[E-Sport] Challenger Cup Tydzień 6

Dodane przez  Ryszardzislaw 15.04.2015 (21:38)

 

Dziś tylko skrótowiec bez rozbudowanej treści, z racji, że nic ciekawego się w świecie E-Sportu obecnie nie dzieje. Pierwszą wiadomością jest podpisanie przez drużynę Panthery z Europy kontraktu partnerskiego z Epsilon eSports, w wynikuc zego drużyna zmienia dotychczasową nazwę na nazwę organizacji swojego nowego sponsora. Jest to ruch jak najbardziej udany, Panthera obecnie jest 1 w Europejskim Challenger Cup bezkonkurencyjnie wygrywając w każdym tygodniu rozgrywek. Jak się będzie spisywać na tle silniejszych zespołów z Europy? Dowiemy się już 2 maja w Summer SPL Qualifiers.

 

 

Zamieszczam powyżej tabelę przedstawiającą rozkład sił przed ostatnim tygodniem rozgrywek. 4 najlepsze drużyny każdego regionu zawalczą z najsłabszymi drużynami Spring Split SPL o awans do Summer Split SPL. Pewni udziału w tych kwalifikacjach mogą być już Epsilon eSports oraz Spicy Waffles (kolejna zmiana w ich rużynie, na miejsce Optixxa dołączył TheBushyy jako adc) w Europie oraz Eager, Legion oraz ReturN w Ameryce Północnej. Co do drużyny Eager w ostatnim artykule podałem troszkę błędną informację -podpisali oni kontrakt z firmą "Team Razer", lecz nie zmieniają póki co nazwy na symbolizującą ich nowych sponsorów.

 

 

Będąc wciąż przy temacie Challenger Cup oto najlepszy zawodnik 6 tygodnia rozgrywek w Ameryce Północnej, jest nim DaretoCare (po raz drugi w ciągu obecnego Challenger Cup), jungler z Team Eager w tym tygodniu osiągając statystyki 45/8/40.

 

 

W Europie MVp został ogłoszony natomiast iRaffer, support (w końcu ktoś docenił jakiegoś supporta!) z drużyny Epsilon eSports (Panthera) , osiągając statystyki tygodnia 11/12/47.

 

 

Na koniec przypominam o finałach Spring Split SPL, które odbędą się 25 i 26 kwietnia (następny weekend) w godzinach ~19 czasu polskiego. 25 kwietnia odbędą się mecze TRIG eSports vs AFK oraz Fnatic vs Solomid. Finał i mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę. Drużyny grać będą do 3 wygranych meczy. Zwycięzca tego turnieju jak wspominałem w poprzendim artykule ugra 20 tyś $ i poleci do Brazylii, by zagrać z najlepszymi drużynami Ameryki Łacińskiej. 2, 3 i 4 miejsce to odpowiednio 17.5, 12.5 i 10 tyś $. Faworyta wytypować jest naprawdę ciężko, ja osobiście będę kibicował drużynie AFK Gaming. ;)

 

 

Komentarze (0) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!