[E-Sport] Podsumowanie Finałów SPL

Dodane przez  Ryszardzislaw 28.04.2015 (11:55)

No i stało się. Finały Spring SPL za nami, nie obyło się bez emocji i dobrych plejsów, postaram się w skrócie podsumować ważniejsze wydarzenia. 

 

 

Powyżej pełen rozkład rezultatów konfrontacji z tychże finałów, jak widzimy AFK wygrało (kibicowałem im od początku :D), a Omega stwierdził, iż Cyclone Spin jest najlepszym żyjącym solo lanerem Smite. Z resztą jak się tu nie dziwić, gdy typ wykręca staty 11/1/7 Guanem, czy też 6/0/8 Fenrirem (to on grał też solo ullrem i ao kuangiem). Prócz niego dobrze w finałach zaprezentował się czarny koń (przynajmniej według mnie) tej drużyny, czyli Allied. W 4 meczu z SoloMid wbił on pentę (aby obejrzeć kliknij tutaj). Ogółem widać było, że stanowią jedność, gdy ktoś był w tarapatach nie minęło 15s i cała drużyna była w tamtym miejscu, by pomóc. Wzorowy teamwork. Zarówno TRIG eSports w półfinale, jak i SoloMid w finale nie mieli argumentów przeciw tak świetnej współpracy. Inny gracz zasługujący na pochwałę to ManiaKK z Fnaticu, który momentami w pojedynkę ciągnął drużynę w konforntacji o 3 miejsce. Ten fakt nie cieszył go jednak zbyt bardzo, cały czas grał ze smutną miną i wyglądał, jakby zaraz miał zrobić ragequita. Skoro jesteśmy już przy wyglądaniu, kto zgadnie za czym Snoopy się tu tak rozglądał? ;> Tak więc drużyna AFK wzbogaciła się o 20 tyś $ i pojedzie na turniej do Sao Paulo w Brazylii, SoloMid zarobił 17.5 tyś $, Fnatic 12,5 tyś $, a TRIG eSports 10 tyś $. Poniżej standardowo zamieszczam zestawienie picków i banów, które pomoże Wam zobaczyć, jakie picki są popularne wśród tych najlepszych. ;)

 

Solo Jungle Mid Support Adc Bany
  5   10   5   7   11   11
  3   5   5   6   7   9
  3   4   4   6   7   8
  3   2   3   3   1   7
  2   1   3   2   1   6
  2   1   2   2   1   6
  2   1   1   1     4
  1   1   1   1     4
  1   1   1       4
  1   1   1       3
  1   1   1       3 
  1     1       2
  1           2
  1           2
  1           2
            1
            1
            1
            1
            1
            1
            1
            1
            1
            1

 

Athena na mida wybrana była w ostatnim meczu turnieju, tj. 4 mecz pomiędzy AFK a SoloMid, grał nią Kiki. Na koniec garść krótkich newsów. TheBest został zwolniony z Denial eSports, ich oficjalny roster liczy teraz tylko 3 graczy (przypominam, że jakiś czas temu odszedł od nich Madmanmarc22). TRIDENT eSports (jedna z najlepszych drużyn Australijskich) zostało rozwiązane. 

Komentarze (4) Czytaj dalej

Reklama

Komentarze


avatarm4rain (93)
no powiem ze afk wszytskich z kwitkiem odprawili, jesli utrzymaja taką forme do stycznia to zgarna prawdziwe kokosy, bo cos czuje ze bedzie jeszcze wieksza nagroda za mistrzostwa. Mi osobiście bardzo podobało się puszczanie rozmów zawodników podczas meczu. Baaaardzo fajna sprawa, szkoda ze tak krótko to trwało.

Co do picków Anhur bo odbufowaniu wrócił. Dziwi że ani razu nie było Cupida. Rama w 1 sezonie był wsród top picków i jest nadal. To cieszy.
28.04.2015 (14:34)
avatarvasper (27)
I Fnatic, tak jak kilka miesięcy temu, zaprzepaścili wszystko już podczas fazy banowania i wybierania bogów... Ja nie wiem, mają takie indywidualności, a zero strategicznego myślenia. Z tym Herciem w dżungli podczas pierwszego meczu, to pojechali po całości. TSM był spokojnie do ogrania - widać było, że jak tylko Twig dostał coś poważniejszego do ręki, niż Herca, czy Ne Zhe, to od razu gra inaczej wyglądała.
28.04.2015 (16:45)
avatarihjasty (908)
A szukałem 2 dni kto wygrał, a tu na SmiteBuild się dowiedziałem :), dzięki za info
28.04.2015 (21:51)
avatarxxTrinaPLxx (152)
Po obejrzeniu wszystkich meczy myślę sobie, że afk gra świetnie strategicznie. Czekam na dzień kiedy trafi mi się też drużyna w której gracze rozumieją że w tej grze nie chodzi o ganianie kili. Strategia afk jest mega prosta i mega skuteczna, starają się na początku dać cyklonowi i alliedowi farmić. Cyklon stara się wyjść na wyższy level niż przeciwnik z solo lane i dzięki temu może spokojnie robić rotacje do obrony gf kiedy jego przeciwnik męczy się żeby dogonić go w farmie. Allied tymczasem pół gry cicha woda na samym końcu zaczyna siekać atakami xabala albo ramy tak że z przeciwnika niewiele zostaje. Strategia stara jak świat i prosta, wspierać tych którzy będą carrować i farmić.
Mnie najbardziej boli kiedy gram conquest i mój team nawet zrobi decide, ale totalnie nie wie co dalej. pingam im na fire gianta czasem zrobią czasem nawet tego nie zrobią. Albo mamy fire gianta a oni nie pushują tylko zamiast tego latają bez sensu po mapie albo od razu giną... Czekam na ten dzień kiedy gracze zaczną rozumieć o co chodzi w grze w którą grają.
Na ten moment brawo afk i brawo tak samo dla TSM, Fanatic i Trig dlatego, że nie przegrali bo źle grali, ale przegrali dlatego, że ktoś zagrał lepiej, a to nie to samo.
30.04.2015 (8:26)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany/zarejestrowany Zarejestruj się!