Silna i niezalezna kobieta z katana i lustrem

Dodane przez  aditirex 25.04.2016 (23:19)

Amaterasu
Podstawowe informacje
ocena
BógAmaterasu43992
Kupione przedmioty
Podstawowe
2 do obrony za każde zabicie Boga lub asystę. (max 10 stacków). Po ewolucji otrzymujesz tarczę równą 100 Health +5 za poziom Która regeneruje się co 3s będąc poza walką. Tarcza zregeneruje się w pełni po upływie 30s.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Hide_of_the_Urchin.jpg">
zamiast Exe
Reklama
Umiejetności
Divine Presence
1234567891011121314151617181920
Heavenly Reflection
1234567891011121314151617181920
Glorious Charge
1234567891011121314151617181920
Dazzling Offensive
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Cześć to mój build na amaterasu! Boginie słońca, ''pikną'' słodką i zabójczą:P


build polecany na wszystko, oprócz conq(nie próbowałem na tym trybie)
Plusy i Minusy
Plusy
-duży dmg z lustra(2)
-całkiem sprawna ucieczka a zarazem dobry skill do atakowania
-heal
-Bardzo mobilna
-Saynoara, kon'nichiwa, oraz 'jebaj'' z vp:D

Minusy
-ucieczke łatwo zablokować
-dość słabe early
-trzeba dostać po twarzy, lub komuś dowalić, żeby lustro zadawało sensowny dmg
-dla ihja kolejny brak cycków:_(
Umiejętności

Pasywa
Illuminating strike- Amaterasu jest tak niezwykła, że oświeca zbłąkane owieczki po trzech uderzeniach ze swojej katany. Wokół owieczki pojawia się dość duża aura która zwiększa dmg na wroga jak i wrogów w tej aurze! Zwieksza obrażenia o 10%, trwa przez 5s i mogą być maksymalnie 3aury.

Umiejętności
Divine Presence- Amaterasu po ulepszeniu tej umiejetności przynajmniej na 1, dostaje buff do szybkości poruszania się lub obrażeń. Buff działa też na sojuszników, którzy są w pobliżu amaterasu. Buff jest ciągle aktywny, jedynie co trzeba robić, to zmieniać go(naciskając znowu 1) zależnie od sytuacji. Po każdej zmianie buffa, amaterasu leczy się wyznaczoną ilością hp.

Heavenly Reflection- Jak wiadomo z mitologi japońskiej, lub po prostu lore amaterasu z smite. Amaterasu się schowała w jaskini na dość długi okres czasu, a jak wiadomo zbyt długie nie przebywanie na słońcu, kończy się tym, że jest blada jak ściana. Z pomocą przyszło wielkie lustro do opalania się, które drgało w kamieniach w jaskini, od jakiegoś czasu, ale amaterasu lekko to ignorowała i jedynie ciekawość ją skłoniła do zobaczenia co to jest?! Dobra koniec smieszków(bez fochów mi tu, to tylko suchar, tak?), przy amaterasu lata wielkie lustro, które po aktywacji ładuje się poprzez zadawanie obrażeń przez amaterasu lub ich dostawania. Amaterasu może wcześniej uderzyć tą abilitką ale zada to mniejsze obrażenia niż przy pełnym naładowaniu(przy pełnym zadaje 2 razy więcej dmg niż normalnie, warto!)

Glorious Charge- Amaterasu szarżuje przed siebie ,jak samuraj jack przez roboty w cn, i zatrzymuje się po dość długiej odległości, lub po prostu trafienia w boga(przez miniony przelatuje, jak przez masło nie martwcie się). Trafiony bóg zostaje uciszony(silentowany badums ts) na 1s.

DazzlingOffensive- Amaterasu uderza trzy razy w formie stożka przed siebie. Pierwsze uderzenie zadaje podstawowe obrażenia,(jeśli trafisz pierwszym) drugie zaś spowalnia wroga na 2 sekundy i zadaje o 20%obrażeń więcej niż pierwszy atak,(jeśli trafisz drugim) trzeci atak zadaje o 40% więcej obrażeń od pierwszego i stunuje na 2 sekundy. Taki szczegół, ult trafienia zalicza też jak trafisz w miniony, więc jak np: trafisz 2 razy ultem w miniony, a trzecim atakiem w boga, dostanie on stuna i 40% więcej obrażeń.
Przedmioty
Hide of the Urchin- Chyba podstawowy item na warriora, a w tej mecie nawet na tanki. Daje nam 35 podstawowego prota fizycznego jak i magicznego, po zestakowaniu 75prota! Dodatkowo mamy w tym itemku 250życia i 250many. Cud miód malina, zwłaszcza jak gramy na arenie na której staki wejdą w kilka minut!

Warrior Tabi- No co, po prostu buty, Co ja mam ci tu jeszcze napisać? Chodzisz na bosaka po dworze, że to dla ciebie takie nieoczywiste? Eh no dobra, przepraszam;-;. Warrior Tabi dają nam 40 fizycznej mocy oraz 18% szybkości poruszania się, co na początku daje nam całkiem niezłego kopa, i bez nich wątpię żebyś uciekł nawet z wymaksowaną 1.

Jotunn's Wrath-Pewien człowiek bardzo chciał w moim poprzednim buildzie na skadi jotunn wratha, więc mam nadzieję, że tutaj cię to zadowoli. Jotunn wrath daje nam kolejne 40 fizycznej siły, 10 penetracji(głupie nerfy o 1 penetracje żałocha), oraz 150 many która się zawsze przydaje w złych sytuacjach, i najważniejsze czyli 20%coldown reduction. Wiele ludzi robi zamiast niego Brestplate of Valor, ale ja jakoś wole tą penetracje i większe obrażenia z abilitek jak i z ataków podstawowych.

Qins Sais- ''Amaterasu nie robi się pod abilitki tylko pod basici'' Juliusz Cezar''(ps tak było), Qins Saisy dają nam kolejne 40 fizycznej do naszej postaci a zarazem 15% szybkości ataku, ale i tak najważniejsze w tym itemie jest pasywa, która zadaje dodatkowo 4% maksymalnego życia celu!

Frostbound Hammer- Jako że amaterasu nie ma żadnego słowa w abilitce, a chcemy jakoś bić z basiców, jest nam potrzebny jakikolwiek slow, żeby nie oderwać się od wroga nawet na sekunde. I tak przychodzi na z pomocą Frosbound Hammer, ma on w sobie tą moc która slowuje wroga o 30% a dodatkowo zmniejsza jego szybkosć ataku o 15%. Daje nam normalnie 300życia i 25 fizycznej siły.

Executionier- Amaterasu przyda się jeszcze trochę szybkości ataku więc, kupujemy Executioniera, Po kupnie dostajemy od niego 25% szybkości ataku i 35siły fizycznej , plus pasywa która zabiera 12%prota przeciwnikowi po każdym basicu w wroga, max 3 stacki.

MantleofDiscord- Jest to itemek zastępczy za ichaivala. Używamy go kiedy po prostu nie dajemy sobie rady, lub twój team zauważył że wziąłeś warriora. To automatycznie pomyśleli, że jesteś super tankiem i będziesz im ratował dupy, no co zrobisz? Nic nie zrobisz! Daje nam 60 obrony magicznej jak i fizycznej ,plus kolejne 15% coldown reduction. Pasywa jest też bardzo przydatna, stunuje wrogów w pobliżu, i daje nam 1sekundowe beadsy jeśli będziemy mieli mniej niż 30%hp, cd co 90s.

The Crusher- Przez nową pasywe(po trafieniu basiciem cd na umiejetnościach zmniejsza sie o 1s) całkiem spoko działa razem z tym buildem, ponieważ ama jest tu zrobiona pod basici, można łatwo tą pasywe zrobić. Dodatkowo itemek dostał zmianę podstawowe i teraz daje nam dodatkowo 15%atack speedu, 30 powera fizycznego i 15 penetracji.

Silverbranch Bow- Itemek praktycznie taki sam jak ichavail. tyle że zamiast zabierać przeciwnikom fizycznym. zabiera przeciwnikom magicznym. Dobry itemek jak jest dużo magicali w przeciwnym teamie, czy po prostu mag na adc.

Heartseeker- Ten itemek również dostał nową pasywe, która nie jest taka zła na nią. Po 5 basicach, w cokolwiek, twoja następna abilitka zadaje dodatkowo 100% twojej fizycznej siły przeciwnikowi, staki się restartują po zużyciu abilitki. Daje nam podstawowo 25 fizycznej siły, 10% szybkości poruszania się oraz
10 fizycznej pentracji.

Runeforged Hammer- Zauważyłem potencjał tego itemka przed zmianami sezonu 4, teraz również jest dobry bo i tak w logice mojego używania nic się nie zmieniło, Itemek kiedyś dawał nam aure, jeśli kogoś spowolniliśmy(np frostboundem) to przeciwnik(oraz wrogowie wokół niego) byli o 15% podatniejszy na obrażenia od twoich kolegów jak i od ciebie. Dodajmy do tego TWOJĄ PASYWE, która też jest aurą, to dawało na przeciwników 25% zwiększonego dmg! Czyli z quinsów z 25 obrażeń, waliłeś 35 czy nawet więcej. Teraz jedyne co się zmieniło, że to teraz nie jest aura tylko pasywa(działa na 1 przeciwnika), ale działa na wszystkie cc, oprócz oślepień chwytów i podrzuceń, czyli nadal działa dobrze z frostboundem! Podstawowo daje nam 200hp oraz 40 fizycznej siły.

Praca zespołowa
Amaterasu można grać na dwa sposoby

Pierwszy sposób to warrior/assasyn, w tym momencie nasz team ogarnął, że warrior to nie najlepszy wybór na tanka i sami go wybrali. W takim razie zamiast na końcu discroda, powinniśmy zbudować ichaivala który znacząco przyśpieszy nasze basici i łatwiej będzie można pokonać wroga. Trochę mniej powinniśmy się martwić o ocalenie innych, bo sami nie jesteśmy jakimiś op tankami mając tylko urchina(zwłaszcza jak to late game). Atakujemy w jakieś łatwe cele ,jak postacie bez ucieczki, lub assasyni pod abilitki. Kiedy widzimy że kolega z wrogiej drużyny czuje się zbyt pewnie, i siedzi z 1/4hp, a nie ma prota i jeszcze masz dość duzy lvl na 2, używamy komba 2>3, czyli używamy lustra, po czym przelatujemy przez fale miniów, ładując przez to lustro, i wyrzucamy z siebie naładowaną 2, która powinna zabić wroga. Jeśli nie zadziała, dobijamy basicami lub ultem.

Drugi sposób to warrior/supp, Tutaj team nie był zbyt ogarnięty i widzą w ciebie przewodnika po świecie, który uratuje ich przed każdym niebezpieczeństwem! Tutaj powinniśmy kupić discorda, już dla samego tankowania towerów. Pomagamy używając slowa z basiców, silenta z dasha czy nawet ulta jak będzie trzeba, oczywiście wszystkich nie uratujemy, ale silent czy stun może łatwo przerwać wiele abilitiek, jak np mlotek bellony.


Pamiętaj zawsze próbuj chodzić z włączonym dmg na 1, a nie speed buffem, dlaczego zapytasz? To proste, podczas atakowania wroga, nie jest ci za bardzo potrzebny speed buff, zwłaszcza jak masz frosbounda. Podczas ucieczki na low helcie często używa się 1 do zhelowania hp, czyli musisz zmienić ''stance''. Kiedy miałeś stance na dmg zamieni ci ono na speed buffa, który w grzyb się przyda przy ucieczce, ale kiedy byłeś na speed buffie, a chcesz zhelować sobie choć odrobine hp zmieni ci na dmg który cię spowolni i zwiększy szanse na dogonienie twojej duszy przez przeciwników i zgonie.

Jest kilka ''comb'' na niej jak ten co wyżej opisałem czyli:
2>3
2>3>4
2>4


I love this card*_*
Junglowanie
Hmm Kiedyś zgaduje że to było bardziej możliwe przez op 2, ale po nerfie nie wiem jak jest, sprawdź sam, może ci się uda:D.
Podsumowanie
Cóż mój build na postać która skradła mi serce jak kiedyś neith, czy później serqet. Heh chyba co roku będę dostawał postać która skradnie mi serce od jednego spojrzenia:P.

Życze miłego dnia, pisał to aditirex, rozłączam się, i daje wam indie dance(reklama w chu#, ale mi za to nie płacą, a uwielbiam tą piosenkeXD)
https://www.youtube.com/watch?v=SzWk_I304Sg


Reklama

Komentarze


avatarihjasty (908)
Pjerfszy! Jako że mój nick wymieniony to 5 :D, tak patrzę na tą gold amaterasu i ja się pytam z której strony to japońskie rysy twarzy ? :P Cycków nie ma ale nadrabia buźką i jebaj :D
26.04.2016 (14:25)
avataraditirex (1084)
Aktulizacja upgrejdy i te sprafy.
-dodane pare itemków do zakładki ''zamiast ichaivala''
-Opisanie tych itemków
Prędzej czy później zmienię build na skadi, ale na razie nerfią mete ''3crytów'', to wole poczekać jak meta się ustabilizuje. A itemy tutaj zaprezentowane, są nadal dość rzadko brane więc, wątpię żeby dostały jakiegoś mocnego nerfa, dlatego je dodaje.
13.02.2017 (12:21)
avatarCrucy (659)
Gość nawet nie ma pierwszej masterki na Amaterasu, nie polecam używać jego buildów.

Pozdrawiam,
Piotr Fronczewski
13.02.2017 (21:37)
avataraditirex (1084)
Nie wierzcie krabowi, on ma boostowaną change, ma niby dziesiątą masterke na niej, a tak na prawdę, nawet z metra ultem nie trafia!!!
13.02.2017 (21:41)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!