Makubmaska

Dodane przez  DarkCry 03.12.2014 (12:50)

Kumbhakarna
Podstawowe informacje
ocena
BógKumbhakarna42463
Kupione przedmioty
Podstawowe
Reklama
Umiejetności
Throw Back
1234567891011121314151617181920
Groggy Strike
1234567891011121314151617181920
Mighty Yawn
1234567891011121314151617181920
Epic Uppercut
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie

Kumbhakarna
Postać ta została zapewne została po to by utrudnić życie przeciwnikowi w każdej okazałości. Jego siłą jest tona CC, którą serwuje linii, a najlepiej sprawdza się jako supp. We wprowadzeniu nie będę się rozpisywać, wszystkie + i -, build czy porady znajdziecie poniżej.
Plusy i Minusy
Plusze:
+Chodzący cecek.
+Pasywka która pozwala na zabawę z przeciwnikami, dobre pchnięcie lini.
+Nie ma problemu z ucieczką czy dogonieniem przeciwnika na krótkim dystansie.
+Strasznie krótkie CD
+"Ciężki" do zabicia.
+Proste i przyjemne combo.
+Świetnie sprawdza się w roli suppa.
Minusze:
-Brak dmg.
-Nieumiejętnie wykorzystany ultimejt potrafi zepsuć walkę drużynową.
-Brak doskoku na długi dystans.
Umiejętności
Pasywka:
Sleepy- to co leniuchy lubią robić najbardziej. Pasywna moc jest olbrzymia, pozwala praktycznie na wszystko od pchnięcia lini, obrony wieży do zainicjowania walki z której wyjdziesz żywy, bo przeciwnicy nie będą czasu mieli by wykończyć grzecznie śpiącego Kumbaski
1)Throw Back- skill 365w1 na temat tego skilla można się rozpisywać i pisać poematy. Świetny do dogonienia jak i ucieczki, dobijacz i oczyszcza świetnie tym skillem co świetnie współgra z adc który nie musi spędzać tyle czasu na biciu minionów. Jego maksowanie jako pierwszy skill jest najbardziej korzystne, gdy dostajemy po pośladkach możemy skupić się na 3.
2)Groggy Strike- Służy głównie do comba, czasem gdy mamy mniej życia możemy odwrócić się podczas napiniania i ogłuszyć goniących nas przeciwników. Opłacałoby się maksować ten skill gdyby miał skrócony czas odnowienia czy wydłużony czas trwania stuna, niestety rozwijamy jako ostatnie.
3)Mighty Yawn- Obszarowe uśpienie i slow w jednym, świetna umeijętność defensywna, pozwala na odizolowanie wrogów od naszego współlinowca.
4)Epic Uppercut- Ta umiejętność to kula śnieżna, jeżeli ogarniamy sprawę wygrywamy walkę, jeżeli nie wpadamy w kulę i spadamy na samo dno wciągając w to naszego adc. Sporo zależy od naszego użycia tej umiejętności, nigdy nie używaj tej umiejętności gdy masz pewność że postacie typu Scylla, Ra ultują tą postać lub grupę wrogów, nie dość przeciwnik zniknie z pola rażenia to wrogowie zostaną odepchnięci. Skill dobry do ucieczki, a do tego świetny czas odnowienia! Skill dość łatwy do kontry wytarczy odskoczyć, przyśpieszyć, niewrażliwka(należy pamiętać by nie ultować ultujących(xD) Ra, Scylli, Hadesa etc.

WoboCombo:
+++++
Przedmioty
Kupowanie przedmiotów głównie polega na jak największej ilości życia i ABSów. Problem zaczyna się z aktywami, głównie polega na tym jakich przeciwników mamy.
-Blink, głównie kupowany na postacie które posiadają w swojej drużynie pełno dashujących postaci.
Curse/Agilitka zależnie czy wolisz by team spowolnić przeciwników gdy macie sporo obrażeń obszarowych lub doganiał/miał lepszą możliwość ucieczki po nieudanej walce.
- Fist, dla naszej postaci świetny, kolejny stun? A prosze bardzo nigdy nie pogardzę kolejnym!
Purification- Przedmiot bardzo sytuacyjny, jakoś sporadycznie kupowany na Kumbe tylko i wyłącznie gdy nie możesz przejść przez las cc przeciwników.

Większość przedmiotów składamy głównie pod drużynę przeciwną. Zazwyczaj w każdym meczu zmienia się kolejność zakupu jak i kupuje się inne przedmioty, należy pamiętać!:

Kupujemy jako jeden z pierwszych przedmiotów by jak najszybciej zebrać ładunki.
/Kumba jest dość mannożerny warto kupić jakiś item dający manne/regenerujący ją.
Świetny przedmiot dla tanków lecz nie dla Ciebie! Pasy przedmiotu powoduje że twoje uśpienie jest niepraktyczne, odradzam kupno tego przedmiotu.
, , nudzisz się grając tankiem? Możesz zawsze spróbować wplątać te przedmioty w swój ekwipunek, dodadzą trochę mocy i życia, pytanie tylko czy się opłaci(zebranie ładunków troszki potrwa)?
Praca zespołowa
Dobrze współgra z praktycznie każdym bogiem lecz upatrzyłem sobie kilku z którymi linia to przyjemność:
- Rama: Ramie brak stuna, więc supp z taką ilością cc spowoduje że linia to będzie sama przyjemność. Rama oferuję ogromny dmg. połączony z prędkością ataku, wystarczy jeden dobrze wymierzony stun by zaowocował zabójstwem.
- Neith ew. Artemida- Stun na każdym kroku, przeciwnik będzie miał do wyboru tylko
a)otrzymać stuna od nas.
b)otrzymać stuna od Neith/Artemidki
- Ah Muzen Cab:Tutaj największą korzyścią dla Kumby są ule, dzięki nim nasz bóg nie będzie miał takich problemów z życiem czy poruszaniem się, za to Cab nie będzie miał problemu z swoim miodkiem czy ulti bo przecież to z nich on harasuje :)

Supp z którymi możesz mieć problem:
- Bacchus: Kolejna postać cc, nie pozwól by on jako pierwszy podszedł a raczej podskoczył do twojego adc, gdy to zrobi może być za późno. Jego bekanie to największe zmartwienie nie wspominając o doskoku i ulti które może spowodować nietrafienie ze swoich umiejętności. Jak dla mnie największy conterpick dla Kumby.
- Janus: bog portał spowoduje że będziemy mieli problem z podejściem do wrogiego adc(dobry Janus), Będzie nam uprzykrzać grę portalami, slowem a także dmg. który jest dość odczuwalny.
- Ymir: bóg slowów, całe szczęście nasze umiejętności są odporne na spowolnienie o tyle gdy ich nie będziemy uzywać będziemy mieli problem z całokształtem gry, ściany, zamrożenie, slowy żadna z tych rzeczy nie umili nam gry.
Junglowanie
Nom ten tego ten...
Podsumowanie
Postać ta została stworzona z myślą o wspieraniu twojego adc, postać ta pozwala na bardzo dużo, wszelkie ograniczenia są w twojej głowie! Im więcej rozegrasz meczy tym bardziej wiesz jaka siła drzemie w tej postaci. Build ten został głównie stworzony na przeciętny mecz, większość meczy wymaga dopasowania przedmiotów i strategi pod przeciwników, Nic nie stoi na przeszkodzie by go edytować i zmieniać :) Za wszelkie uwagi i komentarze dziękuję zapraszam do dyskusji :)


Reklama

Komentarze


avatarWonlann (212)
Jak używasz itemu którego nie ma w grze ? :v
03.12.2014 (16:01)
avatarLukinaczi (57)
Sposobem( ͡° ͜ʖ ͡°)
03.12.2014 (16:21)
avatarBallcadeias (1272)
Nie kradnij mojego Lenny fejsa!
03.12.2014 (16:44)
avatarLukinaczi (57)
@Balcdajs, kim ty jesteś nołnejmie, żeby na mnie najeżdżać? >_>
03.12.2014 (19:13)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!