NEITH - do końca niepokorna

Dodane przez  Seshq 31.05.2014 (23:15)

Neith
Podstawowe informacje
ocena
BógNeith132628
Kupione przedmioty
Podstawowe
Reklama
Umiejetności
Spirit Arrow
1234567891011121314151617181920
Unravel
1234567891011121314151617181920
BackFlip
1234567891011121314151617181920
World Weaver
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam,
Jest to build, który stosuję już od dłuższego czasu. Stworzony jest metodą prób i błędów i póki co najbardziej mi odpowiada- mam nadzieję, że i Wam się przypodoba :).

NEITH
Jest to postać idealna do roli ADC (Attack Damage Carry). Dba ona o swoją pozycję na mapie, z początku jedynie zbiera "siły", by potem atakować z tzw. "przytupem". Klasa ta potrzebuje ochrony tanków, supportów i innych siłaczy, ponieważ w bliskim kontakcie może mieć kłopoty z przetrwaniem. ADC musi pamiętać o farmieniu, ponieważ w inny sposób nie doprowadzi się do swojej świetności. Czasami lepiej sobie odpuścić pogoń za wrogiem, nie mając przy tym pewności czy zaraz ktoś inny zza krzaków nie wyskoczy. Spokojnie, później się uciekinierowi odpłacisz :)

Mówią, że Neith jest jedną z najprostszych postaci, jednak jeżeli ktoś nie jest nią ograny to może mieć kłopot by choć jednego killa złapać :PTak naprawdę każdy bóg jest prosty - wystarczy trochę praktyki!
Plusy i Minusy
PLUSY
- spory dmg,
- możliwość szybkiego odwrotu,
- duża prędkość ataku.

MINUSY
- papierek, który w bliskim starciu może mieć nie lada problem.
Umiejętności
1 skill
- używamy głównie do rootowania przeciwników,
- przy ucieczce dobrze jest go zastosować w combo pt. "strzel + skocz = uciekaj" (wpierw używamy tego skilla, następnie 2 i mamy zwiększone szanse ucieczki)

2 skill
- głównie używany jest na miniony i inne potworki
- staram się go maxować od początku,
- za jego pomocą można troszkę się podleczyć,

3 skill
- warto go odblokować jako drugi z kolei, ponieważ na początku jako cienki papier mamy możliwość szybkiego odwrotu z linii ataku wroga
- dość późno zauważyłam, że pod K jest możliwość ustawienia sposobu Castowania skilla. Polecam by wybrać ostatnią opcję, czyli "Instant", ponieważ te ułamki sekund, które marnujemy na paniczne wciskanie klawisza myszki - mogą zostać skrócone i nasza obrona mogłaby być skuteczniejsza :) Oczywiście trzeba pamiętać o dobrym nakierowaniu targetu.

4 skill
- ten skill jest efektowny dopiero na jego wyższym levelu. W miarę możliwości należy go jak najszybciej wymaxować.
- na niskim levelu można go używać głównie do stunowania wrogów pomagając przy tym sojusznikom.
Przedmioty
Póki co taka kombinacja przedmiotów jak powyżej - najbardziej mi odpowiada, jednakże jestem otwarta na wasze opinie i propozycje zmiany. Początkowe 4 przedmioty wykupuję zawsze jak szybko to możliwe. Ostatnie 2 dobieram w zależności jak przedstawia się sytuacja na mapie.

Heartseeker - im szybciej wykupimy go tym lepiej. Stackuje kille minionów zwiększając odpowiednio siłę fizyczną. Jednak należy pamiętać, że przy każdej naszej śmierci stack się mniejsza przez co trzeba na nowo "farmić".

Hastened Fatalis - przy tym przedmiocie największą uwagę zwróciłam na szybkość ataku, a także pomocną pasywkę dającą możliwość "lawirowania" wśród wrogów. Oczywiście w połączeniu z dalszymi przedmiotami jest bardziej efektowna.

Ninja Tabi - szybkość poruszania jak zawsze ważna w trakcie walki, jednak uważam że redukcja czasu użycia umiejętności też ma duże znaczenie. W trakcie ewentualnej ucieczki im szybciej 1 czy 3 skill się zregeneruje - tym lepiej.

Rage - przez długi czas używałam Deathbringer, ale po trudach i znoju uznałam iż Rage jest bardziej efektowny w kwestii uderzeń krytycznych. Przy zwiększonej szybkości ataku Rage prędko wbija stacki, dzięki czemu krytyki o wiele szybciej wpadają.

Qin's Sais - zaciekawiła mnie w tym przedmiocie pasywka, a także ponownie zwiększona szybkość ataku.

Winged Blade - kiedy wróg trafi Neith slow'em, to ma dziewczyna przechlapane :P dlatego pasywka tego przedmiotu też jest pomocna. Również ponownie zostaje zredukowany czas regeneracji skilli i nieco zdrowia.

Aktywny przedmiot Meditation - gdy go wykupimy, nie musimy się tak martwić o braki w manie.

Dodatkowo warto kupić parę potków HP i MP. Zawsze warto mieć w zanadrzu przynajmniej po 2 każdego rodzaju.
Praca zespołowa
Na początku walki na Conquest najlepiej jest iść w duo z tankiem, guardianem albo właściwie z kimkolwiek, byleby to nie była postać z atakiem na odległość, bo wtedy nie jesteśmy już tak przydatni i pomocni. Wpierw najważniejsze dla nas to skupić się na zabijaniu minionów i pilnowaniu swojej ścieżki.

Dopiero po wbiciu paru leveli i wykupieniu przynajmniej pierwszego przedmiotu - możemy spróbować sił pod wieżą wroga. Skille 1 i 3 warto zostawić na wroga, zaś 2 stosować na miniony - lecząc się przy tym.

Gdy już wykupimy przynajmniej pierwsze 3 przedmioty, możemy spróbować nieco namieszać na ścieżkach swoich towarzyszy poprzez np. root wroga itd., ale i tak należy uważać na jungle i nie pchać się za bardzo na pierwszą linię ataku. Im więcej leveli wbijemy, tym mamy większe możliwości.

Co najważniejsze i wcześniej wspomniane - lepiej trzymajmy się z tyłu, jak tylko to możliwe. W końcu nie na darmo wszystkie nasze skille są na odległość :)
Junglowanie
Szczerze, nigdy nie próbowałam Junglowania tą postacią.
Niekiedy warto wskoczyć w wir akcji i pomóc towarzyszom gonionym przez wrogów - root + odskok i sojusznik obroniony, a i samemu można uciec.
Do jungli głównie wskakuje się po buffy. Ja ulubowałam sobie speed boost. Nie dość, że build jest pod prędkość, to z tym boostem przy ciągłym lawirowaniu WSADem ciężko nas dobrze stargetować :P
Podsumowanie
Build ten stworzony jest jak w/w głównie pod prędkość. Na pewno nie jest stworzony dla osób preferujących statyczną walkę :),

Przypuszczam, że nieco błędów popełniłam - w doborze przedmiotów jak i samym opisie :) Liczę na Wasze opinie i sugestie.

Pozdrawiam!

P.S. To mój pierwszy build wstawiony tutaj :P


Reklama

Komentarze


avatarGlacio
Bk, usuńcie to XDD Jeszcze tak zjebanego buildu nie widziałem.
01.06.2014 (0:06)
avatarGlacio
Death's Toll -> Transcedence -> Buty na cdr -> jotun/executioner -> rage -> executioner/jotun -> deathbringer
Pro elo żelo troll build, który uwielbiam.
01.06.2014 (0:09)
avatarHarlequinCahia (111)
Jakbym był adminem, to bym usuwał wszystkie buildy i komentarze typu:

"1 Neith stunuje"

lub

"obisidan szard bezuzyteczny, bo nie ma tu nic innego na penetracje
01.06.2014 (11:08)
avatarSeshq (2)
Zamiast krzycząc od razu o usuwaniu buildu liczyłabym bardziej na jakieś konstruktywne uwagi, bym mogła naprawić ewentualne niedoróbki.
01.06.2014 (12:04)
avatarBigDog
1. Brak DB!
2. Buty na CDR? lol
3. Medi
4. Fatalis...
5. Brak lifesteala...

Wymieniać dalej?
01.06.2014 (13:41)
avatarzajebanan (224)
Służę pomocą po pierwsze neith nie ma stuna tylko roota co liczy się z tym, że osoba która ma na sobie roota nie może sie ruszać ale nadal może atakować. Po drugie rage już nie daje AS więc opis jest błędny. Po trzecie kto składa butki na CD na ADC? Po czwarte nie ma żadnego itemy na LS co wiąże się z tym, że będziesz padać co 5 sec. Po piąte medytacja.... Rlly? Kup sprint aegis albo beadsy. Na medytacji grają ludzie z 5 lev max. Piszesz "lepiej trzymajmy się z tyłu, jak tylko możliwe" a kilka linijek później "ten build nie jest stworzony pod statyczną walkę". Nie ma to w ogóle sensu. ADC ma robić DMG a nie stać z tyłu i się przyglądać. Pewnie jeszcze coś bym znalazł ale mi się nie chce. Tyle z mojej strony
01.06.2014 (13:49)
avatarGandlafpl (120)
Ninja tabi i meditation to główne błędy tego buildu. Hastened fatails też odpada.
01.06.2014 (15:04)
avatarNie
Deathbringer może ale jeśli jesteś lepsza i mówisz że rage jest lepszy to ja już nie wiem co raz więcej śmieciowych bulidów na tej stronie nic przydatnego
01.06.2014 (15:52)
avatarGlacio
Nie przesadzajcie mistrzowie, bo ninja tabi akurat na Neith można wziąć lecz trzeba wtedy wziąć coś co zastąpi to przebicie tiatan's bane/executioner/asi/jotun. Neith pod cdr serio fajnie się gra.
01.06.2014 (17:36)
avatarmeksyk
A ktory skill przydaje ci sie na tyle aby zmniejszac czas oczekiwania na jego uzycie?
02.06.2014 (20:41)
avatarMocnyBlender (22)
Ult dobry dla teamu i do dobijania ale cierpi na tym nasz dmg
02.06.2014 (23:17)
avatarSeshq (2)
Z początku zależało mi najbardziej na 2 skillu, jednak teraz po dogłębnym przebadaniu waszych komentarzy i swojej postaci uważam iż 1 skill jest najpraktyczniejszy :) i rzeczywiście, butki mogą być inne. Jednak nie uważam, że lifestyle jest mi tak potrzebny :P 2 skill dość dobrze nadrabia w HP.
15.06.2014 (9:35)
avatarAgraelRaelag
Bez LF nie masz żadnych szans w starciu 1vs1 z innym ADC
15.06.2014 (10:41)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!