Śmierć spadająca z nieba

Dodane przez  LysyLuki 12.10.2015 (20:17)

Thor
Podstawowe informacje
ocena
BógThor125360
Kupione przedmioty
Podstawowe
2 do obrony za każde zabicie Boga lub asystę. (max 10 stacków). Po ewolucji otrzymujesz tarczę równą 100 Health +5 za poziom Która regeneruje się co 3s będąc poza walką. Tarcza zregeneruje się w pełni po upływie 30s.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Hide_of_the_Urchin.jpg">
Sytuacyjne
(10/20/20) Fizyczna siła
+(0/0/100) Fizyczna obrona +(5/30/50) Fizyczna obrona <br><br> <b>AURA</b> - Redukuje fizyczną obronę wroga o <font color="#3A9CEE">20</font> w odległości <font color="#3A9CEE">55</font> stóp.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Void_Shield.jpg">
Aktywki (do wyboru)
100 sekund.
Możesz ulepszyć relikt za 500 złota. Ulepszona wersja dodatkowo zwiększa otrzymywane obrażenia podczas leczenia o 20%. Czas użycia - 120 sekund.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Cursed_Akhn.jpg">
Reklama
Umiejetności
Mjolnir's Attunement
1234567891011121314151617181920
Tectonic Rift
1234567891011121314151617181920
Berserker Barrage
1234567891011121314151617181920
Anvil of Dawn
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam w moim pierwszym poradniku na tej stronie.

Będzie on dotyczył jednego z moich ulubionych zabójców - Thora.

Postaram się, żeby był zrozumiały zarówno dla nowych, jak i doświadczonych graczy.

Zapraszam do lektury i oceniania.
Plusy i Minusy
Plusy:
- Duża mobilność,
- 2 stuny, w tym 1 w postaci ściany
- Dobry do ganków,
- Pasyny skill dający nam siłę,
- Darmowy na start


Minusy:
- Źle użyta druga umiejętność może pozbawić życia nas lub naszego sojusznika,
- Skille zużywają sporo many

Umiejętności
- Thor dostaje za każdego wrogiego boga w pewnym promieniu 15 punktów siły fizycznej za postać (Maksymalnie 3 razy) - W praktyce prosty pasyw. Całkiem dobry, może dać 45 pkt. siły, co równe jest jednemu przedmiotowi pod siłę, co pozwala nam zbudować nieco obrony.


- Thor rzuca młot przed siebie, zadając obrażenia trafionym wrogom. Miniony trafione dwa razy odnoszą 50% obrażeń przy drugim trafieniu, a bogowie podwójne obrażenia. Podczas lotu Thor może przeteleportować się do młota, naciskając ponownie przycisk. - Jedna z umiejętności dająca Thorowi dużą mobilność (możemy teleportować się przez ściany), jednak potrafiąca zadać duże obrażenia. Ulepszamy ją jako drugą.


- Thor tworzy pęknięcie w linii prostej, blokując drogę i ogłuszając wrogów. - Jeden z naszych stunów będącym jednocześnie ścianą. Możemy tym np. zablokować drogę wrogom. Jednak musimy używać go ostrożnie, żeby nie przyblokować sojusznika, bo może się to źle skończyć. Ulepszamy ostatnie.


- Thor kręci młotem wokół siebie, zadając obrażenia wrogom. W trakcie trwania, zyskuje on odporność na podrzucenie w górę. - Prosty skill. Zadajemy obrażenia wrogom dookoła siebie. Ulepszamy pierwsze, ponieważ we wczesnej fazie gry to jest nasze główne źródło obrażeń.


- Thor wzbija się w powietrze. W tym czasie może wylądować na bardzo oddalonym obszarze, zadając obrażenia i stunując wrogów. - Ultimate Thora, będące zarazem wielką mobilnością, jak i obszarowym stunem. Skill przydatny również w gankach. Ulepszamy, kiedy się da.
Przedmioty
- Item startowy do dżungli. Kupujemy tylko na trybie Conquest, na innych mapach jej nie potrzebujemy.

- Najlepszy wybór na Thora, dają 40 pkt. siły i 18% movement speeda. W przypadku tego zabójcy, siła fizyczna to podstawa.

- Drugi przedmiot główny (po butach). Daje potrzebną nam fizyczną siłę, manę, penetrację i redukcję cooldowna skilii.

- Pora na odrobinę obrony. Od niedawna przedmiot ten jest często widywany, prawie u każdej klasy postaci. Daje fizyczną ochronę, trochę zdrowia i kolejną redukcję cooldownu, a także genialny pasyw, który przywraca nam zdrowie i manę za asystę lub zabójstwo.

- Kolejne 40 pkt. siły fizycznej, odrobina obrony i pasyw, który daje nam w zależności od naszego zdrowia +20 pkt siły, lub +20 pkt ochrony magicznej i fizycznej.

- Kolejna porcja ochron, dodatkowo zdrowie i mana. Przy każdym zabójstwie lub asyście dostajemy +2 ochrony fizycznej i magicznej.

W tym momencie sprzedajemy maskę.

- Siła i dodatkowa penetracja.


A teraz przedmioty sytuacyjne:

- Używamy zamiast Mail od Renewal,żeby nie przekroczyć redukcji CD. Kupujemy gdy przeciwnicy mają dużo ciężkiego CC w połączeniu z dużymi obrażeniami.

- Kupujemy go zamiast Titana, ponieważ też daje penetrację. Używamy, kiedy mamy zamiar wkradać się na tyły wrogów i niszczyć im fortyfikacje.

- Fizyczna siła i ochrona, aura redukująca ochronę wrogów. Stosujemy zamiast Mail of Renewal, albo Shifter Shield

- Używamy zamiast Titana, jeżeli chcemy się bawić w criticale.

A teraz aktywki:

- Przedmiot używany tylko w trybie Conquest, wybieram wersję ze stunem, gdyż według mnie druga wersja nie jest zbyt przydatna.

lub - Niebieską flagę bierzemy, kiedy wrogowie polegają głównie na bazowych atakach, a fioletową na postacie leczące.

- N a każdy tryb gry, oczyszcza nas z wszelkich CC.

- Rzadko używany, ale jeśli potrzebujemy, to lepiej mieć coś na ochronę przed obrażeniami

- Jeśli chcemy się trochę pobawić, bierzemy tarczę odbijającą obrażenia.


Praca zespołowa
Jako zabójca skupiamy się na wrażliwszych celach (magowie, łowcy), gdyż potrafią oni zadać dużo obrażeń, dlatego eliminujemy ich w pierwszej kolejności. Mamy sporo obrony, więc powinniśmy dać radę uciec do naszych kolegów.

Jeśli chodzi o teamfighty, staramy się lekko się schować, np. za ścianą, po inicjacji przez tanka wbijamy z ulta. Następnie częstujemy wrogów naszym kręciołem. Młot możemy zostawić do ucieczki, ale i do ataku. Drugą umiejętnością blokujemy wrogów, jeśli np. gonią naszych sojuszników, lub my ich gonimy, albo jeżeli chcemy ich unieruchomić do rzutu młotem.

Nasz ultimate ma bardzo daleki zasięg, więc można go odpalić z miejsca, gdzie nikt nie będzie nas słyszał. Możemy to wykorzystać do niespodziewanego ataku na wroga.

Thor dobrze współpracuje z:
- Nox może w nas wskoczyć w chwili używania ulta, dzięki czemu możemy ją przetransportować w miejsce walki. Musimy być jednak ostrożni, żeby wrogowie, w których wpadliśmy, jej nie zabili.

- Medusa ma dobrego ulta, nasz stun może być dla niej okazją do zabicia pojedynczego wroga, lub rozpyleniu spraya między wrogie szeregi.


Combosy:

Wersja 1:

Ult --> Spin --> Stun --> Młot

Wersja 2:

Stun --> Młot --> Teleportacja do młota i spin
Junglowanie
No, muszę sobie dać radę bez mapy Conquesta, więc mniej więcej opiszę schemat działania.

Na tryb Conquest na początek kupujemy maskę, 1 lvl buty, 1 lvl aktywa i po potionie na życie i manę.
Następnie udajemy się pod buffa do movement speeda (pomarańczowy) wraz z kolegą z solo (tam gdzie jest FG, a pierwsze wieże są blisko siebie. Bierzemy speeda i idziemy po manę dla solo (niebieski). Sygnalizujemy koledze ze środka, żeby pomógł nam ze środkowymi obozami, ponieważ dają one sporo złota i doświadczenia. Możemy je dla bezpieczeństwa owardować.
Wracamy na tylne małe harpie. Po ich zabiciu możemy udać się na gank dowolnej linii, lub wrócić do bazy jeśli potrzebujemy.

Obozy wzmocnień odradzają się co 4 minuty. Pamiętamy o robieniu ich.

Informacja dla nowszych graczy o przydziale buffów:

Niebieski- Mana- Solo
Pomarańczowy - Szybkość ruchu- Dla nas
Czerwony - Obrażenia - Mid (środek)
Fioletowy - Szybkość ataku - ADC (łowca)

W środkowej fazie gry, gankujemy częściej, zaczynamy powoli odpuszczać sobie obozy harpii. Od czasu do czasu przechodzimy w pobliżu Złotej Furii lub Ognistego Giganta. Zaczynają się powoli walki drużynowe.

Pod koniec już chodzimy drużynowo po dżungli, skupiamy się na walce i niszczeniu budowli wroga.
Podsumowanie
Serdecznie dziękuję tym którzy to przeczytali, może mój poświęcony czas się komuś przyda.

Proszę o szczere oceny, chcę wiedzieć co według was może być do poprawy.

Życzę miłej gry.


Reklama

Komentarze


avatarAdectos (21)
Nie gram za bardzo Thorem chociaż jest dosyć dobrą postacią w odpowiednich rękach. Jednak od siebie dodam tyle, że jest to assassyn nie warrior to też mu nie potrzeba aż tyle defa. Zabójca musi mieć dobre przyłożenie i nie pakować się w grupę wrogów (z racji na mały def). Dlatego też z aktywnych itemków odradzam branie Shielda, ponieważ i tak nie wytrzymamy zbyt wielu ciosów (wyjątkiem jest assassyn np jak kali, która ma ls niezły + pasyw). Tyle odemnie. Mogę dać 3 gwiazdki:)
13.10.2015 (3:21)
avatarVeniVidiVici (127)
emmm... Powiem co i jak:
- Jeżeli gramy w Jungli maxujemy 1, później 3 ponieważ jedynką można łatwiej czyścić kampy i ogólnie na start bierze się 1 bo zadaje więcej obrażeń na samym początku.
- Ogółem całkiem spoko, moim zdaniem Titan's bane powinien być wcześniej, na jakiś czwarty item a nie ostatni.
- Jak już jestem przy titanie, nie jestem pewien czy wymiana titana na Crushera jest dobrą opcją ponieważ z titanem możemy więcej zrobić tankom, wariorom mimo że się na nich nie skupiamy, ale jeżeli obijemy tanka to nie będzie on chciał rozpoczynać akcji :)
- Wyrzuć Malice z sytuacyjnych bo jeszcze ktoś to złoży na Thorze ._.
- Skoro mamy 2 stuny i dość niewielki cooldown to moim zdaniem marnowaniem aktywa jest Fist of The Gods.
- Co do postaci z którymi współpracuje thor to chyba jest zbędne bo thor współpracuje dobrze z połową bogów w smite ._.
Myślę że to tyle ode mnie, jak jeszcze coś mi się przypomni lub skojarzy to dopisze :) Pozdro Szejset.
13.10.2015 (6:53)
avatarPanSIlent (1428)
Zmień tylko tytuł i miodek. Sam build jest git.
13.10.2015 (12:24)
avatarTheJeron78 (41)
@VeniVidiVici może nie gramy w tą samą grę, ale:
po 1: Młotek zyskuje swoją moc w mid/late game, a nie w early..
po 2: Na początku więcej dmg zadaje 3, bardziej sie opłaca najpierw nią maxować, ponieważ raz, że łatwiej nią trafić i łatwiej sie czyści campy.

Co bo buildu, krytów nie polecam, lepiej iśc w Transa, więcej many i wiekszy dmg ze skili.
18.10.2015 (15:09)
avatarVeniVidiVici (127)
@TheJeron78
Dobra, powiedzmy że są 2 style gry na thorze:
a) Maxujemy 1 i naparzamy kombem 2-1
b) Maxujemy 3 i ultujemy kiedy tylko możemy
Ja sam maxuję 1 ponieważ ciągłe ultowanie mi nie wychodzi a podchodzenie na tyle blisko żeby zasięgiem 3 objąć przeciwnika jest dość niebezpeiczne ostatnimi czasy ( takie moje odczucia )
Co do dmg na początku masz rację ale w razie ganku nie mamy ucieczki ._.
18.10.2015 (17:24)
avatarTheJeron78 (41)
nie, combo na thora jest jedno
ult>2>1>3

do ucieczki masz 1 w razie czego a nie ulta :))
18.10.2015 (20:01)
avatarSilentShy (28)
Ja stosuje Ult>1>2>3
18.10.2015 (20:27)
avatarPitchPL (253)
@up

lol nie.

Combo to

Ult>1>2>3

Skorzystaj ze stuna przy ulcie.
18.10.2015 (20:28)
avatarSilentShy (28)
Napisałeś to samo co ja:D U mnie sie sprawdza bo przeciwnik nie zdąży sie ruszyć i młot go trafi jak wraca.
18.10.2015 (20:44)
avatarihjasty (908)
Ja tam widziałem jak kolesie kasowali z 2>1 w early. To miało takie dmg, że co papier to po pół HP z tego, jak kosa thana. Na Thorze jak grałem to jedynie Urchin na deffa i tyle, no i Shifter ale to skilowiec więc oczywiste chyba.
18.10.2015 (21:30)
avatarLysyLuki (38)
Serdecznie prosiłbym administrację o usunięcie tego buildu. Zamierzam zrobić go jeszcze raz.
19.02.2016 (21:57)
avatarPanSIlent (1428)
Skoro zamierzasz jeszcze raz, to zawsze możesz edytować swój build. Po co pisać tyle tekstu od nowa?
20.02.2016 (13:08)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!