Problemy z niestrawnością, czyli moje przemyślenia o Bakasurze w Jungle

Dodane przez  RingMyBell 02.01.2015 (19:24)

Bakasura
Podstawowe informacje
ocena
BógBakasura65564
Kupione przedmioty
Podstawowe
Końcowe
Końcowy itemek na def (do wyboru)
Końcowy itemek na cd (do wyboru)
Reklama
Umiejetności
Take Down
1234567891011121314151617181920
Eat Minion
1234567891011121314151617181920
Butcher Blades
1234567891011121314151617181920
Regurgitate
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
<p>Drogi Czytelniku, droga Czytelniczko! Jest to m&oacute;j pierwszy build na tej stronie, proszę o wyrozumiałość :). Pamiętam, kiedy po raz pierwszy grałem Bakasurą - był to niezbyt ciekawy pick na Assault. Zszokował mnie wtedy widok jego umiejętności - jedyna, kt&oacute;ra ma jakikolwiek przelicznik na obrażenia to 1 - zar&oacute;wno initial jak i escape. Nie pomagała mi wtedy nawet bardzo przydatna pasywka. Dlatego po skończonym, nieudanym meczu postanowiłem odłożyć naszego Pożeracza na p&oacute;łkę bog&oacute;w z przypiętymi etykietkami: &quot;Nie graj, bo słabe&quot;. Teraz bardzo tego żałuję, kiedy po pewnym czasie powr&oacute;ciłem do Bakasury (tym razem na Conqeście w Dżungli) moje wrażenia z tych spotkań były całkowicie pozytywne. Zawdzięczam to paru trickom, kt&oacute;re postaram się niżej opisać. Proszę jednak pamiętać, że z tym buildem nie wyciągniecie pełnego 2.5 as, jednak częste obrażenia krytyczne i niesamowite combo Qin&#39;s Sais&#39;&oacute;w z naszą 3 to rekompensują (często ponad 110 true dmg z podstawowych atak&oacute;w). Zapraszam do czytania.</p>
Plusy i Minusy
PLUSY
1: Bolesny true dmg dzięki 3
2: Dzięki 2 łatwo kraść buffy przeciwnikom
3: Szalona prędkość i as dzięki pasywce
4: Chyba najlepszy voice pack w grze :)

Minusy
1: Wymaga doświadczenia
2: Ciężki początek
3. Wymaga wyczucia czasu
Umiejętności
Pasywka: 10% as i poruszania się za każde zabicie na 10s, maksymalnie 3 stacki. Każde zabicie daje nam kolejne 10s buffa. Warto jak najczęściej mieć ją całkowicie naładowaną, szczególnie przed gankiem. Użycie hoga na 3 minionkach-łucznikach daje nam całkowicie naładowaną psywkę od razu. Co ciekawe zniszczenie wieży i feniksów także daje nam 1 stacka, ale Gold Fury i Fire Giant już nie [nie wiem czy jest to glitch czy było to zamierzone].
1: Nasza jedyna umiejętność zawierająca przelicznik na obrażenia. Przydatna do wszystkiego: skakania przez ściany, uciekania z opresji, dobijania. Zmniejsza także fizyczną obronę celów w aoe na 3s. Jedynym problemem jest tu cd, dlatego warto mieć pewność, że nie będziemy żałować użycia tej umiejętności poprzez wpatrywanie się w szary ekran.
2: Zjadamy najbliższego minionka w zasięgu - dostajemy trochę życia, 1 stack na pasywce, odrobinę protekcji na 5s i przechowujemy zjedzonego nieszczęśnika do momentu użycia ulta (do 6 na raz). Minionki z buffem muszą mieć co najwyżej 33% życia aby zostały zjedzone, mimo wszystko łatwo ukraść buffa przeciwnikowi. Warto nauczyć się zjadać największego minionka z linii bądź campy bez potrzeby zabijania tych obok. Można zjadać minionki spawnowane przez Nu Wę, podobno koty Bastet [tego nie sprawdziłem], ale o działku Vulcana, Gold Fury i Fire Giant'cie możemy tylko pomarzyć. UWAGA: Z racji zmienionej animacji jest odrobinkę trudniej zjeść środkowego minionka z 3 na podstawowej skórce. Na Feaster Bunny i Death Machine jest to wg. mnie prostsze.
3: True dmg przy aktywacji na 6s i pasywne obrażenia od podstawowych ataków, wspaniale nadrabia nam brak zwiększonych obrażeń bezpośrednio z fatalisa.
4: Najważniejszy skill wraz z 3. Możemy wystrzelić ciemną materię (lub wymiociny, zależy od skórki) ze wszystkimi zjedzonymi minionkami z 2 na dość spory obszar. Przeciwnicy znajdujący się w obrębie kółka dostają slowa i crippla (HA, GDZIE JEST TERAZ TWÓJ BACK FLIP NEITH?). Nasze podstawowe ataki zyskują zasięg w postaci trójkąta na 5s, ponadto w momencie użycia jesteśmy odporni na cc przez 1,5s. Użycie tej umiejętności w odpowiednim momencie jest kluczowe dla naszego sukcesu w dżungli. Tej umiejętności można też używać jako substytut Purification beads w krytycznych sytuacjach, należy jednak pamiętać o wyczuciu czasu (np. ult Aresa zaraz nas przyciągnie, a Purification Beads, czy Aegis na cd).
Przedmioty
Na start: Bumbas, buty 1 poziom, hog 1 poziom, po 1 potce mana/życie
Potem: Warto przemyśleć ważną sprawę: czy kupujemy fatalisa czy kończymy buty? Moim zdaniem do 9 lvl nasze ganki do najbardziej efektywnych nie należą, musimy się z tym pogodzić. Dlatego w tym miejscu można pokusić się o kupienie Fatalis od razu 2 poziom, a potem skończyć buty (ze względu na małe zwiększenie obrażeń i ogólnej szybkości ruchu). Można też od razu kupić cały Fatalis i dopiero potem kończyć chodaki. Zostawiam ten wybór jednak Tobie drogi Czytelniku/Czytelniczko, sprawdź obie wersje i wybierz tę, która bardziej Tobie odpowiada.
ALE PO CO TO HEAVENLY AGILITY?! - Bonus zycią do zjedzenia, lifesteal'a + pomaga nam i przyjaciołom dobiec bądź uciec od przeciwników. Można też zastąpić Purification Beads'ami.
Resztę warto dobudować jak wyżej, z wyjątkiem ostatniego itemka. Tam można wrzucić to czego wam brakuje: cd bądź też obronę. Warto zastanowić się też nad (bardzo niedocenianym) Ancile, moim zdaniem zbieranie stacków nawet w late game na Bakasurze nie będzie grzechem, a magiczna obrona zawsze w cenie :).
Praca zespołowa
Tak samo jak demoniczne jest lore naszego Pożeracza tak samo podle musimy my grać. Zbieramy dużo fragów (co nie jest łatwe w early/mid game), aby jak najszybciej kupić Qin's Sais'y wraz z Devourer's Gauntlet. Teamplay? Wspaniele współpracujemy z Aresem, Hadesem, Ateną, i Odynem. Całkiem nieźle idzie nam też z Herculesem i Ymirem.
Należy jednak pamiętać, że nasza postać królem initalowania nie jest. Wolimy wskoczyć zaraz za naszym tankiem w charakterze dps'a (wyjątek: Atena, kiedy na nas ultuje). Nasza pasywka umożliwia nam wyprzedzenie przeciwników - ulubione ganki Bakasury to niespodziewany atak od tyłu. W late game nam i naszym sprzymierzeńcom z pewnością pomoże Heavenly Agility.
Junglowanie
Nawet na samym początku warto pokusić się o kradzież blue buffa przeciwnikom na solo dla naszego kompana. Wystarczy, że po użyciu hoga uderzymy w minionka dzierżącego buffa 3 basicami i już możemy go zjeść tym samym szybko oddalając się do naszego buffa.

Oczywiście w każdej fazie gry naszym ulubionym buffem jest żółty - warto brać go jak najczęściej.

Jeśli atakujemy z 1 jako initialem tuż przed użyciem ulta warto szybko użyć naszego hoga aby przeciwnik na 120% dostał cripla z naszego ulta.

Wyrzucenie ulta w zasięg wieży/feniksa powoduje, że najpierw zabija ona nasze minionki, a dopiero potem widzi nas - jest to doskonałe do szybkiego dobicia wieży. Pamiętajmy jednak, że true dmg z naszej 3 nie działa na wieże i feniksy (na Tytana już tak)
Podsumowanie
Nawet taki potwór jak Bakasura ma problemy z zabiciem niektórych bogów, są to: Thanatos, Ne Zha, Tyr, Janus, Ymir, Freya. Dwóch pierwszych jest w stanie zadać nam dotkliwe obrażenia, jednak bo ich nietrafionym combo to my mamy przewagę. Pozostali są w stanie wyłączyć nas z walki podczas cennych 5s naszych zasięgowych ataków z ulta przy zbyt wczesnym jego użyciu. Dowodzi to tego, że Bakasura to jungler, którego doskonale opisuje zasada: "Wysokie ryzyko - wysoka nagroda".


Reklama

Komentarze


avatarRingMyBell (1)
Bardzo proszę o przypisanie tego builda do mojego konta, najwyraźniej wylogowało mnie w trakcie pisania.
02.01.2015 (19:28)
avatarAnais (40)
Pisz na priv, do któregoś z moderatorów, tutaj mogą tego nie zauważyć :).
03.01.2015 (16:45)
avatarPanSIlent (1428)
Nie bój się, widzimy. Na chwilę obecną u nas kiepsko z organizacją i obecnie Wixa może przypisywać buildy.
Jednak złapanie Wixy to czyn graniczący z cudem i łatwiej iść szukać uczciwego polityka.
Tutaj nic nie zrobimy, nawet gdybyśmy chcieli.
03.01.2015 (17:11)
avatarShirei (1313)
Jest jeszcze Ikuś(Ikamel), ale on rzadko czyta komentarze. Więc jak coś to pisac do pana w nawiasie w prywatnej wiadomości. ;)
03.01.2015 (20:31)
avatarikamel (52)
A jednak się stało przeczytałem, alleluja, alleluja.
05.01.2015 (12:57)
avatarTheJeron78 (41)
Po 3 maksowac się bardziej opłaca, 2 a nie 1.
19.01.2015 (8:33)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!