Thor - Władca dżungli

Dodane przez  Maszi 11.05.2015 (20:45)

Thor
Podstawowe informacje
ocena
BógThor63195
Kupione przedmioty
Podstawowe
Start
Sytuacyjne
(10/20/20) Fizyczna siła
+(0/0/100) Fizyczna obrona +(5/30/50) Fizyczna obrona <br><br> <b>AURA</b> - Redukuje fizyczną obronę wroga o <font color="#3A9CEE">20</font> w odległości <font color="#3A9CEE">55</font> stóp.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Void_Shield.jpg">2 do obrony za każde zabicie Boga lub asystę. (max 10 stacków). Po ewolucji otrzymujesz tarczę równą 100 Health +5 za poziom Która regeneruje się co 3s będąc poza walką. Tarcza zregeneruje się w pełni po upływie 30s.</td></tr></table>" alt="" src="./images/Items/Hide_of_the_Urchin.jpg">
Reklama
Umiejetności
Mjolnir's Attunement
1234567891011121314151617181920
Tectonic Rift
1234567891011121314151617181920
Berserker Barrage
1234567891011121314151617181920
Anvil of Dawn
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie
Witam wszystkich serdecznie.
Po dość długim namyśle postanowiłem podzielić się swoim buildem dla Thora na jungle.
Osobiście gram tylko conquesta więc nie wiem jak spisuje się taki build w pozostałych trybach gry.
Plusy i Minusy
+ Duża mobilność dzięki umiejętności numer 1
+ Bardzo wysokie obrażenia dzięki umiejętności numer 3 w early game.
+ Szybkie i niespodziewane ganki dzięki ultowi.
+ Niezła kontrola tłumu w umiejętności numer 2.

- Jeśli w early zostaniesz z tyłu z expem i goldem to potem ciężko to nadrobić.
- Traci w late game gdyż umiejętność numer 3 staje się praktycznie bezużyteczna.
- Papierowy jeśli nie zainwestujemy w defensywne itemy.
- Manożerny, trzeba bezustannie chodzić z potami many.
Umiejętności
Myślę, że opis umiejętności jest zbędny więc skupię się na aspekcie maksowania.
Dla ułatwienia wprowadzam skrócone nazewnictwo umiejętności:
1 - młot
2 - mur
3 - spin
4 - ult

Na początku wybieram młotek gdyż przydaje się do pomocy w czyszczeniu campów oraz zapewnia bardzo rozsądny dmg jeśli trafimy przeciwnika podwójnie.
Następnie staramy się maksować naszego spina. Tutaj oczywiście pojawią się głosy, że lepiej jest równomiernie rozkładać punkty w młot i spin. Ja jednak twierdzę, że dużo skuteczniejszym zabójcą w early jest Thor z wymaksowanym spinem. Na 7 lvl mamy już 4 lvl spina i zadajemy ponad 80 obrażeń na 0,4 sec czyli cała umiejętność zadaje ponad 400 obrażeń co stanowi około 1/3 życia maga lub adc na tym levelu. W połączeniu z ultem jesteśmy w stanie zabrać 1/2 życia nie narażając się na żadną kontrę z jego strony.
Po osiągnięciu maksymalnego levelu spina zajmuje się maksowaniem naszego młotka, który będzie naszą podstawową bronią w late game.
Osobiście levelowanie muru zostawiam sobie na koniec gdyż jeśli dobrze poprowadzimy naszego Thora to obrażenia z młota oraz spina wystarczą by żadne przeciwnik nam się nie wymknął zaś do ucieczki zawsze możemy użyć młotka.
Ulta maksujemy praktycznie zawsze gdy tylko pojawia się taka możliwość.

Przedmioty
Startujemy z butami lvl 1, hogiem, maską oraz dwoma potionami. Potionki są nam potrzebne gdyż będziemy stosunkowo agresywni na solo lane. Staramy się nękać naszego przeciwnika młotkiem oraz wykańczać miniony spiny. Oczywiście jednocześnie pamiętamy o tym by nie ryzykować za bardzo.
Trzon mojego buildu stanowią warrior tabi, jotunus wrath, deathbringer oraz rage.
Dodatkowo zależnie od sytuacji w czasie meczu kupujemy dwa lub nawet trzy itemy defensywne. Osobiście najbardziej cenię Hide of the Urchin (gdy wiem, że mogę łatwo nabić sobie stacki) lub void shield, który wzmacnia naszego spina.
Na koniec dokupujemy coś z penetracją lub kolejny item obronny np. magi blessing.
Jeśli czujemy się naprawdę mocni możemy jako trzeci kupić item z life stealem.
Praca zespołowa
Jako jungler nie jesteśmy zmuszeni do ścisłej współpracy z teamem. Thor dzięki zaskakującemu ultowi nadaje się idealnie do zabezpieczania killi (uwielbiam zabijać wracających do bazy wrogów, którzy są już pewni o swoje bezpieczeństwo) oraz do rozpoczynania ganków lub team fajtów.
Junglowanie
Jak już wspomniałem rozpoczynamy z butami lvl 1, hogiem, maską oraz dwoma potionami. Czyścimy speed camp i mana camp pomagając sobie młotkiem. Najlepiej gdy solo również dysponuje hogiem wtedy wbiegamy na linie przed wrogiem. Staramy się możliwie szybko wyczyścić miniony a następnie nękać naszych przeciwników młotkiem, który dobrze wycelowany zabiera ponad 120 życia. Jeśli mamy szczęście i ogarniętego solo to może uda nam się zdobyć pierwszą krew. Jeśli nie to nic straconego.
Tutaj rozważamy dwa warianty dalszego postępowania:
1. Gdy udało nam się zabić lub "pokonać" wrogiego junglera udajemy się ukraść mu campa z harpiami. Po tym zależnie od naszego poziomu życia oraz sytuacji na mapie możemy pomóc solo, midowi lub po prostu wrócić do bazy.
2. Gdy to my zostaliśmy "pokonani" udajemy się wyczyścić nasz camp z harpiami oraz ostrzegamy mida.
Wracając do bazy kupujemy 2 lvl butów oraz poty: jeden życia oraz dwa many. Następnie czyścimy drugi mały xp camp i mamy czas około 2:40. W związku z tym lecimy pomóc naszemu midowi oraz suppowi w wyczyszczeniu mid campów. W trakcie lub po ich oczyszczeniu zdobywamy 5 lvl. Rozglądamy się po mapie i lokalizujemy wroga z małą ilością hp lub miejsce gdzie przydałaby się nasza pomoc. Jeśli znajdujemy cel staramy się dzięki kombinacji ult->spin zabić przeciwnika (jeśli nam się nie uda możemy jeszcze spróbować dokończyć robotę młotkiem lecz lepiej zostawić go sobie na wypadek ucieczki).
Wracamy do bazy i kupujemy warrior tabi oraz 2 lvl hog. Pamiętamy o potach (najważniejsze są poty many bez których ciężko utrzymać się dłużej na mapie).
Pamiętamy o czyszczeniu campów dla naszych sprzymierzeńców i informowaniu o potencjalnej pozycji wrogiego junglera. Staramy się również stawiać wardy jeśli widzimy, że nasi koledzy nie robią tego sami. Nie wdajemy się w długotrwałe walki. Dużo skuteczniejsze będzie rzadsze ale "porządne" gankowanie linii.
Jeśli wszystko idzie dobrze to do 10 minuty jesteśmy najbardziej nafeedowani na mapie i dalsze granie jest tylko "zbieraniem" killi (pamiętamy by czasami oddawać kille naszym sojusznikom a przede wszystkim adc oraz midowi.)
Podsumowanie
Thor jest moją ulubioną postacią w smite i sądzę, że obecnie jest zdecydowanie najlepszym junglerem (może obok Serquet, która wciąż jest op w dobrych rękach).
Może być tego nie widać po moich statystykach ale musicie wziąć pod uwagę, że gram Thorem od początku swojej przygody ze Smite i jak wiadomo pierwsze mecze są zawsze najcięższe. Dopiero ostatnimi czasy odkryłem odpowiedni build oraz nauczyłem się radzić sobie w jungle.

Liczę na konstruktywną krytykę oraz pomoc w udoskonaleniu buildu!

Pozdrawiam


Reklama

Komentarze


avatarszeno96 (3)
Build według mnie bardzo słaby. Thor pod kryty to nie thor. A i największy dmg zadaje skill numer 1 a nie 3 :)
13.05.2015 (8:32)
avatarMaszi (13)
Nigdzie nie napisałem, że największy dmg zadaje skill numer 1. Skill numer 3 w early jest potężny a później wraz z czasem traci na mocy by w late game być praktycznie nie przydatnym.
W late dzięki krytom wystarczy zestunować przeciwnika by móc mu przywalić młotkiem oraz 2-3 razy z basica co daje koło 1500 - 2000 dmg.
13.05.2015 (10:17)
avatarszeno96 (3)
Powiem tak. Jest to twój build i pewnie dobrze Ci się nim gra ale mnie niestety nie przekonałeś. Sporo gram Thorem i bardzo opłacalną rzeczą jest Transcedence (od nie dawna składam ten itemek praktycznie zawsze na Thorze). Zamiast Void Shield dał bym Shifter's Shield. Dlaczego? Masz defa: na magie i fizyke ale też dmg + pasywka. Dwa pierwsze przedmioty są spoko. Oczywiście jak ktoś chce może się bawić z krytami ale mi to po prostu nie odpowiada. A i maksuje zawsze 1 skill , ponieważ wystarczy w early zestunować skillem nr2 i rzucić młotem, który zada naprawdę duży dmg. 3 skill to dla mnie dobijacz w sumie :)
13.05.2015 (14:12)
avatarihjasty (908)
Guidy nie są od tego aby kogoś przekonywać do czegoś, są aby nauczyć innych mniej doświadczonych jak mniej więcej zbudować boga od strony itemków i jak nim grać. Z hita zawsze łatwiej trafić komuś początkującemu niż trafić z 1 dlatego też pewnie autor stworzył taki build. Ja osobiście robię urchina buty jount death shifter i bodajze na pene te 33% i jakoś tam się bije ludzi ^^ z doświadczenia wiem że jak mam dobry dzień to mogę kręcić thorem 15-20 do 3-4 a jak dzień ch*** to nawet build nie pomaga i się feeduje :)
14.05.2015 (21:22)
avatarShirei (1313)
Strona opiera się na użytkownikach nowych w świecie Smite, jak i tych starych. Nie widzę nic złego w buildach innowacyjnych lub takich, które są skierowane do bardziej zaawansowanych graczy. Niemniej jednak większość doświadczonych graczy nie korzysta z tego typu rzeczy, więc rad jesteśmy, gdy pojawiają się dobrze zrobione poradniki dla osób nowych, a co dopiero takich, gdzie zarówno świeżaki jak i wyjadacze znajdą coś dla siebie.
15.05.2015 (14:26)
avatarPhantz (17)
ja Thora wolę zbudować bardziej warriorowato, warrior tabi, hide of urchin, jotun wrath, shifter shield, titan bane. do buildu warto dodać transcendence'a, zamiast urchina, bądź jako dodatkowy magi blessing lub winged blade.
Taki build daję nam od kija AD (główny dmg thora bije z skilli) oraz bardzo dużą przeżywalność co pozwoli nam zainicjować team fighta i mieć pewność że się go przeżyje :P
wogóle prócz bakasury chyba żadnego assassina nie buduję pod crity (a gram nimi bardzo dużo, jedynie arachne grałem tylko w becie)
22.05.2015 (12:17)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!