Neith na CQ, Joust, Siege - Sezon Trzeci [będzie aktualizacja do S4]

Dodane przez  ihjasty 14.06.2015 (16:21)

Neith
Podstawowe informacje
ocena
BógNeith173681
Kupione przedmioty
Podstawowe
Aktywy
Użytkowe
Reklama
Umiejetności
Spirit Arrow
1234567891011121314151617181920
Unravel
1234567891011121314151617181920
BackFlip
1234567891011121314151617181920
World Weaver
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Jest to aktualizacja poradnika do Neith na sezon 3, szczegółowy opis umiejętności, przedmiotów. Neith jest moim głównym ADC, build nie będzie niczym innowacyjnym kto ogląda Pro League ten może zauważyć taki zestaw u prawie każdego ADC, pograłem na nim trochę i muszę przyznać, że spisuje się świetnie.

ps. mogą zdarzać się literówki i inne podobne, niestety polonista nie jestem :/

Plusy i Minusy
Plusy:
- Mocny pierwszy skill dający dodatkowo roota.
- Leczenie na drugiej umiejętności
- Globalny ult potrafiący dobić uciekającego przeciwnika


Minusy:
- Trochę many zjada na początku :)
- Jak to ADC papier
- Escape mógłby być lepszy :>
Umiejętności
Broken Weave - Pasywna umiejętność naszego ADC, po śmierci jakiegokolwiek boga na mapie lub użycia 3 umiejętności przez okres jednej minuty pojawia się małe kółko. Nić znajdująca się na ziemi poprzez interakcje z innymi umiejętnościami daje nam dodatkowe efekty.

- Umiejętność numer jeden naszej Neith, umiejętność służąca do pushowania fali minionów na linii. Wysokie obrażenia + root sprawia że w early game jesteśmy wstanie w dość szybki sposób pozbawić życia jakiegoś papierowego boga. W połączeniu z naszą pasywką, umiejętność ta dostaję AŻ 100% więcej do siły i uderza wszystkich przeciwników w okręgu dodatkowo ich rootując.

- Druga umiejętność Neith, służy ona nam głównie do leczenia się UWAGA możemy się wyleczyć maksymalnie z 3 celów i dodatkowo jeśli w pobliżu leży kulka z pasywki także z niej za większą ilość odpowiadającą w opisie. Umiejętność ta także zapewnia zmniejszenia szybkości ataku przeciwnikowi jeśli tylko ten znajdzie się w zasięgu.

- Nasz system ucieczki, łatwy w użyciu zostawia w miejscu odskoku nić z pasywki i jeśli trafimy kogoś stożkiem z tej umiejętności spowalniamy go co daję nam bezpieczną ucieczkę pod wieże.

- Nasz ultimate skill ^^ Możemy być prawdziwym działkiem z naprowadzanymi laserowo pociskami :). Jeśli dobijamy kogoś odpalamy go w bezpiecznej okolicy ponieważ jesteśmy wtedy bezbronni. Pełne przeładowanie daje nam maksymalne obrażenia, używamy według oceny sytuacji, nie ma sensu używać jej kiedy np. bijemy się z wrogim ADC 1v1 bo po prostu czas animacji + niskie obrażenia (z 400 wyciągnie) mało nam pomogą a tylko unieruchomią i wrogi adc sprzątnie nas w sekundę :/. Używam go często aby pomóc kogoś zestunować i pomóc na linii. Praktyka czyni mistrza, także wszystkiego trzeba się nauczyć, ocenić sytuacje itd...

Przedmioty
Wklejam obrazki, nie będę pisał nazw przedmiotów, ponieważ jeden gra po angielsku inny po polsku, a obrazki wszędzie takie same :)

- Regeneracja HP i MP z hitów na początku dodatkowo trochę mocy fizycznej i HP i wybór jest prosty.

- Przedmiot dający nam mocny zastrzyk mocy w early game z tym przedmiotem nie dość, że zapewniamy manę naszej manożernej łuczniczce to w dodatku dostajemy sporo mocy i MP5.

- Do wyboru do koloru. Raz lecę na Ninja raz na Warrior, zależy co na linii na mocnych pusherów biorę Warrior, aby mieć wiecej mocy szybciej pushować, jednak zwykle (szczególnie w S3) wybieram Ninja, nie ma na CQ fiolet buffa więc trochę to boli i trzeba sobie czymś zastąpić na Arenkę czy Siege można się pokusić o Warriory.

- Szybkość ataku, lifesteal, penetracja ciekawy pasyw to coś co na pewno nam się przyda jak najbardziej na plus dla nszego buildu :)

- Jeszcze nie widziałem jakiś adcków bez tego przedmiotu, sporo mocy jak na psyhical, sporo prędkości ataku dodatkowo ta pasywka zdejmująca obronę z naszego przeciwnika przedmiot ten po prostu musi być.

- W końcu krytyki ^^, co tu pisać chyba każdy go używa i wie jak działa i do czego służy :)

- Ostatni przedmiot bez którego ADC, to tylko z nazwy. Przedmiot który musi być! Dzięki zakupie tanich przedmiotów na początku, kolejność jako 5 nie stanowi żadnego problemu.
Praca zespołowa
W pracy zespołowej opiszę co robić mniej więcej, samej gry nie przedstawię bo za każdy razem zależnie od sytuacji wygląda to inaczej. Na CQ na start kupujemy nasz item startowy, pierwszy poziom itemu od stacków i jedną potkę na HP. Ruszamy z naszym supportem i mid lanem do czerwonego campa, zbijamy idziemy do fioletowego, supp powinien użyć hoga my dobijamy sobie i lecimy bronić linii. Staramy się last hitować miniony i jak najszybciej pushować linie to dam nam przewagę nad przeciwnikami i kiedy nasze minionki będą szarżować ^^ na ich wieżę będziemy mogli ich na spokojnie obijać. Gorzej jeśli to nasz zpushują wtedy staramy się przetrwać, pamiętając abyśmy nie tracili last hitów i nie dawali wieży (naszej) obijać minionków bo wtedy tracimy te last hity. W ten sposób budujemy sobie przewagę nad przeciwnikiem. Pamiętajcie FARMA to najważniejsza rzecz w tej grze. Niczym są kille jeśli nie potrafimy farmić. Staramy się ustać na linii póki nie nafarmimy na cały poziom itemku od stacków. Jeśli nafarmimy wracamy się kupujemy go + 2 wardy, kolejna ważna rzecz WARDY!!! dają nam wizję na jungle i pokazuje kiedy możemy grać agresywniem, a kiedy lepiej się wycofać. Jeśli zabijemy wrogiego adc, pushujemy aż pod towera i staramy się go zbić co da nam i całej drużynie zastrzyk 100g za pierwszą wieżę i 300g za drugą (jak GF). Dalsza gra to ubijanie wrogich papierów i granie zespołowo, ADC jest także tym który zaczyna takie obiekty jak GF i FG przez swój basic i LS.

Kolejną ciekawą rzeczą jest gra kiedy to na lini nie mamy wrogiego adc, otóż nie pushujemy linii jak normalnie na siłę, a staramy się dokonywac tylko last hitów. Minionki przeciwnika obijają nasze minionki i je zabijają przez co wrogi adc podczas swej nie obecności traci na goldzie i expie.

POLECAM zajrzeć na kanał BaRRaCCuDDa

Chyba tutaj tyle reszta jakoś wyjdzie :)

Junglowanie
Raczej nie.

Podsumowanie
Startowy mocny adc, w miarę łatwy do ogarnięcia i gry na początek jak najbardziej polecam.

Reklama

Komentarze


avatarAdamkazmirowicz (807)
Ajjj :c
Prawie nic tutaj nie ma prócz pokazywania cycków neith , serqet oraz nu wy ;-;
Build jakiś innowacyjny nie jest,a za kilka dni będzie nieaktualny.
-Bluestone nie bedzie "OPOPOP"
-Heartseeker bedzie droższy
-Asi dostanie nerfa

Tak,trochę za dużo obrazków - aktualnie 3/5,może dam lepszą ocene jak nie bede widział co chwile cycków neith :D
14.06.2015 (16:36)
avatarihjasty (908)
Nawet nie przeczytałeś, bo napisałem że build innowacyjny nie jest :(. Bluestone tu masz rację pewnie powróci do łasko Death, Heart to tylko 100g wątpie że się zmieni, za dużo daje :). Asi 10% szybkości znerfią, może coś się zachwieje, w sumie Exe też dostaje podobnego nerfa. Po patchu build się z edytuje. Ja tylko aktualizuje w miarę itemki, jak się gra itp jak zrobiłem to u scylli, buildy są przestarzałe z przed roku dwóch gdzie nie które przedmioty nie mają racji bytu. teraz zauważyłem że bluestone nadal ma 4% jak jest 3 i wprowadziło mnie to w błąd. Moim skromnym zdaniem ktoś powinien posprzątać sektor poradników, bo jest stary przestarzały i w sumie 1 10 buildów na neith znalazłem 2 które jeszcze jakoś ujdą i buildach na innych bogów które najmłodze mają po 2 lata to już nie wspomnę.

A cycki będą, bo cech pozytywnych się nie ukrywa tylko eksponuje :3

Dzięki za komentarz, krytyka zawsze wskazana.
14.06.2015 (16:48)
avatarlukora (54)
Build taki jaki teraz się używa sam napisałem build z chyba tymi samymi itemami donre jest to że tych itemów oczywiście bez bluestonea ja używałem jeszcze w tamtym sezonie :) za kilka dni i tak już adc odejdzie do lamusa bo będą za słabi
14.06.2015 (20:03)
avatarihjasty (908)
Dodałem, bo ostatni poradnik który widnieje http://smitebuild.pl/home/bogowie/neith (oczywiście taki nadający się do czegoś) jest z początku 2014 roku a to było dawno, dawno temu. Twojego nigdzie nie widzę nakieruj mnie. Z tym że ADC odejdzie do lamusa to przesadziłeś ;), parę % na atack spedzie nie znerfi ramy lub choćby apollo, same koszty itemków zostały zwiększone o małe ilości. Same itemy kontrujące basicowców hmm nie wiem, pogramy zobaczymy jestem sceptycznie nastawiony.

https://docs.google.com/file/d/0B3FqXlbeEzVAQjBjQTRwU2JPNGs/edit
14.06.2015 (21:06)
avatarExecution (405)
@ihjasty z całym szacunkiem ale mamy swoje tłumaczenie (http://smitebuild.pl/patch-notes/patch-notes-nox-popsua-internety/) które jest o kilka poziomów lepsze niż to pokraczne i kiepskie coś co wrzuciłeś.

Żeby nie być gołosłownym kilka perełek z tego "tłumaczenia" które przytoczyłeś:
-Nox rozszerza swój cień - extend to nie rozszerzenie czegokolwiek tylko wydłużenie.

-oferuje nowe stworzenia w obozach z buffami - BUFFY, BUFFY DLA WSZYSTKICH, co my na targu jesteśmy?

-Rozegraj 30 godzin z graczem, którego podałeś jako Polecanego w swojej drużynie.

-Janus Specialny - polski język to trudny język.

-Cele, które cierpią na Bees! przez 4s są Rozbrojeni na 1s. - idę cierpieć razem z autorem tłumaczenia :p

-Naprawiono problem, w którym szybkie wywołanie mogło nie działać dla transformacji Orła. - tłumaczenie słowo w słowo OP

-Naprawiono błąd, w którym Xbalanque nie mógł atakować po użycie umiejętności. - polska języka trudna języka.
14.06.2015 (21:13)
avatarihjasty (908)
Z całym szacunkiem, ale to: Nox’s candles gather energy from all abilities she uses nie onacza tego Nox zbiera energię ze wszystkich użytych umiejetności i to pokraczne Świeczki Nox koncentrują energię z każdej umiejętności, jaką użyje, (to świecznki zbierają a nie Nox) ale nie czepiajmy się tłumaczeń, bo nie o to tu chodzi zastanawia mnie czemu ludzie przywiązują uwagę tylko do buildów, a tekst zawarty niżej jak i cały wygląd nie np. wypowiedz Adama 3 linijki o jakie to nerfy nie nadejdą i po co to komu i pare uwag odnośnie obrazków... Następny od lukora jaki to build on używa i że jaki to będzie do dupy za 2 dni bla bla bla... Może kiedyś się doczekam kiedy to będzie oceniany ogół a nie 2 minutowe ustawianie itemków (z mety) w ustawieniach. Czekam, aż ktoś przyjdzie i zjebie mnie za wartość metytoryczą a nie jakieś obrazki czy kopiowane itemki. AVE
14.06.2015 (21:32)
avatarExecution (405)
Ale czy ja gdzieś napisałem, że to Silenta jest idealne? Z całą pewnością nie znajdziesz tam tyle perełek co w tym drugim :p
14.06.2015 (21:35)
avatarihjasty (908)
Oba nie są idealne, ale nazywanie czyjejś ciężkiej pracy ZA DARMO HOBBISTYCZNIE pokracznej i kiepskiej i dając link do do ciut lepszej piszać przy tym ile to poziomów nie lepsza no proszę Cię Exe... :). Ja się cieszę, że ktoś to tłumaczy w ogóle i szacunek do nich za to że każdy patch w miarę ma ręce i nogi pod względem tłumaczenia, i suffer nie oznacza otrzymują. PIS AND LOF
14.06.2015 (21:42)
avatarShirei (1313)
No cóż Ihjasty, rozumiem twój punkt widzenia, nie rozumiem tylko czemu wrzucasz link do tłumaczenia, jeśli u nas już jest czytelne tłumaczenie.
14.06.2015 (22:17)
avataraditirex (1084)
Build jak na większości adc, ale nadal mnie zastanawia na co wam ten hs? Ludzie go kupują bo jest tani wow i daje całkiem spory dmg tylko chyba większość ludzi zapomina chyba że STAKI SPADAJĄ DO POŁOWY PO ZGONIE! Co wszyscy nagle myślą że są urodzonymi baracudami i będą trafiać każdym basiciem mieć staty 10:0 co mecz? Nagle wszyscy zrezygnowali z starego dobre gauntleta bo znerfili mu chyba z 10dmg czy 5dmg. Asi odejdzie może(narescie) z buildów i ludzie przerzucą się na ichavail, exutioner dostaje nerfa tylko na 5% wiec to taka duża różnica nie jest zgaduje że dużo ludzi z niego nie zrezygnuje.
14.06.2015 (22:34)
avatarOm3nov (348)
Jako że ja nie lubię adc i idzie mi nimi cienko to nie kupuje hsa bo jest to bez sensu tak samo nowicjuszom nie polecam. Jak ktos jest na tyle mocny to moze byc.
14.06.2015 (22:53)
avatarihjasty (908)
Shirei u was jakoś było dziwnie w dwóch tematach, a ja chciałem w jednym linku. Wasze lepsze, ale ciut przejrzystości by nie zaszkodziło :3

Adi hs daje mocnego kopa przy pushu na start i obijaniu wroga, stacków jest 50 nie 75 mocy jest 80 nie 55, szybciej sprawniej chcę to co mi potrzebne czyli przewagę na linii. Może nie wszystkie ale jeden 10:0 jest http://iv.pl/images/82476159447891855278.jpg, ale koniec z przechwałkami. Obecnie jakiego adc nie robię tym buildem gra mi się wyśmienicie. Staki owszem jak się padnie spadają, ale to większy motywator do nie robienia yolo akcji co za tym idzie klepanie wyników do 0.

Om3nov dla nowicjusza owszem może być ciężej, wtedy wskazane łapy i zamiast asi, ichiv lub ciut drożej trans i asi.
15.06.2015 (0:07)
avatarShirei (1313)
Też się cieszę, że rękawiczka daje nam moc magiczną, a executioner moc psychiczną.
01.07.2015 (0:26)
avatarihjasty (908)
Aktualizacja 1.0 .

- Poprawki błędów (w końcu nasza nitka nie dysponuje mocą magiczną)
- Zmiana buildu na ten aktualny i na topie.
- Usunięcie kilku obrazków (po paru miesiącach spojrzenia z dystansem serio przesadziłem)
- Nowe opisy przedmiotów
17.11.2015 (23:12)
avatarihjasty (908)
Aktualizacja 2.0.

- Zmiany w buildzie na którym gram:

http://smite.guru/match/hr/222720262
http://smite.guru/match/hr/222715402

Choć w sumie ostatnio na Ramie na dość starym buildzie którego chyba nikt nie pamięta wyciągnąłem przyzwoity wynik:

http://smite.guru/match/hr/225328030

O kant dupy rozbić te buildy wszystko zależy od drużynye, szczęścia i chyba skilla :DD
16.02.2016 (10:49)
avatarCrucy (657)
tylko od farta, ihjasty
16.02.2016 (12:02)
avatarihjasty (908)
Dzięki wiesz co... myślałem ze jestem dobry :( całe życie w kłamstwie :/
16.02.2016 (14:44)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!