Meduza - Kamienne serce na Arenę

Dodane przez  Sharothar 12.04.2015 (0:19)

Medusa
Podstawowe informacje
ocena
BógMedusa118055
Kupione przedmioty
Podstawowe
Zastępcze
Reklama
Umiejetności
Viper Shot
1234567891011121314151617181920
Acid Spray
1234567891011121314151617181920
Lacerate
1234567891011121314151617181920
Petrify
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Meduza – w mitologii greckiej była najmłodszą z trzech Gorgon i najgroźniejszą (często przypisuje się imię Gorgony samej tylko Meduzie). Jako jedyna z trzech Gorgon była śmiertelna. Zamiast włosów miała węże, a jej spojrzenie zamieniało żywe istoty w kamień. Jedynym lekiem na to były łzy jednorożca.Meduza ponoć była tak piękna, że zakochał się w niej Posejdon i uwiódł w świątyni Ateny.Mit o Meduzie uległ ewolucji. Z początku Meduza była jednym z bóstw przedolimpijskich, potworem. W późniejszych wersjach zaczęto ją uważać za ofiarę zemsty bogini Ateny. Meduza miała być piękną dziewczyną, która ośmieliła się rywalizować urodą z boginią. Atena zamieniła więc Meduzę (i jej siostry, Steno i Euriale) w skrzydlate, okropnie brzydkie potwory ze żmijami zamiast włosów i szponami u dłoni.Meduza została zabita przez Perseusza, który odciął jej głowę, a dzieci uwięzione w jej łonie wyskoczyły z szyi Gorgony Pegaz i Chrysaor. Jej głowę Atena umieściła na egidzie, tarczy Zeusa.

TYP: Hunter ( Łowca)
TRUDNOŚĆ: Zaawansowana / Średnia
PORADNIK: ARENA

OPIS Boga owszem może jest zbędnym zapychaczem ale hołduje zasadzie by zawsze poznać też swoją postać nie tylko ze strony grywalnej, jeśli nie jesteś zainteresowany mitologią scrolluj dalej ;)
Plusy i Minusy


Plusy:
- Przydatny pasyw pozwalający szybko się przemieszczać
- Ucieczka / Zatrzymanie przeciwnika przez Lacerate
- Szybkie czyszczenie fali minionów
- Wysokie obrażenia na jedną postać.
- Ult z CC nieuruchomiający przeciwników na określony czas

Minusy:
- Niestety papier i musi trzymać się z tyłu
- Z większą ilością przeciwników może być problem.
- Dopiero pod koniec gry nie odczuwamy zbytniego braku many.
- Ult unieruchamia tylko jeśli przeciwnicy są obróceni w stronę Meduzy
- Początkowo długi cooldown na skille
Umiejętności


Sidewinder
Meduza podczas poruszania się nie otrzymuje kary za poruszanie się na boki i otrzymuje tylko połowę kary za poruszanie się do tyłu.Viper Shot
Medusa strzela 3 żmijami w krótkim odstępie czasowym, które zatruwają cel zadając 10/15/20/25/30 (+10% fizycznej siły) jako obrażenia co 0.5s przez 1.5s. Szybkość ataku co poziom jest zwiększana.
Zastosowanie
Umiejętność niezwykle przydatna.Nie jest ograniczona czasowo. Zielone kulki znikają po wystrzeleniu żmii, a mamy ich aż 3. Idealnie połączenie z itemami pod kryta. Przez tego skilla nie musimy się też skupiać na kupowaniu itemów pod atack speed.Dodatkowo węże zatruwają cel i kill sam wpada bo wroga zabiła trucizna jeśli miał bardzo mało życia przy ucieczce.

Acid Spray
Meduza wypluwa kulę kwasu i rozpryskując kwas w stożku, zadając obrażenia dla każdego trafionego rywala.
Zastosowanie
Idealny skill do czyszczenia fali minionów. Kwas przeskakuje z jednego na drugiego po całym rządku. Dodatkowo kręcącym się wokół bogom zadaje niemałe obrażenia.

Lacerate
Meduza szybko ślizga się naprzód chwytając i tnąc pierwszego napotkanego Boga (przechodzi przez miniony). Uderzenie zostawia przeciwnika w bólu redukując leczenie na 3s.
Zastosowanie
Skill wykorzystywany głównie do ucieczki lub przytrzymania wrogiego uciekającego boga albo tego co goni naszego sojusznika. Warto wykorzystywać to na postacie leczące się ze względu na redukcję leczenia.

Petrify
Medusa zdejmuje maskę ukazując swoje prawdziwe oblicze, wyzwalając potężny podmuch z jej przerażającego spojrzenia Gorgony. Wrogowie w stożku otrzymują obrażenia i są ogłuszeni na 2s gdy są odwróceni w stronę Medusy. Wrogowie nie patrzący na Medusę otrzymują połowę obrażeń i są spowolnieni na 3s. Bogowie zabici przez spojrzenie Medusy zamienią się w kamienny posąg by straszyć innych wrogów.
Zastosowanie
Op Ult. Niestety użyteczny jest tylko jeśli wyczujemy idealny moment. Niestety czas zmiany w kamień jest bardzo krótki. Skill ten przydatny jest tylko w teamfightach. Wróg często go przewiduje i się odwraca dostając tylko spowolnienie, ale jak to mówią lepszy rydz niż nic, bo spowolnionego boga łatwiej dopaść.

Combo z Ultem
-> -> ->

Combo bez Ulta (jedna z możliwych kombinacji)
-> ->

Przedmioty


Podstawowe
Ninja Tabi - Buty to podstawa każdego buildu. Dodatkowa szybkość ataku zawsze się przydaję, zresztą to podstawowe buty na każdego huntera.
Ichavial - Łuk dodający nam całkiem sporo atack speeda, początkowo nie jest on zbyt potrzebny gdyż z 1 skilla mamy już nie małe przyśpieszenie. Dodatkowo dodajemy sobie penetrację by rozłupywać Guardianów i Warriorów.
Soul Eater - Item dla lifeastealu, troche życia + szybkość ataku. Bardzo przydatna pasywka.
Rage - W połączeniu z Deathbringerem kryty wlatują jak szalone. Warto łączyć z Viper Shotem. Zamienne z Deathbringerem miejscami.
Deathbringer - Możemy sobie pozwolić na ten item jeśli mamy tyle funduszy ile trzeba, jeśli nie wybieramy zamiennie Rage'a.
Jotun Wrath Dla many i cooldownu na ulta.Dodatkowo kolejna porcja penetracji.Dodatkowe
Wingedblade przydaje się gdy drażnią nas wiry Posejdona i inne slowy.Na Arenie Bloodforge bardziej się przydaje niż "rękawiczka" bo tutaj nie trzeba zbierać stacków, a zazwyczaj w teamie trafi się mag aoe który miniony lubi podbierać swoimi skillami. Siła + średni lifesteal. Młotek Op item na Meduzę w połączeniu z jej Viper Shotem. Spowalniamy przeciwników przez co łatwiej ich ubić. Dodatkowo dostajemy troche życia które ratuje często skórę. Za jotuna można zamiennie brać Hydra Lament. Warto pomyśleć też o Transcedence i stackowaniu many jeśli jakiś mag aoe nie będzie nam kradł farmy. Jeśli nie pamiętajmy aby kupić mana potiony.
Praca zespołowa


Na samym początku staramy się zdobyć atack speed buffa. Jeśli gramy z kimś znajomym można pokusić się o podkradnięcie buffa wrogowi. Ten buff bardzo nam się przydaje gdyż możemy swobodnie i szybko przemieszczać się po arenie.Szczególnie na początku należy być ostrożnym. Warto poruszać się zygzakiem lub bokiem, łatwiej wtedy uniknąć ataków wrogów.

Miniony czyścimy za pomocą 2. Kiedy są zbite w kupce lub rządku plujemy na nie kwasem (taki sam efekt jest gdy bogowie są zbici w ciasną grupkę), warto to robić gdy w pobliżu stoją wrogowie bo również obrywają. Acid Spray służy nam też do dobijania uciekająch bogów dzięki całkiem sporemu zasięgowi. Przyznam szczerze że w ten sposób zabiłam najwięcej wrogów. Warto pamiętać o pilnowaniu minionów gdyż od tego również zależy zwycięstwo w grze, a nie tylko lataniu i zabijaniu przeciwników.

Przeciwników łapiemy i przytrzymujemy dla naszej drużyny z Lacerate. Jest to też dobry skill do ucieczki, więc nie warto go często marnować a zachować na sytuację gdy mamy mało życia i trzeba się wycofać. Ponad to spamujemy cały czas Viper Shotem.

Ult jak wspomniałam zależy od naszej intuicji i szczęścia.Jest łatwo przewidywalny i tylko przy pomocy guardianów ściagajacych wrogów jedno zbitą masę jest najbardziej użyteczny i zamienia ich w kamień. Jeśli wrogowie są odwróceni plecami zostają spowolnieni ale wtedy również są łatwiejsi do zabicia.

Kto może sprawiać problemy?
Wiadomo że guardianie, dlatego warto zaopatrzyć się beadsy. Combo Tanathosa lub Posejdona może być zabójcze, warto podchodzić do tych postaci tylko wtedy gdy brakuje im many. Od kotów Bastet może być problem uciec, jeśli wykorzystaliśmy nasz skill z ucieczką. Warto mieć uwagę na Lokiego i zakupić wardy tak aby mieć go cały czas na oku, bo oprócz likwidowania magów jesteśmy jego kolejnym celem. Podobnie problem może być z Nemesis, gdy jej tarcza odbije większość naszych ciosów.
Junglowanie

Junglowanie na Arenie jest hmm jak to nazwać "niemożliwe", chyba że chcemy campy nazwać junglą.
Campy mogą nam posłużyć do zdobycia buffa jak i odnowieniu życia poprzez item z kradzieżą życia.


Jeśli możemy zdobywamy atack speed buffa. Combo wykonujemy przez połączenie Acid Spray + Viper Shot. Warto też pomyśleć o Mana buffie gdy żaden z magów nie jest nim zainteresowany w późniejszej grze, bo może nas drażnić brak many i częste cofanie się do bazy w celu jej uzupełnienia.
Podsumowanie


Wszyscy doskonale pamiętają "Hirołsową" Meduzę z zamku Loch, strzelającą z łuku? Zauważyliście nawet pewne podobieństwo kolorystyczne :D? Więc właśnie TO zainspirowało mnie do stworzenia tego poradnika. Spisuje się świetnie na różnych trybach i jest bardzo ciekawą postacią przez wachlarz unikalnych skilli. Każdy kto miłuje węże i wszystko co gadzie oraz łuskowe to na pewno zakocha się w Gorgonie :D Jak na tą chwile mogę pochwalić się K/D ratio powyżej 4 :3Reklama

Komentarze


avatarPanSIlent (1428)
Takie buildy to fetysz Shireia. Ale okej, żarty na bok.
Świetnie opisane, obrazki upiekniają, bla, bla, bla.
Leci 5.
12.04.2015 (9:50)
avatarExecution (405)
"Niestety czas zmiany w kamień jest bardzo krótki." 2 sekundy to mało? ;0 Mało która postać w Smite ma tak długiego stuna. Fakt, że muszą być odwróceni w stronę Meduzy ale dwie sekundy to duuużo. Aż za. Szczególnie w połączeniu z tauntem Ateny.
12.04.2015 (10:13)
avatarSharothar (250)
No dość sporo, ale dość szybko wydaje mi się że znika, chyba że to takie uczucie w podczas walki to 2 sekundy to mało szczególnie jak ratujesz się na ulcie ucieczką :P Na ostatnim meczu goniło mnie pięciu, używma ulta zamieniam wszystkich w kamień z uśmiechem na ryju i szybko do bazy bo mam połowe życia, a tutaj nope za krótko i nie ma jak uciec bo mnie dopadli ;__; I smuteg bo pierwsza śmierć od 10 minut. Więc miałam też to na myśli, ale mea culpa pisałam o późnej godzinie i oczy kleiły mi się do snu. Więc jak zauważycie jakieś byki to proszę o informacje :D
12.04.2015 (10:55)
avataraditirex (1084)
Ult meduzy jest zły zwłaszcza na siege. Wychodzę z jungli na ganka 4 ludzi, castuje ult, zamienia 3 z 4 w kamień, zabijam ich sam a z 4 trochę za bardzo sie pierniczylem ale jest triple! Build jeden z najbardziej wkurwiających czyli frosbound hammer też go czasem biorę jak mam zły dzieńXD. Daje 5/5 za całkiem dobry Opis i obrazgi.
12.04.2015 (11:17)
avatarDraxod (15)
Bardzo dobry build. Jest ładnie wykonany i posiada mnóstwo opisów. Ode mnie leci 5 ;)
12.04.2015 (11:19)
avatarxxTrinaPLxx (152)
Widać, że przyłożyłeś się do zrobienia tego buildu :) świetnie przygotowany, czyta się z przyjemnością :) dobra robota :)
12.04.2015 (15:38)
avatarAveEwenement (99)
Przyłożyłaś*
12.04.2015 (17:14)
avatarmeksyk (17)
Z tego co widze w opisie Ichavial`a to on żadnej penetracji nie daje polecam zamiast niego ASI wspomniana penetracja,AS i jeszcze lifesteala troszkę no i wtedy bloodforge`a można wymienić na coś lepszego bo jak dla mnie to dosyć drogi item a nie daje on tak wiele.

Ogólnie spoko.
12.04.2015 (17:26)
avatarPanSIlent (1428)
Wybacz, drobny błąd w edycji bazy danych.
Już poprawiony.
12.04.2015 (17:30)
avatarShirei (1313)
"Skill wykorzystywany głównie do ucieczki lub przytrzymania wrogiego uciekającego boga albo tego co goni naszego sojusznika. " - Słyszałem opinie ludzi, że ten "Grab" jest słaby, bo nie można przejść przez wroga, ja np. uważam, ze jest on genialny, dzięki temu, że zatrzymuje wroga w miejscu przynajmniej na chwilę. Wczoraj udało mi się zatrzymać Geba na "1". Co prawda dalej miał odpaloną "1" i po chwili mnie odrzucił, jednak przez cały pozostały czas trwania jego skilla poruszał się praktycznie w miejscu dzięki Grabowi Medusy. : )
20.06.2015 (18:49)
avatarSharothar (250)
Aktualizacja buildu 1.1
- Nowa szata graficzna
- Nowe przedmioty i lepsze ich alternatywy
24.11.2015 (18:53)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!