[Konkurs]Sloneczny Ra

Dodane przez  Miasekk 24.08.2013 (9:45)

Ra
Podstawowe informacje
ocena
BógRa1925217
Kupione przedmioty
Podstawowe
Aktywne
Reklama
Umiejetności
Celestial Beam
1234567891011121314151617181920
Divine Light
1234567891011121314151617181920
Solar Blessing
1234567891011121314151617181920
Searing Pain
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


Ra (Re) – bóg Słońca, stwórca świata i pan ładu we Wszechświecie. Czczony w starożytnym Egipcie, przedstawiany z dyskiem słonecznym i z głową sokoła. Uważano go za najważniejszego boga. Jego symbolem był obelisk. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że sam się stworzył z Praoceanu Nun. Miał partnerkę Rait. Jego dzieci to: Horus zw. Starszym, Anubis, Maat, Izyda, Bastet, Hathor, Sachmet, Thot, Szu, Tefnut. Imię Ra występuje w wielu imionach egipskich, np. Ramzes oznacza zrodził go Ra. Wierzono, że Re ma aż 72 odmienne postaci (np. Chepri).

Plusy i Minusy
Plusy
- Ogromne obrażania
- Świetnie czyści miniony
- Bardzo dobrze farmi golda
- Uniwersalność trzeciej umiejętności, może zarówno służyć do zadawania obrażeń, jak i leczenia siebie i drużyny.
- Potężne ulti, w dodadku daleki zasięg
- Przeżywalność na linii
- Może grać na każdej linii
- Darmowy
- Przydatny slow(2 umiejętność)
- Świetnie pushuje linie

Minusy:
- Brak escape typu skok czy dash
- Trudno trafić przeciwnika z 1 i 4 umiejętności
- Dosyć długie castowanie ulti
Umiejętności

Speed of Light

Za każdym razem, kiedy Ra użyje umiejętności, jego prędkość zwiększa się o 10%. Kumuluje się do 3 razy.

W mojej opinii nie najlepsza pasywka, ale czasem się przyda. Jeśli chcę się chociaż trochę szybciej powrócić na linię, to polecam "w bazie" rzucić 3 czary, mana się odnowi, a my przez chwilę będziemy chodzić 30% szybciej.


Celestial Beam

Ra przywołuje poruszający się promień światła, zadający 70/110/150/190/230 (+70% Twojej mocy magicznej) obrażeń magicznych wszystkim którzy zostaną przez niego trafieni.
Koszt -70/80/90/100/110 many.
Cooldown - 10s.

Świetna umiejętność, bardzo dobrze czyści się nią miniony i farmi golda. Zadaję spore obrażenia. Niestety ciężko trafić tą umiejętnością wrogiego Boga.

Mimo wszystko uważam, że 3 umiejętność jest bardziej przydatna.


Divine Light

Światło emanuje z Ra, kumulując się spowalnia wrogów im dłużej zostają w zasięgu. Po 3 sekundach następuje detonacja światłą, zadaje 60/100/140/180/220 (+40% Twojej magicznej mocy) magicznych obrażeń i zwiększa czas spowolnienia na 3s. Każdy przeciwnik patrzący się na Ra w chwili eksplozji zostaje oślepiony.
Koszt - 60/70/80/90/100 many.
Cooldown - 12s.

Nadzieja Ra podczas ucieczki. Dobre spowolnienie, dzięki któremu możemy uciec. Maxujemy tą umiejętność na końcu.


Solar Blessing

Świetna umiejętność, według mnie najlepszy skill tego Boga. Jak wspomniałem wcześniej, uniwersalnośc to spory plus tej umiejętności. Możemy dzięki niemu utrzymać się długo na linii.

Polecam jak najszybciej maxować tą umiejętność (oczywiście jeśli można dać pkt 4 skillowi, to dajemy)


Searing Pain

Ra wzywa moc słońca do zdziesiątkowania swoich wrogów destrukcyjnym podmuchem ciepła zadającym 400/475/550/625/700 obrażeń magicznych (+100% Twojej mocy magicznej) wszystkim nieszczęśnikom, którzy znaleźli się na jego drodze.
Koszt - 90 many.
Cooldown - 70/65/60/55/50s.

Potężna umiejętność! Bardzo dobry zasięg, dzięki czemu możemy sięgnąć wrogów z naprawdę dalekiej odległości. W dodatku niski cooldown.

Dajemy punkcik kiedy tylko możemy tej umiejętności.
Przedmioty
Na początku:


2lvl doom orb, polecam jak najszybciej kupić 3 lvl Doom Orba, szybciej uzbieramy 50 stacków, a gdy już nam się uda to zrobić, to w mid game będziemy zadawać bardzo dobry damage.


Mimo, że mamy 3 skill, ale jednak polecam w razie czego kupić sobie 2 flaszki.


Wszystko zależy od drużyny, jeśli dadzą nam mana buff to nie potrzebujemy mana potów, ale czasem bywa tak, że jedną weźmie jungler, a drugą tank/carry(różnie to bywa na conquestach), a wtedy trzeba sobie jakoś radzić, więc polecam ten item.


Dobre buty, dają szybkośź, magiczną siłę i manę. Zmniejszają cooldown o 15%, dzięki czemu nie będziemy musieli kupować Breastplate of Valor, chociaż lubię ten item, ale unikając go, z pewnością będziemy zadawać mocniejszy damage.


Jeden z moich ulubionych itemów, bardzo dobra pasywka + zdrowie, mana i siła magiczna. po trafionym ulti nawet gdy zostanie wrogowi mniej hp, to łatwiej go będzie dogonić.Bardzo dobry item, dostajemy w nim Magiczną siłę, magiczną obronę i penetrację. Świetny item, który łączy w sobie 3 pożyteczne rzeczy.


Świetny item, 125 siły magicznej + zwiększa ją jeszcze o 25%!!! Naprawdę można dzięki niemu zadawać olbrzymi damage w late game(w tym buildzie akurat late game)


Przedmitot, który również ma sporo siły magicznej, bo aż 100! Poza tym posiada ciekawą pasywkę. Druga cecha, czyli mana nieco mniej przydatna, bo w tamtym czasie już będziemy mieli odpowiednią ilość many, ale biorąc pod uwagę cały build, to 100 siły magicznej+Rod of Tahuti to ciekawa kombinacja na late game

Sumując z wszystkich itemów dostajemy 535 siły magicznej(z nastackowanym orbem) + jeszcze do tego pasywka Rod of Tahuti, która daje nam +25% siły, to jest to całkiem niezły wynik. Minusem buildu jest małą ilość hp, ale jest to build pod Damage. Mi osobiście bardzo dobrze gra się nim, ponieważ dzięki sile magicznej ulti potrafi sporą ilość hp.

Sytuacyjne aktywne itemy:


Świetna kontra na różne kontrole tłumu. Świetnie sprawdza się przeciwko takim Bogom jak np. Ares Hades

Bardzo dobra kontra na potężne ulti innych Bogów. Bardzo dobrze kontruje takich Bogów jak np. Zeus Anubis Ao Kuang Freya Guan Yu Ymir
Praca zespołowa
Początek:
Polecam kupić te itemy, które napisałem i iść pomóc zdobyć blue buff(może Tobie zostawią), a później szybkość lub red buff, wszystko zależy od tego której stronie pójdziesz pomóc. Nie będę pisał nic o mid harpiach, bo poradnik robiony raczej dla początkujących(każdy doświadczony gracz wie doskonale, co się z nimi robi). Następnie wracamy na linie i czyścimy miniony z 1, czasem rzucamy 3, ew. leczymy się 3( mowa oczywiście o skillach, 1-4). Jak tylko będziesz miał pieniądze na doom orb to wróć, żeby jak najszybciej go nastackować. Musisz grać bardzo uważnie, bo nie masz escape, a jungler może wyjść z każdej niemal strony.

Ra może grać wszędzie, zarówno na solo linii, jak i na mid i duo jako supprt. Wszystko zależy od Ciebie i kolegów z drużyny, jednak gra wszędzie wygląda podobnie, czyścimy miniony i 3 się leczymy/też rzucamy przed miniony jak Kuang swoje tornado. Ra ma dobre skille do gry agresywnej, możesz próbować nękać przeciwnika i zmuszać go do powrotów do bazy, dzięki czemu jego farma i lvl będzie gorsza od Twojej.

W late game będziesz zadawał bardzo duże obrażenia, Twoje drużyna będzie liczyć na Twoje ulti i leczenie. W teamfightach trzymaj się z tyłu, jeden stun i w parę sekund nie żyjesz. Z daleka używaj 1 na środek walki i patrz kto ma mało hp, celne ulti i już jeden wróg mniej.

Bardzo ważne jest Purification beads, jeśli przeciwko Tobie staje Anubis/Ares/Hades itp. może Cię to uratować od śmierci i stracenia stacków z orba.

Najlepsi partnerzy na duo lane:
Ares - Dzięki świetnemu ulti przyciąga przeciwników do siebie i ich stunuje. Gdy przeciwni Bogowie zostaną zestunowani to uderzamy ulti w łatwy cel. Poza tym spowolnienie dzięki łańcuchom, znacznie może ułatwić nam trafienie z ulti.

Bacchus - Ma niezwykłe combo, skok + Stun + Intoxicate w połączeniu z naszym ulti jest niemal pewną śmiercią dla wrogiego Boga.

Guan Yu - Genialne ulti, Zadaję kolosalne obrażenia i w dodatku za 3 razem stunuje. Jego ulti w połączeniu z 2 skillem daje nam olbrzymią szansę na trafienie wroga z ulti.

Ymir - Bardzo dobry stun + 2 skill który spowalnia wroga i do tego ściana. To wszystko bardzo ułatwia trafienie wrogiego Boga.

Thor - Jego ulti + 2 kill zapewnia odpowienią ilośc stunu, dzięki czemu zdążymy trafić z ulti. Nawet jeśli przeciwnik przeżyję, to szansa na uczieczkę jest niewielka, dzięki teleportowi Thora(skill 1).
Junglowanie
Staraj się szczególnie w mid game czyścić Harpie środkowe, znacznie szybciej wyfarmisz golda, dzięki czemu będziesz mógł zdominować przeciwnika.

Ra dzięki 1 i 3 może dosyć sprawnie czyścić campy, ale polecam skupić się na blue buffie, jest to z pewnością najbardziej potrzebny buff dla Ra.
Podsumowanie
Ra to bardzo dobra postać, w odpowiednich rękach może naprawdę sporo namieszać, tak jak pisałem build pod damage, można dzięki niemu zabrać spor hp przeciwnikowi, z pewnością jeden z najlepszych Bogó w grze ze względu na uniwersalność

To chyba na tyle, dzięki za przeczytanie.
Pozdrawiam


Reklama

Komentarze


avatarReaktywny
Nie używałem jeszcze tego builidu , ale spróbuje i przy okazji ocenie Tobie ten builid jak nagram jakis odcinek ze Smite . Ogólnie ładnie to wszystko rozpisałeś i to mi sie podoba . Bardzo ładnie skille opisane i itemy , napisałes na jakich liniach może grać Ra i jak używać skilli , ale mi sie wydaje , żeby najpierw maxować skill pod numerem 1 :) Ogólnie builid mi sie podoba napewno go wupróbuje .
24.08.2013 (17:16)
avatarsaVek
Opisy skili bezużyteczne wchodzisz do gry w boga i masz opis skill i jak chcesz po polsku wbijasz na taką stronkę jak ta w danego boga i masz opisy zbędny text aby naciągnąć jakość poradnika.
24.08.2013 (18:58)
avatarsaVek
Do tego ogarnięci gracze jeśli będziesz grał tym ra na solo/midzie zanim złożysz buty do końca albo dobijesz ten 10 lvl złapią na tobie 3-4 kile, przykampia na tobie bo nie masz butów i składasz doomorba jesteś strasznie kruchy.
24.08.2013 (19:02)
avatarMiasekk (8)
saVek myslę, że ta strona jest zrobiona po to żeby stać się najważniejszą stroną o smite w Polsce, więc opisy skilli jak najbardziej powinny być, w grze masz poa angielsku wszystko, więc ktoś wchodzi na smitebuild(jak ja niegdyś na smitefire) i ma wszystko jasne. Skoro miałbym nie pisać o tym co dają skille to co miałbym umieścić pod tą rubryką? Pisząc, że ulti ma np. niski cooldown i potęzny dmg to chyba lepiej żeby ktoś miał od razu. wyżej napisane jakie cd i obrażenia. Nie uważasz, że brzydko wyglądało by to bez tego jak skill wygląda, tylko samo to co napisałem pod nim? To chyba oczywiste, że skoro robię build na konkurs to muszę zrobić bardzo estetytczny i przydatny build. Muszę jak najwięcej informacji przekazać o nim. Przecież te wstawki nie wyrządzają JAKIEJKOLWIEK szkody, tym bardziej nie rozumiem czemu się akurat do tego przyczepiłeś.

Czy masz buty czy też nie masz, odpowiedni focus i i tak możesc paśc. Dlatego maksuje 3 żeby można było się uleczyć i jak najdłużej przeżyć na linii. Spokojnie stackuje orba i gdy nadarzy się odpowiednia sytuacja to atakuje. Niektórzy najpierw maksują orba potem buty, niektórzy na odwrót, mi osobiście najlepiej się gra na początku z doom orbem i dlatego taki jest build, a nie inny.
24.08.2013 (20:07)
avatarDeGreZet (713)
Chrystuśe Paniuśe Świętojański, ale od czego jest zakładka Bogowie na górze strony?
Wixa o wszystko zadbał, więc wystarczy zajrzeć. BTW. Długoś nie zawsze idzie w parze z jakością, więc nie ma co tutaj mówić o naciąganiu Savek. :P
24.08.2013 (21:01)
avatarsaVek
przecei o tym mówie
24.08.2013 (21:20)
avatarMiasekk (8)
Kiedyś jak byłem początkującym to zawsze patrzyłem na buildy na Smitefire i mimo, że tam są zakładki na górze z itemami to i tak w więkoszości buildów jest opisane wszystko. Masz wszystko od razu w buildzie, jak działa skill i jego plusy, znacznie lepiej to wygląda niż miałoby być bez tego. O dziwo spojrzałem na build Wuya i również miał tam napisane skille wszystkie, a Ty DeGreZet nic już nie napisałeś o tym w tamtym buildzie, huh?
24.08.2013 (21:24)
avatarDeGreZet (713)
Miasekk - to jest właśnie sztuczne wydłużanie treści. :P W buildach na SmiteFire (niektórych oczywiście) również jest masa niepotrzebnego tekstu. Po za tym na naszej stronie w w builach też można zobaczyć info na temat skilli - wystarczy najechać na okone umiejętności w miejscu gdzie ustawione jest ich rozdawanie. ;)
A co do twojego zarzutu do niejakiego Wuya i do mnie to zarzuć kontekst bo za chiny nie wiem o czym mówisz.
24.08.2013 (21:35)
avatarMiasekk (8)
Nie mówię o żadnym kontekście, tylko, że również pod skill ma wklejone tak jak ja te umiejętności i nie miałeś co do tego zastrzeżeń(i nie dziwi mnie, bo to normalne i znacznie ładniej build cały się prezentuję). Znasz skille to nie czytaj, nie znasz to czytaj, nikt nie zmusza, lepiej żeby było coś niż miałoby czegoś zabraknąć
24.08.2013 (22:17)
avatarShirei (1313)
Ale właśnie o to mu chodzi. Że lepiej, aby było mniej, ale było to, co ważne. Osobiście nie będę się czepiać niczego, wszystko się okaże 28.08. ;p
24.08.2013 (22:24)
avatarDeGreZet (713)
Tak, tylko, że ja w moich buildach nie wypisuje tego co można znaleść w rozkładzie pkt. um. (czyli dmg, cd, koszt many), tylko opisuje kiedy i jak używamy skilli i piszę trochę o ich działaniu bo takie info nie zawsze znajduje się w opisie skilla, ewentualnie uderzam jakimś nieśmiesznym żartem na temat danej umiejętności.
A tak na przyszłość - jeżeli ktoś pyta Cię o "kontekst" to chodzi mu oto, żebyś sprecyzował zarzut i podał przykład, na którym go budowałeś
25.08.2013 (0:04)
avatarMiasekk (8)
Nie pytam Cię o Twoje buildy, tylko o tamten konkretny.
25.08.2013 (7:38)
avatarkuba
czyli ten build jest dobry czy nie?
10.01.2014 (15:51)
avatarDeGreZet (713)
() life steala na Ra? Łaj?

Po za tym Haevently Agility prawie obowiązkowe do teamfightów.
11.05.2014 (17:25)
avatarShirei (1313)
Gdzie ty tu masz lifesteal DeGre?

Zresztą build chyba trochę nieaktualny... Focused Voidstone chociażby.
11.05.2014 (17:28)
avatarAdamkazmirowicz
Pograłem na tym buildzie trochę , maxowanie 3 skilla jest mało opłacalne jeżeli chcemy zgankować inną linie/zabić naszego wroga na linii , aczkolwiek heal minionów / siebie jest bardzo dobry.
Kupując doom orb lepiej posiadać wardy inaczej jungler wroga nas zaskoczy bo ra to łatwy cel , brak ucieczki czyni go postacią którą trzeba grać ostrożnie
01.07.2014 (10:09)
avatarGlacio
@UP
JEZU SKOŃCZ PIERDOLIĆ ; _ ; Ra jak odpali wymaxowany heal i będzie w nim krążyć jest invicible trolem i wcale nie jest łatwym celem plz.
01.07.2014 (11:38)
avatarRainbowBoy (16)
Dobry Bulid :) Przydała by się aktualizacja ^^
20.07.2014 (14:19)
avatarMiasekk (8)
Niestety build nie jestem w stanie zaktualizować, ponieważ już nie gram w Smite od bardzo długiego czasu i nie wiem jakie teraz itemy są na niego dobre, z góry przepraszam i proszę o zrozumienie :)
02.09.2014 (17:31)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!