Można coś ugrać

Dodane przez  Ignacjo 19.07.2017 (22:13)

Cu Chulainn
Podstawowe informacje
ocena
BógCu Chulainn31455
Kupione przedmioty
Podstawowe
sytuacyjne
Reklama
Umiejetności
Barbed Spear (Ground Slam)
1234567891011121314151617181920
Vent Anger
1234567891011121314151617181920
Salmon's Leap (Furious Charge)
1234567891011121314151617181920
Spear of Mortal Pain (War Cry)
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam, ponieważ mam taką dziwną cechę, że lubię grać postaciami mniej popularnymi to nie mogłem obojętnie przejść obok Cu Chulainna. Biorąc pod uwagę fakt, że postać jest właściwie bohaterem testowym, który wprowadza osobną mechanikę to nie wyszedł najlepiej. Właściwie każdy wojownik byłby lepszym pickiem niżeli Cu Chulainn. Mam nadzieję, że zostaną wprowadzone jakieś zmiany w tej postaci bo właściwie patrząc na jego zasób umiejętności to powinien być budowany pod cdr i siłę, aczkolwiek zdecydowanie lepiej wypada, gdy budujemy go na szybkość ataku, ponieważ dużo szybciej buduje punkty berserka. Starałem się trochę nim pograć na różnych buildach i według mnie na tym działa jak na razie dobrze. Zapraszam do lektury.
Plusy i Minusy
Plusy:
-Sporo cc(tu ult w postaci podstawowej i drugi skill, zgrabnie wykrywający np. lokiego)
-Duży wachlarz możliwości
-Redukcja leczenia na pierwszym skillu
-Możliwość dopasowania się do dużej ilości scenariuszy
-Dwa ulty
-Duża ilość życia
Minusy:
-Właściwie niskie obrażenia
-Konwertowanie many na HP jest słabe
-Słaby na solo
-Ciężko określić kiedy włączy się Berserk
Umiejętności
Pasywka- Berserk
Mana konwertuje się na życie, dostajemy dodatkowe zdrowie i siłę co poziom, posiadając 85% wściekłości zmieniamy się w berserka, który ma zwiększone maksymalne zdrowie i siłę-bardzo przyjemny buff, nawet jeżeli nie zmieniamy się w berserka to i tak jest odczuwalny
Zaznaczam na wstępie, że używanie umiejętności również regeneruje nam nieco wściekłości.
1.Barbed Spear (ground slam) - maksujemy jako pierwsze, skill pomocny do redukowania heala przeciwników i z solidnym dmg'em, radzi sobie z czyszczeniem linii, ogłusza miniony. Jako berserk uderzamy rękami w linii prostej ogłuszając wrogów.
2. Vent Anger - zadaje obrażenia obszarowe, niskie aczkolwiek dość częste by wykryć niewidzialnych wrogów i co ważne daje nam 10% do szybkości ruchu. Jako Berserk ta umiejętność zawsze jest włączona i nie pobiera wściekłości.
3. Salomon's Leap ( Furious Charge) - właściwie zwykły skok ale czy na pewno ? Cu chulainn skacze przed siebie i dodatkowo atakuje w linni prostej włucznią zwiększając zasięg rażenia skoku. Gdy jesteśmy berserkiem to ta umiejętność jest szarżą i spycha wrogów z naszej drogi.
4. Spear of Mortal Pain (War Cry) - Atak włócznią w formie kręgu zadaje spore obrażenia i podrzuca wrogów a war cry w formie berserka zadaje obrażenia obszarowe i powoduje drżenie, które spowalnia wrogów o 20 %.
Przedmioty
1. Warrior Tabi - właściwie najlepsze buty bo dają zastrzyk siły.
2. Mystical Mail - pełni rolę pomocniczą naszej dwójki bo zadaje ciągłe obrażenia jak ona, daje nam HP i ochronę fizyczną.
3. Quin's Sais - siła, szybkość ataku do budowania Berserka i pasywka właściwie zwiekszająca nasze obrażenia.
4. Pestilence - nie trafiłeś jedynką, nic nie szkodzi ten item i tak już zmniejsza leczenie wrogów, dodatkowo daje nam obrone magiczną i zdrowie.
5. Titan's Bane - zwiększa nasze obrażenia zadawane tankom i wieżą, teraz zabijamy ich jeszcze szybciej, penetracja.
6. Hastened Katana - szybkość ruchu, ataku i siła ataku czyli wszystko to co pomoże nam dogonić i zabić ofiarę.
Alternatywnie:
-Hide of the Urchin - zwiększa odporność, daje nam życie, bierzemy zamiast katany gdy mamy problem z przeżywalnością.
-Witch blade - movement, życie, szybkość ataku, bierzemy zamiast katany gdy za bardzo męczą nas adc
-Frostbound hammer - jeżeli uznamy, że życie przyda nam się bardziej niż szybkość ruchu i ataku, również zamiast katany.
Praca zespołowa
Cu Chulainn właściwie z każdym teamem tworzy owocną współpracę, ma dobry cc, redukcje heala i wachlarzem umiejętności potrafi wpasować się w kombinacje z innymi bohaterami. Z tego co zauważyłem to jego 2 jest dobrą kontrą na lokiego, nie da mu się zbliżyc do nas lub towarzyszy, oczywiście postacie leczące nie będą miały z nami prosto, wystarczy trafiać jedynką. Dobrze potrafi skontrować hunterów, oczywiście nie należy zbierać strzał na twarz. Dzięki skokowi, speedowi z 2 i katanie jesteśmy wstanie złapać każdego co robi z nas na prawdę mobilną bestię. Najczęściej używamy 1 do redukcji heala nastepnie próbujemy wskoczyć z 3, używamy ulta i jak najszybciej próbujemy zmienić się w berserka, wtedy ultujemy znowu i stunujemy ewentualnie uciekamy szarżą. Najlepiej przed skokiem mieć już zaczęte ładowanie berserka, wtedy mamy pewność, że się włączy. Jeżeli berserk się wyłączy to wyskakujemy bądź doskakujemy 3 do uciekających, w ucieczce bądź gonitwie pomoże nam również 2 zwiększająca szybkość ruchu.
Junglowanie
Po prostu nie, są lepsze picki xd
Podsumowanie
Uważam, że jest warty sprawdzenia i można z niego sporo wyciągnąć, jak pisałem we wstępie, oczywiście są lepsze picki od niego ale jeżeli jest ktoś uparty na akurat tę postać to jest się wstanie coś z niej wyciągnąć, choć mam nadzieję na zmiany, dziękuję za uwagę i oczywiście w miare postępu, bądź nowych rozwiązań i przemyśleń build będę zmieniał, edytował ;)


Reklama

Komentarze


avatarxSeNsix (95)
taki se build ;p wgl nwm co robi tam katana, trafniejszy był by frostbound hammer. Qui'sy na postac ktora nie jest pod hity tez dziwne :/
21.07.2017 (0:26)
avataraditirex (1084)
@xSeNsix
Frosbounda ma w sytuacyjnych.
Pod co niby jest cu chulain, pod abilitki? Jego skalowanie jest jak o kant dupy rozbić. Jak to Ignajco napisał, że próbował wiele wariantów i najlepiej mu idzie z tym ''ponieważ dużo szybciej buduje punkty berserka''. Na pasywie dodatkowo zwiększa mu się scaling dmg z basiców, więc czy to na prawdę takie głupie robić go pod basici?
Co do buildu, na pewno więcej napisane niż buildy u nie których użytkowników tej strony, więc jest to na plus. Irytuje mnie fakt, że coraz więcej ludzi wali mi tu jakąś ścianę tekstu, jakby trudno była dać jakiekolwiek obrazki żeby build wyglądał jakkolwiek ładniej czy co. Przydały by się jakieś odstępy w opisywanych przedmiotach czy skillach, bo wszystko się zlewa jak cholera.
21.07.2017 (9:25)
avatarihjasty (908)
Dobry bild pozdrawiam
21.07.2017 (18:45)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!