stupid birds

Dodane przez  koncia 03.06.2014 (16:56)

Aphrodite
Podstawowe informacje
ocena
BógAphrodite92377
Kupione przedmioty
Podstawowe
opcjonalnie zależnie od sytuacji
Reklama
Umiejetności
Kiss
1234567891011121314151617181920
Back Off!
1234567891011121314151617181920
Love Birds
1234567891011121314151617181920
Undying Love
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Dobra Afrodyta = bardzo irytujący przeciwnik.
Niby papier, niby ma tylko 2 skille, które robią obrażenia, a potrafi skopać tyłek z łatwością i gracją.
Postać na solo, mida, supporta. Czyli postać prawie idealna :)

Jako, że wcześniej grałam w lol, jest to dla mnie typowy support, których w przyszłości chciałabym zobaczyć więcej w Smicie :)

Plusy i Minusy
Minusy:
na początku łatwo ją zabić, jeśli mamy do czynienia z początkującą Afrodytą
manożerna
potrzebuje dobrego cooldownu, żeby robić obrażenia, ponieważ ma tylko 2 skille na dmg

Plusy:
dobra na każdą pozycję na linii
ma heala
ma stuna
usuwa crowd contro sobie i graczowi, którego wspiera
z bratnią duszą ma dodatkowe bonusy do obrażeń i poruszania się, daje manę z pasywa
Umiejętności
Heal maksujemy jako pierwszy, robi dobre obrażenia w czasie i ratuje nas i bratnią duszę oraz każdego sojusznika, który wejdzie w jego zasięg. Plusem jest to, że zawsze healuje nas i gracza "na smyczy", bez konieczności trafienia skillem. Możemy spokojnie nękać wroga lub celować w mioniony i mamy pewność, że uleczymy nasze zdrowie.

Następnie podnosimy Back off. Jest to skill odpychający wroga i robiący obrażenia magiczne, pojawia się wokół Afrodyty oraz wokół osoby na uwięzi.

Na końcu podnosimy Kiss, od początku jest to świetny stun i dobrze jest nim zacząć nasze combo. Wysyłamy całusa do wroga, rzucamy skille na dmg i tak w kółko.
Jeśli mamy ogarniętego ADc na linii, to na pewno też to odpowiednio wykorzysta.
Przedmioty
Przede wszystkim cooldown.
Dobrze jest zbudować odrobinę defensa, żeby przetrwać walkę i zdążyć się uleczyć.
Bancrofts Talon jest świetny dla Afrodyty, przeciwnik robi nam przysługę obniżając nasz poziom zdrowia ;) Dodatkowych obrażeń nigdy za wiele.
Z Rod Of Asclepius bez problemu uleczymy nawet tanka podczas walki.
Rod of Tahuti, chyba najlepsza opcja na koniec, choć można ją zmienić.. Ostatni przedmiot jest w tym buildzie najmniej istotny.
W zależności od tego, kogo mamy na linii po drugiej stronie, po butach budujemy magic def lub phisical def.

Wbrew pozorom, nawet na pozycji supporta, dobrze sprawuje się Vampiric Shroud. Na początku nie zabijamy minionów naszymi gołębioamy, więc nie ukradniemy farmy ADC. Bijąc minionki z ręki odnawiamy sobie z powodzeniem manę i nam jej nie brakuje. Polecam dla początkujących.

Przedmioty opcjonalne:
Divine ruin świetnie sprawdza się przeciwko innym leczącym postaciom. Bez trudu pokonamy Ra czy Hel. Zastępujemy nim Bancrofts Talon.

Ethereal Staff, dobry na zakonczenie builda, jeśli w drużynie brakuje defa, a nie magic ataku.

Chronos pendant zamiast armora na cooldown, jeśli wiecie, że żaden AD Wam nie zagraża.

Teleport na solo line.

Creeping curse, do ścigania niedobitków, jeśli zbyt często uciekają.

Salvation, głównie must have na mapę Assult. Ale jeśli brakuje Wam aktywa, macie za dużo kasy i chcecie jeszcze bardziej powkurzać przeciwnika, to możecie się pobawić tym aktywem ;) Dla początkujących - dodatkowa mana na początku gry, wiele ułatwia.

Obsydian Shard - jeśli na prawdę widać, że brakuje nam penetracji i nie dajemy rady zabić nawet carry drużyny przeciwnej, co się praktycznie nie zdarza. Afrodyta na tym buildzie może bić długo i do skutku, dlatego zazwyczaj Void Stone w zupełności wystarczy. Można kypić Obsydian Shard i zamienić na dowolny item z builda, który na dany moment wydaje nam się zbędny.
Praca zespołowa
Afrodyta polega na skillach, nie staramy się bić z ręki, chyba, że przeciwnik ucieka.
Podchdzimy, rzucamy nasze combo i wracamay na tylną linię.
Nie starajcie się nią tankować, bo zginiecie. Nawet na duo lane zrobicie więcej dobrego stojąc za adc. Bo uratujecie go swoim stunem, healem, odepchnięciem.
Stojąc z przodu w early game prawdopodobnie będziecie feedować.

W mid i late game, możecie sobie pozwolić na więcej swobody. Wasz heal jest już tak mocny, że bierzecie na klatę znacznie więcej dmgu i w bardzo irytujący sposób odnawiacie sobie zdrowie bez końca. Dodatkowo robicie konkretny dmg i bardzo często gołębie dobijają uciekinierów.

W team fight bierzecie na smycz sojusznika, który potrzebuje heala i many. Praktycznie każdy, kogo wspieracie staje się maszynką do zabijania.

Ulti używacie w sytuacjach, w których przeciwnik rzuca na Was crowd control, oczyszczacie się i przez chwilę macie immune. Jest to bardzo drażniące, bo przy dużym cooldwon Afrodyta może używać ulti dość często. Po ult warto od razu zarzucić heal i odnowić sobie całe zdrowie ;)
Junglowanie
Na upartego da radę, ale może mieć problemy z maną ;)
Podsumowanie
Afrodytą przyjemnie się supportuje nawet kiepskiego ADC. Jeśli ADC nie ogarnia, to jest szansa, że poradzicie sobie bez jego pomocy stosując powyższego builda.

Jest znakomita na solo, dzięki naszemu healowi. Dzięki ulti ucieknie z łatwością z opresji. Stun+gołębie pozwala nam nękać przeciwnika i zmuszać go do częstego powrotu do bazy.

Na midzie bywa trudniej, zależy kto jest po drugiej stronie. Trzeba grać bardzo ostrożnie.

Miłej zabawy!


Reklama

Komentarze


avatarGlacio
Tank się bardziej przyda, a na solo tym nic nie ugrasz, serio. Ew. Aphro może iść na suppa, ale gdy w teamie jest 2 bruiserów, co się nie często zdarza, a jak powiedziałem na solo/midzie za dużo tym buildem nie ugrasz.
03.06.2014 (17:50)
avatarAgraelRaelag
Aphro nic nie ugrasz na solo? Nie rozśmieszaj mnie :D Bym wywalił bancrofta na polynomicon i byłby idealny build na solo.
Na suppa też nie jest taka zła, przecież dzięki swojemu healowi może tankować towery czy GF, tylko że to bardziej w late. Ale supp musi mieć koniecznie Sovereignty, a tu tego itemu nigdzie nie widzę.
03.06.2014 (17:58)
avatarAgraelRaelag
Cofam to co mówiłem,do buildu idealnego na solo brakuje również Warocka, a w propozycjach go również nie ma tak samo jak Sover(jeżeli robić ją pod suppa)
03.06.2014 (18:00)
avatarGlacio
TYM - tym buildem lul
To wyobraź sobie team:
Apollo - adc, Pos - mid, Bastet - jungle, Ra - solo Standardowy team top picków, masz zamiar grać bez tanka na rzecz aphro? Tank się bardziej przyda, rozumiem jak w teamie są bruiserzy, ale tak jak mówię, przedstawiłem team top picków i nie ma tam bruiserów.
03.06.2014 (18:02)
avatarGlacio
Idealny build na solo?
Chronos będzie lepszy, mamy immune i heal, a gdy kupimy pedant skończy się manożerność i dostaniemy boosta do powera. Na dodatek 15 peneteracji z itemka z aurą nie jest wystarczające, o wiele lepszy będzie Spear of Magus, albo nawet Obsidian, Teleport? Wyśmieją cię na ligach. Etheral Staf? Skisłem. Supp bez Watcher's Gift to nie supp. Też kiedyś wrzucałem RoT na sam koniec, ale to nonsens, szczególnie na solo! Jeśli umiesz dobrze grać na solo masz OGROMNĄ farmę przez co możesz sobie pozwolić na RoT jako 3/4 item, a przy feedzie nawet jako na 2. RoA przydaje się jedynie na supporcie, gdyż w wersji pod dmg lepiej tam wstawić polynomicon.

"Afrodyta na tym buildzie może bić długo i do skutku, dlatego zazwyczaj Void Stone w zupełności wystarczy."
Zgniłem hardo. XDD W dzisiejszej mecie adc ma około 30 peneteracji i często do tego Titan's Bane, więc obrona ci aż tyle nie da. Aphro nie jest tankiem! W late heal ci aż tak nie pomoże, gdyż adc i tak zjedzie cię na jakieś 4 hity po jakieś 600-700 z kryta.

"Wbrew pozorom, nawet na pozycji supporta, dobrze sprawuje się Vampiric Shroud"
Który masz poziom?

I jeszcze jedno, rotacja afrodytą jest o wiele gorsza niż np. Atheną, czemu? Obszarowe cc, teleport i dash. Eye of providence do wywalenia, kupujemy sytuacyjny aktyw, a zamiast tego kupujemy normalne wardy. Wiem coś o tym, bo troszkę grałem jako supp i wiem jak ma wyglądać jego rola.
03.06.2014 (18:11)
avatarkoncia
Ktoś kto troszkę grał suppem, a wszystkie rozumy pozjadał :) Jakoś twój flame mnie nie przekonuje.

Poziom 30 od early beta.

Nie gram Aphro w rankedach, bo nie jest tam mile widziana i każdy woli tam tanka, więc nie wiem po co ją porównujesz do tanka? Athena to też jeden z moich mainów i akurat nią uwielbiam grać w rankedach ;)

Gdyby ten build nie był skuteczny, to bym go tutaj nie umieszczała.

Z BT na wampiryzm i ROA masz takiego self heala, że nawet jeśli przeciwnicy skupią się na biciu Aphro, to zwykle kończy się to, jak biciem tanka. Sojusznicy wykończą ich wszystkich, zanim padnie healer. Dodatkowo BT daje ci 25% siły magicznej za 50% straconego hp. Masz z tego większy heal, większy wampiryzm i większe obrażenia o 25%. Nie mam nic przeciwko, żeby ADC się na mnie skupiał, o ile zdoła podejść na tylną linię w team fight i nie oberwie ode mnie stuna. Powodzenia życzę. Heal+wampiryzm=podwójny heal, dodaj do tego pasywa ROA i BT i wiesz skąd się bierze jej wytrzymałość.

Wiesz co to uniki? Może jeszcze nie dotarłeś do tego etapu gry...
03.06.2014 (20:00)
avatarGlacio
Tu powinien być cholernie długi komentarz, który ot tak się nie wstawił, a nie chcę mi się jeszcze raz pisać, bo widzę, że jesteś osobą, której nie można nic powiedzieć.
link do stat.
03.06.2014 (21:16)
avatarMocnyBlender (22)
Glacio teleport to the tower kupił ktoś z tej strony znany ja nie powiem kto i to na lidze ale chronos pendant na chronosie o mój boże . Grałeś kiedykolwiek chronosem prosty bulid buty penetracja , polynomicon telekihnes ring demonic fatalis i rod of thauti najlepszy bulid na chronosa potwierdzone przez game huntera co do bulidu aphro to świetny support oraz solo genialny ult heal stun i knock back czy jakoś tak. Jeśli uważasz afrodytę za słaby support jak i solo to z przykrością stwierdze że na tej stronie są ludzie którzy wprowadzają innych graczy w błąd . Co do bulidu zmieniłbym trochę kolejność i usunął sytuacyjne . 4
03.06.2014 (22:27)
avatarGlacio
JA PIERDOLE ZABIERZCIE TO GÓWNO STĄD OMG
Idźcie dzieci na lekcję polskiego uczyć się czytania ze zrozumieniem: TYLE ODE MNIE. Strona schodzi na psy ups :(
04.06.2014 (12:50)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!