[E-Sport] Nadchodzące turnieje, Team Eager, Nox

Dodane przez  Ryszardzislaw 08.04.2015 (17:01)

 

Z racji, że Spring Split SPL już niejako za nami czas, abym przedstawił Wam nadchodzące w najbliższej przyszłości wydarzenia na świecie E-Sportu. Otóż, 25 kwietnia około godziny 19 polskiego czasu zostanie rozegrany jednodniowy turiej w Atlancie, w którym udział wezmą dwie drużyny czołowe Spring Split SPL z Europy oraz Ameryki Północnej. Będzie to tak zwany SPL Season 2 Spring Multi-Region LAN. Zwycięska drużyna otrzyma 20 tyś $ oraz możliwość wyjazdu do Brazylii w celu zagrania z najlepszymi drużynami tamtego regionu. Drużyna, która zajmie 2 miejce wygrywa 17.5 tyś $, 3 miejsce 12.5 tyś $, a 4 -ostatnie miejsce 10 tyś $. Udział w tym turnieju wezmą drużyny TRIG eSports oraz Fnatic z Europy + Team SoloMid oraz AFK Gaming z Ameryki Północnej.

 

 

2 maja natomiast startują turnieje kwalifikacyjne do Summer Split SPL, które będzie liczyło 8 drużyn, nie jak do tej pory było 6. Udział w edycji Summer Split SPL zapewnione mają już 4 najlepsze drużyny Spring Split z każdego regionu. Są to: Team SoloMid, AFK Gaming, Cloud9 g2a oraz Denial eSports z Ameryki oraz TRIG eSports, Fnatic, Titan i London Conspirancy z Europy. W turniejach kwalifikacyjnych natomiast wezmą udział 2 ostatnie drużyny regionów (Cognitive Gaming, Enemy eSports + Team Dignitas oraz Upcoming Stars odpowiednio z Ameryki i Europy), 4 najlepsze drużyny obecnie rozgrywanych turniejów Challenger Cup, oraz 2 drużyny zaproszone przez Hi-Rez (prawdopodobnie 5 i 6 miejsce w Challenger Cup). Tak więc każdy turniej kwalifikacyjny będzie liczył 8 drużyn, będzie on bez fazy grupowej, po pojedynczej przegranej konfrontacji (do 3 wygranych meczy) zespół jest eliminowany. Aby więc dostać się do Summer Split SPL "wystarczy" wygrać jedną konfrontację.

 

 

Skoro jestesmy przy tematyce SPL, przedstawiam Wam najlepszego gracza ostatniego tygodnia rozgrywek Summer Split. Jest nim Cyclone Spin z ekipy AFK Gaming, który bardzo przyczynił się do pokonania obecnych "mistrzów" Smite, czyli Cloud9 przejmując solo lane przeciw Omedze (na SWC przegrał linię może 2/3 razy). Osiągnął on w tym tygodniu statystyki na poziomie 7/3/6 jako Bakasura, 2/2/2 jako Chronos i 7/0/9 jako Bellona. Osiągnął on też najwyższy współczynnik GPM (gold per minute/złoto na minutę) spośród wszystkich graczy w obojętnie którym tygodniu rozgrywek na poziomie 540.

 

 

Skoro była mowa o przyszłych turniejach, pora cofnąć się do teraźniejszości, a mianowicie Challenger Cup. Powyżej zamieszczam tabelkę obrazującą ilosć punktów zdobytą przez daną drużynę po 5 tygodniach rywalizacji. Warto przypomnieć, że trwać ona będzie jeszcze tylko 2 tygodnie. Wywnioskować więc łatwo, że 1 miejsce Panthery na tym turnieju jest już nie zagrożone i zdominowała ona Europę. W Ameryce natomiast cały czas miejsce ma wyścig pomiędzy Eager a Legion (Eager w ostatnich tygodniach jest lepsze). Ale czy na pewno Eager?

 

 

Otóż nie! Od wczoraj team Eager znany jest jako team Razer. Osiągając dobre wyniki w Challenger Cup przyciągnęli do siebie dość znanego sponsora. Posiada ona swoje drużyny również w grach takich jak CS:GO, Dota 2 czy Battlefield 4. Bardzo dobre posunięcie, zwłaszcza, że udział tej drużyny w Summer Split Qualifiers jest już pewny. ;)

 

Ostatnią już informacją w dzisiejszym artykule jest mały spojler. Dotyczy on mianowicie nowego skina do Nox:

 

 

Całkiem dobry. ;)

Komentarze (4) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarxxTrinaPLxx (152)
Super artykuł :) nie wiedziałam do teraz o tym nowym sponsorze egr :)
08.04.2015 (18:37)
avatarkacpi1357 (25)
Fajny ten skin do nox xd
08.04.2015 (20:09)
avatarRyszardzislaw (311)
Trina, staram się tylko wyłapywać takie informacje zanim zostaną umieszczone na oficjalnych stronach poświęconych e-sportowi Smite. Taka moja praca. ;)
08.04.2015 (21:46)
avatarNektarynek05 (252)
Gdyby co skin do nox macie po promocji w żabce, dwie sztuki za jedyne 5,50 ! Śpieszcie się, póki gorące i limitowane.
10.04.2015 (13:42)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!