[E-Sport] AFK Gaming, Podsumowanie 2 tyg. SPL

Dodane przez  Ryszardzislaw 20.03.2015 (21:36)

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałem dla Was o drużynie Melior Morior (poprzednio compLexity)? Jeśli nie, to zajrzyjcie przez mój profil do mojego poprzedniego artykułu pod tytułem "Kilka newsów". Jest to drużyna, o której ostatnio w świecie E-Sportu jest bardzo głośno, między innymi dzięki świetnym wynikom na SPL. Kolejnym powodem, czemu się o nich mówi są częste zmiany nazwy drużyny (3 raz w ciągu ostatniego miesiąca). Lecz tym razem zapowiada się, że zmiana ta będzie na dłuższy okres czasu. Jak pisałem w poprzednim artykule, pożegnali się oni niedawno z swoim byłym sponsorem, by reprezentować samego siebie. Poszło im to naprawdę dobrze, bo są póki co bezkonkurencyjni (4-0) na SPL, mając w swoich szeregach gracza miesiąca, którego w skrócie też opisywałem w jednym z moich artkyłów. Tak dobre wyniki szybko przyciągneły uwagę nie tylko innych graczy, ale i sponsorów. AFK Gaming przedwczoraj oficjalnie zostało sponsorem teamu, wcześniej znanego jako compLexity czy Melior Morior. Miejmy nadzieję, że fakt ten nie zaszkodzi im w motywacji do lepszej gry, a jedynie ją podniesie, aby godnie reprezentować swoich nowych partnerów. ;)

 

Tymczasem 2 tydzień SPL jest już za nami, powyżej przedstawiam filmik ukazującego najlepszego gracza tygodnia tych rozgrywek. Jest nim madmanmarc22 z teamu Denial eSports grający jako adc. W tygodniu tym wykręcił on statystyki 8/3/2 grając jako Freya oraz 6/1/11 grając jako Ullr (oba wygrane mecze przeciw Team Solomid) oraz 2/3/4 w przegranym meczu przeciw tej samej drużynie. W każdym z tych 3 meczy był on top player dmg w swojej drużynie popisując się bardzo dobrym wyczuciem czasu oraz skutecznym trafianiem skilli. Jako ciekawostkę można dorzucić fakt, że ma on dopiero 14 lat!

 

Jako, że jesteśmy praktycznie na półmetku postanowiłem zamieścić Wam wyniki Spring Split SPL (szczegółowy kalendarz rozgrywek możecie znaleźć również w jednym z moich artykułów). W nawiasie mamy wynik jeśli chodzi o mecze wygrane lub przegrane, przed nawiasem natomaist mamy wygrane lub przegrane konfrontacje (jedna konfrontacja jest do dwóch zwycięstw). Dołujące drużyny raczej już się nie wybiją, ciekawie może być natomiast w szczytach tabeli (AFK Gaming muszą zmierzyć się z Cloud9 oraz Team Solomid, a Dignitas z Fnatic oraz Titan). Także zmienić się może jeszcze naprawdę dużo.

 

Powyżej przedstawiam Wam wyniki Spring Challenger Cup po 2 tygodniach, jak widać w Europie panuje raczej dominacja teamu Panthery, w Północnej Ameryce jest już ciekawiej. Wiele osób pewnie w sumie nie wie na czym ten cały Challenger Cup polega. Zdaję sobie sprawę z tego, że powinienem opisać to gdy turniej się zaczynał -mój błąd, przyznaję. Ja wyznaję jednak myśl, że lepiej późno niż wcale, to też krótko wytłumaczę teraz na czym polega ten cały turniej. Tak więc:

 

1-2 Tydzień: Drużyny mogą zmieniać swój skład nieskończenie wiele razy, o ile zostaje w niej 3 stałych członków. Gdy warunek ten jest utrzymany drużyny zarabiają punkty (łamiąc ten warunek punkty nie będą przyznawane), których im więcej się zdobędzie (punkty przyznawane są na koniec tygodnia, według miejsc zajętych przez drużyny), tym wyższa miejsce się zajmie.

 

 3-7 Tydzień: Składy 4 najlepszych drużyn z każdego tygodnia są zablokowane i nie można już ich będzie zmienić. Gdy jakiś gracz zagrał dla którejś drużyny chociaż raz, nie będzie mógł już reprezentować innej drużyny. Co do punktów jest jak wyżej, jeśli 3 osoby są stałe, drużyna zarabia punkty. W tych tygodniach dla jednej drużyny może zagrać już maximum 9 graczy.

 

Jeśli chodzi o cel rozgrywanego turnieju, jest on prosty. Szansa na udział w kolejnej edycji SPL (obecnie będzie to szansa na udział w Summer Split SPL), która jak wiadomo jest już naprawdę wysoką sceną E-Sportu. Kto może wziąć udział? KAŻDY, wystarczy tylko zgłosić swoją drużynę (musi być jedna osoba pełnoletnia, a wszyscy inni muszą mieć skończone minimum 13 lat) i czekać na rozpoczęcie turnieju, gdzie teamy grające są ustawiane losowo i drogą eliminacji (przergywasz -odpadasz, wygrywasz -grasz dalej) docierają do kolejnych szczebli rozgrywek. Finał jest rozgrywany do 2 zwycięstw. Tak jest co tydzień, po 7 tygodniach jest podsumowanie wszystkich zdobytych punktów, a 4 najlepsze teamy z każdego regionu walczą o udział w SPL, co pisałem już wyżej. Drużyny z SPL nie mogą brać udziału, ponieważ nawet jak zajmą przedostatnie/ostatnie miejsce i tak grają o udział w następnym wydaniu SPL właśnie z najlepszymi drużynami z Challenger Cup. Turniej ten jest więc najłatwiejszą szansą dla szarych graczy aby zabłyszczeć i wybić się do szerzej znanego świata E-Sportu, gdyż jak pisałem udział może wziąć każdy.

Komentarze (4) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarxxTrinaPLxx (152)
Dobry artykuł. Gratki :)
22.03.2015 (20:00)
avatarxxTrinaPLxx (152)
Ryszardzisław czekam na Twój artykuł na temat kolejnego tygodnia spl :) widziałam przed chwilą kawałek meczu Titan vs TrigEsports i Trig wymiatają! są niesamowici. Takie plejsy szły, że głowa mała :)
26.03.2015 (22:41)
avatarRyszardzislaw (311)
Mój kolejny artykuł ukaże się w niedzielę, ponieważ zamierzam go połączyć z pewnym ciekawym (według mnie) tematem do dyskusji, a w niedzielę będzie ku temu najlepsza okazja. ;)
27.03.2015 (14:40)
avatarxxTrinaPLxx (152)
Super :) czekam :)
27.03.2015 (21:56)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!