne linie, inicjujemy walki razem z tankiem co w przypadku Guana jest dosyć proste. Staramy się utrzymać w środku walki i zająć wrogiego ADC / Maga. Granie z tyłu jako warrior może skończyć się porażką naszej drużyny. W early staramy się jak najefektywniej farmić junglę aby zyskać przewagę w expie i goldzie. Jeżeli wygrywamy linię wystarczająco mocno możemy pomagać na innych liniach. Ważną częścią gry na solo jest posiadanie teleportu w momencie gdy reszta drużyny jest w teamfighcie więc jeżeli przeciwnik nie pushuje nam wieży czasami nie warto używać tego reliktu w celu usunięcia kilku minionów bo wrogowie będą wiedzieli że nasza drużyna nie będzie mogła liczyć na nasze wsparcie w okoliach np gold fury. Najważniejsze jest to aby iść z resztą drużyny w grupie i nie atakować samemu.


Na typowego Lokiego należy grać agresywnie aby wiedział że nie może nam podskoczyć. Możemy próbować divować go pod wieżą jeżeli umiemy i robimy to z rozwagą. Na niego z przedmiotów defensywnych wystarczy nam shield of regrowth i breastplate of valor.

Na wszelkich healerów kupujemy brawlers beat stick , curse lub pestilence. Healerzy których możemy spotkać na solo:

Ra W jego przypadku możemy grać agresywnie,divować pod wieżą (oczywiście z rozwagą). W early możemy się nawet pokusić o invade takiego osobnika.
Change
W przypadku hel możemy grać agresywnie. Nie posiada dużego leczenia w early. Pamiętajmy że nasz jungler nie może nam pomagać cały czas,musi siedzieć na midzie i duo gdyż w tamtej okolicy znajduje się Gold Fury.

Postacie kontrujące Guana na solo:
Amaterasu - posiada silence na 3 więc niweluje nasze 3
Change - jej 3 redukuje nam heala , posiada dobry clear i odporność na 2.


Postaci posiadające dobre kombo z Guanem :

Z ultem guana możemy stworzyć nie małe zamieszanie razem z :

Ult guana > ult raijina w formie taunta / feara robi prawdziwy pogrom zwłaszcza w ciasnych korytarzach jungli.Zeus i Scylla - jeżeli odpowiednio użyjemy stuna na kluczowych wrogach nasi sojusznicy (wymieneni powyżej) mają wręcz gwarantowane uderzenie swoimi ultami. Czasami warto użyć stuna z ulta szybciej aby przeciwnicy zbytnio nie uciekli.
Junglowanie


Zakładając że jesteśmy po "niebieskiej" stronie udajemy się na prawo w strone speed buffa razem z naszym junglerem. Następnie idziemy na naszego blue buffa od strony solo z junglerem. Później udajemy się na solo lane.

Guanem w roli junglera nie grałem i wydaje mi się że są lepsze postaci na tą rolę.
PodsumowanieI to by było na tyle. Polecam oceniać build dopiero po przetestowaniu go w grze.

Linki do meczy :
http://smite.guru/match/hr/246772505

http://smite.guru/match/hr/246642777

http://smite.guru/match/hr/240504323

http://smite.guru/match/hr/240683249


Jak macie jakieś pytania to piszcie do mnie w grze : adam2390 bądź pytajcie pod buildem co gdzie jak i dlaczego.


Reklama

Komentarze


avataraditirex (1084)
Adam mnie przekupił żebym nie oceniał tego buildu, ale nie mogę się powstrzymać ii muszę to powiedzieć!
''szóstego stycznia dokonałam aborcji''
04.05.2016 (16:25)
avatarAdamkazmirowicz (807)
@A źle mi z oczu patrzy? XDDDD
04.05.2016 (16:30)
avataraditirex (1084)
Ładnie to tak kopiować obrazki conqa od marka?! OJ NIE ŁADNIE NIE PRZYSTOJNY, NIE SKROMNY, NIE INTELIGENTY, BUILDOWICZU!
04.05.2016 (16:38)
avatarAdamkazmirowicz (807)
Takie coś na gugyl grafika znalazłem,nie bij :C
04.05.2016 (17:13)
avatarAdamkazmirowicz (807)
Co do junglowania do build zaktualizuje ponownie po wyjściu patcha 3.8
05.05.2016 (9:36)
avatarSzirka (24)
Pożądny Build, 5 leci :)
05.05.2016 (14:06)
avatarAdamkazmirowicz (807)
dziękuje :D
05.05.2016 (14:29)
avataradasm95 (202)
Wstrzymuję się od oceny, ponieważ nie rozumiem grania warriorami z ofensywnym buildem, ja buduję wszystkich pod golema, prawie full tank.
08.05.2016 (19:12)
avatarAdamkazmirowicz (807)
Po to aby robić coś w late game :D Zobacz sobie gierki SPL jak divios chyba grał sun wukongiem. Miał topowy dmg przez całą grę i nieźle nim wymiatał. Nawet miał transa. Granie warriorami daje dużą elastyczność - możemy iść pół na pół lub full obrona jak wspomniałeś. W zależności od trybu (assault = full tank) buduję się na nim różnie.
08.05.2016 (19:54)
avatarTerc (89)
Bo wiecie, taki Odyn z potkami i red buffem z full damage wyciąga z samej 2 700damage, a w normalnej grze z 2 itemami pod damage + buty dwójka to jakieś 600 damage plus 1 za 300 plus bazowe = frag nawet w lacie. Poza tym: Bellony tłumaczyć nie trzeba, Ozyrys też lata z damage, Amaterasu to widzieliście Aditirexa, Tyr, DoubleTapGaming jeśli ktoś nie wierzy, Chaac to ze skilli i z bazowych ciśnie, Herkules to z odbiciami a i czasem bez 1000 damage z ulta, Ravana to w lacie same bazowe ale też ma damage no i Vamana z hastend fatalis, frostbound hammer+ult=kill.
08.05.2016 (21:20)
avataraditirex (1084)
Ravana jest na early i late, w early wali milion dmg z abilitek, a w late wali milion dmg spamiąc basicami:D.
08.05.2016 (21:23)
avatarAdamkazmirowicz (807)
/////// Aktualizacja buildu /////////////
10.05.2016 (15:22)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!