[KONKURS]Rozegrajmy to na chłodno

Dodane przez  PanSIlent 11.03.2014 (21:39)

Ymir
Podstawowe informacje
ocena
BógYmir33989
Kupione przedmioty
Podstawowe
Przeciwko AD
Przeciwko AP
Reklama
Umiejetności
Ice Wall
1234567891011121314151617181920
Glacial Strike
1234567891011121314151617181920
Frost Breath
1234567891011121314151617181920
Shards of Ice
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Doberek. W moim pierwszym buildzie skromnie opiszę build pod Ymira. Lubię nim grać, gdyż to pierwsza postać jaką kierowałem podczas pierwszych potyczek i w odpowiednich rękach może zadecydować o zwycięstwie meczu. W mitologii wspaniałych Wikingów, którzy opiekowali się kobietami, dziećmi i dobytkiem nadbrzeżnych osad, gdy wszyscy mężczyźni w tajemniczy sposób zmarli za sprawą toporów Ymir był pierwszym z lodowych gigantów. To on stworzył pierwszych ludzi z potu ze swoich pach po morderczym treningu na bieżni. Jednakże miał kiepska rodzinkę, gdyż jego wnuczkowie z Odynem na czele rozerwali jego ciało i z jego części stworzyli świat. Trzeba więc uważać, bo chodzisz po zwłokach. Odrobinę szacunku, proszę :) W Smite natomiast dostajemy go pod postacią chłodnego w obyciu giganta z wypasioną maczugą, który wspiera drużynę w roli solidnego stróża atakującego magicznie. Jeśli pominiemy jego kiepskie dowcipy, to otrzymamy solidnego maga, który potrafi dobrze przywalić.
Plusy i Minusy
+ Spora ilość HP
+ Dobra gra zespołowa dzięki trzeciej um.
+ Wysokie obrażenia drugiej um. oraz ultimate'a
+ Maczuga :)


- Brak dobrej ucieczki
- Wolna aktywacja umiejętności
- Zanim nagromadzimy nieco obrony, jesteśmy raczej miękkim celem.
- Kiepskie poczucie humoru
Umiejętności

Passywna umiejętność. - Chłodny charakter Ymira udziela się wrogom. Każda umiejętność, oprócz Lodowej Ściany nakłada debuff Frostbite podnoszący obrażenia wręcz o 100%


Ymir przywołuje spod ziemi lodową ścianę utrzymującą się od 2 do 6 sekund w zależności od poziomu umiejętności.
Przez ścianę postacie dystansowe nie mogą strzelać, co umożliwi nam odwrót taktyczny*.Ymir, jako ze boi się myszy, uderza w ziemię maczugą tworząc linię lodowych kolców i zabijając biednego szczurka.. Zadaje wysokie obrażenia i spowalnia wrogie miniony i bogów kosztem obciążenia sumienia szczurkiem


Ymir bierze dwie pastylki Winterfresh i zamraża oddechem(wut, serio?) wrogie miniony i bogów nawet na 2 sekundy. Wystarczy aby wyprowadzić kontrę na zuchwałego komara


Ostateczna umiejętność Ymira. Po przypomnieniu sobie dobrego dowcipu Lokiego o wilczku i młotku Ymir kuli się i wybucha śmiechem jednocześnie rażąc lodowymi kolcami z grzbietu wrogów w dużym obrębie. Umiejętność dodatkowo znacznie spowalnia wrogów w tymże obrębie.

*czyli inaczej po swojsku spierniczyć :)
Przedmioty
Jako że ten build jest stworzony aby dominować na Arenie i zmrozić krew w żyłach wrogów, to nie zdziwcie się obecnością Shoes of Focusi dla zmniejszenia cooldownu. Na upartego można je zamienić na Shoes of Magi, aby nieco zwiększyć penetrację magiczną, ale w feworze walki raczej nie będziemy zwracać na to uwagi.
Drugim przedmiotem który powinien tu być jest Gem of Isolation, gdyż prócz wbudowanych spowolnień, możemy jeszcze bardziej uprzykrzyć życie przeciwnikom dzięki spowolnieniu z owego klejnocika. Na osłodę daje niezły bonus do magicznego ataku oraz plus do Hp i MP.
Trzecim cudem z kolei jest Ethereal Staff, która nie dość że daje obłędną wartość HP i MP to konwertuje 2% zdrowia na siłę magiczną.
I tu zaczyna się podział na ochronę przeciwko typom bogów.
Jeśli widzimy przewagę bogów fizycznych przeciwko sobie to dobrym wyborem jest Breastplate of Valor, która dzięki dużej ilości Zdrowia, Obrony Fizycznej i pasywce skracającej czas odnowy umiejętności stanowi niezły plus, Następnie, aby osłonić gołą klatę i piwny brzuszek Ymircia nakładamy Hide of Nemean Lion aby była małą zemstą dla atakującego. Odbite obrażenia zawsze są spoko.
Jeżeli jednak mamy przewagę magów to bierzemy w łapki Bulwark of Hope dająca milusi bonus podczas odwrotu gdy z ran cieknie.....woda. Ulubiony kamyczek, szerzej znany jako Void Stone ochroni Ymircia przed wścibskimi magami, dając mu jednocześnie magiczny power w łapkach i aurę osłabiającą obronę magiczną wrogo nastawionym sąsiadom.
Hide of Urchin to uniwersalny płaszczyk kontrujący i fizyczne i magiczne ataki. Jako że asyst będziemy mieć sporo, to szybko się uzbiera pełen zestaw stacków.

Aktywa pełnia rolę w grze agresywnej, gdy po szybkim pojawieniu się Blinkiem i po użyciu Weakening Curse mrozimy oddechem napaleńców i przypominamy sobie dowcip o wilczku i młotku. Taka niespodzianka ochłodzi zapały wrogów i pozwoli kolegom Ymircia dokończyć sprawę.
Praca zespołowa
Tutaj szybciutko, paradoksalnie do rozmiarów i ruchliwości naszego lodowego przyjaciela.
Aby pozbywać się minioków, wymachujemy na prawo i lewo maczugą okazjonalnie poświęcając szczurka, aby przywołać lodowe kolce.
Oddech na wystarczająco długi czas pozwoli sojusznikom użyć ich najbardziej destrukcyjnych umiejętności. Krótki ukłon w stronę obszarowych Ultimate's.
Prosta sztuczka z użyciem Lodowej Ściany wycelowanej podczas ucieczki pod nogi Ymircia po urośnięciu wyjdzie tuż za nim, odcinając skutecznie pościg. Jednocześnie można jej użyć, aby zablokować drogę ucieczki rannym bogom i zakończyć ich cierpienia.
A dzięki aktywom i strategii opisanej punkt wcześniej znacząco uszczuplimy zapas życia przeciwnikom i otwieramy furtkę na szybkie zabójstwa przyjaciół Ymircia.
Junglowanie
Możliwe, oczywiście. Jednakże ja bardzo rzadko gram Conquesty. W dodatku jestem beznadziejnym Junglerem. Dlatego pełno meczy rozgrywam na Arenie. Zainteresowanych junglowaniem odsyłam do cudnego poradnika pewnego uprzejmego pana z mordką Kupidyna.
Podsumowanie
Ymir zbudowany z tymi cudeńkami jest groźnym przeciwnikiem, potrafi uderzyć i sporo wytrzymać. Każdemu polecam ten build.
Bądźcie litościwi, to mój pierwszy raz ;(


Ten Pieseł uważa, ze build jest dobry. Czy podzielasz jego zdanie?


Reklama

Komentarze


avatarPanSIlent (1428)
Noż co za podłość. Można prosić o jakieś przypisanie buildu, zę to moje rączki naskrobały te wypociny?
Ale milusio, że się zapisał, bo już się obawiałem kolejnej żmudnej roboty :)
12.03.2014 (15:56)
avatarfajne
fajne
11.05.2014 (19:58)
avatarSOULREAVERPL (34)
Świetny build jak na pierwszy raz to jestem pod wrażeniem wszystko dobrze opisane,według mnie niczego nie pominąłeś i tak sypiesz tymi żartami że przyjemnie się to nawet czyta i aż chce się wszystko przeczytać nawet jak nie jesteś zainteresowany tym buildem ale dla samego opisu warto przeczytać.Leci 10 ale system nie chce przyjąć i tym samym rozwaliłeś system ,więc muszę cie upokorzyć i dać ci nędzne 5 :(
13.11.2014 (22:02)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!