[E-Sport] Gdziemójteam.com, Spring Split SPL + Obstawianie

Dodane przez  Ryszardzislaw 14.02.2017 (17:14)

Witajcie moi drodzy! SWC już dawno za nami, s4 już się też jakiś czas temu rozpoczął, a to może oznaczać jedno -SPL tuż za rogiem! Zanim jednak przejdę do rzeczy (czyli do Spring Splitu), opiszę po krótce sprawy, które miały miejsce podczas tej "przerwy" w rozgrywkach. ;) Let's go! (Jeśli interesują Cię tylko typowania -przejedź na sam dół). 

 

 

Koniec sezonu jak zwykle przyniósł ze sobą mnóstwo zmian w rosterach drużyn, które nie odniosły takiego suckesu, jaki chciałyby osiągnąć -bo nie oszukujmy się, to jest właśnie główna przyczyna wszelkich zmian. ;) Tak więc zacznijmy od tych najbardziej znaczących dla rozgrywek, które będą miały miejsce już wkrótce.

 

EUROPA

 

1. Variety opuścił Obey. Nowy team: Team Dignitas (wcześniej Variety's New Team). Obey na SWC pokazało, że trzeba się z nimi było liczyć. Występ w finałach mówił przecież sam za siebie. Jednak tuż po zakończeniu finałów (nieudanych dla Obey), coś pękło. PANDALIKE (a właściwie Frezzyy) został wyrzucony z teamu, chwilę później Variety również opuścił drużynę. Był on najjaśniejszym punktem drużyny Obey na SWC i niesłusznie obwiniał resztę drużyny o porażkę. Postanowił więc ją opuścić i rozpocząć nową ścieżkę kariery, z nową drużyną.

 

2. Frezzyy (wcześniej PANDALIKE) wyrzucony z Obey. Nowy team: Novus Orsa. Został on wyrzucony w związku z swoimi słabymi niezadowalającymi występami na SWC. Wraz z członkami starego Dignitas założył nową drużynę -Novus Orsa.

 

3. maniaKK zakończył wolną agenturę. Nowy team: Obey Alliance. Po roszadach w teamie Obey i miejscu zwolnionym po Varietym sytuację na dołączenie do drużyny mającej szanse coś osiągnąć "wykorzystał" Maniakk, którego jakiś czas już na SPL nie widzieliśmy. Dołączył tym samym on do swojego dawnego kolegi z Fnatic, czyli do CaptainTwiga.  

 

4. Rozpad Bipolar Method. Qvofred, Trixtank -> Nowy team: Team Dignitas. Xaliea, Lawbster, Funballer -> Nowy team: Valance Squadron. Bipolar Method, wcześniej znane jako Paradigm rozpadło się, a gracze podzielili się na dwie grupki i stworzyli nowe składy z innymi wolnymi agentami. 

 

5. Rozpad Cringe Crew. EmilZy -> Nowy team: Obey Alliance. Zyrhoes -> Nowy team: Team Dignitas. ShaggyShenk ponoć zakończył karierę. Deathiance, Kero, Repikas -> Nowy team: New Game Plus (nie zakwalifikowali się do SPL, zajęli 4 miejsce w Relegations).

 

6. Rozpad "starego" Dignitas. BigManTingz -> Nowy team: Valance Squadron. Suntouch zrobił sobie przerwę od E-Sportu. FrostiaK, ShadowNightmare, Duck3y -> Nowy team: Novus Orsa. Teraz istnieje całkiem nowe Dignitas, prowadzone przez Variety'ego (który tak właściwie już kiedyś w Dignitas grał).

 

7. Zmiany w Sanguine Esports. Arkkyll -> Nowy team: Team Dignitas. Cherryo -> Nowy team: Valance Squadron. Murudurur Murrdurr -> Nowy team: New Game Plus. Arkkyll jako kapitan rozwiązał poprzednią drużynę Sanguine i doszedł do Variety's New Team (Dignitas). Cherryo znalazł miejsce dla siebie w Valance Squadron. Stara część Sanguine (Nika i DarkDodo) założyli nową drużynę, która była nazwana Stinky Cheese uzupełnianą przez: DeathPanter, MikeTheMagikarp, MrSt3fan. Po krótkim czasie Sanguine podpisało z nimi nowy kontrakt.

 

PÓŁNOCNA AMERYKA

 

1. MLC_st3alth wyrzucony z Allegiance! Nowy team: Noble eSports. Każdy kto choć trochę interesuje się E-sportem Smite zna (chociaż po części) historię wyrzucenia Incona z Allegiance. Do dziś powtarzane są słowa Weak3na "Incon was the problem". Jedna drużyna poszła o krok dalej i nazwała swój team: Cope (od ich sololaner'a) is still the problem. Nie dostali się oni na SPL. Filmik ten perfekcyjnie przedstawia całą sytuację. MLC w chwili nagrywania jednak nie spodziewał się raczej, że to on będzie następny. Jeśli ktoś chce poznać tą sytuację dogłębniej zapraszam do lektury tu i tu. W skrócie: MLC był zawiedziony tym, w jaki sposób przeprowadzane były treningi drużyny i w jaki sposób niektórzy przykładali się do obowiązków. Narzekania te skłoniły Weak3na do wyrzucenia go z drużyny. Jak zareagowało na to community? Dwuznacznie. MLC został przez niektórych okrzyknięty "płaczkiem" E-Sportu. Allegiance natomiast reputację teamu, który robi wszystko co Weak3n chciał miało już wcześniej, więc w sumie nic nie uległo zmianie. ;)

 

2. MrMakey kończy wolną agenturę. Nowy team: Enemy. W związku z opuszczeniem Enemy przez Maraudera do teamu dołączył MrMakey, który kiedyś rozegrał kilka meczy pod szyldem Cloud9.

 

3. Rozpad EnVyUs. Skeeledon, KikiSoCheeky, Neirumah -> Nowy team: Neilmah. Tmoney313, Cabom robią sobie przerwę od E-Sportu. Neilmah nie dostało się na SPL, odpadło w "dogrywce" na Relegations. W dogrywce tej brali udział też Noble oraz Cope is still the problem.

 

4. Xenotronics "wyrzucony" z Luminosity. Nowy team: Flash Point. Nie możemy mówić tu o wyrzuceniu, jakie miało miejsce w przypadku MLC. Tutaj to było raczej wyrzucenie "za porozumieniem stron". Wszyscy sobie ładnie podziękowali za współpracę i nikt nikomu nie miał za złe. Xeno w Flash Point wrócił na rolę adc (bo to adc, nie mid było jego "nominalną" rolą).

 

5. Zmiany w Flash Point. Vetium, Benj1, Homiefe -> Nowy team: SoaR Gaming. Hurriwind -> Nowy team: In Memory of Gabe. W teamie chwilowo znajdował się tylko Shadowq, dołączyli do niego jednak Incon (którego też swoją drogą jakiś czas nie oglądaliśmy [od czasu wyrzucenia z Allegiance]), Xenotronics, Mirage (odszedł z Noble) oraz Aquarius z Most Wanted. Ciekawą rzeczą jest fakt, że miderem będzie Incon.

 

6. Zmiany w SoaR Gaming. Snoopy, Eonic -> Nowy team: In Memory of Gabe. Baskin -> Nowy team: Luminosity.  Metyankey -> Nowy team: Team Allegiance. W teamie przez pewien moment znajdował się tylko andinster i Jigz. Dołączyli do nich wymienieni w punkcie powyżej Vetium, Benj1 oraz Homiefe z Flash Pointu.

 

7. Nowa potęga? Założony został team In Memory of Gabe (nazwa prawdopodobnie tymczasowa -nie wierzę, żeby żaden sponsor się nie zainteresował tą drużyną). W skład wchodzą: Snoopy oraz Eonic z SoaR, Hurriwind z Flash point, Cynosure (gracz konsolowy) oraz Whalrus z Noble.

 

8. Zmiany w Noble eSports. Mirage -> Nowy team: Flash Point. Whalrus -> Nowy team: In Memory of Gabe. Drużynę zasilili: MLC_st3alth (z Allegiance) oraz ElChapo i Uzzy, którzy do tej pory grali w drużynie SoaR Gaming, ale tej konsolowej.

 

Zmian w drużynach byłoby na tyle. Jak widać, sytuacje często są skomplikowane i naprawdę ciężko nadążyć za tymi wszystkimi zmianami. Nie jest też nigdzie powiedziane, że podczas SPL nie będzie kolejnych zmian. W tamtym roku nie było ich za dużo, ale nawet w przerwie pomiędzy SWC a pierwszym SPL nie było ich aż tak wiele. ;) 

 

 

No to teraz przejdźmy do treści "właściwszej", czyli Spring Splitu. Cały SPL (Smite Pro League) będzie jak w tamtym roku podzielony na trzy Splity: Spring, Summer oraz Fall. Każdy Split będzie wiązał się z finałami przeprowadzanymi w formie LAN. Pierwszy z nich zaczyna się już 18 lutego, a ostatnich uczestników poznaliśmy dopiero w ubiegły weekend. Przed każdym Splitem najgorsze drużyny poprzedniego Splitu muszą walczyć o miejsce z najlepszymi drużynami z Challenger Circuitu. Spring Split to 8 drużyn (3 najlepsze drużyny z Relegations, które miały miejsce w ubiegłą sobotę i niedzielę; 4 drużyny, które były zakwalifikowane do ostatnich Super Regionals oraz 1 drużyna z Open Bracket challenge). Każda z tych 8 drużyn zmierzy się z każdą inną po razie (w formie Best of 2 [z możliwym splitem]) zaczynając od 18 lutego, kończąc na 26 marca. Po 7 tygodniach rozgrywek 2 czołowe drużyny z każdego regionu zostają bezpośrednio zakwalifikowane do Spring Finals. Pozostałe 6 drużyn zawalczy na SPL Spring Gauntlet LAN, dołączą do nich drużyny, które zajmą 1 miejsce w Challenger Circuit. Można powiedzieć, że tak naprawdę niestotne aż tak są więc wyniki podczas Spring Splitu (bez różnicy czy będzie 3 miejsce, czy 8). Liczyć się bowiem będą zwycięzcy Gauntlet LAN-u, którzy dołączą do finałów wiosennego Splitu, o których coś napiszę bliżej terminu rozpoczęcia. Warto zaznaczyć, że w puli nagród na wiosenny split jest łącznie 500 tyś dolarów. 290.000 na sam Spring Split (145 tyś na region), 210 tyś na Gauntlet LAN i Spring Finals.

 

Skoro ogólny zarys Splitu został przedstawiony, czas przyjrzeć się poszczególnym drużynom, które będziemy mieli możliwość oglądać przez następnych 7 weekendów podczas Spring Splitu. A oglądać warto! Wystaczy mieć konto twitch połączone z tym Smite'owym i cieszyć się z zdobywanych gemów/odyssey chestów podczas oglądania. Przyjemne z pożytecznym. :)  

 

EUROPA

 

  NRG eSports -Skład: emilitoo (adc), iRaffer (support, kapitan), Yammyn (mid), adapting (jungle) oraz Dimi (solo). Cóż tu dużo się rozpisywać. Jedna z niewielu drużyn, która obyła się bez zmian podczas przerwy między SWC a SPL; dwukrotni mistrzowie SWC (S2 i S3); bilans meczy w tym składzie 78/18; jedyna drużyna, która wygrała Split bez żadnej porażki. Nie mniej jednak oglądając SWC można było zauważyć, że nieco obniżyli loty (lub to rywale stali się bardziej wymagający). Spring Split pokaże, czy rzeczywiście tak jest. Osobiście cieszę się z ich sukcesów (chociaż nie jest to moja ulubiona drużyna), ponieważ, gdy jeszcze nie grali w SPL mówiłem, że kiedyś daleko zajdą. I proszę. ;)

 

Obey Alliance -Skład: Ataraxia (adc, kapitan), EmilZy (support), jakiś żul PrettyPriMe (mid), CaptainTwig (jungle), maniaKK (solo). Wicemistrzowie Smite z S3 (co prawda trochę niespodziewani). Bilans jako organizacja 27/15 (w obecnym składzie 0/0). Drużyna, której nie ominęły roszady. Mimo to, wciąż wyglądają oni solidnie i raczej będą okupować górną część tabeli, Zmiana na pozycjach solo i support. Czy na lepsze? Się okaże. Variety podczas S3 pokazał, że jest jednym z obecnie najlepszych sololanerów w Smite, więc nie wiem, czy maniaKK podoła w godnym zastąpieniu go. Nie to, że nie szanuję mańka -jest on dobrym graczem i we Fnatic często to on trzymał drużynę przy życiu. Mam jednak wątpliwości, czy uda mu się być aż tak dobrym, jak był Variety. Co do zmiany na supporcie -ciężko się wypowiedzieć. EmilZy znany wcześniej z gry w London Conspirancy nie osiągnął co prawda wiele, ale czy to do końca jego wina?

 

Sanguine Esports -Skład: Nika (adc, kapitan), DeathPanter (support), MrSt3fan (mid), MikeTheMagikarp (jungle), TheDarkDodo (solo). Drużyna złożona z ludzi niemających zbyt dużego doświadczenia w rozgrywkach SPL. Organizacja ma bilans 1/9, w obecnym składzie jest 0/0 (jest więc szansa na "odkupienie win"). Drużyna nie powinna raczej być niespodzianką i wielce prawdopodobne jest ich niska pozycja w tabeli.

 

Team Dignitas -Skład: Arkkyl (adc), Trixtank (support), Zyrhoes (mid, kapitan), Qvofred (jungle), Variety (solo). Dignitas jest to drużyna z wieloma tradycjami w Smite (bilans 44/63). Ile to już ekip pod tą banderą było? 5? W każdym razie przed nami całkiem nowe (i na pewno nie ostatnie) Dignitas. "Na papierze" drużyna wygląda obiecująco. Solidny jungler z doświadczeniem, solidny mider z doświadczeniem (był nawet pomocnikiem trenera NRG podczas ostatniego SWC!) i support, który naprawdę jest supportem. No i do tego wszystkiego najlepszy europejski sololaner. Drużyna ta może zajmować wysokie miejsce w tabeli i być wielką niespodzianką a ja po prostu się nie mogę doczekać, by zobaczyć starcie Variety'ego z jego dawnymi kolegami z drużyny. :)

 

Valance Squadron -Skład: Funballer (adc), BigManTingz (support), Lawbster (mid, kapitan), Cherryo (jungle), Xaliea (solo). Nazwa prawie na pewno tylko tymczasowa, tylko spojrzeć a jakiś sponsor się znajdzie. 3/5 Paradigmu + 2 postacie również znane z SPL. Tak jak wyżej, może być to niezła mieszanka. Czy zespół będzie w stanie być wysoko w i tak mocnej Europejskiej "lidze"? Zależy od tego, jak bardzo zgrani ze sobą już są. Osobiście jednak uważam, że środek tabeli to będzie miejsce ich stałego pobytu.

 

CycloneGG -Skład: Vote (adc), KaLaS (support, kapitan), Wlfy (mid), iceicebaby (jungle), Deathwalker (solo). Drużyna "świeża", zdążyła się już jednak pokazać z dobrej strony. Bilans teamu 11/13. W relegations zajęli 1 miejsce pewnie ogrywając swoich rywali i dość łatwo gwarantując sobie występ na SPL. Wątpię, żeby ugrali "coś więcej" w tym Splicie, jednak lubię się mylić -zwłaszcza gdy chodzi o nowe drużyny.

 

Elevate -Skład: Jermain (adc, kapitan), Dardez (support), BlizzardFX (mid), Faeles (jungle), MoGow (solo). Drużyna posiadająca bilans 10/10. Jako drudzy w Relegations zagwarantowali sobie grę w SPL. Drużyna nie gra jakoś rewelacyjnie, ale po prostu trzyma poziom. Nie sądzę, by byli w stanie wojować o "szczyty" tabeli.

 

Novus Orsa -Skład: FleuryQ (adc), Frezzyy (support), ShadowNightmare (mid, kapitan), FrostiaK (jungle), Duck3y (solo). Drużyna w składzie z dwoma Polakami (jungle i supp). Wywalczyli miejsce w SPL wygrywając "dogrywkę" w Relegations przeciw New Game Plus. Jest to drużyna z pewnością posiadająca bardziej doświadczonych (jeśli chodzi o występy w SPL) graczy niż dwie powyższe, dlatego potencjał ta drużyna posiada. Ostatniego miejsca nie powinni mieć, ale wielkich sukcesów raczej też nie osiągną. Powinni wojować o środek tabeli.

 

PÓŁNOCNA AMERYKA

 

Team Eager -Skład: Zapman, Zapman, Zapman, Zapman, Zapman. Zapman (adc), Aror (support), TheBest (mid), djpernicus (jungle, kapitan), Divios (solo).  Bilans 57/37. Eager jest drużyną, której skład jest często zmieniany, jedynie Zapman jest tu można powiedzieć "od zawsze". Jakimś cudem jednak podczas tej Rosterpocalipsy było u nich cichutko.  W sumie nie dziwne -mają po prostu dobry skład. Powiedziałbym, że powinni być w pierwszej trójce, jednak można to powiedzieć o 5 innych zespołach. Mimo wszystko Eager (chociażby z racji braku rotacji w składzie) powinni wyglądać solidnie i w finałach wiosennego splitu wystąpić.

 

SoaR Gaming -Skład: Vetium (adc), Jigz (support, kapitan), andinster (mid), Homiefe (jungle), Benj1 (solo). Bilans chyba najlepszy w NA 31/11. Jednak ze starego składu są tu tylko 2 osoby, a tylko Jigz gra na tej samej pozycji. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że andi na midzie dziwnie wygląda. Tak to jednak będzie wyglądało przez jakiś czas. Mimo faktu, że odszedł również trener drużyny (Eonic) wciąz powinni oni być mocną ekipą. Czy zdolną jednak, by walczyć o 1, lub 2 miejsce? Raczej nie.

 

Flash Point -Skład: Xenotronics (adc), Shadowq (support, kapitan), Incon (mid), Mirage (jungle), Aquarius (solo). Statysyki teamu to 48 zwycięstw i 49 porażek. Tylko, że to raczej są statystyki Shadowq, bo jest on jedyną osobą, która jest "pozostałością" starej drużyny. Obecne statystyki to oczywiście 0/0. Co można powiedzieć o drużynie? Szczerze -to może to być albo największa niespodzianka całego SPL, albo największa klapa całego SPL. Z tą różnicą, że może tutaj Incon nie będzie problemem. ;)

 

Luminosity -Skład: BaRRaCCuDDa (adc, kapitan), JeffHindla (support), Baskin (mid), Mask (jungle), ScaryD (solo). 29/13 oraz porządny występ na SWC dobrze świadczy o tej drużynie. Jedyna zmiana po SWC to wymiana Xenotronicsa na Baskina. Czy będzie to dobra zmiana? Raczej tak. Nie, żebym Xenotronicsa kogoś wyśmiewał, ale nie trafić stunem agniego dwa razy w jednym meczu to jednak sztuka. Według mnie będzie to drużyna, którą oglądać będziemy mogli jeszcze w finałach Spring Splitu.

 

Team Allegiance -Skład: ego Weak3na. Oceans (adc), PolarBearMike (support), Metyankey (mid), Weak3n (jungle, kapitan), CycloneSpin (solo). To co, robimy zakłady kto następny wyleci z Allegiance? 19/25 to nie jest bilans, jaki spodziewalibyśmy się widzieć po drużynie, w której gra Cyclone. Prawda jest natomiast taka, że drużyna ta nie może się odnaleźć. Nie ma tu najmniejszej winy wspomnianego przeze mnie sololaner'a. On swoją robotę wykonuje świetnie jak zawsze. Problem tkwi gdzie indziej. Najpierw to "Incon was the problem", a teraz MLC zbyt dużo narzekał. Prawdziwym problemem według mnie jest sam Weak3n. Kto śledził SWC wie o czym mowa. Jak dużo ultów Thora można jeszcze zmarnować? Czy on i jego ego to nie jest po prostu za dużo, żeby grać tylko jedną rolę? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi znajdziemy podczas Spring Splitu.

 

In Memory of Gabe -Skład: Snoopy (adc, kapitan), Eonic (support), Hurriwind (mid), Cynosure (jungle), Whalrus (solo). Czarny koń? Kto wie. Jedyne co wiemy to to, że drużyna odkąd została utworzona jest niepokonana (4 łatwe zwycięstwa w Relegations i łatwy awans do SPL). Czy będzie to jednak wystarczająco, by mierzyć się z Luminosity i Eager? Naprawdę ciężko stwierdzić. Wiem jednak, że drużynie tej warto się przyglądać w pierwszym tygodniach, bo to one zdefiniują jak mocny team ten jest.

 

Enemy -Skład: PandaCat (adc), PainDeViande (support, kapitan), Khaos (mid), Varizial1 (jungle), MrMakey (solo). 56/48. Bilans w przypadku tej drużyny jest jednak chyba najbardziej zakłamany. W historii organizacji tej widzieliśmy bowiem, gdy drużyna miała 0/22 i większość się zastanawiała, czy oni naprawdę grają na poważnie oraz momenty, gdy byli w stanie pokonać AFK Gaming podczas ich prime time. Podczas Relegations spisali się oni przyzwoicie (chociaż jeden mecz prawie przegrali przez chyba najlepszą próbę backdooru w historii E-Sportu Smite). Czy można mówić o tym, by byli naprawdę dobrą drużyną? Spring Split pokaże.

 

Noble eSports -Skład: Wowy (adc), Wubbn (support), MLC_st3alth (mid), Elchapoo (jungle), Uzzy (solo). Bilans 7/39 jest po prostu kiepski. Drużyna ta natomiast na pewno zyskała marudę dobrego gracza na dołączeniu MLC do ich składu. Czy jednak wystarczy to by walczyć jak równy z równym z pozostałymi drużynami? Wątpliwe. Drużyna raczej będzie okupowała dolne rejony tabeli. Swój awans do SPL wydarli ciężką walką w "dogrywce" z Neilmah i Cope is still the problem. Osobiście to tych ostatnich chciałbym oglądać podczas SPL (chociażby ze względu na ich nazwę oraz ten wspaniały [aczkolwiek nieudany] backdoor, do którego odnośnik zamieściłem powyżej).

 

 

No i na koniec to na co wszyscy (a raczej Ci, co wykupili bundle) czekali, czyli typowanie na pierwszy tydzień rozgrywek. Mecze odbywać się będą w sobotę 18 lutego i niedzielę 19 lutego od godziny 19 czasu Polskiego. Jeszcze raz zachęcam do oglądania, Odyssey Chesty i gemy czekają! Poniższe typy są to tylko moimi przypuszczeniami i nie znaczy to, że będą się one zgadzały w 100%. Powielacie tylko na własną odpowiedzialność! 

 

 

1. Debiut Variety's New Team, aka Dignitas. CycloneGG podczas Relegations wyglądali nieźle, ale mecz ten może być niejako zderzeniem z lodowcem (w postaci Qvofreda i Variety'ego). Jak dla mnie 25/75, że to właśnie Dignitas wyjdzie zwycięsko z tego matchupu.

2. Sanguine od razu na start zostali rzuceni na pożarcie Valance Squadronowi, który na pewno będzie żądny zwycięstw jako nowo-utworzona formacja. 10/90, że to oni wygrają.

3. Mecz, w którym naprawdę ciężko wytypować zwycięzcę. Drużyny te zmierzyły się ze sobą w sobotę podczas Relegations, gdzie to Elevate wyszło zwycięsko z tej potyczki. Zakończyło się 17-11 w killach dla Elevate oraz z przewagą w złocie wysokości 6k. Jak widać, nie była to wyraźna wygrana. Według mnie 50/50, no a kogoś zaznaczyć przecież trzeba. A że historia lubi się powtarzać mój wybór padł na Elevate. ;)  Możliwy jest również Split (remis).

4. Powtórka z finałów SWC 2017. Z tą różnicą, że Obey w nieco odświeżonym składzie. Miesiąc temu nie byli w stanie pokonać NRG, więc i teraz nie powinni być (zwłaszcza, że miesiąc na ogranie się jako team to nie jest jakoś znów dużo). 20/80 dla NRG.

5. Może zwariowałem, ale wierzę, że Allegiance jednak odnajdzie swoją tożsamość i wygra z debiutującymi In Memory of Gabe głównie dzięki doświadczeniu i poziomowi zgrania. Ciężko mi stwierdzić, jak procentowo widzę ten mecz, ponieważ IMoG nie grali jeszcze żadnego meczu z wymagającym przeciwnikiem. Ale niech będzie, że uważam to za 45/55. Jeśli ktoś się waha -postawienie na In Memory of Gabe głupim wyborem również nie będzie. Możliwy remis.

6. Luminosity ma w tym meczu coś do udowodnienia. Muszą udowodnić, że są oni naprawdę mocną drużyną, z którą się należy liczyć. Pełno wciąż bowiem jest wszelkich dyskusji, czy ta drużyna naprawdę jest zdolna coś osiągnąć, czy już na zawsze będzie "tym po środku". Flash Point natomiast nie musi nic udowadniać. Jest to świeży team, które jedyny co musi to popracować nad zgraniem się, mogą jednak oni mieć ekstra motywację, by zabłysnąć w swoim debiucie. 70/30 dla Luminosity.

7. Pojedynek tych dwóch drużyn mogliśmy oglądać w niedzielę. Enemy zmiażdżyło wtedy Noble 19-5 w killach wygrywając z zapasem złota równym 18 tysięcy. Jest to główny czynnik, który spowodował u mnie odruch zaznaczenia czerwonym prostokątem właśnie tej drużyny. 35/65.

8. Przetrzebione zmianami SoaR miało niewiele czasu, by dostosować swoją grę do nowych warunków. Eager powinno łatwo przespacerować przez ten pojedynek, nawet mimo faktu, że to SoaR ma najlepszy bilans spośród amerykańskich drużyn. 25/75.

 

 

O OPL ciężko mi się cokolwiek mądrego wypowiedzieć. Wiem jedynie tyle, że Dire Wolves and Avant Garde powinni raczej rządzić i dzielić (biorąc pod uwagę zeszły sezon). Reszta drużyn jest mi tak naprawdę nieznana (ze względu chociażby na to, że Asutralisjki SPL charakteryzuje się niesamowitą rotacją drużyn). Ja postawiłem tam na Splity, ale zachęcam do bycia kreatywnym i strzelenia w którąś z drużyn. A nuż się uda! ;)

Komentarze (14) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarHasira (650)
Rysiek wrócił! :D

Btw. tylko ja tak mam czy aktualnie nie da się nic obstawić bo zakładka z obstawianiem jest pusta? Jak coś to mam wykupiony ticket i takie trochę wtf bo to już za kilka dni a tu głucho wszędzie, cicho wszędzie, co to będzie, co to będzie.
14.02.2017 (19:05)
avatarRyszardzislaw (311)
Napisałem na samej górze, że w grze obstawiać jeszcze nie można. ;) Sam jestem tym faktem lekko zdziwiony. Spodziewałem się, że dziś z Patchem wejdzie tabelka do obstawiania a tu dupa. Pierwsze rozgrywki w sobotę o 19, więc do tej pory na pewno dodadzą (i wcale nie zdziwi mnie, jeśli będzie to w sobotę o 15).
14.02.2017 (19:14)
avatarExecution (405)
Świetny artykuł Rysio. Niech Murudurur będzie z tobą.
15.02.2017 (13:04)
avatarAmee (17)
Dziękuję za typowania! Przydadzą się, bo ostatnio nawet nie śledziłam kto z kim i jak gra :P
15.02.2017 (13:56)
avatarm4rain (93)
No akurat Oskar odstawał od reszty teamu (szczególnie w finale gdzies 5 razy gral fatalnie Sylvanusem) i wcale się nie dziwie ze juz nie jest w druzynie. A jeszcze te żałosnę taunty w każdym meczu... Za słaby jest na taki poziom.
15.02.2017 (19:04)
avatarZielon (40)
Otóż pragnę się nie zgodzić. Może finał nie był najlepszy, ale szczerze mówiąc zanim do nich dołączył to nie zanosiło się nawet żeby się na finały dostali. Dołączył jak było 3/9? Sam to z resztą na twitterze swoim podkreślał, "from 3/9 to finals LUL". Frezzyy to troll, z tym się zgodzę. Czy jest za słaby? Zdecydowanie nie. Skoro już tak się czepiać, to Twig za swojego Thanatosa też powinien polecieć. Tylko jak widzieli, że sobie nie radzi to nim nie grał, a tu czemu tak nie postąpiono? Pamiętaj, że to nie jest jego samodzielna decyzja czym gra. Za to odpowiedzialny jest też Hayzer.
Cofnijmy się dwa lata wstecz i finałów Titan vs. COG. Tam też próbowali grać tym co jest "OP" (KanyeLife Hercules np) i sami wiemy jak to wyszło. Potem zaczęli grać tym czym faktycznie potrafią i wszystko zaczęło się zmieniać. Ares okazał się bardzo dobrą kontrą na COG. Czemu teraz nie dali Oskarowi zagrać czymś innym? Nie od dzisiaj wiadomo, że woli agresywniejszych supportów typu Bacchus, Ymir... Nie żebym próbował go za wszelką cenę bronić, ale trochę mi smutno jak na streamie ktoś robi staty typu 0/6, a na czacie zaraz "PANDALIKE COSPLAY LUL". O ile dobrze kojarzę to najpierw wyciekła informacja, że Frezzyy został wyrzucony, a dopiero potem Variety ogłosił, że odchodzi (screen rozmowy też na to wskazuje). Oboje bardzo dobrze się dogadywali, więc może to też dało swoje.
Co do tego, że Variety obije Obey to nie mam wątpliwości, ale Frezzyy z Novus Orsą raczej nie dadzą rady. Szkoda, mam nadzieję, że nie będą okupywać wiecznie dołu tabeli.
Dzięki wielkie Rysiu za dawkę informacji, skrobaj tam coś dla nas częściej to może i ja się zacznę udzielać :D
15.02.2017 (22:05)
avatarHasira (650)
Jak coś to tabelka do obstawiania sie objawiła ;)
16.02.2017 (13:41)
avataraditirex (1084)
Widzisz hasira, jest jeden problem, wszystko można zobaczyć na twiterze, po prawej stronie sb. SPAMERZE!
16.02.2017 (13:47)
avatarHasira (650)
Cicho tam, bo nie będę cie już więcej kerrowac Kuzenbo! xD
16.02.2017 (15:23)
avatarRyszardzislaw (311)
@Zielon Zgodzę się z tym, że występ Obey w finałach to było zaskoczenie. Nawet dość spore. Nie od dziś też wiadomo, że na SPL to nie Ty sam wybierasz czym grasz, tylko cała drużyna. Nie od dziś też wiadomo, że publika momentalnie podłapuje wszystkie widoczne "faile". Czy weak3n też zmarnował dosłownie wszystkie ulty grając thorem? Czy Twig naprawdę zasłużył na miano CaptainFeed bo w jednym meczu mu nie poszło? Takich pytań można zadać dużo więcej. Skoro drużyna "nie pozwoliła" Frezzy'emu zagrać niczym innym, coś za tym też musi się kryć. Może wiedzieli, że była to najpewniejsza jego postać i innymi mogłoby mu pójść jeszcze gorzej? Tego, prócz nich samych nie wie tak naprawdę nikt.
16.02.2017 (18:34)
avatarZielon (40)
Szczerze mówiąc drugie miejsce to dla nich i tak duże wyróżnienie, bo tak do końca to pewnie oni sami nie wierzyli, że dadzą radę zajść tak daleko. Utarli nosa śmieszkom od "NRG > NA > EU". Dwa zespoły z Europy się dostały, dwa zespoły z Europy kończyły. Z Weak3na się śmieją, bo uważa się za Bóg wie kogo, a gracz z niego wybitny jakiś nie jest. Niczym Duke Nukem, zamiast życia traci ego :v Twiga wspomniałem, ponieważ to on podał wpis na Twitterze oznajmiając, że był jednym z tych, którzy byli za wyrzuceniem Frezzyyiego z teamu. My możemy sobie tylko gdybać i pewnie na gdybaniu się skończy, bo wątpię że ktokolwiek napisze coś więcej. Trzymam kciuki za Orsę, fajnie jakby udało się im coś ugrać ;)
EU to NRG i Dignitas (i może Obey), a w NA raczej tylko Eager i Luminosity będą się o górną stawkę bić. Chociaż możliwe, że Gabe i Soar też okażą kandydatami na top 1.
16.02.2017 (21:35)
avatarRyszardzislaw (311)
To, że Weak3n ma ego wielkie jak PolarBearMike to wie chyba każdy, kto chociaż trochę zna się na E-Sporcie Smite. Ale patrząc z drugiej strony, czy jest to tylko przypadłość Weak3na? Naprawdę mało jest skromnych ludzi, którzy grają na SPL-ach. Smutne, co "sukces" potrafi zrobić z człowiekiem. Eh.
No jak dla mnie to w Ameryce będzie dużo ciekawiej. Tak jak w Europie raczej każdemu można przypisać miejsce końcowe w tabeli (i wcale się dużo nie pomylić), to w Ameryce jest to już wiele trudniejsze. Nawet takie Flash Point może być w top 3 i wcale to wielkim zdziwieniem by nie było.
A co do Orsy, no cóż. Swoje zdanie wyraziłem już w artykule -na topkę nie mają co liczyć, ale takie 4 miejsce? Kto wie.
16.02.2017 (23:22)
avatarZielon (40)
Fakt, rozgrywki NA są dużo ciekawsze. W Europie grają bardziej pasywnie przez co mecz rozgrywa się powolnie. Zastanawiam się co Zapman zrobił, że Eager nadal się trzyma. O ile Aror czy Zapman właśnie to ludzie raczej przyjaźni to DJ i Divios są ich przeciwieństwami. Znaczy wcześniej tak było, teraz to nie orientuje się za bardzo. A Weak3n i Mike się dobrali, trzeba im przyznać. Ciekawe jak sobie poradzą na splicie. Może i Enemy się obudzi w końcu...
17.02.2017 (13:33)
avatarRyszardzislaw (311)
Artykuł został zaktualizowany o obstawienie meczy OPL (sam dół), które w grze również można już obstawić. Obstawienie to jednak trochę dużo powiedziane i określiłbym to jako "strzelanie". ;) Życzę powodzenia.
17.02.2017 (18:05)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!