Ouch Kuang - Bóg szybkiej przekąski

Dodane przez  MaxiMax 24.11.2016 (13:56)

Ao Kuang
Podstawowe informacje
ocena
BógAo Kuang21687
Kupione przedmioty
Podstawowe
Reklama
Umiejetności
Water Illusion
1234567891011121314151617181920
Dragon Call
1234567891011121314151617181920
Wild Storm
1234567891011121314151617181920
King of the Eastern Seas
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie

Siemka, chciałbym ci dzisiaj pomóc zrozumieć mentalność "Typowego-Ao Kuanga" i podpowiedzieć co możesz budować w różnych sytuacjach.

Jak nie znasz umiejętności tego Boga to lepiej je przeczytaj tu:
http://smitebuild.pl/home/bogowie/ao_kuang
bo ja od podstaw nie będę przynudzał!

Miłej lektury :)
Plusy i Minusy
+ Jego dmg jest już od pierwszego lvl-a niemożliwie wysoki - możesz wyzerować kogoś podstawowym atakiem wzmocnionym smokami z jego umiejętności 2 (jak tylko rzucisz smokami to nic wrogowi nie zrobisz)

+ Jego dmg rośnie, aż do lvl 20, kiedy rzucanie smoków wystarczy, żeby móc przekąsić przeciętnego maga, huntera lub assasina

+ Umie być niewidzialny (no powiedzcie, kto nie lubi Lokiego właśnie za tą umiejętność?)

+ Od 5lvl co 90sek. robi się głodny


- Jest brzydki :(

- Ma słaby VEL i teksty

- Jest squishy
Umiejętności
Teleportacja z niewidzialnością - kto na to wpadł? Wszechstronna umiejętność: Thanatos ultuje? Kliknij 1 i patrz jak boga śmierci krew zalewa, bo nie może cię znaleźć :P ; oczywiście możesz też tym inicjować, ale wtedy stajesz się łatwym celem (czasami lepiej kupić sobie blink do inicjacji) ;
dodajmy do tego, że jeżeli używasz tego jako ucieczki, to nie musisz koniecznie zerować celu, tylko możesz zostawić mu ok. 10%hp i wtedy teleportować się 1 po czym zdetonować wodną iluję i w ten sposób dobić go (przydatne w czasie walki pod wrogim fenixem lub wierzą).
Jeżeli masz ogon i wiesz, że jak się tepniesz 1, to wróg i tak cię dogoni to po prostu teleportuj się na jak najmniejszą odległość
(udajesz, że uciekasz dalej w przód) i skieruj się w przeciwną stronę #LOKISTYLE#


Przywołanie smoków - super mocna i extra wkurzająca (osobę grającą Ao Kuangiem) umiejętność! Nic tak dobrze nie ostrzega przed nadchodzącym Ao jak dźwięk przywoływanych smoków, fajnie jest też, kiedy chcesz kogoś zultować, żeby uciec ale smok dobije twój cel(ciężko jest policzyć ile już autoataków wykonałeś, a smoki atakują z opóźnieniem) - samostrolować się. Pamiętaj aby zawsze przywoływać smoki, kiedy jesteś blisko celu, bo inaczej tylko tracisz A) czas na ich wykorzystanie i
B) element zaskoczenia . Rzucanie smokami jest dobre, żeby spowolnić uciekającego wroga i go dobić, chociaż w Late-game to raczej uśmierca - na tanki (i firegianta) polecam jednak AA.

Przedłużenie ręki (przechodzące przez ściany)! Naprawdę często będziesz go potrzebować. Jest uznawane za autoatak więc aktywuje też jednego smoka z 2 umiejętności - przydatne na czyszczenie fali minionów: robisz 2, zbierasz miniony przy łucznikach i robisz 3 na nich, po czym 1 żeby uciec detonując od razu iluzję - fala powinna być wyczyszczona. W walce z Bogami zazwyczaj też tak się postępuje: 2-3-AA i potem 1 lub 4.

Zaspokojenie głodu EGO tego Boga. Dzięki tej umiejętności możesz na luzie wpakować się między 5 wrogów, skupić się na jednym i go zjeść uciekając przy tym od reszty -IZI as that. Jeżeli w normalnych potyczkach trudno ci jest się zdecydować kiedy go użyć najefektywniej, to po prostu patrz czy dasz radę dopaść kolejnego wroga i go zabić (a może musisz uciekać?) bez ult, czy dać sobie spokój - nie masz kalkulować tego przez 4 godziny tylko pójść za głosem intuicji spojrzeć na mapę, hp, mp i szybko ocenić.

W jakiej kolejności lvl-ować? 4 na pewno! Potem 2 lub 3 zależnie od upodobań i buildu (2 jeżeli jesteś naprawdę ofensywny i wiesz jak ominąć wrogie CC, żeby autoatakować). Na koniec 1, bo tylko do czyszczenia fali minionków się przydaje.
Przedmioty

Buty raczej penetracji - Nie potrzebujesz za bardzo 10% cooldown, a pen w early-game jest bardzo przydatny.

Dalej:

albo Dynasty Plate Helm na conquest,


albo Demonic Grip z większym dmg


albo Hastened Fatalis z dużo większą mobilnością (polecam)


ewentualnie gracze spokojni (czekający na late-game) mogą stackować


Next polynomicon, czyli to co Ao Kuangi lubią najbardziej.

Teraz możesz kupić jedną z tych:


Gem of iso (gdzie oni wszyscy się tak śpieszą?)


Chronos Pendant (spamujemy umiejętności)


Spear of the Magus (macie defa? Już nie!)

Na koniec:


Spear of desolation (killing spree to częsta rzecz dla tego Boga) - jeżeli chcesz szybciej dokończyć build (strata na dmg)
to kup kolejny itemek z tych powyżej podanych


Rod of TahutiRelikty? Blink/Curse/Sprint + Purification/Sanctuary
Praca zespołowa
W early- i mid-game myśl jak assasin(atakuj tylko squishieee), a w late-game myśl jak ADC(zabiję wszystko, tylko na mnie nie zwracajcie uwagi). Fajnie jest też pozbyć się szybko tanka wrogiej drużyny. Dzięki temu reszta albo będzie musiała się wycofać albo zginąć. Naprawdę miło się topi takiego Khepriego, który cię złapał [*]
Podsumowanie
Na koniec jeszcze pamiętaj, aby zawsze sprawdzić kto w wrogiej drużynie buduje Ancile. Ten item miażdży burst Ao :*(

"Know your enemy, know yourself, and victory will be assured! ..Unless you're fighting a dragon, of course."

VEL


Reklama

Komentarze


avatarmedjuluk (141)
Po co mu fatalis i w ogóle as? 2+3+4 i gościa nie ma.
28.11.2016 (17:17)
avatarMaxiMax (18)
@medjuluk

Jeżeli jesteś agresywnym graczem to często twój ult będzie na cooldownie, a blink też zbyt szybko się nie ładuje.
Dodatkowy movement speed jest naprawdę zbawieniem (szczególnie na szybkich mapach, bo na conquest jak pisałem bierzesz kask).
AS jest o tyle dobry dla Ao, że może on dzięki niemu szybko "wypuścić" wszystkie smoki, co się przydaje. No i lifesteal z poly!
29.11.2016 (23:02)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!