Nike [będzie aktualizacja do S4]

Dodane przez  ihjasty 13.01.2017 (19:57)

Nike
Podstawowe informacje
ocena
BógNike01632
Kupione przedmioty
Podstawowe
Uśredniony
Pod fizyczne
Pod magiczne
Reklama
Umiejetności
Rend
1234567891011121314151617181920
Plan of Action
1234567891011121314151617181920
Valiant Leap
1234567891011121314151617181920
Sentinel of Zeus
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Nike to wojownik ukierunkowany pod walkę umiejętnościami. Jest to postać z dość potężnym spowolnieniem na jej umiejętności ultimate, dodatkowo tarcza którą otrzymujemy pozwala nam dość skutecznie inicjować walki. Nike ma bardzo ładne czyszczenie linii dzięki umiejętności Rend i buffa do niego Plan of Action. Jest dość popularnym pickiem co nie jest niczym dziwnym patrząc na to co oferuje.
Plusy i Minusy
Plusy:

- Dobra inicjacja walki
- Bardzo skuteczne Dive wież
- Dobra w team fightach

Minusy:

- słaby early game
- manożerna
- długie ładowania umiejętności
Umiejętności
To Victory! - Pasywna umiejętność Nike, Nike zbiera osiągnięcia dzięki którym moc oraz szybkość ruchu wzrasta dla całej drużyny osiągnięcia to:

Poziom pierwszy - 10 zabójstw zdobytych przez całą drużynę
Poziom drugi - Zabicie 250 minionów przez całą drużynę
Poziom trzeci - Dwóch sojuszników na poziomie 20

Poziomy zdobywamy niezależnie od siebie każdy nalicza się od startu meczu i nie ma znaczenia czy pierwsze osiągniemy 250 minionów czy 10 zabójstw.

Rend - Główna umiejętność zadająca obrażenia. Bez włączonego Plan of Action uderzymy tylko 2 razy, z włączonym uderzymy 3 razy z tym, że 3 umiejętność nałoży disarm. Maxujemy pierwsze.

Plan of Action - Nasz buff do obrażeń i HP5 wspomaga pozostałe umiejętności. Buff działa póki nie użyjemy jakiejkolwiek umiejętności. Maksujemy drugie

Valiant Leap - Nasz escape, inicjator walk, knock up. Jeśli mamy włączony Plan of Action skok jest szybszy. Maxujemy ostatnie

Sentinel of Zeus - Nasza umiejętność ultimate, po uruchomieniu dostajemy 40% tarczę z naszego zdrowia a także aplikujemy spowolnienia na naszych wrogach o wartość 40% umiejętność zadaje także obrażenia. Dodatkowym warto dodać, że wraz z umiejętnością Plan of Action dostajemy nie 40% a 60% tarcze i spowalniamy wrogów również o 60%. Maxujemy kiedy to możliwe.


Combo:

Naszego buffa włączmy na umiejętność którą uznamy za słuszną.

Valiant Leap>Sentinel of Zeus>Rand

Rend>Sentinel of Zeus> Valiant Leap

Valiant Leap>Rend>Sentinel of Zeus
Przedmioty
Buildy pod Joust/Arena/Clash/Siege:

Buty do wyboru, Warrior Tabi stosujemy w razie większej liczby fizycznych bogów, Rainfroced przydadzą nam się kiedy przeciwnik dysponuje mocnym early burstem. Nike jest miętką postacią w early.

Drugi przedmiot to protekcja do wyboru mamy Breastplate of Valor, Hide of the Urchin lub Genji's Guard. Wybieramy wedle uznania zwracając uwagę co jest po przeciwnej stronie barykady.

Trzeci przedmiot Jotunn's Wrath, Nike ma dość długie CD dodatkowo to wojownik na skille wybór nie powinien być zaskoczeniem.

Przedmioty przydatne do robienia obrażeń, mamy tutaj do wyboru Stone Cutting Sword, Bloodforge, Frostbound Hammer, Titan's Bane, Heartseeker. Nazyw przedmiotów będę pisał skrótowo, SCS obniża obronę przeciwnika dzięki spowolnieniu jakie mamy na ulcie jest dobrym wyborem dodatkow ma aż 50 mocy. BF wraz z Bulwarkiem i naszym ultimate daje taką tarczę, że aż czapki spadają 75 mocy także nie jest małą ilością. FH hp i spowolnienie są także ciekawą alternatywą jednakże łatwo nas kontrować Winged Bladem lub Sprintem. TB co tu pisać moc penetracja, HS dość ciekawe rozwiazanie wraz z jej buffem do szybkości poruszania i pasywką z HS możemy sprowadzać do ziemi każdego. Nie jest to jakiś wspaniały przedmiot na nią jednakże czasami w dobrych rękach może zdziałać cuda.

Dalej przedmioty takie jak Bulwark of Hope, Genji's Guard i Runic Shield używamy kiedy magiczne postacie dają się we znaki.

Jeśli potrzebujemy bardziej zbalansowanej obrony pożyteczne będą Mantle of Discord, Shifter's Shield, Spirit Robe

Przedmioty kiedy fizyczne postacie nas niszczą, Void Shield, Mystical Mail

Na sam koniec Witchblade na postacie z dużym AS i Winged Blade na różnego rodzaju postacie bazujące na spowolnieniach.

Conquest Build:

Na start zaopatrujemy się w Bluestone Pendant, ewentualnością jest Death's Tool jednakże Rend nie będzie miał takiej mocy jak z BP.

Jako drugi przedmiot to Warrior Tabi lub Reinforced Greaves. Warriory bierzemy jeśli czujemy się pewnie na linii z przeciwnikiem, dają nam więcej powera i szybszy clear. Drugie wiadomo jeśli chcemy trochę obrony na start.

Trzeci przedmiot w zależności co nam przyniesie linia. Pierwsza opcja to Jotunn jeśli czujemy się pewnie, inną opcją jest Breatplate na fizyczne lub Genji's na magiczne wybieramy jeśli nie czujemy się pewnie i potrzeba nam trochę obrony.

Dalej 5-6 przedmiot to Heartseeker i Shifter Shield. Przedmioty te możemy wymienić, Heartseeker daje nam nie złego bursta, Shifter także dodatkowo daje trochę obrony i sporo mocy.

Dalej przedajemy starter i kupujemy coś z tego: Void Shield na fizyczne, Runic Shield na magiczne Titan's Bane lub Bulwark of Hope to już wedle uznania.

Sytuacyjnymi przedmiotami są Pestilence, Brawler's Beat Stick z wiadomych powodów (szmacenia healerów)
Praca zespołowa
Jesteśmy wojownikiem frontlinerem, naszym zadaniem jest inicjacja walk stąd trochę deffa, aby być twardym skurczybykiem. Obecnie Nike jest jednym z lepszych warriorów pod względem tego co oferuje. Inicjacja walk cudo, dodatkowy buff dla całej drużyny miodzio trochę praktyki i niszczymy wszystko.
Junglowanie
Nie wiem nie znam się gram na boty
Podsumowanie
Build wraz z poradnikiem inspirowany pracą ze smitefire.com http://www.smitefire.com/smite/guide/dont-rest-on-your-laurels-solo-conquest-build-update-15541 jako, że nie było nic do niej postanowiłem nawet wspomóc się materiałami z obcej strony. Nie odpowiadam za przedmioty tutaj umieszczone nie testowałem tego, jako że już trochę gram jestem w stanie ocenić co jest dobre nawet bez testowania tego, a to wydaje mi się być ok. To nie jest kopia sporo tłumaczone parę rzeczy pominiętych. Wszelkie literówki się poprawi.


Reklama

Komentarze


Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!