[E-Sport] Finały Summer Splitu

Dodane przez  Ryszardzislaw 23.07.2015 (23:58)

 

Już jutro (a właściwie nawet dziś) startują finał Summer Splitu. Standardowo więc przy takich okazjach na portalu artykuł mojego autorstwa (tak, nie trzeba mnie pouczać o wsawianiu takich rzeczy). W drodze z pracy do domu zastanawiałem się jak go urozmaicić, żeby był jeszcze lepszy. Po powrocie do domu zacząłem się jednak zastanawiać jak oszczędzić sobie pracy i nerwów. Nie z lenistwa -po prostu straciłem ochotę na pisanie artykułu. E-Sportem zajmowałem się dla portalu jeszcze przed wprowadzeniem systemu FP po prostu z CZYSTEJ PRZYJEMNOŚCI. Wtedy mało kogo to interesowało. Teraz nagle gdy ja i moje artykuły jesteśmy dla Was opcją do zdobywania FP wszystkich zaczęło to niesamowicie interesować. Każdy z Was dzięki mnie zarobił blisko 2 tysiące tych punktów (służących do odblokowywana naprawdę nezłych skinów), a jak wiele osób za to podziękowało? Można policzyć na palcach jednej ręki. Jak dużo osób narzekało, że artykuł nie pojawia się przed dobranocką, albo że jest nieczytelny? MASA. To jest naprawdę przykre i to jest główny powód, przez który najzwyczajniej w świecie tracę zainteresowanie swoją pracą i przystępuję do pisania artykułów z coraz mniejszą ochotą. Kiedyś pisałem dla przyjemności, teraz nie zyskuję jej ani przez Wasze narzekania, ani przez brak zrozumienia. Dobra, koniec użalania się, czas zacząć właściwą treść.

 

 

Powyżej zamieszczam drzewko rozgrywek finałów Summer Split. 24 lipca (piątek) odbędą się ćwierćfinały Paradigm vs C9 oraz Fnatic vs TSM, które powinny wygrać drużyny z Ameryki (sorry Europo -nie wierzę w Was). Zwycięzcy tych ćwierćfinałów w sobotę zmierzą się z czekającymi już na nich w półfinałach drużynami. Według moich prognoz będą one wyglądały: C9 vs Titan (powtórka finału SWC) oraz AFK vs TSM (powtórka finału Spring Split). Tego samego dnia dwie pozostałe drużyny zmierzą się w walce o 5 miejsce. Ostatniego dnia (niedziela) będzie miał miejsce wielki finał oraz rywalizacja o 3 miejsce. W finale według mnie zmierzą się AFK oraz C9. Ćwierćfinały, półfinały i finał to rywalizacja Bo5 (najlepszy z 5, tj. do 3 zwycięstw), mecz o 5 miejsce to Bo1 (tylko 1 mecz), a o 3 miejsce to Bo3 (do 2 wygranych meczy).

 

 

A więc o co chodzi z tymi typami? Jak nie wiadomo co chodzi, to chodzi o pieniądze. W tym przypadku całkiem spore pieniądze. Za 1 miejsce bowiem drużyna zyska aż 50.000$! Przejdźmy jednak do sedna sprawy. Finały SPL są łatwe do typowania ze względu chociazby na fakt, że wystarczy zaznaczyć dwie rubruki aby regularnie na nasze konto wpływały FP. Zaznaczone przez nas drużyny będą dla nas "zarabiały" punkty gdy: wygrają jakiś mecz (20fp), wygrają daną konfrontację (40fp), wygrają cały turniej finałów summer split (60fp). Nie trudno więc się domyślić, że najbardziej się opłaca zaznaczyć dwie najlepsze drużyny. Takmi drużynami niewątpliwie są C9 i AFK, ponadto mogą się one spotkać dopiero w finale co pomoże nam zdobyć jeszcze więcej FP! Obie drużyny bowiem będą mogły wygrywać w tym samym czasie.

 

Artykuł jest okrojony i streszczony z racji trudności jakie napotkałem na drodze (zepsuta srtona główna). Nowości ze świata E-Sportu, Podsumowanie finałów Summer Splitu oraz artykuł niespodzianka pojawią się za 2 tygodnie, ponieważ od poniedziałku wyjeżdżam na zasłużone wakacje. Płakać raczej nikt nie będzie, podsumowanie i tak nikogo nie interesowało, bo nie pomagało Wam zdobyć Fp. ;]

 

Komentarze (35) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarCeglus (229)
Dziękuje Rysiu moja osoba doceniła każdą literkę w Twoich artykułach sporo się dowiedziałem od Ciebie :)
24.07.2015 (10:48)
avatarSonMark (4)
Czyli mam rozumieć że obstawiamy faworytów imprezy a nie tych którzy wygrają mecz ? Chodzi mi o to że wcześniej są rozegrane 2 mecze w których faworytami są C9 i TSM i co jakbym chciał postawić na wygraną TSM by zdobyć te kilkadziesiąt FP ? Będę mógł później zmienić drużynę czy po prostu mam trzymać się tylko faworytów ?
24.07.2015 (10:51)
avatarZmor (2)
Niestety wszelka działalność charytatywna często się tak kończy i nie ma co się nastawiać na wdzięczność jakichś randomów.
Twoje artykuły są raczej dobrze napisane i przejrzyste więc nie wiem skąd ta krytyka. Dobrze spędzonego czasu na urlopie życzę i powrotu w jednym kawałku.
24.07.2015 (11:31)
avataraditirex (1084)
I ten żal w artykuleXD. Szczerze, równie dobrze byś mógł zrobić np przerwę od robienia tych artykułów o meczach na gdzieś 3 miesiące. Ciekawe ile ludzi by błagało i doceniło twoją prace. Ja akurat kupiłem obramówke w lipcu, więc praktycznie nie skorzystałem z twoich podpowiedzi bo nie było meczy :d, A i tak mam już 3500 fp.
24.07.2015 (11:53)
avatarMissRedhead (148)
Dołączam się do pytania SonMark'a. Będzie można zmieniać typy? Dziś chciałabym postawić na TSM ale jeśli to obstawianie będzie dotyzyło rozgrywek już do końca to nie mają oni większych szans...
24.07.2015 (15:54)
avatarUnshx (23)
Wybieracie tylko zwycięzce danego meczu, nie wiem skąd ten pomysł z wyborem faworyta turnieju :D. Dziś dokonujecie wyboru pomiędzy c9-paradigm i fnatic-tsm. Powodzenia :-)
24.07.2015 (16:10)
avatarSailorSun (49)
Poszukując odpowiedzi na pytania wyżej, znalazłam to:

https://www.youtube.com/watch?v=dk3beal6yQM

Więc na mój rozumek obstawiamy dzisiejsze rozgrywki, nie całość.
24.07.2015 (17:11)
avatarBisiek (232)
Drogie ziomki, ogłaszam (wprawdzie już po ptakach), że pan Ryszard uratował mnie przed złym picknięciem teamów, gdyż też myślałem jak komentarze powyżej, więc się przestraszyłem, wchodzę przed chwilą do Smite'a, a tam na Season tickecie nie można zmienić teamów obstawionych, bo pierwszy meczyk turniejowy się już zaczął. Łatwo można zatem wywnioskować, że to pan Ryszard miał rację, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Dziękuję za całą twoją pracę Rysiu ;)
Nie przejmuj się hejterami typu aditirex powyżej, nie są oni godni czytać twoich prac :) Wiem, że niezbyt dużo osób napisało, że Ci dziękują, ale myślę, że każdy chociażby trochę odczuwa, że nam pomogłeś. Niestety niewdzięczników na tym świecie jest od cholery, więc dobre uczynki najczęściej bywają zapomniane jednakże karma zawsze wraca ;p
Dobro rodzi dobro itp.
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji bez hejterów.
24.07.2015 (19:55)
avatarAgraelRaelag (621)
@up
Nie zaznaczyłem żadnej drużyny, czyli według ciebie nie będę już mógł tego zrobić później?
24.07.2015 (20:02)
avataraditirex (1084)
Bisiek nie wiem co napisałem dla ciebie aż tak strasznego że nazywasz mnie hejterem ale ok. Przesiadujesz czasem na YT?:D
24.07.2015 (20:31)
avatarmedjuluk (141)
C9 RIP XD
MrMakey, gościu z masters I a go leją jakby ze mną w silverze grał. :D
24.07.2015 (20:37)
avatarRyszardzislaw (311)
Jeśli umieszczam jakieś informacje w artykule są one w 99% prawdziwe i sprawdzone. Wszystkie te informacje są zawarte w zakładce biletu w kliencie gry, wystarczy sobie to tylko przeczytać. Ten kto wybrał dwie drużyny nie może już zmienić swojego wyboru i zyska tyle FP ile "zarobią" dla niego wybrane drużyny. Pozostaje Wam obwiniać siebie samych, że nie dostosowaliście się do rad zawartych w moim artykule.
24.07.2015 (20:58)
avatarm4rain (93)
Cóż... i mamy po C9. Zobaczyliśmy że bez Barry to nie ten sam team. Dziwie się tylko że wbił na trzeci mecz, przecież nie widać po nim kompeltnie nić żeby źle się czuł. To musiało być coś nagłego, gwałtownego. Jak napisał na fejsie "I'm goin' in." to się ucieszyłem, ale strata była za duża. Teraz mam nadzieje że Fnatic zjedzie tych nerdów i świniaków z Solomid.

Co do Ryszarda. Wiem jak to jest gdy pisze się coś dla ludzi, z taką nadzieją że każdy zainteresuje się tym tak samo jak ja. Że będa to czytać i myśleć sobie ile on w to roboty włożył, super materiał. Dbać o to żeby to ładnie wyglądało, przejrzyście, żeby każdy wiedział o co chodzi, żeby nie było uwag że coś jest źle, sprawdzanie tysiąc razy, potem publikacja i czekanie czy się spodoba. Nawet jedno dzięki cieszy bo sobie myślisz 'kurde, jednak ktoś to przeczytał'. Ale potem rzeczywistość okazuje się zupełnie inna, taka jak opisujesz. Ja zawsze bylem za Tobą i to co czytałem komentowałem, cieszyłem się ze tak świetnie jest to prowadzone, jechałem idiotów którzy nie rozumieli Twojej pracy ale sie nie dziwie że ten balon chęci z Ciebie uszedł. Na Twoim miejscu kompletnie odpuściłbym pisanie tych materiałów. Nawet tutaj się zdenerwowałem gdy niejaki SonMark po takim tekście chyba ignorując to co pisałeś poza typami od razu wybija z tekstem o zasady. Jestem wkurzony i pisze to świadomie- żebys się nie zesrał za tymi FP. Ty i inni podobni Tobie.

Ryszard
24.07.2015 (22:52)
avatarm4rain (93)
ehhh ta niemożliwość edytowania. Na końcu miało być Ryszard dzięki :)
24.07.2015 (22:54)
avatarRyszardzislaw (311)
Dzięki wielkie za te słowa, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak one mnie teraz podbudowały. ;) Widzę, że mam przynajmniej kilku czytelników, dla których jednak warto się trudzić i przykładać do swojej pracy. ;)

Co do C9 -dwóch pierwszych meczy nie oglądałem tak więc nie wiem jak to wyglądało, ale na pewno nadrobię gdy wrócę z wakacji. Barra może na siedząco wyglądał niby normalnie, ale podczas gratulacji składanych dla graczy Paradigmu widać było, że jest albo chory, albo pijany. Smutne trochę, że jedyne FP jakie mogą zdobyć gracze, którzy się mnie posłuchali to te "zarobione" przez AFK. Mam jednak nadzieję, że nadrobią oni ten brak C9 i obronią tytuł mistrza SPL (co z braku mistrzów świata wg mnie będzie zadaniem dużooo łatwiejszym). ;)

Jak pisałem nie raz, sport (nawet ten cybernetyczny) jest jedną wielką niewiadomą. Zostaje tylko czekać i obserwować jak potoczą się dalsze pojedynki. Co do dzisiejszego starcia TSM z Fnatic też nie darzę sympatią drużyny SoloMidu. Zwycięstwo Fnatic bardzo by mnie usatysfakcjonowało (wtedy tylko AFK z ameryki by zostali, wow), ManiaKK jakoś wzbudził moją sympatię swoją wiecznie smutną miną i kibicuję nie tyle co jego drużynie, a jemu. ;)
24.07.2015 (23:10)
avataraditirex (1084)
No akurat co do C9 to prawda. Jak Baracuda wrócił na 3-ci mecz to od razu wygrali, a ostatni mecz był o wiele bardziej ciekawszy i dłuższy niż pozostałe. Szkoda bo akurat zagłosowałem na nich, teraz można mieć tylko nadzieje na afk.:D
24.07.2015 (23:16)
avataradasm95 (202)
Mam pytanie, czy ktoś wie, czy na turniejach takich jak chociażby obecny dozwolone jest odpalanie skilli myszką? Tzn. np. guzikami z boku w Razer Naga Hex itp.?

PS. Ryszard propsy za wszystkie artykuły :)
25.07.2015 (0:32)
avatarihjasty (908)
Nie zrozumie ktoś kto takich rzeczy nie robił/pisał ile to jest pracy, aby coś takiego stworzyć. Nie zawsze przeczytam cały nie zawsze jest czas na to, ale twoje artykuły zaciekawiły mnie bardziej w e-sporcie. Wcześniej oprócz nazw drużyn nie widziałem nic teraz po tych artykułach wiem o wiele wiele więcej dzięki :). Nie przejmuje się hejterami i sknerami. Ludzie będą podpowiedzi to fajnie, nie będzie to trudno. Jeśli ktoś czytał te artykuły i śledził czasami potyczki na SPL mógł spokojnie wytypować to samo co Ryszard napisał. Ja wytypowałem AFK i TSM, AFK dlatego bo są najlepsi ^^ i TSM, bo jakoś podoba mi się ta drużyna i jej klimat w sumie też nie są jakieś ofermy ;).
25.07.2015 (8:27)
avatarPitchPL (253)
@adasm95


Jeżeli to zwykły bind to tak.Jeśli macro to już banhammer poleci (macro na skille)
25.07.2015 (9:04)
avatarSonMark (4)
Czy wy też nie możecie zmienić już swoich typów ? Właśnie wyżej mi o to chodziło ale cóż trzeba nabić samemu :3
25.07.2015 (10:00)
avatarHoneey (265)
Rysio napisał w komentarzu wyżej, że typów zmienić się nie da.
25.07.2015 (10:29)
avatarPitchPL (253)
Jak dobrze nie stawiać na smitebuildowe typy :)
27.07.2015 (12:30)
avatarBallcadeias (1272)
Raz nie udało się trafić ,ponad 2k fp zebrane ale nie, nie używajcie naszych typów bo Rysiu się nie zna w ogóle to gówno warte.
27.07.2015 (14:16)
avatarPitchPL (253)
Szanuje jego prace ale nie korzystam .W czym widzisz problem?
27.07.2015 (15:30)
avatarHoneey (265)
W tym, że to zabrzmiało tak, jakby Rysio cały czas się mylił. A tak nie było ;)
27.07.2015 (16:07)
avatarihjasty (908)
Ja dowiedziałem się z jego artykułów tyle, że sam sobie obstawiam i szczęśliwie postawiłem na AFKi TSM co wyżej napisałem ^^. Choć Paradigm nie powiem pokazał mocny poziom to stary TRIG jak się nie mylę a TRIG nie wywodzi się przypadkiem ze starych mistrzów Cognitive Prime?
27.07.2015 (16:09)
avatarPitchPL (253)
widoczne ktoś źle mnie zrozumiał.

Btw jasne było że C9 nic nie zrobi bez Barraccuddy.
27.07.2015 (17:03)
avatarPitchPL (253)
@Up nie
27.07.2015 (17:04)
avatarTengrom (8)
Przepraszam za offtop ale patch notes'y będą jutro czy w piątek?
28.07.2015 (13:13)
avatarmateo (69)
jutro mój przyjacielu.
A tutaj mały spojler... http://i.imgur.com/2Qu1RSF.jpg
28.07.2015 (14:30)
avatarPitchPL (253)
jutro będą patch notsy..
https://twitter.com/HirezChris/status/625734859785404419
28.07.2015 (14:33)
avataraditirex (1084)
Widzę że pitch pisze za mnie to dobrze...
TSM Powraca do starej formy i na stare miejsceXD. Fajnie pitch znowu się będzie mógł szpanić swoim tsm apollo którego kupił rok temu. Jeszcze pamiętam jak mówił'' ten skin jest limitowany już nigdy go nie kupicie:P'' skrzynki zawsze na propsie.
28.07.2015 (16:23)
avatarTengrom (8)
Wielkie dzięki wszystkim.
28.07.2015 (17:25)
avatarHasira (650)
7 sierpnia ma być jakiś kolejny meczy czy coś... Czy Ryszard już wrócił do żywych po Woodstocku i można na niego liczyć w typowaniu, czy nie? :P
05.08.2015 (20:28)
avatarPanSIlent (1428)
Rysio nie jest botem i zrobi to, spokojnie. Luzuj rajtuzy.
Nie każdy siedzi cały dzień przed kompem, wiele osób ma inne obowiązki i ważniejsze zajecia.
Cierpliwości :)
05.08.2015 (20:45)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!