Proszę o usunięcie tego nieaktualnego bildu, już wiem jak edytować :D

Dodane przez  Szirka 01.02.2016 (23:46)

Bastet
Podstawowe informacje
ocena
BógBastet71886
Kupione przedmioty
Podstawowe
Aktywne
Reklama
Umiejetności
Pounce
1234567891011121314151617181920
Razor Whip
1234567891011121314151617181920
Declaw
1234567891011121314151617181920
Cat Call
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam.

Jest to mój pierwszy bild.

Przedstawiam Bild, dzięki któremu będzie nas trudno zabić, a my nie stracimy nic ze swojej skuteczności.
Na tym bildzie możesz osiągnąć top dmg i dodatnie K/D ratio bez większego problemu. Bild świetnie sprawdzi się dla osób które obawiają się gry "papierowymi" postaciami, z tym zestawem Bastet jest mocniejsza.


Bastet można grać na 2 sposoby.

1. Skupiamy się na basic atak. Czyli składamy przedmiot na szybkość, kryt i penetracje.
2. Skupiamy się na walce skill atak, a basic dobijamy jak mamy czas. Styl gry jest niezwykle ważny w tym bildzie.
Plusy i Minusy
PLUSY:
1. Mobilność.
a) Skacze przez ściany.
b) Skacze za plecy przeciwników.
c) Po skoku może użyć wszystkie umiejętności i wrócić w bezpieczne miejsce, lub dobijać podstawowymi atakami. Zależy od sytuacji.
2. Świetna do rozpoczynania TF.
3. Użyteczny pasyw.
4. Trzecia umiejętność spowalnia przeciwnika, może też dobijać przeciwnika dzięki dalekiemu zasięgowi.
5. Kotki.
a) Spowalniają przeciwnika.
b) Zadają obrażenia.
c) Zasłaniają nas umożliwiając nam ucieczkę.
d) Pomagają wbić się pod wieże jeżeli akurat nie ma minionów.
6. W tym bildzie nie jest już takim papierem.

MINUSY:
1. Początkowo manożerna.
2. Kotki nie są już tak op. przy większym lvl opozycji.
3. Czasem ciężko walczyć przy większej ilości wrogów.
Umiejętności
Pasywka: Świetnie sprawdza się z Bluestone Pendant.

1. Pounce: Idealna do rozpoczynania TF.

2. Razor Whip: Używamy zaraz po skoku, jeżeli skaczemy na więcej niż jednego wroga, dodatkowo zadziała nasz pasyw.

3. Declaw: Można użyć zaraz po skoku w pojedynku 1vs1, w innym przypadku używamy na najsłabszego wroga, spowolnimy lub dobijemy.

4. Cat Call: Warto skoczyć 1 za plecy rywala po czym puścić kotki które odetną drogę ucieczki, a nasz kompan bez przeszkód będzie mógł dobijać rywala z drugiej strony.
Przedmioty
0. Bluestone Pendant: Fajnie łączy się z pasywem Bastet, W efekcie kupując ten przedmiot zyskujemy dodatkowo od 18 do 24 obrażę w zależności od wytrzymałości przeciwnika, w sumie 33-49 obrażeń.

1. Warrior Tabi: Ja wybieram te buty bo jak wyżej opisałem, gram 2 sposobem wiec speed atak mi nie potrzebny.

2. Jotunn's Wrath: Daje nam wszystko czego potrzebujemy.

3. Runeforged Hammer: Świetny przeciwko np. Lokiemu. Daje nam sporo siły, życia i obronę fizyczną. Bardzo nie doceniany item.

4. Ancile: Redukcja CD, obrona magiczna i dmg.

5.Shifter's Shield: Bardzo dużo mocy oraz nie co obrony tak przy okazji.

6. Rage: Na końcowy etap gry, dlaczego na koniec i tylko jeden przedmiot na kryta? Jak wyżej napisałem, gram sposobem 2.

Aktywne:
Aegis: Nie raz uratuje nam skórę. 2 sekundy odporności na obrażenie w ruchu. Dla Bastet to świetny aktyw, szczególnie kiedy nie uda nam się odskoczyć.

Enfeebling Curse: Warto mieć przy sobie ten ithem. Pomaga w ucieczce nam, nie raz naszym towarzyszom oraz oczywiście łatwiej nam dogonić niedobitków.

Weakening Curse: Ucieka/Goni cię Ra, Hel lub inny medyk? Działa jak przedmiot wyżej z tym że zredukujmy nieco leczenie wrogom.
Praca zespołowa
Bastet to jak dla mnie uniwersalna postać.

Można nią grać wszystko. Duo, Solo, Mid nie tylko Jungla.

Najlepsza współpraca, kilka przykładów:

Anubis - Wystarczy celny stun Anubisa wtedy wskakujemy 1. Starajmy się wskoczyć na plecy. Używamy 3 żeby spowolnić cel, jeżeli ten jeszcze żyje puszczamy kotki zamykając mu drogę ucieczki.

Janus - Sytuacja podobna, ogarnięty Janus będzie celnie wrzucać wrogów w swój teleport a my kończymy dzieło. W przypadku Janusa mamy zazwyczaj mniej pracy, bojego kombo jest niezwykle mocne.

Ares - Czekamy na jego ulti i skaczemy w środek. W zależności od ilości złapamych wrogów, używamy najpierw 2, jeżeli jest wielu wrogów, żeby każdemu zadać dmg, a później 3 w najsłanszy cel. Jeżeli Ares zlapie tylko jedną osobe, wtedy najpierw 3 spowalniamy a potem 2.

Zeus, Isis, Neith i każda postać ze stunem lub ulti obszarowym.
Podsumowanie
Grając Bastet na moim bildzie nie stracicie nic ze skuteczności asasyna, w zamian dostaniecie obrone, życie, redukcje cd i penetracje. Myślę że z tym zestawem Bastet będzie wam się grało przyjemnie.

Początek gry: Warto wykorzystać, ponieważ w tym czasie Bastet jest nie zwykle mocna. Starajmy się na początku gry skakać rywalowi za plecy dzięki czemu nie będziemy narażeni na jego kontrę, zablokujemy go kotkami, a wtedy możemy na spokojnie dobijać go pozostałymi skilami i basic,

Środek gry: Około 12 poziomu należy już grać mniej agresywnie, wyczekuj i poluj. Staraj się nie atakować pierwszy. Chyba że masz kotki, czasem trzeba wskoczyć i użyć ulta, żeby dać nie zdecydowanym towarzyszom sygnał do ataku.

Końcówka gry: Raczej nie zaczynaj walki jeżeli opozycja trzyma się blisko siebie, poczekaj aż ktoś inny odwróci uwagę wtedy wskocz 1 i użyj 2. Odskocz w bezpieczne miejsce jeżeli jest za gorąco, jeżeli nie puść kotki i atakuj basic. 3 umiejętność zostaw sobie na koniec, przyda się żeby dobić lub spowolnić cel.

Kotków warto używać do pushu wieży. Kto z was nie raz widział jak tank w późniejszej fazie gry nie wejdzie pod wieże tylko czeka na miniony w przypadku kiedy opozycja jest martwa? Wtedy ult i bijemy wieże nim wrogowie się z respią.

Nie opisywałem Junglowania, ponieważ nie gram zbyt często tej roli na Concuestach więc wole się nie wypowiadać.

Gdyby ktoś pytał dlaczego tylko 1 item na kryta, czytać wyżej bo styl gry jest bardzo istotny w tym bildzie :)

Jak widzę kolega wspomniał że bild może być nie co nie aktualny :( z racji startu 3 sezonu. A szkoda bo teraz nie które przedmioty zmienią swoje właściwości co zmieni przydatność zestawu, za co przepraszam.


Pozdrawiam
Szirka


Reklama

Komentarze


avatarAveEwenement (99)
witam ciesze sie ze dodalas bild i ze strona z godziny na godzine rozwija sie lecz mam pare uwag co do niego i zdania twego
zbyt duzo rozpisany on jest brak checi czytania duzo kopiuj wklej brak obrazuw malo tresci klamstwo bastet nie mozna grac na podwojonej lini uzywanie amerykaniskich slow ulepszanie skoku bezuzytecznego krytyczne obrazenia tylkoo jedna rzecz i ostania to na minus bild ogolnie ciekawy dygresyjny uniwersalna przewrotna nazwa ale blad sie kradl ass przez 2 s sie pisze to na przyslosc
na przyslosc wiecej przemysl to wszystko ale ogolnie na zachete jakoze to pierwszy bild twpjej roboty moge dac 3 plus do tej czowreczki troche zabraklo licze ze jeszcze pare zeczy ulepszysz z czasem rozciaglym
01.02.2016 (23:56)
avatarSzirka (24)
Bild powstał dopiero po uzyskaniu prawie 3000. wyznawców czy jakoś tak. Generalnie skupiam się na tym co ja robię tą postacią. Teoretycznie każdy wie że Bastet na duo to głupota :). Ale jak często tak nią gram i jest dobrze. W tym bildzie nie chodzi mi o ktytyki czy szybkość ataku. Chce pokazać graczom że można inaczej ciekawiej z równie dobrym skutkiem, nie kopiując innych, gdzie większość bilduw ludzie budują z tych samych przedmiotów :).
Co do tytułu, to specjalnie As. Bo to taki As z rękawa, często odwracam losy meczu :). Następny bild napiszę jak wbiję około 3000 wyznawców, czyli czas na Atene :)

Dziękuję za opinię, postaram się żeby następny bild był przyjemniejszy dla oka :)
02.02.2016 (0:07)
avatarAveEwenement (99)
nie no druhu nie przejmuj sie zbytno mojo czytanino i nie bierz se do serca bo bolid z deczka niezgorszy jest i wybrobowac w nowym sezonie sproboje chetnie a do tego asa to ja hazardu nie uspoleczniam wiec sie nie wypowiadam z deczka na tematy tymbodobne bywaj druhu zdruw
02.02.2016 (0:12)
avatarBallcadeias (1272)
To tak, jeśli będziesz chciała/chciał? Robić nowy build to po pierwsze, w przedmiotach nie pisz ich statystyk nie jest to potrzebne bo można to przeczytać w naszej liście przedmiotów lepsze będzie wytłumaczenie dlaczego taki lub taki itemek, że działa fajnie kombi się z tym i tamtym. To samo w skillach przeczytać je można już nawet w ikonkach koło punktowania umków lepsze byłoby opisanie comba, kiedy jakiej umki użyć czy to do poke'u czy to do tamtego siamtego. Praca zespołowa w zasadzie to każdy tłumaczy, że ta postać combi się z tą, tą i tamtą to wie każdy, oczywiście są postacie które razem mogą wytworzyć ciekawe combo ale to, że ares/odin + każdy mag który robi 3456 dmg na ulcie to chyba każdy wie, rozpisz się opisz co w danych momentach robić, co robić na początku środku i końcu meczu co zrobić by zdominować itp itd. Sam build nie jest zły ale mam pewne uwagi, zgodzę się Bastet ma bardzo potężne Bazowe ataki więc można pobawić się w kryty ale jak już to polecam Malice bardzo przyjemny pasyw, Ancile takie sobie, Shifter shield nie polecam jest drogie a daje mało defa gdyby to jeszcze miało penetracje. Ogólnie wstrzymałbym się z tym buildem bo Sezon 3 wchodzi dzisiaj i wiele może się zmienić, powodzenia z następnymi buildami. :>
02.02.2016 (2:06)
avatarLeRame (38)
Fajny build, chociaż gram zupełnie inaczej Bastet. Mój build to: Trensendyns (sorry za nazwe tego itema, nie umiem napisać), Warrior Tabi, Jotunns, Shifter's Shield, Hydra's Lament oraz na zwieńczenie Titan's Bane. Polecam OPOP!
02.02.2016 (14:09)
avatarSzirka (24)
I właśnie o to chodzi, każdy gra inaczej i szanuję zdanie innych. Zawsze drażniło mnie, że ludzie w innych bildach pisali, użyj x zamiast y, bo tak się gra, co w efekcie z ciekawej propozycji czyniło standardowy pakiet. Proszę żeby ludzie nie oceniali bildu na podstawie zestawu jaki inni prezentują skoro potrafią opisać zalety takiego bildu i mają zadowalający efekt :). Assasyn bez itemów na kryta? Skandal! to nie może być dobry bild?, Serio? :D Nie chce kopiować innych, chcę pokazać że można inaczej, więc proszę nie piszcie że warto użyć Malic, Hydry czy Titan, bo to wszystko było juz testowane prze ze mnie. Po za tym tak gra większość ludzi :)

Po za tym bild chyba nie aktualny przez moje gapiostwo. Sezon 3 :(
02.02.2016 (17:04)
avatarShysHestPlay (270)
"Assasyn bez itemów na kryta? Skandal! to nie może być dobry bild?" - przecież u większości assasynów nie używa się krytów, bo są zbyteczne.
02.02.2016 (17:16)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!