[E-Sport] Podsumowanie drugiego tygodnia Fall Split

Dodane przez  Execution 05.09.2016 (10:05)

Przed Wami podsumowanie drugiego tygodnia gier jesiennego spilt'u. Owe podsumowanie jest na podstawie obserwacji i danych które udało się zebrać.  Zapraszam do lektury tych kilku punktów podsumowań.

 

1. Bogowie

 

Jak pewnie wszyscy wiedzą, nie wszyscy bogowie są używani na profesjonalnym poziomie, mimo to ich liczba nie jest wysoka biorąc pod uwagę 79 postaci które mogą być użyte - Izanami jest jeszcze autobanem. Reasumując, jest wiele bogów którzy w tym sezonie sprawdzają się lepiej lub gorzej, lecz tylko kilkanaście jest prawdopodobnie niegrywalnych lub użycie ich wymaga zbudowania kompozycji specjalnie dla nich.

Nieużywani bogowie:

 • Ah Muzen Cab
 • Ah Puch
 • Anubis
 • Artemis
 • Bakasura
 • Chaac
 • Cupid
 • He Bo
 • Hel
 • Hercules
 • Kali
 • Loki
 • Mercury
 • Scylla
 • Skadi
 • Zhong Kui

 

Tylko dwoje z tej szesnastki tj. Cupid i Scylla byli raz zbanowani. Większość z owych bogów znajdujących się na powyższej liście nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Może jedynie Scylla takim jest, ale ona znów cierpi na syndrom słabego early z powodu braku potki i nie ma jak rywalizować na linii np. z Raijinem.  Na liście znajduje się również Kali która pewnie sieje strach na ligówkach, ale tylko na niższych poziomach gdyż ludzie nie wiedzą jak ją dobrze skontrować. Ah puch który miał być anti-healerem nie jest również wybierany przez graczy głównie z powodu braku ucieczki i możliwość łatwych ganków na niego.

 

Top 10 picków i banów (procenty udziału zaokrąglone):

 • Fafnir (1W-3L, 60 banów, 100% udziału w grach)
 • Nemesis (6W-3L, 53 banów, 97%)
 • Bacchus (28W-13L, 18 banów, 92%)
 • Susano (12W-11L, 29 banów, 81%)
 • Ao Kuang (8W-12l, 30 banów, 78%)
 • Ravana (17W-17L, 12 banów, 72%)
 • Raijin (21W-9L, 13 banów, 67%)
 • Vulcan (9W-17L, 11 banów, 58%)
 • Freya (9W-6L, 21 banów, 56%)
 • Erlang Shen (6W-12L, 16 banów, 53%)

 

Czy widzicie to co ja? Nie ma hunterów. Ani jednego. Na duo królowały magiczne postaci w tych dwóch tygodniach, owszem, typowe adc też się zdarzało, jednak wydaje się, że pierwszeństwo mają Freya, Chronos czy Sol. Pomijając duo lane, hunterzy byli grani również kilka razy na midzie. Wysoki udział w grach Fafnira, Nemesis, Bacchusa czy Susano nie powinien chyba nikogo dziwić, gdyż aktualnie są to najmocniejsze postaci w Smite.

 

2. Ameryka

 

2.1 Największe rozczarowanie tygodnia - Enemy eSports

Nie można tłumaczyć braku jednego zawodnika (PandaCat ciągle na wakacjach) gładkimi porażkami. Fearno chociaż nie spisywał się najlepiej (chociaż tragicznie też nie było) nie jest winny porażkom. Szczególnie pierwsze spotkanie w tym tygodniu przeciwko Allegiance zakończyło się wręcz pogromem na korzyść drużyny Incona. Enemy było cieniem drużyny która z powodzeniem walczyła w zeszłym roku. Nawet PainDeViande, kapitan drużyny grał tak jakby nie potrafił dogadać się z swoim adc, a to Allegiance miało być tym łatwiejszym przeciwnikiem w tym tygodniu. Wczorajszy mecz z Luminosity wyglądały już znacznie lepiej, ale też zakończyły się porażką Enemy. Drużyna PainDeViande w tym tygodniu ma bilans 0-4, a łącznie 2-6 co plasuje ich w dolnej części stawki drużyn z Ameryki.

 

2.2 Największe zaskoczenie tygodnia - remis EnVyUs z Denial

Nie oszukując się, nikt się nie spodziewał, że po zmieceniu Envy z powierzchni ziemi przez Luminosity, drużyna CycloneSpine'a postawi się Denial które prezentowało się w pierwszych trzech meczach wręcz fantastycznie.  Na szczęscie dla widowiska EnvyUs wreszcie zaczęło prezentować lepszy poziom, a Cyclone, Oceans i Skeeledon zagrali fantastycznie pierwszy mecz nie pozwalając Denial właściwie na nic. Jedyne 3 zabójstwa jakimi Denial mogło się pochwalić były na supporcie Envy - PolarBearMike'u. Reszta drużyny nie zaliczyła nawet jednego zgonu! W drugim spotkaniu które dało remis Denial, Homiefe i Benj1 poprowadzili swoją drużynę do zwycięstwa, chociaż Envy do pewnego momentu dzielnie dotrzymywało im kroku. EnVyUs aktualnie zajmują przedostatnią pozycję, ale z nadzieją na lepsze jutro. Denial natomiast zajmują pozycję pierwszą z bilansem 7-1.

 

2.3 Najlepsza drużyna tygodnia - Luminosity Gaming

 

Dwie wygrane w bardzo przekonującym stylu, po nie najlepszym pierwszym tygodniu. Konieczność zgrywania się na nowo wywołana utratą dwóch graczy, a mimo to Luminosity pokazało w tym tygodniu siłę. Wygrało z Envy nie dając im kompletnie żadnych szans oraz z Enemy które tylko w drugim meczu było w stanie nawiązać jakąś walkę. Z przyjemnością będzie się oglądać tę drużynę w nadchodzących tygodniach. Aktualnie ich bilans to 6-2.

 

 

2.4 The Randozos

 

Nie zmieścili się w żadnym z powyższych punktów, ale brakiem szacunku byłoby pominięcie sympatycznych klaunów w tym artykule. Mimo, że nie wygrali żadnego meczu, nie urwali nawet punktu, to napsuli naprawdę wiele krwi faworytom. Myślę, że ta drużyna ma w sobie potencjał by jeszcze w tym splicie powalczyć o jakieś punkty co udowodnili w ciągu tych dwóch tygodni. Trzymam za nich kciuki.

 

 

3. Europa

 

3.1  Największe rozczarowanie tygodnia - NRG eSports

 

Czyli prościej mówiąc Panthera. Zniszczyli Sanguine eSports (The Leftovers) nie dając im zdobyć nawet jednego fraga. Prawdopodobnie było to skutkiem wpadki jaką zaserwowali nam grając przeciw Cringe Crew notując najgorszy swój mecz od bardzo długiego czasu. Już w drugim meczu przeciw CC dali upust swoim nerwom deklasując ich z przewagą około 18k w złocie. Z ciekawostek warto dodać, że NRG to nowy sponsor Adapting'a i spółki. Aktualnie NRG zajmuje trzecią pozycję w Europie, a Cringe Crew szóstą.

 

3.2 Największe zaskoczenie tygodnia - Fantastique i ich Jermain

 

Co do Jermain'a. Kradzież Fire Giant'a oraz Gold Fury. Zrobił to  profesorsko. Zresztą, sami zobaczcie:

https://clips.twitch.tv/hireztv/PowerfulJellyfishFreakinStinkin

https://clips.twitch.tv/hireztv/JollyCoyoteDOOMGuy

 

Fantastique naprawdę dobrze poradziło się przeciwko Cringe Crew, a ich ojcem zwycięstwa prawdopodobnie został Jermain, właśnie dzięki kradzieży FG. Wygrali oni to spotkanie 2-0 co ukazało, że mają potencjał. Mimo wszystko, przeciwko nieco bardziej doświadczonym Team Dignitas mimo nawiązania walki szczególnie w pierwszym meczu  spisali się nieco gorzej, ale widać, że drzemie w nich potencjał. Fantastique aktualnie zajmuje piątą pozycję, co jak na pierwszy udział w tych rozgrywkach jest niezłą pozycją.

 

2.3 Najlepsza drużyna tygodnia - Paradigm

 

Dwa zwycięstwa, w tym jedno przeciwko mocnemu HungryForMore tylko pokazuje, że już od bardzo długiego czasu Paradigm jest jedną z czołowych drużyn w Europie. Szczególnie swoją siłę pokazali w pierwszym meczu przeciwko HFM ogrywając ich do zera. Nie pozwolili sobie przez całą grę na stratę chociaż jednego gracza.  Hungry For More zdaje się dopiero wracać do swojej najlepszej formy, ale Paradigm skutecznie wybiło im z głowy pozycję lidera po dwóch tygodniach rozgrywek. W swoim drugim meczu Paradigm łatwo ograło najgorsze do tej pory w Europie Sanguine eSports. Paradigm zajmuje pierwsze miejsce i jedyne punkty straciło z NRG eSports w pierwszym tygodniu rozgrywek. 

 

Najciekawsze momenty spotkania Paradigm - Hungry For More:

Komentarze (2) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarihjasty (908)
Moze ja grac nie umiem, ale nie ktorymi postaciami z tych nie uzywanych jak ah puch czy scylla kali krecilem lepsze wyniki niz susano. Dlatego nie gram rankedow bo jak jedyny pick na jung to jet jakis susano lub ao a na mida rajin czy janek to sie grac odechciewa nie wiem co wspanialego jest w graniu w kolko tym samym jak ma sie wybor 80 postaci.
05.09.2016 (21:02)
avatarZielon (40)
PandaCat wróci to i Artemis grana będzie :D
Mnie to zastanawia czemu się uparli tak na tych magicznych adc... Mam nadzieję, że Goobis wpadnie na rozgrywki #MLCwierze. Kibicuję Allegiance, Weak3n trochę odstaje niestety :c Komentarz tak trochę z dupy, bo o czym tu pisać, ale chciałem zostawić jakiś ślad żebyś nie myślał, że nikt tego nie czyta :)
06.09.2016 (21:47)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!