[Ymir jungle build] - Nieśmiertelny i zabójczy (+jungle guide)

Dodane przez  DeGreZet 12.02.2014 (22:44)

Ymir
Podstawowe informacje
ocena
BógYmir3023820
Kupione przedmioty
Podstawowe
Jedyna słuszna wersja
Ostatni item vs. ad
Ostatni item vs. ap
Reklama
Umiejetności
Ice Wall
1234567891011121314151617181920
Glacial Strike
1234567891011121314151617181920
Frost Breath
1234567891011121314151617181920
Shards of Ice
1234567891011121314151617181920
Opis Buildu
Wprowadzenie


OSTRZEŻENIE - Build z deka nieatualny, ale spora część kontentu wciąż jest przydatna.

Od ponad miesiąca gram regularnie w dżungli i można powiedzieć, że pokachałem tyn styl gry do tego stopnia, że stał się on moim mainem. Mam zamiar dodać serię buildów do moich ulubionych postaci sprawdzjących się w buszu. Ymir jest według mnie najlepszym dżunglerem. Ma genialne cc i bardzo silne dmg przez co cholernie ciężko jest go skontrować. Do tego jego ganki to dla przeciwników pewna śmierć. W tym sezonie zacząłem grać Ymirkiem na rankedach oto skutki tego genialnego pomysłu:Wcale się nie chwalę, tylko kontruje ewentualne hejty na niepraktycznośc tego buildu. XD
Plusy i Minusy
+ Dmg przez, który każdy leci na combo...
+ ...przy stosunkowo bardzo dużym defie i mocnym cc...
+ ...czyli w skrócie over power

- Brak skoku/przyśpieszenia
- Brak innych minusów
Umiejętności
- Dobry skill, ważny u Ymira, ale na początku nie opłaca się go rozwijać bo do 6lvl nie będziemy gankować. Puszczamy idealnie pod nogi jak chcemy uciec, wtedy ścianka ląduje za nami jakby ktoś nie wiedział. ;P

- Druga część zabójczego combo. Dmg z tego skilla jest okropnie duże i do tego przeciwnik dostaje jeszcze slowa na kilka s. Używamy jak najszybciej po stunie, najlepiej działa z dodatkiem szczypty naszego ulti. Maksujemy na początku(oczywiście ulti jest naszym priorytetem, ale tutaj mowa o zwykłych skillach) ponieważ przelicznik dmg jest największy i ma mniejszy cd niż stun.

- Najlepszy i najważniejszy skill Ymira. Może służyć dosłownie do wszystkiego - ucieczka, gank z atakiem, ratunek. Maksujemy jako drugi.

- Dobrze naładowane ulti może zadać nawet 2k dmg, więc warto dobrze zestunować wroga, potraktować go slowem i zablokować mu ucieczkę ścianą by dać Ymirowi czas. Pilnujemy wyłącznika tak, że gdy przeciwnik zbliża się do krawędzi ulta to detonujemy bo szkoda tracić dmg.

COMBOSY:

>>> >>> >>>

Ten combos opisywałem już wcześniej. Przy odpowiednio szybkim użyciu mamy pewność, że przeciwnik z nienaładowanymi Beads'ami po prostu zginie. Stun-slow-atak z Polynomicona-blokada ścianą-ulti i do widzenia. Czasem wystarczy tylko użyć dwóch skilli, żeby zabić przeciwnika, a czasem Polynomicon też zrobi swoje.

A oto mały pokaz możliwości Ymira przy dobrym combosie:
http://www.youtube.com/watch?v=pD_imYhNoQ4
Przedmioty

Podsawowy przedmiot dla kazdego dżunglera, a już na pewno dla Ymira, który bez heala by nie przeżył. Po za tym trzeba też pamiętać o dodatkowym goldzie gdy czyścimy obozy wraz z sojusznikami.


Z racji, że Ymir pod ap to postać, której zadaniem jest wbicie się i szybka eliminacja celu to butki na redukcję cd odpadają. Znacznie lepiej jest mieć te 15 pkt. penetracji i zadać większy dmg.Jeszcze większa dawka zabójczej penetracji + moc i def. Jeden z najlepszych itemów dla postaci ap.


Nie ma co owijać w bawełnę. Mimo, że buff do mocy umiejętności z tego przedmiotu jest całkiem spory to kupuje się go głównie przez lifesteal i legendarny pasyw. Dmg z ręki po użyciu umiejętności do stylu gry Ymirem pasuje idealnie.

- W tej fazie gry warto zaopatrzyć się już w jakiegoś defa by nie ginąć przy każdym wbiciu. najlepszym wyborem dla Ymira, który sam z siebie jest dość twardy będzie Hide bo daje najwięcej defa(po wystackowaniu) w grze.


Zastrzyk mocy, czyli sporo dmg dla naszych skilli i podstawowych ataków oraz pokarm dla Polynomicona. Po zakupie pełnej wersji tego przedmiotu zaczyna się istna rzeź.

VS.

I tutaj wybór zależy od przeciwników. Jeśli u wroga mamy więcej postaci ad to idealna okazja by zrobić z Ymira assassyna, jeszcze dodatkowo tanka, który będzie w stania siać spustoszenie nawet pod wieżami nieprzyjaciela.
Jeśli jednak przeciwnik to w dużej części ap wybór jest prosty. Musiby zwiększyć hp i magicznego defa. Najlepszym wyborem będzie oczywiście Magis Blessing, który dodatkowo daje nam ochrone przed cc.
Praca zespołowa
Po raz pierwszy w mojej "karierze" zaniedbam tę zakładkę ponieważ dużą część team play'a rozpisałem w Dżunglowaniu. Jednak sumienie nie pozwala mi pozostawić jej pustej, więc... ;P
Zachęcam pierwsze do zapoznania się z zakładką "Junglowanie", a dopiero potem z poniższym tekstem.

Taktyka stun przed stunem.
Masz problem z przeciwnikami, którzy kupili Beads? Ta taktyka jest dla Ciebie!
W momencie kiedy zamierzamy zaatakować jedną z linii prosimy kogoś kto ma dobre cc by przycisnął przeciwników i zmusił ich do użycia Beadsów, przykładowo: Ares, albo Hades ulti lub Anubis, Wukong stuny). Wtedy wbiegamy przed przeciwnika i kiedy jego imune przestanie działać ciskamy mu stunem w twarz. Nie ma szans na przeżycie.

Taktyka zasadzki(działa tylko gdy przeciwnik nie ma warda i tylko na duo linii)
Prosimy supporta aby postawił super hiper widzącego warda w miejscu blue buffa przeciwników i ewentualnie zniszczył ich ward. Najlepiej jest to zrobić gdy nasze miniony są pod ich wieżą. Wtedy wrogowie pomyślą, że chcemy ukraść im blue i przybiegną. W tym momencie wkraczamy my - stunujemy, odgradzamy i zabijamy.Taktyka nukera
Prosimy sojusznika by postraszył przeciwnika, a gdy ten wykorzysta swój skok lub Beadsy szybko wskakujemy w Blinka, robimy stun i od razu włączmy ulti. Gdy załaduje się do maksymalnego poziomu wróg powinien zginąć. Nawet nie zorientują się co jest grane. Jednak gdy przeciwnik jakimś cudem ujdzie z życiem zawsze mamy jeszcze ściankę i Glacial Strike. ;)


Junglowanie
Pierwszy polski poradnik dżunglera!!!

Dżungle zaczynamy z pierwszym poziomem butków (jakiś movement musi być), Bumba's Mask (ekstra gold, bez którego będziemy sporo w tyle kiedy nadejdzie mid- i lategame), pierwszym poziomem Hand of the Gods (o wiele szybsza dżungla, a w late game HoG3 to nieoceniona pomoc dla drużyny.), oraz z jedną miksturą na hp i manę.
Na początku musimy iść na mid campy(ale uwaga! istotne jest tutaj to, z której strony mapy zaczynamy - zawsze tam gdzie bliżej jest do solo lane), jednak jedyne co zrobimy to uderzymy je naszym drugim skillem i biegniemy na reda(dmg buff). To sprawi, że gdy mider i solo zabiją potworki w ciągu kilku sekund dostaniemy nagrodę nawet jak będziemy już daleko od obozu. Gracz z solo po zabiciu harpi na środku biegnie po blue(buff na manę), my w tym czasie wykańczamy red z HoG'a i idziemy mu pomóc. Następnie potrzebujemy trochę czasu zanim udamy się po drugi główny buff, więc idziemy na linię solo zebrać 2 fale minionów. Naszym kolejnym celem będą dwa pomniejsze obozy z harpiami, ich ukończenie nie powinno zająć około 10s na każdy. W tym momencie powinien nam się odrodzić mid camp(dzieje się to co 2 minuty, czyli skoro zrobiliśmy go już na początku to około 2:15 będzie stał pełny).


- Czerwony oznacza campy robione solo, a biały z pomocnikiem.
- W pierwszej wersji możemy odpuścić sobie pulowanie mid campów jeśli robimy to zbyt wolno.

W przypadku gdy wylądujemy po drugiej strony mapy musimy zacząć trochę inaczej. Pierwsze robimy mały obóz z furiami, nastepnie speed(dla nas) oraz manę dla solo lanera. Reszta wygląda podobnie. Jedyną różnica jest to, że tutaj musimy trochę wcześniej zejść z solo, około 10-15s, bo trzeba zrobić jeden obóz więcej.


- w większości sytuacji lepiej jest zacząć od speed bufka, ale czasu jest dość by zrobić wszystkie
- jeśli zaczynamy od speeda mozna pokusić się o engage na blue przeciwnika - gdy gramy np. Bakasurą jest to niemal obowiązek


Jeśli chodzi o robienie środkowych obozów... Możemy zaryzykować i spróbować "ukraść" obóz, do którego dobiera się wróg lub po prostu udać się tam gdzie jest bezpieczniej. Po zrobieniu obozu udajemy się do sklepu. Gdy będziemy na spawnie rozwijamy nasze butki, kupujemy Blink i kilka potek na hp i manę. Następnie kontynuujemy czyszczenie dżungli, ale tym razem znacznie bardziej nastawiamy się na agresywne ganki. Oczywiście pierwszą rzeczą jaką robimy będzie skończenie bufków. Idziemy na speeda i w tym momencie mamy już bardzo duży movement, więc pora na jakiś gank. Kiedy tylko nadarzy się okazja atakujemy przeciwników, stunujemy, slowujemy, blokujemy najlepiej jak potrafimy tak by załatwić sobie i sojusznikowi kill. W późniejszej fazie gry możemy zbierać buffy na dmg lub speed, ale ten drugi lepiej oddać ad carry bo Ymir i tak nie potrzebuje movementa aż tak bardzo.
W późniejszych fazach gry dżungle trzeba ograniczyć i skupić się na eliminowaniu wrogów. Jedyne o czym musimy pamiętać to nasz buff na dmg oraz mid campy z furiami. Manę i speeda pozostawiamy drużynie. Kiedy nasza drużyna zyska przewagę po udanym ganku można śmiało zaatakować Gold Furry. Do tego przyda nam się trzeci poziom Hand of the Gods, który rozwijamy około 15 minuty. Jeśli jedna to przeciwnik ma przewagę i robi sobie te campy to będzie trzeba zaryzykować. Blink i HoG w dobrym momencie tak by zabić potworka w ostatniej chwili, po czym szybki stun na jak największej liczbie osób i ulti. Nie ma co tu dużo mówić Ymir to cholerny op potwór. Raz wpadła mi tak quadra na rankedzie.To tyle jeśli chodzi o najważniejszą taktykę gry w dżungli. Trzeba pamiętać, ze bardzo dużo zależy od tego jak gra sie potoczy i jak zagrają przeciwnicy. Strategię trzeba dostosować również do własnego stylu gry. Mimo faktu, że gra w dżungli posiada wiele czynników zależnych od przypadku lub szczęścia mam nadzieję, ze mój poradnik przyda się Wam, a zwłaszcza pomoże tym osobom, które boją się dżunglować.
Podsumowanie
Ymir to dobry dżungler i mimo, że jego dmg nie jest powalające(pomijając przypadki gdy złapie fed, wtedy sieka lepiej niż Loki) to niesamowicie silne cc rekompensuje wszystko. Duża kontrola tłumu daje mu też małą przewagę nad innymi dżunglerami dzięki czemu jest kontrą dla wielu z nich. Noi oczywiście potężny late game.
Nic dodac nic ująć.
Miłej gry, pozdrawiam! :)


Reklama

Komentarze


avatarCuYba2
5 jak zawsze :)
12.02.2014 (23:02)
avatarNudny
Co to ma być wgl?! ^^ co to wgl je?! 5* - bo nienawidzę takich Ymirów.
13.02.2014 (7:53)
avatarShirei (1313)
Build ciekawy, poradnik też, ale nadal myślę, że tank na jungle to troll. ;x
18.02.2014 (14:26)
avatarDeGreZet (713)
W przypadku kiedy na solo idzie postać będąca asasynem - np. Loki, Freya to tank jest idealnym wyborem na dżungle. Nie budujemy go pod full tanka, ale i tak jest znacznie bardziej wytrzymały niż typowy dżungler. Wiem, że wydaje Ci się to śmieszne, ale pewnie tylko dlatego, że nigdy tak nie grałeś. Ymir ma jeden z najlepszych przeliczników dmg w grze. ;__;
18.02.2014 (14:39)
avatarHiViolentJ (21)
Na ulcie z tego co pamiętam 1100 dmg na 20 lvl bez itemów ;o
18.02.2014 (14:47)
avatarAgraelRaelag
Raz grałem Thorem na Ymira w jungli i Ymir mnie zmasakrował...(może to dlatego że jestem noobem jeśli chodzi o gre w jungli
18.02.2014 (16:13)
avatarNuDzIaRzZ (313)
Wg mnie tankowie są nieźli w jungli. Jednak nie wszyscy i HiViolenT o tym wie ^^
18.02.2014 (16:15)
avatarHiViolentJ (21)
Hahaha coś kojarzę ^^
18.02.2014 (16:46)
avatarGreat
Bardzo dobry build:)
Zaraz go wypróbuje.
Oczywiście ocena 5
26.02.2014 (11:49)
avatarMattty
Sprawdziłem, niestety doszedłem tylko do voidstone'a bo przeciwnik się poddał. Staty 8:0:6. Moim zdaniem ymir na dżungli jest op i nie jest tylko dla trolowania. I mam jeszcze pytanko, czy można małe farmy z furiami całkowicie pomijać przez całą grę, czy jest to duża strata w expie?
01.04.2014 (17:10)
avatarSurematu
Epicki build. 5/5
08.06.2014 (11:28)
avatarAdamkazmirowicz
@Mattty
Lepiej zabijać małe kampy z furiami , jak masz okazję to próbuj nawet kraść te fure wroga :> zostawiaj mu tylko 1 furię aby się kampy mu nie odradzały
29.06.2014 (9:59)
avatarMaszi (13)
Build wypróbowałem osobiście na paru mapach. Wszystko super a junglujący ymir bardzo mi się dzięki Tobie spodobał.
Jedyny minus to przedmiot "Focused void stone", który już od dobrego czasu jest niedostępny grze.
Tak czy inaczej ode mnie piąteczka :)
02.07.2014 (19:54)
avatarBIgi (636)
Przydała by się aktualizacja mała.
02.07.2014 (20:51)
avatarRainbowBoy (16)
Bardzo Dobry Bulid , tylko Niema tago jednego itemka (Focused Void Stone) teraz ^^ Daje Piąć :D
19.07.2014 (16:42)
avatarHellRey (115)
Uwielbiam grać tak Ymirem szybki i zabójczy 5*
05.08.2014 (12:05)
avatarAgraelRaelag (621)
Build aktualnie jest gówno warty, bo focused void stone nie istnieje, a poly dostał tyle nerfów, że kupując go na 3 item to beznadziejny pomysł. Przydałaby się aktualizacja, ale Degre coś ostatnio mało widoczny.
Ale za to jest bardzo dobry opis i poradnik, co jest rzadkością w buildach na tej stronie.
05.08.2014 (13:01)
avatarwieza (4)
Najlepszy build na tej stronie od dluszego czasu nim gram i jest zajebisty
10.08.2014 (22:09)
avatarNukL3 (513)
Widze ze aby dostac 5 nalezy postawy tekstowe narywsowac na mapie potem powstawiac pare obrazkow i odrazu build robi sie "profesjonalny". Itemy w buildzie nie dostepne w grze oraz ten magis...
10.08.2014 (22:32)
avatarGlacio (553)
Lol, magis blessing to prawie że podstawa na bruisera.
10.08.2014 (22:40)
avatarShirei (1313)
Jakbyś nie zauważył, to oprócz obrazków jest wyjaśnienie. Albo inaczej... to nie obrazki robią tu furorę, lecz tekst. Obrazki są tylko po to, aby móc do czegoś ten tekst odnieść, zobrazować to, co chcemy przedstawić.
10.08.2014 (23:05)
avatarNukL3 (513)
A no, rzeczywiscie nie zauwazylem. "ymir sie wzruszyl" i zdjecie z jakiegos anime placzacej dziewczynki.
11.08.2014 (0:36)
avatarzajebanan (224)
@up ból dooopy zawsze spoko bo ktoś dostał 5*, a Ty 3 albo 4 na swoim buildzie lol
11.08.2014 (7:12)
avatarNukL3 (513)
Jaki bol dupy co wy ludzie macie za papke w glowie. Wyrazam tylko swoja opinię, ja mam taka opinię wy macie siaką opinię, kazdy ma prawo do wyrazania swojej opinii a opcja komentowania wlasnie na to pozwala. Nie musisz sie ze mna zgadzac, odrobina kultury wymaga, zebys nikogo nie obrazal albo nie pisal bezsensownie ze bol dupy czy cos tylko dlatego ze sie nie zgadzasz z moja opinia. Zwlaszcza ze ja nie robie buildow wiec twoj komentarz to tylko proba prowokacji.
11.08.2014 (22:40)
avatarGlacio (553)
NukL kocham cię. Serio.
11.08.2014 (23:23)
avatarzajebanan (224)
3 razy użycie opinii w jednym zdaniu plea l2polish Nukl3. Jeżeli odebrałeś to jako próbę prowokacji, więc po co do mnie napisałeś. Takie coś jak ortografia też istnieje: ą, ę, ż, ź, ć. Odrobina kultury wymaga poprawnej polszczyzny, której Tobie brakuję. Ale ja sie zgadzam z twojom opiniom bo moja opinia jest taka sama jak twoja opinia, ale moja opinia jest lepsza od twojej opinii Kappa
11.08.2014 (23:51)
avatarNukL3 (513)
Zebys zrozumial co to swobodna wymiana mysli, poglądow oraz opinii.

Powiem tak, komentarze ponizej pewnego poziomu mialem w ogole nie czytac i tak tez mialo byc z dzieckiem o nicku zajebanan. Ale moje nerwy puscily. Jakim ch*jem wytyka sie komus w internecie ze nie ma ą czy ę, Boże widzisz i nie grzmisz. Ale to, to juz jest perełka. Albo i dwie jak kto woli: "brakuję" oraz niszczenie umysłu "twojom".

Skoncz 18 lat, dorosnij, a tak w ogole to nie wpie*dalaj sie w czyjas rozmowe bo o ile mnie pamiec nie myli nic do ciebie nie pisalem a z prostego poziomu bo nie ma zadnego ale to zadnego sensu z toba pisac. Po ch*j do mnie brąchasz, skoro jeszcze oblizujesz gile spod nosa?
12.08.2014 (1:33)
avatarzajebanan (224)
Brąchasz a co ty ślunzak? "Nie pisałem a z prostego poziomu bo nie ma żadnego ale to żadnego z tobą pisać". Jest jakiś sens w tym zdaniu? Dzieckiem to jesteś ty- nie umiesz napisać normalnego zdania z ładem i składem i do tego przekleństwa ;x Twoje konto jest poniżej pewnego poziomu. Zacząłeś od problemu do WSZYSTKICH na portalu bo ktoś nie odpowiedział na twoje pytanie, teraz coś tam piszesz o buildzie Degrezeta który ostatnio mało się udziela i nie ma pewnie czasu na uaktualnienie buildu, ale jak widać przyjdzie ktoś i tak tego nie zrozumie bo jego musk jest zbyt mały, żeby ogarniać tak duże rzeczy. Ostatnie zdanie w poprzednim komentarzu było napisane specjalnie, dlatego jest napisane "twojom". Z góry też mowie, że "musk" napisałem tak samo. Jak Ci nerwy puściły to najlepiej meliske zażyj. Czekam na nową ripostę od Ciebie, jeżeli jeszcze nie poszedłeś płakać w ramię mamy.
12.08.2014 (8:13)
avatarSniper (22)
Nawet spoko, przyda się.
14.08.2014 (10:08)
avatarMorgothGraff (23)
Doskonały build, daje 5*.
22.01.2015 (10:16)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!